Zajo blog

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Zajo blog

Odoslaťod Zajo 26 Apr 2010 13:55

Ako väčšina hráčov a užívateľov či návštevníkov pp.sk, aj ja som sa rozhodol, že si tu založím blog a verím, že aj vďaka nemu a radám či postrehom skúsenejších pôjdem úrovňou vyššie. V poslednom čase som sa rozhodol hrať viac live, takže budem aktualizovať trochu menej. Tento blog vám možno bude pripadať niekedy aj dosť zbytočne podrobný, ale vytváram ho aj preto, aby som si mohol za nejakú dobu aj pozrieť a spomenúť si, že čo a ako sa hralo tam a tam atď...

Ak by niekoho zaujímalo niečo o mne, mám 21 rokov, zo Žiliny, pokru sa venujem cca tretí rok, z toho však len posledný rok bol taký pokrový, dovtedy som síce poker hral, ale hral podľa seba, úplne som zanedbával a ignoroval pokrové teórie, stratégie, matematiku atď... Hrával som 80 percent len online a keď live, tak len niekde privátne s kamošmi CG alebo nejaké SnG. Online som sa prepracoval na NL25, zopárkrát som sa pokúsil o skok na NL50, ale neskončilo to moc dobre, takže moja úroveň je NL25. Najradšej hrávam headsupy cg ale i sng. Online som hrával denne niekoľko hodín, zabíjalo mi to moc času a keďže poker nie je len online záležitosť, rozhodol som sa v posledných dňoch/týždňoch, že s online si dám menšiu pauzu, budem hrať len občas a budem sa snažiť hrať čo najviac live turnajov.

V piatok som sa pri návšteve priateľky v Banskej Bystrici zúčastnil turnaja v Million Clube, išlo o 0+15e freeroll, pri počte hráčov 49 sa po prvej hodine a addon fáze prizepool vyšplhal na cca 2000eur, čakal som, že keď ide o freeroll, prídu len nejakí začiatočníci, bol som tam prvýkrát, nevedel som, čo od turnaja čakať, no nakoniec som bol milo prekvapený, keďže fishiek moc nebolo a keď bolo, dali sa veľmi ľahko prečítať a nabíjali spokojne rebuymi bank.

Celý turnaj som začal opatrne, starting stack 1500 pri blindoch 50/100, čakal som len na dobrú kombináciu nech urobím double-up, no prvý level absolútne nič nechodilo, tak som len kradol blindy, respektíve som si chránil svoje, po prvom leveli so stackom necelých 2500 nachádzam QQ na BB a po raise z buttonu 800 a folde SB pushujem all in, button call a otáča AQs, podržalo ma, board priniesol nízke karty, dostal som sa na 5000 pri blindoch 100/200, čiže stále nič moc, keďže ja na svoju hru potrebujem stack aspoň 50bb.
Opäť prišla chvíľka kedy som len foldoval, pretože od tej doby chceli všetci double a pushovali aj s mizernými kombináciami, no mne chodili ešte mizernejšie...

Potom prišla prvá hra, ktorú tu opíšem: blindy 150/300, ja stack cca 5000, na CO pozícii nachádzam Q♦T♦, MP1 raise na 600, ja call a čakal som, že button a sb to foldnú, pretože tí hrali naozaj veľmi tight, no nefoldli a navyše SB to reraisol na 1200, čo už značilo pre mňa niečo zlé, no dovtedy som nevidel ani kinga, ani eso, všetko kombinacie typu 83, 72, 95 atd a QTs mi prislo ako jedna z naj kombinacii ake som dovtedy mal, tak jednoducho som to calloval, predo mnou to calloval aj MP1, button fold, išli sme traja na flop. Ten priniesol 5♦2♦Q♠, SB bet 2000, MP1 fold, ja som premýšľal, tipoval som ho na AA, KK, AK, ale isto nie QQ-22, AQ-A2... pretože naozaj, on hral tak tight, že viac sa asi ani nedalo.Tak som mu dal AI. Premýšľal len krátko, call mi dal a pri showdowne som len pokrčil ramenami, v duchu si hovorím "ja som to vedel" a kukám na A♦K♦. Čiže flush som už nechcel, no na turne 6♦ a bol som jasný. Neviem, či som to mal pushovať, či som to mal foldovať, neviem nič, mám z toho taký divný pocit... To, že som sa tam do tej hry zbytočne zamotal, to viem.

Prišiel rebuy, 3000 stack, bol to tretí level, stále 150/300, začalo mi to padať, no po väčšine som zbieral len blindy, respektíve, keď niekto raisol, ja som pushol AI a on foldol, tak či tak, za pár minút som sa dostal na 5800 stack a potom prišla hra, kde na buttone nachadzam A♥9♥ a raisujem 4BB na 1200, SB reraise na 3000, BB začal premyslat a ja kukam do vačku na peniaze a hovorim si "dam si dvojity rebuy" :)... BB all in, ja call, SB call. Ja otáčam teda A♥9♥, SB ma zaskakuje a otáčal K9o, BB takisto zaujímavé A♣3♣, v pote teda pre mňa 17 400, flop 8♠9♠T♥, turn 5♥, river Q♣ a začal som hrať... Do prestavky som sa ako tak držal, zbieral som blindy, opäť s kombináciami typu AJo pushoval raisy hráčov, ktorí mali stack cca 4k-5k, takto som sa dostal na 23k a keďže cez prestávku bol priemerny stack 16k, kaslal som na add on a isiel s tymto stackom.

Po prestávke hrám opatrne, sledujem hráčov, hlavne tých, ktorí dovtedy hrali každú kravinu, boli totiž pripravení na xxl rebuyov :). Ich hra sa moc nemení, no doplácam na to... Na ruke AJs a callujem AI typka, ktorý dovtedy hral naozaj otrasne a s ničím, teraz však na moju smolu otáča AKs a ja prichádzam o 9k. Opäť sa dostávam hore, po AI s KK do dvoch hráčov, ktorí si nasli devinky :), nakoniec sa upokojujem na hranici 18k pri blindoch 300/600. Takto sa hrám, pomaličky to levelmi ide hore so stackom, na blindoch 1000/2000 však moja hra končí a veľmi zbytočne. Stack cca 35k, 11 hráčov, ja BB K♠6♠, UTG1 si to raisuje na 4000, všetci aj SB fold, ja sa kukám na tie karty a hovorím si, že 2k dorovnám. Stalo sa tak a išli sme dvaja na flop, tam sa objavuje K♣Q♣5♦. Ja check, UTG1 bet 7500, ani to poriadne dealerka nestihla povedať, že "bet 7500" a už som presuval všetky moje chipy za čiaru so slovami AI. Chlapík zjavne pod vplyvom alkoholu, dovtedy tam rozprával reči typu "34 super kombinácia", tak som to tipoval aj teraz tak nejako slabo a že ten slabý kicker mi vôbec neprekáža a som lepší. Premýšľal, premýšľal a nakoniec mu dal SB time a on v posledných sekundách call a otáča A♣T♣, čiže čakal na royal, flush, eso... Vedel som, že to nedopadne dobre, no keď na turne padla 8♦, veril som, že ten river ma aspoň raz podrží, no bohužiaľ eso a bol som sit open.

Čo si myslíte o tejto hre, ako by ste to zahrali vy?
Naposledy upravil Zajo dňa 26 Apr 2010 15:29, celkovo upravené 2 krát.
Zajo
 
Príspevky: 89
Založený: Dec 2008
Poďakoval/li: 0 krát/1 krát
Karma: 0

Re: Zajo blog

Odoslaťod Zajo 26 Apr 2010 13:59

Potom tu mámzopár hier z online CG, kde som to v prvom prípade zahral na bluff, jeden známy mi povedal, že na river som mu dal malý bet, že som to tam mal dávať v plnej... V druhom prípade tu mam ťaženie, no chcem sa opýtať, či sa nedalo vyťažiť viac :)

***** Hand History for Game 61373279 *****
€0.10/€0.25 Texas Hold'em (No Limit) - Tue Apr 20 12:49:45 GMT 2010
Table Drums of Rio (6 max) (Real Money) -- Seat 6 is the button

Seat 1: spelatight (€24.30)
Seat 2: NineAndThreeQuarters (€43.65)
Seat 3: dinosaur (€25) sits out
Seat 5: spideysense (€38.38)
Seat 6: Andree_ZA (€44.13)
spelatight : Small Blind (€0.10)
NineAndThreeQuarters : Big Blind (€0.25)
** Dealing Down Cards **
Dealt to Andree_ZA [ 3c 2c ]
spideysense : Raise (€0.75)
Andree_ZA : Raise (€1.25)
spelatight : Fold
NineAndThreeQuarters : Fold
spideysense : Call (€0.50)

** Dealing Flop ** : [ 4h 7c Kh ]
spideysense : Check
Andree_ZA : Bet (€1)
spideysense : Raise (€2.25)
Andree_ZA : Raise (€2.50)
spideysense : Call (€1.25)

** Dealing Turn ** : [ 2d ]
spideysense : Check
Andree_ZA : Bet (€4.50)
spideysense : Call (€4.50)

** Dealing River ** : [ Qs ]
spideysense : Check
Andree_ZA : Bet (€11.25)
spideysense : Fold
Andree_ZA : Shows [ 3c 2c ]

** Summary **
Main Pot: €17.95 | Rake: €0.90
Board: [ 4h 7c Kh 2d Qs ]
spelatight lost €0.10 (folded)
NineAndThreeQuarters lost €0.25 (folded)
dinosaur didn't bet sits out
spideysense lost €9.25 (folded)
Andree_ZA bet €9.25, collected €17.95, net €+8.70 [ 3c 2c ] [ one pair of twos -- 2d 2c Kh Qs 7c ]
Andree_ZA wins €17.95 from the main pot with one pair of twos

------------------------------------------------------------------------------------------------

***** Hand History for Game 61369342 *****
€0.25/€0.50 Texas Hold'em (No Limit) - Tue Apr 20 11:41:01 GMT 2010
Table Calvados Sour (6 max) (Real Money) -- Seat 6 is the button

Seat 3: Andree_ZA (€50.34)
Seat 5: BelagioXX (€65.10)
Seat 6: Blotschie (€65.46)
Andree_ZA : Small Blind (€0.25)
BelagioXX : Big Blind (€0.50)

** Dealing Down Cards **
Dealt to Andree_ZA [ Qh 3h ]
Blotschie : Fold
Andree_ZA : Call (€0.25)
BelagioXX : Check

** Dealing Flop ** : [ Js 4h 9h ]
Andree_ZA : Check
BelagioXX : Bet (€0.95)
Andree_ZA : Raise (€3.80)
BelagioXX : Call (€2.85)

** Dealing Turn ** : [ 2c ]
Andree_ZA : Bet (€5.50)
BelagioXX : Call (€5.50)

** Dealing River ** : [ Qs ]
Andree_ZA : Bet (€10)
BelagioXX : Call (€10)
Andree_ZA : Shows [ Qh 3h ]
BelagioXX : Muck

** Summary **
Main Pot: €38.60 | Rake: €1
Board: [ Js 4h 9h 2c Qs ]
Andree_ZA bet €19.80, collected €38.60, net €+18.80 [ Qh 3h ] [ one pair of queens -- Qs Qh Js 9h 4h ]
BelagioXX lost €19.80 [ 3c Jh ] [ one pair of jacks -- Js Jh Qs 9h 4h ]
Blotschie didn't bet
Andree_ZA wins €38.60 from the main pot with one pair of queens
Zajo
 
Príspevky: 89
Založený: Dec 2008
Poďakoval/li: 0 krát/1 krát
Karma: 0

Re: Zajo blog

Odoslaťod Zajo 26 Apr 2010 14:25

a ešte jedna hra, kde som urobil chybu/chyby (napríklad tá po flope) a chcel by som vedieť, ako by ste to zahrali vy....

***** Hand History for Game 61371961 *****
€0.10/€0.25 Texas Hold'em (No Limit) - Tue Apr 20 12:28:15 GMT 2010
Table Drums of Rio (6 max) (Real Money) -- Seat 5 is the button

Seat 1: boci (€41.39)
Seat 2: NineAndThreeQuarters (€26.15)
Seat 4: Thief (€37.74)
Seat 5: spideysense (€39.48)
Seat 6: Andree_ZA (€24.64)
Andree_ZA : Small Blind (€0.10)
boci : Sit Out
NineAndThreeQuarters : Big Blind (€0.25)

** Dealing Down Cards **
Dealt to Andree_ZA [ 2h 2c ]
Thief : Fold
spideysense : Fold
Andree_ZA : Raise (€0.65)
NineAndThreeQuarters : Raise (€2)
Andree_ZA : Call (€1.50)

** Dealing Flop ** : [ As Qc 2d ]
Andree_ZA : Check
NineAndThreeQuarters : Check

** Dealing Turn ** : [ 3h ]
Andree_ZA : Check
NineAndThreeQuarters : Bet (€3)
Andree_ZA : Raise (€9.25)
NineAndThreeQuarters : Raise (€20.90)
Andree_ZA : Call (€13.14)

** Dealing River ** : [ 7d ]
Andree_ZA : Shows [ 2h 2c ]
NineAndThreeQuarters : Shows [ Qh Ac ]

** Summary **
Main Pot: €47.28 | Rake: €2
Board: [ As Qc 2d 3h 7d ]
NineAndThreeQuarters lost €24.64 [ Qh Ac ] [ two pairs, aces and queens -- As Ac Qh Qc 7d ]
Thief didn't bet
spideysense didn't bet
Andree_ZA bet €24.64, collected €47.28, net €+22.64 [ 2h 2c ] [ three of a kind, twos -- 2h 2d 2c As Qc ]
Andree_ZA wins €47.28 from the main pot with three of a kind, twos
Zajo
 
Príspevky: 89
Založený: Dec 2008
Poďakoval/li: 0 krát/1 krát
Karma: 0


Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!