Par zaujmavych rad a postrehov

Príspevky zo starej diskusie

Par zaujmavych rad a postrehov

Odoslaťod cstrike22 17 Jan 2007 00:53

Poslednych par dni som sa dost zamyslal nad mojou hrou a vypisal som si najvatsie chyby, ktorych sa dopustam. Niektore sa mi dari postupne eliminovat a niektore zas menej. Posledne 3 mesiace sa mi celkom dari kazdy mesiac mam vyhratych viac ako 1000 eur ale stale to nie je ono, citim, ze mozem hrat ovela lepsie. Alebo napisem to inak. 3-4 dni hram velmi solidne a potom pride jedna session v ktorej zhorim ako svieca. Samozrejme su tam aj nejake Bad Beats ale vatsinou ked sa nad tym zamyslim tak najdem chyby v mojej hre ktorych som sa mohol vyvarovat. Este pre uplnost treba podotknut, ze celkovo som na pokri v miernom minuse pretoze hned prvy tyzden ako som sa o tom dozvedel a nainstaloval ho som prehral 6 miestnu sumu na sportingbete kedze som tam mal plne konto na stavkovom ucte. (Stale su sportove sazky moj hlavny obor).Takze par mojich postrehov:
Tilt a loose play: Jeden z mojich najvatsich problemov. Ked mam fakt spatny den alebo seriu a zazijem neuveritelne smolne Bad Beats tak niekedy sa neudrzim a zacnem tiltovat. Snazim sa na tom pracovat ale niekedy sa mi to nepodari udrzat (asi preto ze som dost prchka povaha). Riesenie: trenovat sebaovladanie a este raz trenovat a trenovat +ma to nieco spolocne s dobrym BR (bankroll). Doteraz som BR staval dost chaoticky a hlavne som hraval moc vysoke stoly na vysku mojho BR. Potom pridu nejake smolne Bad Beats a uz sa to vezie.
Zly Bank roll managment- uz som to nacal vyssie a tak tu to dokoncim. Je to ultra mega dolezita vec aby ste mali co najvatsi BR a tym padom hrali aj prislusne velke stoly tak aby ani mimoriadne smolna seria Vas nedokazala rozhodit alebo Vam znicit celej BR.
Neschopnost zahodit AA,KK po "super" flope pre mna. Priklad mam AA a flop je 268. ja raise super reraise all in. samozrejme, ze moze mat napr QQ nebo KK ale v 7 z 10 pripadov ma aspon 2 pary nebo set. NAstastie toto sa mi uz skoro nestava. Nikdy neprecenujte vysoky par a hlavne ho nikdy neslowlayujte. Ani nelimpujte s AA preflop tym zbytocne zadarmo umoznite superom sa pozriet na flop. Mam zasadu, ze radsej vyhrat s AA 5 malych bankov ako prehrat jeden cely stack.
Co zanedbavam je, ze malokedy sa snazim hrat takz. hru v hre. To znamena, ze nerozmyslam nad tym ake karty ma presne super. Donedavna som sledoval len flop co tam nie je str8 nebo flush draw a pod. Nastastie na tomto tiez v poslednej dobre pracujem a par krat mi to uz prinieslo aj vysledky. Niektory ludia su aj online velmi dobre citatelny a daju sa lahko presne odhadnut. A dalsia mega dolezita vec: Rozmyslat o svojich velkych hrach, bankoch a sazkach, spatne ich analyzovat a pripadne sa poucit. Kazdu velku hru si teraz rozanalyzujem a bud dospejem k zaveru, ze som to hral dobre a mal som proste spolu alebo, ze som to mohol hrat aj lepsie alebo, ze som uplny retard :-) Par prikladov: Mam AK flop: AA10 preflop raise bol asi 30 usd na 2/4 stole. po flope ja raise super re-raise ja all in on call. turn a river neskodne karty. Super ukazal A10 .Spatne ked nad tym uvazujem zahral by som to presne tak isto neuvedomujem si tu ziadnu chybu. Takisto ked som prehral AA vs AA na runner runner flush. Ina vec je ked napr sa necham vyprovokovat po flope 287 s mojim AA ,KK na all-in a on s usmevom ukaze 22 v ruke.. Dufam, ze to bude pre niekoho zaujmave citanie a mozno sa aj niekto najde v tychto chybach.. Dolezite je chyby si uvedomit a pracovat na ich odstraneni.
cstrike22
 
Príspevky: 1212
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 4

musim povedat

Odoslaťod Lose 17 Jan 2007 02:52

ze s tebou suhlasim a som si isty ze skor ci neskor budes celkom slusne zarabat, otazka casu. By si sa cudoval ake percento hracov hra presne opacne, bankroll managment, ako handle slowplay, zhodit aj AA, analyzy vlastnych hier atd...
chyba ti uz iba edge a budes v skupine 10 percnet hracov co na pokri aj zarobia :-).
Velmi dobry clanok
Lose
 
Príspevky: 297
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

To mas super

Odoslaťod LittleGolem 17 Jan 2007 16:11

To mas predsa velmi dobre, ze dokazes vlastne chyby odhalit, takze sa da proti nim aj bojovat. Ja sa napriklad celkom casto v SNG turnaji dostanem az k HeadUps ale ten som uz 6x za sebou prehral !! A neviem preco.
LittleGolem
 
Príspevky: 13
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Vyborna

Odoslaťod 1zart1 18 Jan 2007 17:22

praca
1zart1
 
Príspevky: 1763
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 9 krát/17 krát
Karma: 8

aha

Odoslaťod jonatanko 18 Jan 2007 18:30

no ked mas prchku povahu a nedostatocne ovladas tilt tak ti odporucam do casu ked toto eliminujes nehrat online poker.
jonatanko
 
Príspevky: 425
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 1 krát/6 krát
Karma: 0

Ach jaj

Odoslaťod 1zart1 18 Jan 2007 18:39

...zeby sme boli taki dokonali
1zart1
 
Príspevky: 1763
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 9 krát/17 krát
Karma: 8

aha

Odoslaťod jonatanko 18 Jan 2007 18:45

to hrajes full alebo shorthaned?
jonatanko
 
Príspevky: 425
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 1 krát/6 krát
Karma: 0

:-)

Odoslaťod cstrike22 19 Jan 2007 20:38

jonatanko dik za rady :-) a hrajem 6 max tables
cstrike22
 
Príspevky: 1212
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 4

hehe

Odoslaťod jonatanko 20 Jan 2007 00:37

dolezita je determinacia zlepsovat sa a vrazat hlavou proti muru -:))
jonatanko
 
Príspevky: 425
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 1 krát/6 krát
Karma: 0


Naspäť na PokerPortal.sk stará diskusia

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!