[VID]Kominak NL20

Vaše komentované aj nekomentované videá z pokru

Re: [VID]Kominak NL20

Odoslaťod dzejkej 05 Júl 2011 16:36

Kominak napísal:nj ten slowplay by sa dal, ale float v 3b pote, to by mohlo sposobit dost vela problemov si myslim. Tam mi uz neostane vela behind a ak na turne checkne tak bud to musim shovnut, alebo na rivri ma moze on all inom vybluffovat ak to checknem back.


To je float a ak je agresivny a barreluje, mozes cez turn barrel shovnut a ak checkne turn, mozes to checkdownut alebo ho vytlacit z AK/AQ. Tiez agresivni hraci cbetuju a barreluju karty, ktore Teba s AQ triafaju.

On ma leak, ze vela 3betuje a automaticky cbetuje, tak to je sposob ako na nom zarobit. Taktiez ne4betovat monster ruky a callovat 3bety s nimi, nech sa vyblazni.

Za tento príspevok od dzejkej poďakovali :
Kominak
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: [VID]Kominak NL20

Odoslaťod 3flash3 05 Júl 2011 18:51

Aj keď nezvyknem, ale predsa len napíšem svoj názor, keďže som mal čas pozrieť tvoje video. Nebudem rozoberať situácie do detailov, lebo by to bolo na dlho, každý rozmýšľa inak a ani neviem ako sa hrá na tých blindoch.
Takže na začiatok pár vecí:

-Vypni si zvuky! Tiltuje ma to iba keď pozerám video, neviem ako s tým môžeš normálne hrávať :) bez urážky...
-Nastav si v HEM poriadne, aby ti ukazovalo karty po hre ku správnemu hráčovi a nie že sú rozhádzané po stole.
-Mal by si začať písať viac poznámok ku hráčom! To je pomaly dôležitejšie ako HUD a treba si aj zvoliť správny systém písania a písať veci ktoré sú dôležité a zídu sa ti v budúcnosti. Nie ako keď si mal hráča označeného ako „nita“ a poznámka k nemu „call na river s druhým párom“ alebo tak nejak to bolo...čo ti dala tá poznámka a aký má význam? Pre mňa nulový.
-Prehral si QQ a hneď som si všimol, že si začal strašne negatívne myslieť (20e zase pošlem, fishka sa nabalila zase na mne...atď), začal si rozprávať ako o tej ruke, ako keby si dostal badbeat na 1 outer a pritom mal týpek nut flush draw a overkartu. Treba sa sústrediť na ďalšiu ruku a nie na tú čo sa stala, tá je už minulosť, to si môžeš rozoberať a „pitchovať“ keď skončíš session a spravíš si review z HEM.

K hre:
-AQs table 4.: 3-bet pre...keď už nechceš 3-betovať takúto ruku na BTN na CO open, tak potom už neviem čo iné.
-AQo table3.: nechám prečo iba callujeme 3-bet od fishky s takou rukou a hráme OOP...a potom c/r flop KJ9 na jeho weak bet a o minútu na to povieš, že z vlastných skúseností vieš, že fishky nezahodia na flope nič, keď raisovali preflop...alebo niečo v tom slova zmysle, už si to nepamätám.
-A7o: BvB, fish open a ty zahadzuješ IP hráčovi čo otvára 63/37... to sa mi zdá trochu divné...ja by som tam nikdy nezahodil a minimálne calloval...s fishkou predsa chcem hrať čo najviac hier, keď viem že mám na neho edge a ešte som aj v pozícii a BvB...samozrejme, každý hrá inak, to je len môj pohľad na hru...takže to neber že je to správne...
-KQs na BB: fish 50/36 open z MP a my iba callujeme takúto kartu...myslím, že by som to 3-betoval vždy
-99 na BB: BTN (reg) open a ty s 99 iba call? ...wtf is that? Podľa mňa jasný 3-bet...potom si sa zbytočne dostal do takej situácie postflop, kde si nevedel čo máš robiť a na river si bol už úplne stratený...
-44: 2nd barrel na boarde QTx turn K...podľa mňa práveže K nie je žiadna výhra na druhý barrel na takom boarde a skôr pomáha jeho range ako nám...aj mal aj weak hand, tak mu akurát dáva viac draws...nebetoval by som ďalej tie štvorky...
-KJo: BTN (nit) open, 3betuješ KJo, ale predtým iba callneš na BB hráčovi čo má o kilometer širšiu range 99...som trochu zmätený z tvojej stratégie....
-77- value bet na river! To vôbec nebol thin value bet...thin value bet by bolo tak K5...658 Q 8 ....turn skvelá karta, dobre si betoval...river prakticky ešte lepšia karty na value bet a checkol si...tam si mal betovať ďalej...
-A4o: na BB...MP open, celý stôl call a ty si doplatil s A4o...zlý call podľa mňa, buď to foldni keď to nechceš hrať alebo to radšej 3-betni, máš tam kopu dead money a prakticky musíš prejsť akurát cez original raisera a misia splnená...odds nech máš aké chceš preflop na call, akurát sa dostaneš takými callmi iba do zlých spotov....

Sry, že som nepísal časy tých rúk, ale hovorím, pozrel som to narýchlo a píšem akurát čo si pamätám... každopádne good luck a snáď kvôli mne niekto neprišiel o 5 minút života čítaním, ak to nedáva zmysel čo píšem :fish:
Obrázok používateľa
3flash3
 
Príspevky: 1502
Založený: Feb 2008
Poďakoval/li: 53 krát/410 krát
Karma: 48

Re: [VID]Kominak NL20

Odoslaťod Kominak 06 Júl 2011 09:15

3flash3: vidim, ze ty si tvrdy coach, ale tak to ma byt, diky za koment. Ake poznamky k hracom by si mi poradil teda robit? Snazim sa zapisat vsetko zaujmave. To pitchovanie na QQ ruku viem, ze bola blbost, zapracujem na tom.

-AQs table 4.: 3-bet pre...keď už nechceš 3-betovať takúto ruku na BTN na CO open, tak potom už neviem čo iné.


jasne mozem ju 3betovat to som akurat zapol nahravanie a tak som callol ale vravel som tam, ze sa da 3betovat. V pripade ze by mi dal super 4bet, tak je to bez dynamiky fold hej?

AQo table3.: nechám prečo iba callujeme 3-bet od fishky s takou rukou a hráme OOP


Tuna suhlasim tam mal byt 4bet / stacks. A ked mi dal uz ten 1bb cbet, tak som to mal iba callnut podla teba?

A7o: BvB, fish open a ty zahadzuješ IP hráčovi čo otvára 63/37


zacnem to callovat, uvidim ako to pojde, sa trochu bojim toho, ze fish aj ked netrafi tak bude mat vacsinu casu 100 percent cbet a bude to zalezat od jej tendencii ci sa mi oplati floatovat s airom alebo nie, asi tak to vidim.

KQs na BB: fish 50/36 open z MP a my iba callujeme takúto kartu...myslím, že by som to 3-betoval vždy


mas pravdu, teraz by som to aj ja tak spravil.

99 na BB: BTN (reg) open a ty s 99 iba call?


taketo stredne pary ja ne3betujem, ale skusim to robit ked budeme hrat menej hracov pri stole, alebo ked to bude tak ako v tomto pripade hrac so stelaom 42.

44: 2nd barrel na boarde QTx turn K


to som si po spetnej analyze uvedomil, ze to som mal vzdat, ale diky za poznamku aj tak.

KJo: BTN (nit) open, 3betuješ KJo, ale predtým iba callneš na BB hráčovi čo má o kilometer širšiu range 99


3betujem, lebo ma fold to 3bet 72 na velkej vzorke a mam card removals

77- value bet na river!


V tom case som nevedel este urcit o akeho supera sa jedna a ak by bol rozumny tak jedine veci co by mi zaplatil mozno na river bet su A6 a A5 podla mna, tam uz vela horsich ruk nie je, ktore by calloval flop a turn a zaplatil by river bet.
Kominak
 
Príspevky: 283
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 36 krát/9 krát
Karma: 0

Re: [VID]Kominak NL20

Odoslaťod Kominak 06 Júl 2011 09:24

mino_o napísal:A aky je rozdiel medzi K2s a KTs ked ti callne 3bet? si ochotny sa stackovat na K/T high boarde?
Moj pohlad je s KT dostanes 2streety od QT/JT/K9atd ak hitnete. Mas ktomu kopec draws ats s K2s mas blocker nejaku slabu equity ked uz ta callne s QQ/JJ/TT pride draw/Khigh a pocheckujete turn a river.


no jasne stackovat sa nebudem, lenze to QT, JT, K9 mi nebude callovat oop podla mna, teda ja by som to nerobil. A takto sa mi dost zvysi 3bet celkovy, co je asi aj dobre pokial sa neprisposobia. Diky za komenty kazdopadne, mam na com pracovat, nejake veci s ktorymi si nebudem vediet dat rady snad este rozviniem v blogu.
Kominak
 
Príspevky: 283
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 36 krát/9 krát
Karma: 0

Re: [VID]Kominak NL20

Odoslaťod 3flash3 06 Júl 2011 10:42

Kominak:
Nedá sa povedať presne aké poznámky by si mal robiť, je to u každého individuálne, hlavné je to aby ti tie poznámky niečo dali. Ja si napríklad skoro vôbec nevypisujem ruky do poznámok. Ja si skôr píšem veci ako „c-bet ½ potu= weak, c-bet ¾ potu= strong, checkraise flop (turn, river) iba s nuts, nehrá draws agresívne, valuebetuje na river iba „nuts“, valuebetuje aj druhý pár, nikdy nebluffuje na river, 3-betuje light IP, folduje veľa na 4-bety, hrá 2 stoly alebo 8 stolov, má zapnutý „autofold“ keď je na blindoch alebo defenduje... a podobne, je toho strašne veľa...skôr také všeobecnejšie veci ako si vypisovať určité ruky...za každou poznámkou si dám „??“, pokiaľ to spraví ešte raz tak si dám jeden otáznik preč a keď ešte raz, tak už som si celkom istý, že to tak robí stále a keď mám poznámku bez otáznikov tak viem že je na 90% dobrá. Každý má svoj štýl písania poznámok a každý píše informácie ktoré sú pre neho potrebné, takže na tieto veci musíš prísť sám, čo je pre teba výhodné. Ale dôležité je ich písanie.

Za tento príspevok od 3flash3 poďakovali :
aNdr3Jo
Obrázok používateľa
3flash3
 
Príspevky: 1502
Založený: Feb 2008
Poďakoval/li: 53 krát/410 krát
Karma: 48

Re: [VID]Kominak NL20

Odoslaťod Zeltzn 06 Júl 2011 11:29

v sérii The thin red line máš jednu celú epizódu o písaní poznámok, tak ak môžeš tak si to video zožeň a mrkni si to ;)
Obrázok používateľa
Zeltzn
 
Príspevky: 1480
Založený: Dec 2010
Poďakoval/li: 175 krát/97 krát
Karma: 22

Re: [VID]Kominak NL20

Odoslaťod dzejkej 06 Júl 2011 17:51

3flash3 napísal:K hre:
-AQs table 4.: 3-bet pre...keď už nechceš 3-betovať takúto ruku na BTN na CO open, tak potom už neviem čo iné.


Ak myslis tu situaciu, kde je na CO reg a na BB fishka, tak 3betovat urcite nechcem. Jednak proti takym superom 3betujem polarizovany range (ako je standard IP) a tato ruka ma proti jeho opening range vybornu equity, hratelnost a sanca, ze BB je naozaj fish tiez za to stoji.

3betoval by som tam ruky, ktore su casto dominovane vs tight range a/alebo nemaju dobru hratelnost (KT, A3o a pod) a potom premium ruky, ktore by som ale mal tendenciu callovat, ak by sa BB ukazala naozaj ako fish.
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: [VID]Kominak NL20

Odoslaťod 3flash3 06 Júl 2011 18:25

Dzejkej píšeš dobre a múdro, nehovorím že nie...ale každý má iný pohľad na vec a každý hrá inak na základe vlastných skúseností, preto je poker taká rozmanitá hra. Ty tam 3-betovať AQs nebudeš, ja ho zase budem 3-betovať pre value vždy a nebudem sa spoliehať na to ,či je na BB fish a dostane sa do potu alebo nie...pokiaľ má fish na BB dobré eso alebo nejaké horšie Ax suited a chce to hrať tak zaplatí aj môj 3-bet a na A high boarde môžem vyhrať celý jeho stack, pretože vzhľadom na veľký pot už nebude vedieť zahodiť...pokiaľ to iba callnem a doplatí aj fish, tak na A high flope vytiahnem väčšinou tak 2 streets value a aj to bude málo, lebo je malý pot preflop. Ťažko sa o tom píše, keďže nepoznáme original raisera a jeho tendencie, či je lepší call alebo 3-bet v tejto situácií...každopádne ja tam budem s AQs defaultne 3-betovať vždy, keby som mal nejakú históriu s original raiserom tak by som bol ochotný v niektorých situáciách iba callovať z dôvodov ktoré si uviedol vyššie. Peace out ;)
Obrázok používateľa
3flash3
 
Príspevky: 1502
Založený: Feb 2008
Poďakoval/li: 53 krát/410 krát
Karma: 48

Re: [VID]Kominak NL20

Odoslaťod dzejkej 06 Júl 2011 19:14

No ved v pohode, ale pokial nemas supera, co 4betuje vela alebo calluje 3bety OOP ako carda, tak je to jednoducho mrhanie potencialom danej ruky. A mozno je na nizsich stakes nieco inak, ale hraci s regular-ish statmi by default nemavaju vo zvyku callovat 3bety OOP.

Ja neodporucam, aby v danej situacii 3betoval tuto ruku, pokial na to nema konkretny dovod :).

Ax suited a chce to hrať tak zaplatí aj môj 3-bet a na A high boarde môžem vyhrať celý jeho stack, pretože vzhľadom na veľký pot už nebude vedieť zahodiť...


Ak je fish taka zla, ze coldcallne 3bet s Ax, tak taktiez sa Ti stackne v singleraised pote, ktory v danej situacii je dostatocne velky na to, aby si sa dostal do AI v pohode. Len callom sa fish do potu dostane castejsie a so sirsim range, co je len a len dobre.
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: [VID]Kominak NL20

Odoslaťod 3flash3 06 Júl 2011 19:26

Súhlasím, samozrejme že ti nebude často reg na 1/2 callovať 3-bet OOP. Ja som vychádzal skôr z toho, že keď mám nejakého študenta na podobných blindoch, tak vidím že tam v pohode callujú či už regovia alebo fishky 3-bety OOP. Možno to je dlhodobo inak a tvoje riešenie je viac profitable...neviem, dlho som nehral NL20.
Obrázok používateľa
3flash3
 
Príspevky: 1502
Založený: Feb 2008
Poďakoval/li: 53 krát/410 krát
Karma: 48

Predchádzajúca

Naspäť na Videá z hrania pokru

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!