limpovany pot - low set na mono flope vs 3bet

Priestor na diskusiu o odohraných rukách aj mimo blogu

limpovany pot - low set na mono flope vs 3bet

Odoslaťod Horsey7 01 Okt 2009 16:26

16/13/4/wtsd 19/rcb 7/1k ruk

neviem ci je lepsie s nizkymi parmi ako 22-55 izolovat IP, alebo callovat..obcas izolujem, obcas len call

Prima Network $40.00 No Limit Hold'em - 6 players

BB: $34.74
UTG: $13.25
MP: $34.54
Hero (CO): $40.67
BTN: $13.44
SB: $47.60

Pre Flop: ($0.60) Hero is CO with 3 :club: 3 :heart:
1 fold, MP calls $0.40, Hero calls $0.40, BTN calls $0.40, SB calls $0.20, BB checks

Flop: ($2.00) 5 :diamond: 3 :diamond: K :diamond: (5 players)
SB bets $1.40, BB calls $1.40, MP folds, Hero raises to $7.60, BTN folds, SB raises to $22.40

easy fold? v pripade, ze by sme mali 55?
Obrázok používateľa
Horsey7
 
Príspevky: 2703
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 38 krát/68 krát
Karma: 27

Re: limpovany pot - low set na mono flope vs 3bet

Odoslaťod BlackAdder 01 Okt 2009 17:27

Já bych normalne isoloval PF. MP je skoro full stack, a protoze limpnul, tak to bude asi i fish. Jinak proti te akci na flopu bych to asi polozil. Jedine, co porazis je imo KxQd, AxKd by urcite raisoval PF. Zbytek jeho range jsou uz jenom flushe a 55.
BlackAdder
 
Príspevky: 6
Založený: Apr 2009
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 5

Re: limpovany pot - low set na mono flope vs 3bet

Odoslaťod Horsey7 01 Okt 2009 17:57

jj asi bola chyba neizolovat PF
Obrázok používateľa
Horsey7
 
Príspevky: 2703
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 38 krát/68 krát
Karma: 27

Re: limpovany pot - low set na mono flope vs 3bet

Odoslaťod dzejkej 01 Okt 2009 18:19

Horsey7 napísal:jj asi bola chyba neizolovat PF


Nemyslim si.

Ak je fishka fit or fold alebo mas za sebou nejakeho rega, ktory vie, ze tam mas to, co tam aj mas a urobi si z Teba fackovacieho panaka, tak radsej raise (a ak je reg satan a vie, ze izoraisujes light, tak radsej fold :-D ).

Ak je fishka calling station, tak mi nizke PP nepridu zrovna uzasne. Fishka ma wide range, dost casto outflopne Tvoj par, lebo tam ma samozrejme overs majoritu casu. Aj ked random floatne s Khi, Ahi na suchom flope, aj tak ma 25% equity, vela draws coinflipuju po river, atd. Musis byt schopny barrelovat viac streets, ak chces, aby aj skladala lepsie ruky :). Mne tu ruky ako nejake KTo pridu proste znacne lepsie. S PP taktiez nemam problem hrat multiway pot, samozrejme.

V tom spote na flope by som foldoval. Jeho range sa moze skladat s any two diamonds, kedze bol na SB a v pote boli uz traja. Flushov a 55 tam ma IMO imnoho viac ako par + draw, lebo vo 4way pote naozaj necakam, ze bude 3betovat take nieco dostatocne casto. Aj s 55 je to u mna fold. Sice su to 3 komba, ktore porazas a neporazaju Teba, ale stale cakam, ze je tam o dost viac flushov. HU raisovany pot stackoff all the time, ale tu nie.
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: limpovany pot - low set na mono flope vs 3bet

Odoslaťod LOCAT3R 01 Okt 2009 18:32

a ja som bol v tom,že set nemôžem položiť 100bb deep no hocijakom boarde proti hocikomu :D :fish:
Obrázok používateľa
LOCAT3R
 
Príspevky: 451
Založený: Jún 2009
Poďakoval/li: 0 krát/3 krát
Karma: 2

Re: limpovany pot - low set na mono flope vs 3bet

Odoslaťod yegon 01 Okt 2009 18:33

dzejkej napísal:Aj s 55 je to u mna fold. Sice su to 3 komba, ktore porazas a neporazaju Teba, ale stale cakam, ze je tam o dost viac flushov. HU raisovany pot stackoff all the time, ale tu nie.


potrebujeme cca 38% equity na to aby sme sa mohli dostat allin na flope. ak v jeho range su len flushe tak mame 33%, ked tam pridas nizsie sety tak asi uz push bude minimalne breakeven

samozrejme ak mame obavu ci push je -EV alebo +EV tak foldom urcite nic nepokazime
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: limpovany pot - low set na mono flope vs 3bet

Odoslaťod dzejkej 01 Okt 2009 18:34

LOCAT3R napísal:a ja som bol v tom,že set nemôžem položiť 100bb deep no hocijakom boarde proti hocikomu :D :fish:


Nic v zlom, ale pravidla su pre lamy :-D. Ano, je to fajn na zaciatku pokrovej kariery, lebo to ulahci rozhodovanie a foldovat set 100BB deep je chyba v 97% situaciach. Ale obcas pride to 3%, ako napr. mas limpovany 4way pot, rozumenho hraca a porazaju Ta akakolvek random diamond ruka, co je majorita jeho range :).
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: limpovany pot - low set na mono flope vs 3bet

Odoslaťod dzejkej 01 Okt 2009 18:43

yegon napísal:
dzejkej napísal:Aj s 55 je to u mna fold. Sice su to 3 komba, ktore porazas a neporazaju Teba, ale stale cakam, ze je tam o dost viac flushov. HU raisovany pot stackoff all the time, ale tu nie.


potrebujeme cca 38% equity na to aby sme sa mohli dostat allin na flope. ak v jeho range su len flushe tak mame 33%, ked tam pridas nizsie sety tak asi uz push bude minimalne breakeven

samozrejme ak mame obavu ci push je -EV alebo +EV tak foldom urcite nic nepokazime


Prafda, mne vyslo dokonca, ze potrebujeme iba 32.22% equity, hmm. Neviem, preco ten rozdiel.

Samozrejme bez sance, ze toto za hry vypocitame :). Takze tych 55 by mal byt good call, najma ak tam pridame moznost, ze sa obcas trosku zblazni a ma tam nejaku hlupost. 33 by som stale foldoval.

Situacie, kde je super all-in sa proste o tolko lahsie prepocitaju ako toto ... :o .
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: limpovany pot - low set na mono flope vs 3bet

Odoslaťod yegon 01 Okt 2009 19:31

ja som to ratal tak ze by sme pushli a on dorovnal - nebral som do uvahy rake a zaokruhloval som cisla takze tych tvojich 32% sa mi nepozdava

po alline bude bez rake-u pot 83 a my na allin doplacame 33 a 33/83 = 0,4 = 40% equity

cize skor to vyzera na ten fold a mozno aj s 55 - ak by bolo viac dead money v pote tak by sa to dalo otocit
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: limpovany pot - low set na mono flope vs 3bet

Odoslaťod dzejkej 01 Okt 2009 20:27

yegon napísal:tvojich 32% sa mi nepozdava


Ani mne :).

yegon napísal:cize skor to vyzera na ten fold a mozno aj s 55 - ak by bolo viac dead money v pote tak by sa to dalo otocit


Good, tak prvotny "pocit v zaludku" bol dobry, to ma tesi najma pre to, ze nemam sancu to vypocitat nazivo :-D. Som rad, ze aktivne pises znova, btw! :Yahoo!:
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Ďalšia

Naspäť na Pokrové partie

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!