[HUD] Or what the f*ck with those numbers.

HoldemManager, PokerTracker, SharkScope, Table Ninja atď.

[HUD] Or what the f*ck with those numbers.

Odoslaťod fleg 01 Aug 2011 08:19

Zdravim,

Ocividne, podla nazvu to bude thread o Hude, mylim ze ho vsetci pouzivame, ci uz sme si neaky stiahli alebo nakonfigurovali.
Pekne nam ukazuje kedy zelenych 70% pri FCB u Villiana a my vieme ze mozme Cbetovat ATC alebo skaredy cervenych 20%.

Myslim ze tie zakladne veci kazdi pozna, hoci mozno nie u vsetkych statov.
Co by mna skor zaujimalo je aku range si mam pod tim predstavit napr.
Villian CB 40% na Boarde K 9 2 r (dajme tomu hrame HU a je IP), cize checkneme, je to dry board takze tu by Cbetoval asi kazdi ale, cize tento Villian by cbetoval s cim? AA, Kx, 99+ ? Vsetko ostatne by foldol, teoreticky.

Alebo napriklad Check/raise je velmi zaujimavy imo.
Pri 10% check/ raise flop mozme ocakavat len sety, 2 pairs,overpairy, 10+ outove semibluffy?
Pri 20% => sety, 2 pairs, 10+ outove semibluffy, flush draw, str8 draws, top pairs, gut shots?

Turn Cbet->20%, 40%, 50%, 70%? Fold to turn Cbet ->20%, 40%, 50%, 70%?
Bet OOP when missed Cbet-> 20%, 40%, 50%, 70%?

Aku range si clovek ma za tim predstavit? Only nuts, second pair a lepsie atd...
Ak by sa chcelo niekomu trocha rozpisat alebo by vedel o neakom videjku dam plusko :)

Vdaka
fleg
 
Príspevky: 17
Založený: Júl 2010
Poďakoval/li: 1 krát/1 krát
Karma: 0

Re: [HUD] Or what the f*ck with those numbers.

Odoslaťod Chlpo1989 01 Aug 2011 08:30

K tomu sa da iba povedat, ze cim vacsia vzorka, tym lepsie a tym presnejsie. No ani na zaklade cisel, ze Villain cbetuje 60% mu nebudeme vediet prisudit uplne presnu range. Ak mame nanho 500 ruk, tak to moze strasne skreslovat. Totiz on tie cbety mohol robit proti roznym ludom na roznych boardoch pri roznych podmienkach atd... Preto aj statistika ch/r na turne nebude nikdy presna ani po 2k rukach, lebo kolkokrat z toho bude mat moznost ch/r turn?
Ja mam napr. ch/r flop nejake 4%, ale proti semi-rozumnym hracom tam mam vela krat air, FD a pod. co urcite do 4% nespada. Vela zalezi od toho, kto je super, ako hra, co sme ho videli robit atd.
Obrázok používateľa
Chlpo1989
 
Príspevky: 3629
Založený: Okt 2009
Poďakoval/li: 37 krát/235 krát
Karma: 35

Re: [HUD] Or what the f*ck with those numbers.

Odoslaťod matiapag 01 Aug 2011 10:10

fleg napísal:Alebo napriklad Check/raise je velmi zaujimavy imo.
Pri 10% check/ raise flop mozme ocakavat len sety, 2 pairs,overpairy, 10+ outove semibluffy?
Pri 20% => sety, 2 pairs, 10+ outove semibluffy, flush draw, str8 draws, top pairs, gut shots?


Ked ma niekto 2x vacsi c/r (alebo hocijaky iny stat), tak to predsa neznamena, ze tam ma 2x sirsiu range :) Totiz tieto cisla ti neukazuju range, ale iba frekvencie. Priklad -> mame pri stole 2 semirozumnych regov. Obaja maju presne rovnaky 3bet z BB 6%. Znamena to, ze obaja budu 3betovat presne tu istu range? Ak aj vezmeme, ze na nich mame nekonecnu vzorku, tak jeden moze 3betovat polarizovanu range aka QQ+, AK, zvysok blufy, zatial co druhy 3betuje KQ, AQ+, TT+. Budeme hrat proti obom rovnako? Urcite nie :)

Ja osobne to riesim nasledovne -> ak mam na villaina (fishku) malu vzorku ruk a silou mocou chcem vidiet nejaky stat, tak nesledujem samotnu frekvenciu, ale iba sa pozriem, ci uz villain podobny move spravil aspon raz. Napr. ak ma fishka po 200 rukach donk 0% a zrazu mi na flope donkne pot (bez nejakej predchadzajucej historie), tak je velka sanca, ze to robi for value s niecim dobrym. Samozrejme to nie je iste, ale staty ti nikdy 100% istotu nedaju, co sa tyka toho, co villain zrovna drzi :)

A ostatne staty riesim naozaj az pri vzorke 2k ruk, lebo este aj pri 1k ruk je to take, ze villain bol v nejakej situacii (4bet pf napr.) iba 30x, co je strasne malo, lebo staci, aby za tych 30x mal o 2 vysoke pary viac, ako je predpoklad, a uz je ten stat skresleny.

Obv napr. stat flop cbet nepotrebuje presne cislo. Ak ma niekto 40% (na ozajstnej vzorke), tak je velky predpoklad, ze ani K92r nebude cbetovat light, najhorsie tam bude mat asi QJ. Ak ma niekto 45% alebo 38%, tak plati to iste a je to len nejaka variacia, ze nemaju vsetci to cislo rovnake :) Zasa ak ma niekto 65%, 60%, 68%, 59%, tak to je vsetko akoby to iste a mozes predpokladat, ze bud ako-tak rozumie tym texturam a vie, co moze cbetovat, alebo nie a cbetuje kde-co.

Prave kvoli tomu nie su tak dolezite staty, ako tvoje ready. Ak mas na niekoho read, ze je to velmi dobry reg, tak tebe nemusi prekazat, ze flop cbet ma "iba" 52% za 500 ruk, pretoze ked je to dobry reg, tak asi cbetuje trochu viac a vies, ze na K92r bude cbetovat celu svoju range ;)
Obrázok používateľa
matiapag
 
Príspevky: 2450
Založený: Aug 2009
Poďakoval/li: 170 krát/132 krát
Karma: 28


Naspäť na Pokrové programy a služby

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!