[VID] SnG 3,20 Nl 6 max(TB) Num.2

Vaše komentované aj nekomentované videá z pokru

[VID] SnG 3,20 Nl 6 max(TB) Num.2

Odoslaťod Pegasuss 09 Nov 2010 15:41

Ahojte priatelia, som tu opäť v poradí s druhým video na tému SnG 3,20 Nl 6 max Turbo na herni P****Stars. Vaše minulé rady mi neskutočne pomohly a tak som sa rozhodol opäť postnúť moju hru nech naberem nejaké ďalšie :)
Enjoy :
http://www.ulozisko.sk/341760/SngPegasuss2.rar

Moj blog : blogy-f94/i-wanna-be-sitngo-master-pgss-blog-t5294.html (kde toho dokopy moc nie je :D )
:gl: :gl: :gl: :D :gl: :gl: :gl:

EDIT by dzejkej: opraveny link na blog
Pegasuss
 
Príspevky: 41
Založený: Okt 2010
Poďakoval/li: 0 krát/1 krát
Karma: 0

Re: [VID] SnG 3,20 Nl 6 max(TB) Num.2

Odoslaťod fefe13 09 Nov 2010 16:34

Nazdar,
moje postrehy z prvej polky:
9:30 v pravo hore 99 - call ok ale hrat cisto na set, podla mna zbytocny bet na takom flope kedze otvaral z UTG, ak nechytim set zahadzujem hlavne na tom flope
11:45 - v pravo hore QJo - na jednofarebnom flope chytis postupku a na superov bet minraisujes. nejak mi to nedava zmysel, ak caka na farbu callne ta, ak si nechcel raisnut poriadne tak by som dal iba call a podla turnu sa zariadil. Na riveri ako hovoris si presvedceny ze si lepsi tak by som dal asi plnu.
16:10 - vlavo hore AQo, BB ti otvara urcite siroko, tu by som volil reraise a nie len call, flop nemusis trafit a conbetom ta moze vyhnat z hry
17:50 - vlavo dole Q9s - trafias farbu ale podla mna zbytocne slowplayujes, tu maju superi tendenciu neverit a preto by som volil con bet nieco ako 150 aby sa ta pokusil mozno z nejakym Ax raisnut. Ak si chceckol tak osobne by som check raisoval.

Zatial len tolko, zbytok kuknem vecer, urcite ti tu poradia lepsi majstri :D
fefe13
 
Príspevky: 129
Založený: Feb 2010
Poďakoval/li: 4 krát/4 krát
Karma: 0

Re: [VID] SnG 3,20 Nl 6 max(TB) Num.2

Odoslaťod matiapag 09 Nov 2010 19:18

tak moje postrehy nie len k hre samotnej, ale aj k celemu komentu, takze ber s nadsazkou :D

- ked hrac prehrava peniaze, nehovorime, ze je "loose". Loose hraci su taki, ktori hraju vela ruk. Viem, ze si chcel povedat, ze je v strate, ale specialne tento vyraz ma vyznam v pokri taky, ako som spomenul, tak aby si nebol zmateny, ked to niekde budes vidiet ;)

8:15 hore vpravo - 4 ruky na hraca nie su "mala vzorka", ale ziadna. Absolutne by to nemalo ovplyvnit tvoje rozhodnutie ci foldnut alebo nie, je to irelevantna informacia. Dalej ked sa na flope vyjadruje niekto prvy a dava peniaze do potu, tak neraisuje, ale betuje ;) Raisujes pred flopom alebo mozes po flope raisnut niekoho bet, ale prva akcia je vzdy bet ;)
8:55 dole - ziadne ruky netreba instafoldovat. Davas tym strasne vela timing tellov, esp ked niektore instafoldnes, niekedy sa zamyslis a foldnes, alebo callnes, a inokedy instafoldnes. To si lepsi superi vedia vsimnut a uplne jednoducho urcit, ake silne ruky ako hras. Treba si na to zvykat uz od nizsich limitov, aj ked teraz tam tych dobrych hracov nie je az tak vela, ale ked budes mat dobre navyky tu, tak sa tym nebudes musiet zaoberat neskor ;)
10:50 hore vlavo - nepaci sa my myslienka, ze s QJo si mozme dovolit dorovnat open z buttonu. QJo je v tejto situacii pomerne slaba ruka na call, 3betovat sa to mozno da, ale to tiez podla mna nie na zaciatku turnaja, resp. ked nemame na hraca read, ze vela stealuje. Treba si uvedomit, ze budeme hrat VZDY OOP, este ked sa tam dostane aj BB tak mame na ruke QJo v 3way pote a ideme prvy. Co spravis, ked trafis 2 pary? Co spravis, ked trafis OESD? Co spravis, ked trafis iba jeden par? Nemas iniciativu, tvoje bety vyzeraju divne (bavili sme sa o tom, je to donkbet), proste nie dobre. Na flope nastava ta situacia - co teraz? Betnem? Callnem? Imo raise tam neprichadza do uvahy :) Co lepsie tam podla teba zhodi? Co horsie dorovna? :) Ty chces, aby foldol AK, z akeho dovodu? :) Lebo ma 6 outov a ma na teba celych 25% equity? Ty praveze chces, aby tam s takou rukou pokracoval a ak je velmi sialeny, tak popripade cbetoval aj turn. Ak pride nejaka ultrascary karta pre teba, tak ty mozes svoj jeden par foldnut, pretoze v tom tkvie rozdiel medzi tvojim skillom a skillom fishky - ty vies foldnut aj nejaky slaby par, kym on nie. Cize tu je podla mna jednoznacne spravna linia ch/c. Ty musis totiz obetovat strasne vela zetonov, kedze on spravil pomerne velky cbet.
11:00 dole - AQs, pf mal byt openraise 4xBB (3xBB+1xBB za limpera pred tebou).
11:40 vpravo hore - ako bolo povedane, minraise nereprezentuje nic a nema ziaden efekt :) Ak chces udrzat pot maly a dufat, ze nepride dalsie :heart:, tak mozes callovat. Ak chces zahrat ruku agresivne, tak ten raise musi byt vacsi. 2,5-3x jeho bet. Na riveri - myslis, ze moze mat dve kacka? :) Zamysli sa nad jeho PF hrou a ako to nasledne zahral; dalej jedina ruka, ktora ma nizsiu postupku, ako ty, je 87. Ale ma tam milion parov, dvoch parov a kadejakych hluposti, z ktorych ty chces prave vytiahnut value. Cize nie "dve káčka", ale "bla,bla,bla" je to, na co sa tu zameriavas ;) "štyristo-tridsať-päť" sa mi nepáči :) Na tom riveri je to podla mna v pohode push, 700 do potu 1000, to su celkom slusne odds na to, aby sa zaprel, a spravil hero call s QTo.
12:50 dole - neviem, kto by donkoval bottom pair+gutshot na superdrawy boarde vo 4way pote uplne OOP :) Betujes tam river, to co cakas, ze co lepsie ti tam ludia zhodia? A s cim horsim dorovnaju? Betujes 4 value alebo ako bluff? :)
14:00 vlavo hore - QJo si tam foldol so slovami "JQ, UTG fold v tejto faze hry"... Nemam nic proti tomu foldu, akurat sa treba pozriet, ze kedze nam jeden hrac vypadol, uz sa UTG pozicia na stole nenachadza. Hned po blindoch nasleduje MP ;) Cize tam mas
- SB
- BB
- MP
- CO
- BUT
15:45 vpravo hore - sice nehras ruku, ale vravis ze hrac s A4o mal velke stastie. Imo PF ma A4o v tejto situacii 42% equity a na tom flope dokonca 47% :) Totiz splituju tam nenormalne mnozstvo casu, jedina moznost, aby nesplitli, je, ze niekomu pridu 2 pary (aj fullhouse alebo quads, ale musi pouzit obe karty z ruky) alebo postupka. To len taka technicka informacia, aby si si inokedy vedel lepsie predstavit skutocne sance na vyhru ;) Odporucam pouzivat program, ktory si si minule stiahol - pokerstove ;)
16:10 vlavo hore - tu bolo spomenute, ze by si tam mal 3betovat PF, to sa mi celkom pozdava. Mas na to ruku, mas absolutnu poziciu a nikto sa po tebe nevyjadruje + ten super naozaj raisuje vela veci v tej situacii a flop fakt vacsinou netrafis. Taka ruka je velmi slusna a on tam dava tolko dead money z toho SB, ze to urcite chces pozbierat este PF, ked mas vacsinou vacsiu equity ako super. Dalej teraz vravis, ze sanca, ze pride to K je mala... O co je vacsia, ako v tej prvej ruke, ked si check-raisoval s QJo na Jxx ?? :P Sice teraz mas top pair, ale rovnako keby pride J, tak super moze mat AJ, keby pride T, tak super moze mat AT... To je este dodoatok k tej ruke pred tym ;) Tu sa mi ten tvoj call paci. Avsak v jeho range KQo podla mna nie je. Myslis, ze by na ten tvoj river bet taku ruku zhodil, ked mu das take odds? Ako ten tvoj bet je celkom OK podla mna, ale to Kx by ti tu istotne dorovnal. Cize tam mohol mat skor nejake missnute draws a nizsie PP.
16:50 dole - tak tu ten check na tom flope je podla mna velmi zly. Super hra 9/5 s AFq 25. Myslis, ze tu bude betovat (opat nie raisovat!) ruky, ktore by inak zlozil? :) Prave naopak, checkne tu aj ruky, s ktorymi by inak dorovnal a ty stracas tonu value. Na tom flope moze mat super milion draws, ktore nesklada, kopec parov, 2pairs, sety, proste veci, ktore ty bijes a on ti ich zaplati. Nad tym K :heart: ani neuvazuj, tento hand nefoldujes nikdy, pokial nepridu dalsie dve esa alebo podobna zverina, proste mas takmer nuts a tahas value a tahas kym mozes. Uff a pokracujes dalej v slowplay, tak ked si uz tak zacal, tak donk turn je hlupost, ale proste on nie len ze moze dostat free card a hitnut nejaky runner runner, ale na riveri vyzera tvoj bet neuveritelne silne. Tomu by si predisiel, keby si pokracoval v iniciative a flop cbetoval, turn cbetoval a na riveri mas easy AI s takymi odds, ze ti tam zaplati uz takmer any pair. Dalej na fishku by si raisol 50? To je dalsia vec, ze fishky ti zaplatia HOCICO a neraisuju na riveri takmer nikdy, kym nemaju fakt nuts... Pohladaj si v yegonovom blogu, tam to rozoberal tusim taketo situacie.
19:15 hore vpravo - "Moise calluje 50%" -> Ja tam vidim 41%, imo tam dufam nezratavas 41 s tymi 9, co raisuje, lebo to sa tak nerobi :) VPIP neznamena, ze tolko ruk calluje, ale ze tolko ruk vo vseobecnosti hra, pricom raisuje nejake ine percento (imo nemoze byt PR vacsie, ako VPIP). A kedze vela calluje (= je loose passive=fish), tak z akeho dovodu raisujeme 36o? :P S takymito hracmi chces nieco trafit na flope, pretoze on ten flop chce vidiet. A ty s 63o vela toho netrafis, ze by si z neho mohol daco vytiahnut. S takymito ludmi chces hrat ruky typu Kx, Ax, proste veci, ktore vedia trafit top par a vies s nimi vytiahnut value z jeho horsich parov. 63o je ultrajunk, ktory nemas dovod raisovat PF po tom, ako on opencompletuje SB. Ten raise na flope nespominam, nic take sa nemuselo diat, keby PF iba checkujes, potom mozes na flope instafoldnut, co si mohol spravit aj teraz :) Mas equity bliziacu sa k 0. Nie, hrac so statmi 41/9 po 44 rukach iba zriedkakedy vie, co robi, a jeho opencomplete/call PF a mindonk na flope nam vravi presny opak.
21:00 hore vlavo - ja nechcem diskutovat :D ked DOROVNAVAS niekoho AI, tak nemas ZIADNU fold equity, a teda sa musis spoliehat iba na equity svojej ruky. Skutocne si myslis, ze moze byt profitabilne hrat 98s proti jeho range? :) Odds tam nemas ziadne, musis dorovnat 565 do potu, ktory bude 1265, cize mas odds 1:2,2, cize by si mal byt lepsi okolo 45% casu, co podla mna s 98s nebudes.
22:55 hore vpravo - ten ptroo tym AI myslel asi to, ze hrac na BB hra velmi tight a ma navyse aj malicko zetonov, okolo 11BB, cize to je uz pomaly push/fold, a kedze vela zhadzuje, tak ten blind ukradne neskutocne casto a tak moze takto pushovat wide range velmi profitabilne, aspon podla mna, toto je uz viac SnG vec, ale myslim, ze to takto nejako je :)
24:00 do vetra - reguler, ktory hra malo ruk, nemusi byt pasivny, praveze reguler by mal byt agresivny :) Imo hovoril som ti o tych hracskych typoch, ale tak tu mas zakladne 4:
Tigh-aggresive - hra malo ruk, ale hra ich agresivne (TAG alebo NIT)
Tight-passive - hra malo ruk, hra ich pasivne (NIT vacsinou)
Loose-aggresive - hra vela ruk a agresivne (LAG, povacsine dobry hrac)
Loose-passive - hra vela ruk a pasivne (Calling station)
24:55 vpravo hore - raisol z BUT AI, co na tom nerozumies? :D Ma 11BB a chce ukradnut blindy a vie, ze keby klasicky otvara, tak to ma malo respektu, pretoze je shortstack. Ten fold sa mi vidi dobry, proti dvom hracom si s 99 zriedkakedy favorit, ak by mali obaja overkarty, tak mas iba okolo 30% equity, co podla mna nie je velmi vela, navyse ten SB instacalloval, co vacsinou hovori o strong hande.
26:30 dole - AJo, opat nie su UTG, ale MP a minraise je tam podla mna zly. To mal byt raise okolo 350-400 podla mna, imo 375 je presne 2,5xBB ;)
26:50 vlavo hore - ten chlapik je podla mna az neskutocne loose, za 80 ruk by urcite NEMAL mat take VPIP ani PR, cize asi by som zvazoval call. Aj ked by som to nakoniec asi foldol, ale fakt hra ako maniak a moze tam mat milion hovadin. Mas vsak pekny stack, ale keby ma on mensi, resp. ty, tak by som tam asi nevahal :)
28:35 do vetra - ty aj vyhravas ruky A8 vs A7 :D Ak budes po 1000 takychto situaciach v minuse, tak ti kupim auto ;)
29:25 do vetra - na oboch stoloch mas dostatok zetonov na hranie? :) mas 1500 a na oboch su blindy 75/150 a o chvili 100/200, co ja viem, radsej by som uvazoval o push/fold ako o "dostatku zetonov na hranie" :)
29:30 vlavo - aj o tom sme sa bavili, ze push/fold neplati iba ked TY mas malo BB, ale aj ked mas velky stack a pred sebou mas hracov s malym stackom. Ten AI bol zly z toho dovodu, ze na SB sedel vacsi stack, ktory tam mal okolo 15-16BB alebo kolko, keby tam je short, tak ten push od toho buttonu je uplne ok ;)
30:00 vlavo - A3o callovat? :) Co myslis, aku cast jeho pushovacej range porazas a ako velmi? Ak tam ma ptroo Kx (pricom x je vacsie ako 3), tak mas skvelych necelych 60%, to su situacie, ktore vyhladavas? :)
33:50 vpravo - nie, 33 nie je lepsi hand, ako J7o, je to flip. Ak nahras taky objem turnajov, aby si zbadal rozdiel medzi 33 a J7o PF, tak budes velky pan, podla mna prvy na svete.
34:45 vpravo - nie, opat, ked mas A3o tak vs K4s to nie je badbeat. Musis si uvedomit, ze ty sa nemozes spoliehat na to, ze ty mas A a super ma K, tak sme auto favoriti a vyhrame majoritu tychto situacii. Tych 60% ti je uplne na nic, pokial ty tu ruku nepushujes. Ty si sice v push/fold mode, ale to neznamena, ze musis dorovnavat any AI s takymi kartami, ako je Axo, proste to je slabe hovnicko a ty chces maximalizovat s takou rukou fold euqity a zbierat blindy a nie dostavat sa do flipov.
36:20 - otras bet sizing na turne, to ako povies, ze ti dorovna absolutne vsetko a betnes 350 do potu 2K+? To nedava zmysel, ten tvoj bet nic neznamena a nic s nim neziskas, akurat mu davas skoro free cartu, aby mohol trafit vyssiu flush na riveri. A zhorsujes mu odds na tvojom pushi, ktory na riveri pride obrovske percento casu, tu mal byt v pohode nejaky bet okolo 800 podla mna je fit, ostane ti velmi malycko a to ti potom na riveri dorovna ten push ozaj s kadecim. Takto bude prenho push na riveri scary a foldne to, co by inak dorovnal.
37:00 - posledna ruka, tak ten call sa mne osobne nepaci, obetujes tam skoro polovicu stacku a opat nemas ziadnu fold equity a sa spoliehas na equity svojej ruky, ktora je opat pomerne nizka a vacsinou sa dostanes do situacie, kde budes takmer flipovat. mozno sa tu mylim, dakto ma opravi a spravi z tohoto call storocia, ale myslim, ze nie :P


Teraz si neodpustim ani ja nejake tvoje vyroky:
- hrac prehrava v poslednych 1000 rukach, cize je loose
- o chvilu budeme potrebovat nejake silnejsie ruky
- odds hraca Moise je obrovsky
- ptroo urcite pocital s tym, ze dostane straightflush (99 vs ATo)
- ptroo sa nasral ide AI (ma 2,5BB a pred nim niekto minraisol PF) ----- musime povedat, ze mame dostatok KK (ptroo ide AI s KK vs A7, flop Axx) aaaaaa vypadava! :D
- opat badbeat, ma to mrzi, ked niekto tak vypadne (chlapik prehral AI ruku pred tym a ostali mu 2BB necele a nasiel si KK, pegasuss trafil nuts na turne)
- tym sa stavam aj chipleaderom, co je pre mna vyhovujuce
- tu si to neraisnem, chcelo by to acko trosku aspon
- (pegasuss pushuje 33, super ma dve overs a triafa TOP2 na flope) dufajme, ze mi pride trojka
Obrázok používateľa
matiapag
 
Príspevky: 2450
Založený: Aug 2009
Poďakoval/li: 170 krát/132 krát
Karma: 28

Re: [VID] SnG 3,20 Nl 6 max(TB) Num.2

Odoslaťod popoBA 09 Nov 2010 19:39

matiapag napísal:11:00 dole - AQs, pf mal byt openraise 4xBB (3xBB+1xBB za limpera pred tebou).


o tomto sme sa bavili pri minulom videu.toto plati mozno na CG pri sng to tak byt nemusi
Obrázok používateľa
popoBA
 
Príspevky: 2214
Založený: Nov 2009
Poďakoval/li: 49 krát/235 krát
Karma: 24

Re: [VID] SnG 3,20 Nl 6 max(TB) Num.2

Odoslaťod matiapag 09 Nov 2010 20:21

nooo viem, ze to tak byt nemusi... ale nie je to tak v tejto konkretnej situacii? Myslim, ze 3xBB je standard open na tom leveli blindov a ten jeden za limpera, tak to neviem, rad sa aj ja daco naucim ;)
Obrázok používateľa
matiapag
 
Príspevky: 2450
Založený: Aug 2009
Poďakoval/li: 170 krát/132 krát
Karma: 28

Re: [VID] SnG 3,20 Nl 6 max(TB) Num.2

Odoslaťod fefe13 10 Nov 2010 09:35

Druha polka:

19:30 v pravo hore 63o - zbytocne sa znazis blufovat proti bigstackovi, easy fold
25:20 v pravo hore 99 - celkom tazka ruka, hovoris ze nechapes ze co robi hrac acorreai ale mal 10BB cize z pozice pushoval kazdu slusnu ruku co je ok, ak by moise foldol easy call, takto po jeho call asi dobry fold aj ked podla jeho stats bol moise ryba, acorreai pushoval urcite siroko co bolo vidno aj na inych stoloch dalo sa uvazovat mozno aj o calle. Ale celkovo proti dvom je to dobry fold.
26:45 vlavo hore 99 - tu by som uz calloval, hrac pushoval siroko aj na druhych stoloch, snazil sa kradnut blindy a tlacit ako bigstack, cize pushoval velmi siroko preto by som u neho volil asi call aj ked si mal este slusny stack

heads up:
87s - na turne s kompletujes farbu a betujes do potu 2150-350. bud si to mal zahrat chceck raise s tym ze si chcel ukazat ze sa bojis toho flashu alebo betovat poriadne.
Posledna ruka K3s - osobne by som toto foldoval, prave si sa zdablil, zbytocne tu riskujes nejaky flip alebo podobne, radsej by som tlacil hlavne z pozicie a vyckal na spravny okamich.

Tak tolko moje postrehy, hadam ti nieco z toho bude uzitocne. Rozmyslam ze tiez spravim nejake video nakolko hravam tiez 6max Turba aj ked na inej herni a urcite by to pomohlo aj mojej hre.
fefe13
 
Príspevky: 129
Založený: Feb 2010
Poďakoval/li: 4 krát/4 krát
Karma: 0

Re: [VID] SnG 3,20 Nl 6 max(TB) Num.2

Odoslaťod svatos21 10 Nov 2010 12:00

ospravedlnujem sa ze toto nie je prispevok k videu, ale sem sa mi to hodi napisat- v akom programe sa robia taketo videa? lebo tiez hravam sng 6max, mam roi nejakych 10% ale zaujimali by ma postrehy k mojej hre, dik za info
svatos21
 
Príspevky: 88
Založený: Okt 2009
Poďakoval/li: 5 krát/5 krát
Karma: 0

Re: [VID] SnG 3,20 Nl 6 max(TB) Num.2

Odoslaťod TuKE 10 Nov 2010 12:26

Camtasia
Obrázok používateľa
TuKE
 
Príspevky: 3548
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 13 krát/58 krát
Karma: 14


Naspäť na Videá z hrania pokru

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!