Intelligent poker software – Artificial Intelligence AI

HoldemManager, PokerTracker, SharkScope, Table Ninja atď.

Intelligent poker software – Artificial Intelligence AI

Odoslaťod FreakBlue 25 Sep 2012 16:46

Dobrý deň,

Rád by som sa opýtal, či má niekto skúsenosti s výukovým softvérom, ktorý je nainštalovaný ako samostatná aplikácia (stand-alone) na PC. Má zabudovanú tzv. umelú inteligenciu AI (artificial intelligence). Je možné meniť počet hráčov a u každého nastaviť jeho vlastnosti, správanie ...

Narazil som napríklad na Acespade Software. Ale je ich viac. Ako začiatočník, by som sa rád opýtal, či má vôbec zmysel sa niečím takýmto zaoberať.

Ešte nejaké útržky z recenzii:

Acespade Software is a Las Vegas-based contender that specializes in "intelligent" poker software. The software will learn you how to play poker correctly. They have different kinds of software covering Texas Hold'em, Seven Card Stud, Omaha, Crazy Pineapple, tournaments, cash game, limit and no/pot-limit. All software have plenty of options to choose from.


Texas Hold’em Pro is a limit holdem training and simulation software for PCs. The program shows ten available seats positioned around a table. Each player’s AI is completely customizable and you can choose the total number of players you play against. This is nice for someone interested in working on their short-handed or HU game. I decided to grab a seat and start playing without customizing any of the players to see how well this program performed right out of the box. In my opinion, the players play surprisingly well. The software controlled players were check-raising sets, value-betting top pair hands and checking for free cards when appropriate. I didn’t see many flaws in the play.


Ďakujem.
FreakBlue
 
Príspevky: 3
Založený: Sep 2012
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: Intelligent poker software – Artificial Intelligence AI

Odoslaťod TomMolivan 25 Sep 2012 22:25

Popravde doposiaľ som o takýchto veciach ešte ani len nepočul, čo znamená minimálne to, že nebudú moc populárne.

Kedže to nepoznám, ťažko hodnotiť, ale predpoklad je, že narozdiel od takýchto programov ťa hranie napr. NL2 cashky online (blindy 0.01c/0.02c) ťa v kombinácií s klasickými microstakes článkami hru naučí lepšie, nevyžaduje si veľký štartovný kapitál (pričom ešte aj ten je veľmi nepravdepodobné prehrať úplne celý) a dáva ti reálnu šancu dokonca aj niečo málo zarobiť a v konečnom dôsledku sa aj skôr posunúť vyššie.

EDIT: čítajúc si to po sebe ťažko uveriť, že štvorriadkové súvetia nie sú tým hlavným dôvodom, prečo už opäť pre pokerportal nepíšem :D
Obrázok používateľa
TomMolivan
 
Príspevky: 1503
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 167 krát/245 krát
Karma: 28

Re: Intelligent poker software – Artificial Intelligence AI

Odoslaťod FreakBlue 25 Sep 2012 22:51

TomMolivan napísal:Popravde doposiaľ som o takýchto veciach ešte ani len nepočul, čo znamená minimálne to, že nebudú moc populárne.

Kedže to nepoznám, ťažko hodnotiť, ale predpoklad je, že narozdiel od takýchto programov ťa hranie napr. NL2 cashky online (blindy 0.01c/0.02c) ťa v kombinácií s klasickými microstakes článkami hru naučí lepšie, nevyžaduje si veľký štartovný kapitál (pričom ešte aj ten je veľmi nepravdepodobné prehrať úplne celý) a dáva ti reálnu šancu dokonca aj niečo málo zarobiť a v konečnom dôsledku sa aj skôr posunúť vyššie.

EDIT: čítajúc si to po sebe ťažko uveriť, že štvorriadkové súvetia nie sú tým hlavným dôvodom, prečo už opäť pre pokerportal nepíšem :D

Ďakujem za radu. Každá je pre mňa veľmi cenná.

Nešlo mi o šetrenie. Nemám problém do toho vložiť peniaze. A ten program by tiež nebol zadarmo ...

Len som niekde čítal, že hranie na maličkých blindoch 0.01/0.02 nepripomína moc realitu a človek sa tam môže naučiť zlým návykom. Ale pravdepodobne to je hlúposť.
FreakBlue
 
Príspevky: 3
Založený: Sep 2012
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: Intelligent poker software – Artificial Intelligence AI

Odoslaťod TomMolivan 25 Sep 2012 23:16

FreakBlue napísal:Nešlo mi o šetrenie. Nemám problém do toho vložiť peniaze. A ten program by tiež nebol zadarmo ...

Len som niekde čítal, že hranie na maličkých blindoch 0.01/0.02 nepripomína moc realitu a človek sa tam môže naučiť zlým návykom. Ale pravdepodobne to je hlúposť.


Ani mne nešlo o šetrenie, teda určite nie primárne, vypísal som tam viaceré iné dôvody, pre ktoré mi reálne hranie príde lepšie, než len to, že za ten program nebudeš musieť zaplatiť.

To tvrdenie, že hranie na najnižších stakes "nepripomína moc realitu" je trošičku scestné, teda vlastne dosť. Jednak si odporuje samo o sebe, kedže ty keď hráš NL2... tak proste hráš. So skutočnými hráčmi, v reálnych situáci, pričom do cashieru ti pribúdajú (ak to ide dobre :) ) reálne peniaze, za ktoré si po výbere môžeš kúpiť reálne veci.

Je pravda, že hráčska základňa na NL2 je výrazne iná, než na NL50, a to k smerom horšiemu, ale to ani zďaleka neznamená, že sa tam niet čo naučiť, pretože fundamentálne veci, faktory a postupy, ktoré ťa vedú k správnym riešeniam jednotlivých situácií sú rovnaké ako na NL2, tak aj na NL2000. V záujme maximalizovania svojich ziskov sa budeš na každých stakes snažiť naučiť čo najlepšie prispôsobovať dynamike stola a jednotlivým súperom, budeš hľadať ich leaky, chyby, nedostatky, sledovať ich betsizing či správanie na rôznych druhoch boardov atď. atď. atď.

NL2 je samozrejme stále jednoducho porážateľný limit, ale priemerná úroveň hráčov tam sa od dôb takýchto tvrdení predsalen nezanedbateľne zvýšila. Je pravdou, že je tam stále dosť enormných veľrýb, ale netreba zabúdať, že tvojim cieľom nie je ich poraziť, ale poraziť ich s čo najväčšou winrate. A tak aj keď sa postupne naučíš, ako si z nich spraviť dojné kravy, tak to nemusí zákonite znamenať, že viac mlieka už schopné dávať nie sú.

Za tento príspevok od TomMolivan poďakovali :
s44vhl7l
Obrázok používateľa
TomMolivan
 
Príspevky: 1503
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 167 krát/245 krát
Karma: 28

Re: Intelligent poker software – Artificial Intelligence AI

Odoslaťod FreakBlue 25 Sep 2012 23:26

TomMolivan napísal:Ani mne nešlo o šetrenie, teda určite nie primárne, vypísal som tam viaceré iné dôvody, pre ktoré mi reálne hranie príde lepšie, než len to, že za ten program nebudeš musieť zaplatiť.

To tvrdenie, že hranie na najnižších stakes "nepripomína moc realitu" je trošičku scestné, teda vlastne dosť. Jednak si odporuje samo o sebe, kedže ty keď hráš NL2... tak proste hráš. So skutočnými hráčmi, v reálnych situáci, pričom do cashieru ti pribúdajú (ak to ide dobre :) ) reálne peniaze, za ktoré si po výbere môžeš kúpiť reálne veci.

Je pravda, že hráčska základňa na NL2 je výrazne iná, než na NL50, a to k smerom horšiemu, ale to ani zďaleka neznamená, že sa tam niet čo naučiť, pretože fundamentálne veci, faktory a postupy, ktoré ťa vedú k správnym riešeniam jednotlivých situácií sú rovnaké ako na NL2, tak aj na NL2000. V záujme maximalizovania svojich ziskov sa budeš na každých stakes snažiť naučiť čo najlepšie prispôsobovať dynamike stola a jednotlivým súperom, budeš hľadať ich leaky, chyby, nedostatky, sledovať ich betsizing či správanie na rôznych druhoch boardov atď. atď. atď.

NL2 je samozrejme stále jednoducho porážateľný limit, ale priemerná úroveň hráčov tam sa od dôb takýchto tvrdení predsalen nezanedbateľne zvýšila. Je pravdou, že je tam stále dosť enormných veľrýb, ale netreba zabúdať, že tvojim cieľom nie je ich poraziť, ale poraziť ich s čo najväčšou winrate. A tak aj keď sa postupne naučíš, ako si z nich spraviť dojné kravy, tak to nemusí zákonite znamenať, že viac mlieka už schopné dávať nie sú.

Ďakujem za ochotu pomôcť.
FreakBlue
 
Príspevky: 3
Založený: Sep 2012
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0


Naspäť na Pokrové programy a služby

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!