[CG] NL100 3bet pot decision on turn

Priestor na diskusiu o odohraných rukách aj mimo blogu

[CG] NL100 3bet pot decision on turn

Odoslaťod michael163 08 Máj 2011 20:07

Pacific Poker - $1 NL - Holdem - 6 players
Hand converted by PokerTracker 3

villain: 20/17 3bet 11 af 3,6
za poslednych par orbitov ma nonstop 3betoval z blindov takze QJo mi prisla ako super ruka na obranu. na turne mi prichadza double gutter a otazka je ci je tu shove EV+(?). moja fold equity moze aj nemusi byt nizsia. moze preto lebo hram 30/25 nemusi -lebo takyto move u mna este nevidel. takze co myslite fold/shove?
Hero (BTN): $148.25
SB: $200.13
BB: $78.06
UTG: $100.00
MP: $145.17
CO: $90.63

SB posts SB $0.50, BB posts BB $1.00

Pre Flop: ($1.50) Hero has Q :club: J :diamond:

fold, fold, fold, Hero raises to $3.00, SB raises to $10.00, fold, Hero calls $7.00

Flop: ($21.00, 2 players) 7 :heart: T :club: A :diamond:
SB bets $10.50, Hero calls $10.50

Turn: ($42.00, 2 players) 8 :heart:
SB bets $24.00, Hero ???
Obrázok používateľa
michael163
 
Príspevky: 689
Založený: Jan 2010
Poďakoval/li: 63 krát/62 krát
Karma: 15

Re: [CG] NL100 3bet pot decision on turn

Odoslaťod Komedia 08 Máj 2011 20:31

To je pekné že ti liezol na nervy...ale 150BB deep JQo nič moc nemyslíš ?? ked už tak to bluff 4betnem preflop a ked callne skusim flop betnut a na akykolvek odpor vzdavam ruku...
Obrázok používateľa
Komedia
 
Príspevky: 917
Založený: Jún 2008
Poďakoval/li: 47 krát/38 krát
Karma: 24

Re: [CG] NL100 3bet pot decision on turn

Odoslaťod Chlpo1989 08 Máj 2011 20:35

Tiez mi pride vhodnejsie s QJ radsej 4 betovat a callovat radsej AK a pod.
Obrázok používateľa
Chlpo1989
 
Príspevky: 3629
Založený: Okt 2009
Poďakoval/li: 37 krát/235 krát
Karma: 35

Re: [CG] NL100 3bet pot decision on turn

Odoslaťod Horsey7 08 Máj 2011 20:52

priznam sa ze ani neviem aky 4bet range akoze mam mat na BTN, zvlast ak ma 3betuje casto (alebo to tak vyzera) :)

ak by som mal value ruku typu KQ, AJ, TT tak nebudem to otacat na bluff, lebo moze 3betovat a betovat flop s horsim

flat s QJ nie je tragicky ak mame read ze v 3bet potoch nebarreluje tak turn..lebo ak barreluje casto tak aj na Q73r sa po 2. barrele v 3bet pote asi necitim najlepsie, tj. musel by som mat sakra read ze tam barreluje ako bluff OOP dostatocne percento ruk

shove nema absolutne zmysel, neexistuje horsia ruka co to callne a lepsia co to foldne (KQ zrejme nebude barrelovat ale skor c/c turn) a TPTK nezlozi nikdy

as played je to ok, mozno by som defendoval s uzsim range, prip. aspon QJs kde mozes viac peelovat
Obrázok používateľa
Horsey7
 
Príspevky: 2703
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 38 krát/68 krát
Karma: 27

Re: [CG] NL100 3bet pot decision on turn

Odoslaťod michael163 09 Máj 2011 00:32

Komedia napísal:To je pekné že ti liezol na nervy...ale 150BB deep JQo nič moc nemyslíš ?? ked už tak to bluff 4betnem preflop a ked callne skusim flop betnut a na akykolvek odpor vzdavam ruku...


imo QJo je v pohode ruka na obranu proti castemu 3betu. ak ma polarizovanu 3betvaciu range a ma tam veci ako Qxs Jxs Kxs tak proti nim si stojim velmi dobre. toto vsetko ma v range a je mozne ze tam nema ruky ako KJ,QJ,AJ lebo proti mojej uzsej callovacej range( zalozene na tom ze som mu to velmi casto foldoval) to nebude value 3bet a bluffovanie tychto ruk neni EV+ takze ako je aspon trochu rozmyslajuci tak ich nebude 3betovat. ta druha cast je len predpoklad ale aj napriek tomu si myslim je QJo si stoji dobre proti jeho range. aj ked QJo je urcite na hrane...

ak 4betnes pre tak mu samozrejme musis priradit nejaku callovaciu range a podla toho sa rozhodnut ci cbet alebo nie. a nie ze prdnem si a uvidim co sa stane to je imo vyhadzovanie penazi do luftu. toto si lolol

Tiez mi pride vhodnejsie s QJ radsej 4 betovat a callovat radsej AK a pod.

AK by som urcite 4betoval stale mi tam moze shovnut horsiu ruku lebo si bude myslet ze som uz frustrovany ako napr A2s atd. viem ze proti typovi o ktorom viem ze vela bareluje 3bet poty by nebolo zle ho vycallovat ale pride mi to ako trochu waist of value c/foldnut AK na missnutom flope ked je moznost ze shovne horsie.osobne by som urcite velmi casto tento spot s AK 4betoval

priznam sa ze ani neviem aky 4bet range akoze mam mat na BTN, zvlast ak ma 3betuje casto (alebo to tak vyzera
)

ja osobne mam vo 4bet range ak prvykrat 4betujem takehoto typka iba rozsirenu value range tj handy s ktorymi callnem 5bet. ak prvykrat 4betujem casto si super moze myslet ze tak robim z frustracie a teda ma shovne z horsim.

shove nema absolutne zmysel, neexistuje horsia ruka co to callne a lepsia co to foldne (KQ zrejme nebude barrelovat ale skor c/c turn) a TPTK nezlozi nikdy

jj toto mas pravdu. so spaxom sme to teraz cele rozobrali a tiez sme dosli na ten isty zaver. on bude casto 2barelovat iba made handy a turnnute draws takze tam vyfoldujem skoro nic tj shove nebude nikdy EV+ v tomto spote.
Obrázok používateľa
michael163
 
Príspevky: 689
Založený: Jan 2010
Poďakoval/li: 63 krát/62 krát
Karma: 15

Re: [CG] NL100 3bet pot decision on turn

Odoslaťod tucniak 09 Máj 2011 00:40

moj maly point- ja teda osobne necakam ze na moj prvy 4bet hrac shovne horsie(a 150 deep), rozhodnie nie v 6maxe, ak taky adjust robi tak je asi slusne mimo-prave preto dost casto prvy 4bet sa robi ako bluff skor imo

stackovat sa tam radostne s AK tiez uplne nebudem za takejto dynamiky

ale ako ja uz neporazam nic takze ma berte s rezervou :)
Obrázok používateľa
tucniak
 
Príspevky: 3742
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 139 krát/205 krát
Karma: 47

Re: [CG] NL100 3bet pot decision on turn

Odoslaťod spax 09 Máj 2011 01:06

tomo, preco sa nechces radostne stackovat? Vsak tu imo snapujes tlacitko call. (Myslim AK)
Obrázok používateľa
spax
 
Príspevky: 840
Založený: Apr 2009
Poďakoval/li: 9 krát/24 krát
Karma: 6

Re: [CG] NL100 3bet pot decision on turn

Odoslaťod tucniak 09 Máj 2011 01:19

lebo to ci vela 3betuje vobec nenaznacuje ako velmi vela 5betuje-netusime nic o jeho range-ofc nebudem 4bet/foldovat AK ale som radsej za flat, mame top range a super sa do nas moze rad odbarelovat.

ak tam happy 4bet/callujes na jeho prvy 5bet cez tvoj prvy 4bet 150 deep tak vravis ze ma v range dost AQ/AJ a pary ako 99-QQ dost casto imo a tonu nejakeho crapairu
Obrázok používateľa
tucniak
 
Príspevky: 3742
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 139 krát/205 krát
Karma: 47

Re: [CG] NL100 3bet pot decision on turn

Odoslaťod spax 09 Máj 2011 02:54

hej, nevieme na zaklade 3betu, ako casto 5betuje, ale vieme, aku mame na stole image a dokazeme prizpusobit, resp. donutit ostatnich, aby sa s nami stackovali aji s horsimi. Vsak o tom to je, nie? To by sa pak vseci stackovali iba s monstermi.

kazdy nehraje taky "abc" poker, aby sa stackoval iba s KK a AA a ty bys byl vetsinou casu behind s AK.Miso je imo dobre balancovany a vie, kedy si take to moves moze dovolit zpravit. Super se nema s nim problem stacknut aj s sestkami na zaklade toho, aku si miso u superov dela image. Iba diky tomu a diky tomu, kedy vie, ze si to moze dovolit zpravit, ma taky rychly posun hore. Nie to offense, ale proste vychadzam z nazoru, ze ty hovoris, ze super sa nebude stackovat s 99-QQ a AJ a AQ. Myslim si, ze 99% superov sa proti nemu stackne a on z toho iba tezi. Jasne, ze kad hras proti uber nitke musis zmenit svoju hru a nerobit kraviny, ale pokud sa dokazies adjusnut na to, ze vies proti komu co mozes zpravit, tak tomu svoji hru iba prizpusobis a tezis z nej.

mozno som sa do toho zamotal a zle to znie, ale snad chapes, zas tak high moc niesom. Chcem tim strucne povedat, ze imo poker neni o tom, ze na zaklade toho, ake "su dane" range na 3bet, 4bet, 5bet atp. tak by si to mal robit, ale o tom prizpusobit hru tomu, aby ked sa stackujes mal lepsiu ruku. jasne, ze narazis nekdy, ale na zaklade hry, kt. u nej vidim a to aji u mna, tak som proste nepochopil, ze preco sa nestackovat. Ale ty to hras po svojom a tak pre teba asi bude dobre flatovat. Len som si to neuvedomil, automaticky som sa zamyslel nad sebou a nedokazal si predstavit (az na par vyjimok) spoty, kde by som sa nestackoval s AK. Ale tak ok, kazdy mame tu svoju way. A nerob ze seba, ze to nevies porazat. Ked beatujes skolu, tak beatujes aj poker, i ked niekedy sa nedari, tak ako by sa asi malo. Gl

Za tento príspevok od spax poďakovali - 3:
dzejkej, michael163, tucniak
Obrázok používateľa
spax
 
Príspevky: 840
Založený: Apr 2009
Poďakoval/li: 9 krát/24 krát
Karma: 6


Naspäť na Pokrové partie

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!