Ondokov blog

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Ondokov blog

Odoslaťod ondoko 12 Jan 2012 17:50

Zdravim vospolok. Takze dnesnym dnom som sa definitivne rozhodol, ze si aj ja zalozim blog! Na fore som zaregistrovany zhruba od augusta, kedy som sa dozvedel o tomto portali a odvtedy tu +- pravidelne sledujem a citam blogy „miestnych“ grinderov :)
Pre predstavenie sa troska: volam sa Martin, momentalne som v tretom rocniku bakalarskeho studia financna matematika na UK v Prahe. Dlhe roky som hral (este stale aj hram, ale uz nejak vychadlo to zanietenie pre hru) sutazne sach, kedy sa mi podarilo vyhrat aj MSR juniorov a bol som reprezentovat nasu malu krajinku na svete v Argentine :) Zazitok na cely zivot veru. No ale nejak som casom po tomto uspechu stratil motivaciu hrat a zlepsovat sa, co ma na jednej strane mrzi, pretoze mozno som mal aj na viac, ale nejak ma to uz zial nebavi ako volakedy... Skoda no.
K pokru som sa dostal myslim celkom kurioznym sposobom, ked minule skuskove nejaky kamos hodil na FB odkaz na video z high stakes pokru a tak nejak som asi za 2 dni pozrel skoro vsetky serie :D reku som si povedal, nic tazke a idem to beatovat  regol som sa v ten den na Jetbulle a akurat za nejakych 20 minut zacinal freeroll. Skoncil som ani neviem ako 3. z 500 ludi za nejakych 2, 90 USD :D nasledujuci den opat deeeeeep run a 5.miesto. Svietilo mi na ucte zavratnych 4 ci 5 dolarov. Vravim si takto nezbohatnem a dal som sa cashku. Hral som cisto ako som videl tych tipkov z High stakes komunity, Q3 3bet ala Minieri a podobne :D za 5 dn ako takeho hrania 2-3 hodinky denne sa mi podarilo vybudovat z tychto 5 dolarov okolo 280 dolarov, co doteraz mi je nejasne, ako sa to podarilo  BM nehrozil, pri konci mojho grindenia na Jetbulle som hral NL 20. prislo vsak leto a casu bolo nejak pomenej a tak som to vsetko cashoutol a poker nechal na chvilu tak.
Druha faza nastala v septembri po prichode na novy semster do Prahy. Depozitol som si okolo 30E na P****Stars a zacal si pinkat NL2, po tom ako som si uz tu precital nejake rady a pozrel video ako tu cashku vobec +- hrat. Hlavne Yegonovi za jeho videa velke diky! Skusil som taktiez format SNG turbo. Hral som za 2,50 USD pre 180 ludi, teda som mal zhruba na 20BI  co cert nechcel 3ti turnaj a 1. miesto :D pat turnajov dalej nic a nejak som to nechal radsej tak a presiel na cashku. Vybudoval som asi 400 usd bankroll, ktory som pred zapoctovym tyzdnom (+ do toho frajerka :D) radsej cashoutol nech sa aj ucim a venujem comu mam 
Teraz zas je tu skukove ( uz som aj nezadany) a rozhodol som sa, ze sa idem tomu venovat poriadne, mal by som mat dost casu na to, skusky vyzeraju byt v pohode a stresovat s bakalrkou bude este cas :D . Preto som zacal rebuild bankrollu pred tromi dnami na NL5 uz dokonca s aj zaobstaranym HEMom! :) Je to trosku ina kava, ked hra clovek s nim a bez neho.
Ciele:
• Do konca januara winning reg na NL10
• Februar shot na NL25 a snaha uchytit sa
• Dalej sa uvidi 
• Pravidelne aktualizovat blog
Zakladam tento blog, aby som tu uvadzal moje vysledky a kriticke ruky na rozbor, pretoze si myslim, ze je tu vela ludi, ktori vedia poradit a tym skonfrontovat moje mysleinkove pochody. A hlavne aby som prechadzal na vyssie stakes. Na zaver graf za 3 dni od zaciatku grindu a posledna handa vcerajska, po ktorej som radsej session ukoncil 
Poker Stars $5.00 No Limit Hold'em - 6 players - View hand 1591508
DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

BTN: $5.36
SB: $12.65
Hero (BB): $5.03
UTG: $5.41 - VPIP: 81, PFR: 39, 3B: 6, AF: 3.2, Hands: 69
MP: $6.37
CO: $15.08

Pre Flop: ($0.07) Hero is BB with 5Obrázok 7Obrázok
UTG raises to $0.10, 3 folds, SB calls $0.08, Hero calls $0.05
Preflop: call s 57s pretoze jedna sa len pfr minraise proti takej velrybe a sa este jeden hrac zapojil do hry, mam dostatocne odds podla mna obetovat na to dalsi 1BB.
Flop: ($0.30) 3Obrázok 9Obrázok 5Obrázok (3 players)
SB checks, Hero checks, UTG checks

Turn: ($0.30) 9Obrázok (3 players)
SB checks, Hero bets $0.25, UTG calls $0.25, SB folds
original raisor necbetoval do dvoch hracov, preto usudzujem, ze ho flop minul, inak by protectoval pred pripadnou FD.
River: ($0.80) TObrázok (2 players)
Hero checks, UTG bets $5.06, Hero calls $4.68 all in
River: Na turn prichadza 10tka, co neni uplne najlepsia karta, ale som rozhodnuty check-callnut, kedze nedorazila ani jedna z FD. Po alline som sa zacinam vnutorne presviedcat, ze nic nema,lebo cela jeho linia bola strasne divna a rozhodujem sa pre hero call. Avsak som sa raz presvedcil, ze proti fishkam len ABC game :x Co si myslite o tejto ruke?
Final Pot: $10.16
Hero shows 5Obrázok 7Obrázok
UTG shows 9Obrázok 9Obrázok
UTG wins $9.66
(Rake: $0.50)

Na zaver graf, pekne je vidiet, kde sa tato ruka udiala :)
Prílohy
9.1-11.1.jpg
9.1-11.1.jpg (83.73 ) Zobrazená 8393 krát
ondoko
 
Príspevky: 408
Založený: Aug 2011
Poďakoval/li: 26 krát/63 krát
Karma: 5

Re: Ondokov blog

Odoslaťod Stanley VII 13 Jan 2012 11:20

Teším sa, že tu máme ďalšieho šachistu, ak si mal v šachu tak skvelé výsledky, tak ti to snáď pôjde podobne aj v pokri, bolo by to super :) Tých 400 USD bankroll si minul, keď teraz rebuilduješ? Alebo koľko ti ostalo?

Čo sa týka tej ruky...keď hráš proti veľrybe, nemôžeš za ňu zvažovať ako ty, lebo ty niesi veľryba. Veci ako samozrejmé chránenie pred flushom, alebo vyššou kartou alebo postupkou sú pre veľrybu vec neznáma. Možno ani nevie, že hrozí flush, alebo že niekto môže mať postupku. Ak môže niekto mať postupku prerývanú, to si nevšimne duplom :) V pokri by nemalo platiť podľa seba súdim teba, to je obvyklá chyba mnohých hráčov.

Každá veľryba je trochu iná, treba sledovať s čím dorovnáva na showdowne, prípadne ako je agresívna na jednotlivých streetoch. Ale práve na toto sú veľryby nebezpečné. Urobil by si to takto proti regovi? Zrejme by si mu nepustil stack len tak. Aj veľryby musia niekedy vyhrať a keď proti nim budeš hrať často s trashom (57 nehráš kvôli trafeniu páru, ale prípadnej postupky, či nebezpečnej farby, lebo niekto môže mať vyššiu), tak oveľa častejšie chytíš takto slabý pár a potom treba vedieť prečo si šiel do hry. Nie chytiť pár, ale chytiť farbu, alebo postupku. Človek chce tú rybu čo najskôr vybrať a tak neverí, že aj ona môže niekedy mať karty, keď je tak zlá. Buď nemá nič, blufuje, alebo má niečo slabé. Ale ono to tak nieje vždy. Radšej si počkať na lepšie karty. Modliť sa nech neujde a nech tie peniaze daruje v jasnejšej situácii o kolo neskôr. Ak je tak zlá, že bude allinovať na riveri s ničím, tak ho vyber o kolo aspoň s top párom weak kickerom - budiš. Ale na 3-9-5-9-T s 5-7... Hlavne si treba uvedomiť, koľko je v pote, koľko stratíš, keď foldneš? Je tam 80 centov (16bb), to sa na to vykašli. Keby bol pot $5 a dorovnávaš $1, je to iné. Tu je ten pot nízky v porovnaní s tým, čo musíš dorovnať a s akými kartami.

On neuvažuje ako ty. Kľudne ťa mohol na turne dorovnať s KT. Alebo aj s QT - veď má dve vyššie karty, čo ak trafí? A ty si tiež len checkol na flope, takže čo ak tú 9 nemáš (aj keď tejto druhej časti uvažovania možno schopný nieje)? A možno netrafil flop so 66, 77 a stále je lepší ako ty. Aj keď bude blufovať, tak je možno lepší ako ty.
Obrázok používateľa
Stanley VII
 
Príspevky: 2079
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 97 krát/218 krát
Karma: 30

Re: Ondokov blog

Odoslaťod ondoko 13 Jan 2012 16:15

Stanley VII napísal: Tých 400 USD bankroll si minul, keď teraz rebuilduješ? Alebo koľko ti ostalo?


V prvom rade dakujem ti za prispevok a rady. Kvoli tomuto som si zakladal tento blog, aby som ziskal objektivnejsi nahlad na moju hru. No ten 400USD bankroll je uz zial nenavratne prec :D Vianoce, platba za intrak, silvestrovska chata+megadrahy listok na moju oblubenu kapelu a celkom sa to veru zial nazbiera :D kiezby to bolo tych 400$... :x Pre rebuild som sa rozhodol z 2 dovodov:
1. zaobstaral som si HEM a radsej si na neho chcem navyknut od NL5
2. pride mi odomna nezodpovedne si depozitovat vacsie ciastky penazi, pretoze sa stale nepovazujem za hraca, ktory by to s najvacsim prehladom beatoval a nechcem hrat vyssie limity, pokym sa na nich necitim bezpecne.
Radsej si na to tyzdnovym grindom zarobim a aj skillovo sa na to budem citit. :)

K inkriminovanej ruke. Osobne sa v kazdom jednom pote snazim odhalit a zamysliet sa nad tym, ci super ma to co repuje prip. blafuje, poprip. odhalit, ci ukazal betsizingom slabost a zacat byt agresivny. V tomto pote mi to prislo ako pure bluff, pretoze okrem toho, ze on nic nerepoval, tak aj ja som ukazal strasnu slabost na riveri checkom a on si mohol myslet, ze na turne som len chcel zobrat pot a naslednym shovom ma vyzenie z potu. Ale su toto asi prilis advanced thinking theories pre hracov 81/47. :) Nie tak davno som zazil trocha podobnu ruku, kedy som doublebarelloval 2/3 potu so 66 board typu 5KQ2 rainbow, unknown villain(este bez HEMU, no history) dva krat insta check-call. River 7 a oponent shovol. Vravim si, bol som open raiser, neukazal som ziadnu slabost, what the hell is going on?! Vychadzalo mi to jedine na JT z jeho pohladu, tak som herocallnul a on otocil JT :) Avsak, asi mas celkovo pravdu, proti rybkam podobne srandy uz asi skusat nebudem, stratene blindy si nazeniem v inych spotoch a toto odhalovanie bluffov necham pre inych :)
ondoko
 
Príspevky: 408
Založený: Aug 2011
Poďakoval/li: 26 krát/63 krát
Karma: 5

Re: Ondokov blog

Odoslaťod A_Rimmer 13 Jan 2012 16:29

ondoko napísal:Radsej si na to tyzdnovym grindom zarobim...


Nooo, tak to si optimista teda.

Ale kazdopadne mas pravdu, zacinat hned na NL20 by nebol najlepsi napad.

:gl:
Obrázok používateľa
A_Rimmer
 
Príspevky: 875
Založený: Apr 2008
Poďakoval/li: 88 krát/131 krát
Karma: 23

Re: Ondokov blog

Odoslaťod ondoko 13 Jan 2012 16:43

1. crying post

:wall: :wall: :wall: Co sa pocas vcerajsej session dialo, tak to este svet nevidel. 5(!!) krat allin turn, ja lepsi a vzdy ma mr. river poslal kade lahsie - 3x 3outer, 1x FD, 1x OESD. Cize miesto +5BI -5BI. O alline pf AA<AK a AA<Q7 ani nehovorim... Prvy krat na mna dosiel tilt a keby ma v poslednej ruke, zas na oplatku nezachrani river, by to bolo este horsie a tak som to radsej vypol. Myslel som si, ze mindset mam na takej urovni ako malokto, ale po vcerajsku silno zacinam o tom pochybovat a mam co robit.. Presvedcil som sa, co taky prvy skutocny downswing dokaze. Plan bol taky, ze sem postnem hned po session graf a zaujimave ruky, ale tak som v tej chvili nenavidel poker, ze som nemal sil.

Avsak predsalen na zaver dve handy.

c.1: Ako hrate tieto spoty proti takymto ubernittom? Ma vobec zmysel raise na flope/ je to leak? Avsak insta zahodit TPTK na flope mi pride megaweak, pretoze teoreticky okrem 55/66 moze aj betovat FD, aj ked takyto nit, neviem ci je toho schopny...

Poker Stars $5.00 No Limit Hold'em - 5 players - View hand 1592155
DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

UTG: $5.21
CO: $3.90
Hero (BTN): $7.05
SB: $3.89
BB: $9.03 - VPIP: 12, PFR: 3, 3B: 0, AF: 0.4, Hands: 34

Pre Flop: ($0.07) Hero is BTN with A :club: Q :spade:
2 folds, Hero raises to $0.20, SB calls $0.18, BB calls $0.15

Flop: ($0.60) 6 :heart: 5 :heart: Q :club: (3 players)
SB checks, BB bets $0.30, Hero raises to $0.85, SB folds, BB raises to $8.83, Hero folds

c.2: jediny svetly moment vcerajska. Stat sa toto vcera mne, tak to by bol asi posledny klinec do rakvy. :)
Poker Stars $5.00 No Limit Hold'em - 6 players - View hand 1592157
DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

MP: $5.89
CO: $8.51 - VPIP: 23, PFR: 16, 3B: 6, AF: 2.0, Hands: 44
Hero (BTN): $8.55
SB: $11.57
BB: $4.38
UTG: $6.32

Pre Flop: ($0.07) Hero is BTN with 3Obrázok 3Obrázok
2 folds, CO raises to $0.20, Hero calls $0.20, 2 folds

Flop: ($0.47) AObrázok 3Obrázok 2Obrázok (2 players)
CO bets $0.35, Hero calls $0.35

Turn: ($1.17) 3Obrázok (2 players)
CO bets $0.85, Hero calls $0.85

River: ($2.87) 6Obrázok (2 players)
CO bets $1.90, Hero raises to $7.15, CO calls $5.21 all in

Final Pot: $17.09
CO shows AObrázok AObrázok
Hero shows 3Obrázok 3Obrázok
Hero wins $16.25
(Rake: $0.84)
ondoko
 
Príspevky: 408
Založený: Aug 2011
Poďakoval/li: 26 krát/63 krát
Karma: 5

Re: Ondokov blog

Odoslaťod Chlpo1989 13 Jan 2012 16:48

Vitaj :)

h1: Aku donkovaciu range tam bude mat Villain? Nas raise je for value?
h2: Preco Hero len calluje turn? Kedy chceme tahat z ruky value?

Edit: Este taky maly doplnok - na BTN a SB nemusis stealovat s betsizingom 4bb, pretoze vacsinou tam mas odpad a na raise foldujes, takze vzdy usetris 1bb. Samozrejme ak tam mas rybu a velmi dobru ruku, tak nie je hriech otvorit aj na 5bb, pretoze ryba sa vacsinou bude riadit podla TuKE-ho theoremu, ktory na uNL plati takmer vzdy.

TuKEho theorem:
Ak ryba ma, tak zaplati, ak nema, tak aj tak nezaplati.
Obrázok používateľa
Chlpo1989
 
Príspevky: 3629
Založený: Okt 2009
Poďakoval/li: 37 krát/235 krát
Karma: 35

Re: Ondokov blog

Odoslaťod Topolman 13 Jan 2012 18:26

Chlpo1989 napísal:Ak ryba ma, tak zaplati, ak nema, tak aj tak nezaplati.


Tj: Valuebetovat vela, bluffovat za co najmenej...
Topolman
 
Príspevky: 142
Založený: Apr 2010
Poďakoval/li: 7 krát/5 krát
Karma: 0

Re: Ondokov blog

Odoslaťod jonatanko 13 Jan 2012 20:33

k mind setu to hrajes 5 usd buy in a ta to rozladi co budes robit ked budes bezat tak 100 bi pod ev -:)))
jonatanko
 
Príspevky: 425
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 1 krát/6 krát
Karma: 0

Re: Ondokov blog

Odoslaťod Zeltzn 13 Jan 2012 21:05

hand1:paci sa mi tvoj raise na flope,kludne by som tam raisoval napr 1$ má tam kopu horších Qx,OESD,GS,pp´s ktoré ti na raise na flope nezahodí,ak 3betne,tak bez nejakých reads/history je to easy fold imo.
Máš na neho len 34 rúk,tie staty dosť skresľujú, ja niekedy na začiatku session aj prvých 20 rúk mám 40/36 a pritom hrám úplne inak :)
K tomu "nešťastiu",alebo ako to nazvať.Buď happy,že máš takých hráčov na stoloch,ktorý po tebe takto hádžu peniaze,väčšinu času vyhráš ty,noniekedy im príde bohužiaľ :)

:gl:
Obrázok používateľa
Zeltzn
 
Príspevky: 1480
Založený: Dec 2010
Poďakoval/li: 175 krát/97 krát
Karma: 22

Re: Ondokov blog

Odoslaťod ondoko 13 Jan 2012 21:45

A_Rimmer napísal:
ondoko napísal:Radsej si na to tyzdnovym grindom zarobim...


Nooo, tak to si optimista teda.

Ale kazdopadne mas pravdu, zacinat hned na NL20 by nebol najlepsi napad.

:gl:


To bolo obrazne povedane, mozno to bude uz aj zajtra :angel: Ide o to vybudovat opat vlastnym skillom bankroll na vyssie limity a nie si depozitovat vacsie sumy ( s tym by ani problem nebol) a po 2k handach zistit, ze clovek ani nevie, kde mu na danom limite hlava stoji.

Chlpo1989 napísal:Vitaj :)

h1: Aku donkovaciu range tam bude mat Villain? Nas raise je for value?
h2: Preco Hero len calluje turn? Kedy chceme tahat z ruky value?

Edit: Este taky maly doplnok - na BTN a SB nemusis stealovat s betsizingom 4bb, pretoze vacsinou tam mas odpad a na raise foldujes, takze vzdy usetris 1bb. Samozrejme ak tam mas rybu a velmi dobru ruku, tak nie je hriech otvorit aj na 5bb, pretoze ryba sa vacsinou bude riadit podla TuKE-ho theoremu, ktory na uNL plati takmer vzdy.

TuKEho theorem:
Ak ryba ma, tak zaplati, ak nema, tak aj tak nezaplati.


h1: proti takemu nittovi, co donkuje, chcem s TPTK uz na flope zistit na com som. Raisom si chcem protectnut handu proti FD (KJs,AJs,ATs), neviem este ake suited ruky by som takto nastatovanemu nitovi dal. Mne to pride celkom logicka play, callom nic nezistim a nahodou pride na turn dalsia Q alebo A a uz bude probleemo.

h2: toto podla mna zalezi od herneho stylu.Ja mam zatial zo zvyku, ze pokial je oponent agresivny, pricom mam monster, tak ho nechavam blafovat. Uz vela sa mi podobna pasivna hra vyplatila a nechcem ich zbytocne vytlacit z ruky... napr. na turne moze kludne betovat aj nejake AT a podobne, pretoze callom na flope repujem any Ax alebo 44-TT.

Btw. asi si tu niekde nad notebook tento teorem vyvesim, bo sa mi velice paci :good:

jonatanko napísal:k mind setu to hrajes 5 usd buy in a ta to rozladi co budes robit ked budes bezat tak 100 bi pod ev -:)))

Nooo, tak to bude zaujimave :) Ako mna by to mozno ani tak uplne nerozhodilo, keby sa to pocas session nejak rozumne rozlozilo, ale zbehlo sa to vsetko asi za 250 hand, teda v dost kratkom casovom intervale a myslim, ze by to viacerymi ludmi zamavalo. Anyway, lepsie dostavat taketo suckouty od softveru teraz, bo je pravdepodobne, ze vyssie ich uz budem rozdavat ja. 8-)
ondoko
 
Príspevky: 408
Založený: Aug 2011
Poďakoval/li: 26 krát/63 krát
Karma: 5

Ďalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!