Ipod + sluchatka

Čo sa inde nehodí, no stále je to diskusia o pokri

Re: Ipod

Odoslaťod ___Mortylen___ 25 Feb 2011 14:20

No ked som si ich kupoval vo februari roku 2005, tak imo to bola najlepsie kupa v segmente do 15 000sk (ja som dal ze ne vtedy super cenu 6660 :). Dali sa vtedy kupit 'studiove' sluchatka, ale pre dovody uvedene v mojej 'recenzii' si myslim, ze to nestalo za to, boli prudko ucelove (domaci posluch v kresle).

HD-25ky
vymenitelny kabel (NUTS!!! 6 rokov a stale ten isty kabel. Spunty som vyhadzoval kazdy rok kvoli zlomenym kablom)
vymenitelne 'calunenie' + customizable. Kozenka, semis? Cervene, cierne, oranzove, zlte, fialove, you name it
140gramov = 8hodin posluch v praci + 1 hodina posluch pri ceste domov + 3-4 hod posluch doma, aby sme nerusili toto je podla mne neraelne z inym modelom. Su tazke, nepohodlne po dlhsom noseni, velmi basuju a celkovo ten akusticky tlak ktorym vam masiruju lebku (telo pocuva napr. aj kostami, konretne tou pod uchom) vas unavi. HD-25 su plne nastavitelne, musle su male a izoluju zvuk stylom, ze ste schopny sa aj rozpravat
durability - je to sennheiser ja uz mam 3roky vytvoreny fond oprav (tzn. v momente ked sa pokazia kupujem nove) ale nic, ani naznak a to ich vyslovene deriem, popadali na zem, parkrat som ich prisadol, zachytil sa o klucku napriklad a slusne s nimi sklbol atd. Proste tank medzi sluchatkami.
DJ-ing - toto asi nebude nikoho prilis zaujimat, ale su to imo najlepsie sluchatka na DJ-ing ever. Vyrovnane spektrum, vysoka zatazitelnost, neskresluju pri vysokom zatazeni, maly odpor, customizable monitoring options (rozumej kludne ich mozete mat naopak, tzn. pod bradou, alebo napr. na temene hlavy, na cele ako len chcete)
a mohol by som pokracovat.

Moja finalna myslienka je nasledovna, pokial potrebujete uzavrete sluchatka na posluch hudby, studiovy monitoring alebo k iPodu a mate rozpocet +/- 200EUR musite mat VELKY dovod, preco sa nerozhodnut pre HD-25.
Obrázok používateľa
___Mortylen___
 
Príspevky: 1347
Založený: Sep 2009
Poďakoval/li: 179 krát/139 krát
Karma: 27

Re: Ipod

Odoslaťod vlade 25 Feb 2011 14:46

normalne rozmyslam ze si ich kupim ked ich tak ospevujes, akurat sa mi zatial moc nepaci ten ich vzhlad :)
Hladam si akurat nejake sluchatka (uz vyberam mesiac) takze mi tato tema prisla celkom vhod.
vlade
 
Príspevky: 5717
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 246 krát/175 krát
Karma: 34

Re: Ipod

Odoslaťod DevilMayCry 25 Feb 2011 14:59

Nepochybujem o tom ze ide o brutal fajne zbozi :D a kedze sa venujes djingu tak to zapalenie pre kvalitny zvuk je pochopitelne ale pre radoveho usera to je proste zbytocne. Ten nerozozna 300eurove sluchatka od 50eurovych a tym nechcem urazit nikoho sluchove aparaty :D
Obrázok používateľa
DevilMayCry
 
Príspevky: 2111
Založený: Aug 2007
Poďakoval/li: 59 krát/107 krát
Karma: 10

Re: Ipod

Odoslaťod ___Mortylen___ 25 Feb 2011 15:15

Haha, no su to take 'bagelitaky'. Ja som ich tiez najprv nechcel, ze to vyzera ako z Mileticky, ale som si povedal, ze toto mi aspon nikto neukradne a chlapik co mi ich predaval bol z nich nadseny rovnako ako ja dnes :D

http://www.notape.net/product/show_product/409871

Toto je low-endovejsia verzia za 109E (oproti 189e za HD-25)

Pre ne DJ-ov (co ste tu asi vsetcia) je to myslim plne postacujuce.

A Devil, zo zvukom je to tak, ze akonahle nieco dobre vyskusas, tak sa nebudes chciet vratit k tomu povodnemu . Ver mi. Navstiv nejaky high fidelity obchod, tvar sa dolezito, daju Ti vyskusat 1000E+ sluchatka, potom 500E+ sluchatka, potom nejake 'low-costove' 200E+ a zistis, ze je v tom celkom rozdiel.
Obrázok používateľa
___Mortylen___
 
Príspevky: 1347
Založený: Sep 2009
Poďakoval/li: 179 krát/139 krát
Karma: 27

Re: Ipod

Odoslaťod vlade 25 Feb 2011 15:30

Tak a teraz co toto znamena v reale?

Predstavujú lacnejšiu alternatívu slúchadiel HD 25 II oproti nim majú menší frekvenčý rozsah,výkon, citlivosť


Chem to pripajat iba k pocitacu, k nicomu inemu, zvukovu kartu mam SB X-FI, niekde som cital ze na lepsie sluchatka je ta zvukova karta slabsia a proste im neda to co potrebuju, ze si mam kupit nejaky prevodnik namiesto zvukovej karty :)

Pozna niekto tieto sluchatka => http://www.alza.sk/profesionalni-uzavre ... d85372.htm sedliackym rozumom som prisiel na to ze kombinacia x-fi / x-fi moze byt dobra :)
vlade
 
Príspevky: 5717
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 246 krát/175 krát
Karma: 34

Re: Ipod + sluchatka

Odoslaťod ___Mortylen___ 25 Feb 2011 15:41

Ze namiesto turbo diesel oktavie dostanes benzinovu fabiu ;)
Zatazovat ich nebudes, frenkvecne budu stale velmi verne, rozsah je castokrat len marketingovy tah atd.
Ale kedze to budes mat iba k pocitacu a nebudes ich zo sebou nikam nosit, tak sa da imo aj nieco lepsie vybrat (resp. sa specializovat, kedze vobec nepotrebujes all-around sluchatka).

Skus nazriet do portfolia sennheiser, je to firma co robi iba sluchatka narozdiel od napr. creative, kde to stale bude len secondary business (ale mam doma 2.1 repro pc sadu I-trique tu najvyssiu, a som velmi spokojny za tie peniaze)

ja len tvrdim, ze pomer cena/vykon u sennheiserov (v tom hra velku rolu, ze HD-25 Ti vydrzia roky rokuce) je mimoriadne vyhodny.
Obrázok používateľa
___Mortylen___
 
Príspevky: 1347
Založený: Sep 2009
Poďakoval/li: 179 krát/139 krát
Karma: 27

Re: Ipod + sluchatka

Odoslaťod popoBA 25 Feb 2011 15:41

lol mortylen ja vobec nepotrebujem sluchatka ale hento si idem hned objednat.mal by si sa zamestnat ako ich PR manazer :D
Obrázok používateľa
popoBA
 
Príspevky: 2214
Založený: Nov 2009
Poďakoval/li: 49 krát/235 krát
Karma: 24

Re: Ipod + sluchatka

Odoslaťod ___Mortylen___ 25 Feb 2011 16:05

popoBA napísal:lol mortylen ja vobec nepotrebujem sluchatka ale hento si idem hned objednat.mal by si sa zamestnat ako ich PR manazer :D


Haha, to sme sa este nedostali ku gramofónom. Technics SL-12x0 MKx. Ikona! (par za 3k EUR ;) )

http://www.notape.net/product/show_product/86167

Okrem zavislej cinnosti, pokru a DJ-ingu sa este venujem aj priamemu predaju. Myslim, ze to vysvetluje mnohe ;)
Obrázok používateľa
___Mortylen___
 
Príspevky: 1347
Založený: Sep 2009
Poďakoval/li: 179 krát/139 krát
Karma: 27

Re: Ipod + sluchatka

Odoslaťod hegides 25 Feb 2011 21:01

.btw teraz su nove sluchatka aj v PS shope, len sem neviem hodit link lebo su v new.. su to tiez sennheiser - PC 360 G4ME Headset za 20k FPP ;)
Obrázok používateľa
hegides
 
Príspevky: 838
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 151 krát/108 krát
Karma: 14

Re: Ipod + sluchatka

Odoslaťod TuKE 26 Feb 2011 08:11

Obrázok
Adidas customizácia :)

Ale inak vyzerajú dobre, možno keď na ne niekde narazím a budem so svojim iPodom, tak ich vyskúšam oproti mojim aktuálnym :)
Obrázok používateľa
TuKE
 
Príspevky: 3548
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 13 krát/58 krát
Karma: 14

Predchádzajúca

Naspäť na Ostatné

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!