Bankovy prevod

Čo sa inde nehodí, no stále je to diskusia o pokri

Bankovy prevod

Odoslaťod michalkoleny 28 Sep 2011 18:01

Zdravím neviem či to píšem do dobrej témy ale to je jedno...Mam taký problém raz som posielal peniaze na P****Stars bankovým prevodom na ich slovenský účet do tatrabanky a mali problém so spravovaním platby žiadali vtedy potvrdenku z banky či čo...

A teraz by som zas po čase tam chcel niečo poslať ale mam také tušenie že to zase nebude bez problémov...a chcem sa opýtať čo som spravil zle...lebo je tam v podstate len políčko kde zadám sumu, potom variabilný symbol, ten som nechal prázdny a nejaké dodatkové informácie kde som napísal to jednorázové referenčné číslo a za to moje meno (nie nickname).

:bad:
michalkoleny
 
Príspevky: 3
Založený: Sep 2011
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: Bankovy prevod

Odoslaťod matiapag 28 Sep 2011 18:03

nemas radsej kreditku/moneybookers account? je to ovela jednoduchsie a rychlejsie...

btw, nie som odbornik, ale prave do toho variabilneho symbolu by som ja dal nejake referencne cislo, keby ho mam :) vacsinou to tak funguje, ze prave variabilny symbol je velmi dolezity a na zaklade neho su potom priradovane platby ku konkretnym accountom/ludom/adresam a pod., ale neviem, ako to je na P****Stars.
Obrázok používateľa
matiapag
 
Príspevky: 2450
Založený: Aug 2009
Poďakoval/li: 170 krát/132 krát
Karma: 28

Re: Bankovy prevod

Odoslaťod A_Rimmer 28 Sep 2011 18:23

Variabilny symbol je to najdolezitejsie. Napis nabuduce to referencne cislo do variabilneho symbolu a mas po probleme.
Obrázok používateľa
A_Rimmer
 
Príspevky: 875
Založený: Apr 2008
Poďakoval/li: 88 krát/131 krát
Karma: 23

Re: Bankovy prevod

Odoslaťod Stanley VII 28 Sep 2011 18:26

Pri bankových prevodoch človek môže zadať nasledovné veci:

číslo účtu príjemcu
kód banky príjemcu

variabilný symbol
špecifický symbol
konštantný symbol

správa pre prijímateľa

Ak zadáš číslo účtu a kód banky, želaná osoba peniaze dostane bez ohľadu na to, čo zadáš do ostatných políčok. Variabilný symbol má zmysel len na to, aby príjemca ľahko rozlíšil, kto platbu poslal alebo za čo. Napríklad pri objednávkach po nete sa tam často píše číslo objednávky aby eshop vedel platbu priradiť. Ak nestačí iba variabilný symbol, lebo jeden človek posiela platieb viac, použije sa navyše špecifický. Napríklad pri platbách za zdravotné poistenie si človek väčšinou uvedie ako variabilný symbol rodné číslo, a v špecifickom uvedie čísla, ktoré identifikujú mesiac, za ktorý platí. Prípadne to tak býva napríklad pri platbách za net alebo podobne, že variabilný symbol určuje zmluvu a špecifický za ktorý mesiac tá platba je.

Konštantný symbol je v podstate úplná zbytočnosť, je to len štatistický údaj pre banku o tom, na čo daná platba slúži. Keď tam uvedieš blbosť, budiš, štatistiky budú hovoriť o niečom inom ale nikoho to vlastne trápiť nemusí, aj keď by sa to malo vypĺňať pravdivo.

Takže ak zadáš to referenčné číslo ako variabilný symbol, napíšeš ho aj ako špecifický symbol a napíšeš ho aj do správy pre prijímateľa, kde napíšeš aj svoje meno a nick na stars, tak to musia zistiť aj keby traktory padali :)

Potom už len detail - poslať to na správne číslo účtu do správnej banky samozrejme :D
Obrázok používateľa
Stanley VII
 
Príspevky: 2079
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 97 krát/218 krát
Karma: 30

Re: Bankovy prevod

Odoslaťod michalkoleny 28 Sep 2011 19:14

Tak poslal som to správne, potom ked som im poslal potvrdenku to tam pripisali...

Ale problém je ten ze to čislo referenčné sa nezmestí do toho políčka variabilného symbolu
michalkoleny
 
Príspevky: 3
Založený: Sep 2011
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: Bankovy prevod

Odoslaťod Stanley VII 28 Sep 2011 23:00

Koľko to referenčné číslo znakov?
Obrázok používateľa
Stanley VII
 
Príspevky: 2079
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 97 krát/218 krát
Karma: 30

Re: Bankovy prevod

Odoslaťod michalkoleny 29 Sep 2011 14:31

dosť, viac ako 9 neviem presne teraz
michalkoleny
 
Príspevky: 3
Založený: Sep 2011
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0


Naspäť na Ostatné

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!