Pozičné štatistiky so zameraním na blindy

Všetko, čo sa týka Texas Holdem cash games

Pozičné štatistiky so zameraním na blindy

Odoslaťod ___Mortylen___ 23 Máj 2012 01:27

Pozorni citatatelia pokerportalu isto vedia, ze sa mi v poslednom case v pokri velmi nedari

http://www.pokerportal.sc/poker-diskusia/blogy-f94/mortylen-nlh6max-cash-t4049-400.html (shameless selfpromotion!).
Studujem low/mid/high stakes :mortylen2: , studujem svoju hru :trikoza: a najnovsie uz aj hru superov mimo stolov :what:

Snazim sa pocas hrania rozmyslat, exploitovat, balancovat svoje lanes a ranges a celkovo planovat ruky, hladat tu pozitivnu expected value a vyhybat sa tej negativnej, jednoducho hrat 'solid'!

Ano, som pod EV, ano, prehravam aj nemozne a rybam to vzdy doskace a regovia to vzdy maju bez ohladu na sirku ich ranges, a ano, vzorka je to stale mala a v ramci STDEV sa mi zas nedeje nic tak extra mimoriadne. Avsak, rad by som vyuzil toto obdobie na plugovanie leakov a celkove neustale zlepsovanie hry co vedie k > zvysovaniu winrate > mensim swingom > profitu > stastnemu Mortylenovi.

Kedze mam pocit, ze sam si uz velmi pomoct nedokazem, obraciam sa na pomoc clenom pokerportalu, kuzelnikom, ktori sa postupne odmlcali, ale verim, ze to tu obcas citaju.

Menovite (v abecednom poradi): 3Flash3, Buschle, Horsey, Kellerman, Magorko, Trikoza, Tucniak, Tuke, W4444x, Yegon

Samozrejme prispievajte vsetci, ci uz microstakes wannabies, alebo lowstakes semi-pros, mozno sa podari zaplatat leak aj niekomu inemu ako iba mne.
Prílohy
BIG BLIND.png
BIG BLIND.png (106.06 ) Zobrazená 3369 krát
SMALL BLIND.png
SMALL BLIND.png (93.72 ) Zobrazená 3349 krát
positional stats.jpg
positional stats.jpg (44.57 ) Zobrazená 3367 krát
Obrázok používateľa
___Mortylen___
 
Príspevky: 1347
Založený: Sep 2009
Poďakoval/li: 179 krát/139 krát
Karma: 27

Re: Pozičné štatistiky so zameraním na blindy

Odoslaťod 3flash3 23 Máj 2012 11:58

Nie je mi celkom z toho textu celkom jasné, čo chceš vlastne vedieť, nevidím tam žiadnu otázku. Takže ti akurát tak môžem napísať čo je zrejmé. Tečieš na tých blindoch celkom dosť a určite to nie je optimálnou hrou. Na základe grafov sa však nedá určiť, na ktorých rukách prehrávaš najviac, v ktorých spotoch, či tam veľa calluješ a hráš a pasívne, 3betuješ zle alebo iné, keďže ani neviem aké tam máš staty. Takže akurát tak univerzálne by si mal výrazne zúžiť range na BB/SB, lebo evidentne hranie OOP nie je tvoje silná stránka.

Čo ma trochu zarazilo je, že nezarábaš na BTN ani zďaleka toľko, ako by si mal. Neviem, či nie si s BTN "kamarát", calluješ, raisuješ, 3betuješ, squeezuješ zlé ruky v zlých spotoch, ale jednoznačne tam zarábaš žalostne málo. Lenže na kompletný rozbor by bolo treba zase staty, spraviť analýzu rúk a filtrovať, čo je na dosť dlho.

Just my 2 cents. :gl:
Obrázok používateľa
3flash3
 
Príspevky: 1502
Založený: Feb 2008
Poďakoval/li: 53 krát/410 krát
Karma: 48

Re: Pozičné štatistiky so zameraním na blindy

Odoslaťod ___Mortylen___ 24 Máj 2012 02:55

Dakujem za rychlu odpoved. Nedaval som ziadne otazky, lebo som nechcel nikoho ovplyvnit resp. vymedzovat okruh diskusie, nakolko ma zaujima uplne vsetko, a myslim, ze kazdemu je hned jasne, kde je problem v mojej hre.
V prvom rade mi ide o nejaky benchmark, tzn. ake su sustainable winrates pri dnesnych NL50/100/200 games v 6max podla jednotlivych pozicii.
Vidis, napriklad Ty hovoris, ze button je katastrofa, pritom tam vyhravam 50bb (polku stacku!) kazdych 100ruk a to sa mi zdalo relativne ok. Je dost mozne, ze som button nit (VPIP iba 35%) ale zas je pravda ze mam neprijemny DS a k tomu este platim $4 rake namiesto industry standard $3 a aj v shorthanded games (HU, 3handed) platim viac ako je standardom inde a co je najhlavnejsie, miestna opozicia nema fold button, takze velmi tazko sa hraju ruky ako J5o/94s a ine sexy zalezitosti, ktore su v 'normalnych' hrach na buttone hratelne, ale ked na blindoch sedia experti s fold vs button open 50%, fold to fcbet 19 a fold to tcbet 33 a river aggression v 60%+ je viac ako zrejme, ze barelovat sa nebude, zato sa bude valuebetovat velmi thin a tym padom ruky ako Q7o su viac +EV ako barrelovacie zalezitosti typu 57s ale nie o tom som chcel.

Obv na blindoch nie je nieco v poriadku, hlavne na SB. Ak tomu spravne rozumiem, tak keby som foldoval sto percent ruk a nikdy nedostal ziadny walk tak moje winrates (ehm, lossrates :) ) by boli 50BB/100 na BB a 25BB/100 na SB. Ak toto plati, tak potom BB v podstate defendujem, aj ked obv suboptimalne, ale stale, na BB som zaplatil $11,063 ale prehral som iba $4,688 cize ako hovori stat MY C WON w/o blind, udefendoval som $6,374.

Na zaklade mojho samostudia som vypatral benchmark -30bb/100 na big blinde (-15BB/100) a -15bb/100 (-7.5BB/100) na small blinde pre velmi dobreho winning rega na lowstakes 6 max.

A tu to zacina byt pre mna trochu crazy. Kedze zaciname na -100bb/100 (VPIP 0 + no walks scenar) musime svojou hrou vyhrat (myslim, ze tu je lepsia terminologia ubranit, nakolko vyhravat z BB sa jednoducho neda, nakolko ani najlepsi 20bb shorstackeri na svete to nedokazu, a je ocividne, ze shorti maju ovela mensiu penalizaciu za hru OOP ako napr. 100bb+ stack hrac) 70bb/100 out of fucking position! V deep stacked hrach! Insane! To uz je potom aka benchmark hodnota na najprofitabilnejsiu pozicu na stole (hint, button! :) ) ked 70bb winrate OOP je standard, tak potom co, 150bb/200bb? WTF, impossibru! Na buttone mame zarucenu hru IP, na SB mame zarucenu hru OOP.
Moj defending repertoar je celkom pestry>

Proti regom mam polarizovanu 3bet/5bet range, minimalnu flating range a ked uz flatnem, tak samozrejme hram polarizovany ch/r ako hlavnu obranu, potom check/call (reversed floats velmi nerobim, prilezitostne, proti tym fuckt lepsim regom, ale zas proti tym mi chlpy na riti vstavaju pri predstave flatovat SB/BB bez inniciativy) + (v dnesnych hrach SB/BB ukazuje silu, nie BTN. Ano, BTN ma nutted range a my v podstate capped, ale ak dobry hrac raisne BTN a dobry hrac hlavne na SB callne, tak defender ma velmi silnu range [povedzme vs 3bb open, vs 2bb sa da/malo by sa defendovat sirsie, but let's not go there, keep it nice and simple] a ked este k tomu callne flop OOP, tak v naprostej vacsine pripadov SB>BTN a je uz na buttone utilizovat jeho pozicnu prevahu, ale utilizuj proti droolerovi, doh, tilted!) a mam v reportoari aj polarizovany lead. Jednym slovom> som polarizoval! ;)

Proti rybam mam depolarizovanu a znacne rozsirenu 3bet/5bet range, takisto aj sirsiu flating range (pokial nie je BB protivny squeez0r). CH/R je for value, lead je for value, check/call je trappy, spekulativny, ked sa este len otukavame a nechcem byt napr. blowoutnuty so slabej FD, combodraw ked sa domnievam, ze mam malu fold equity na ch/r, lead. Som depolarizoval. Myslim, ze nuff said.

Proti fishregom potom len modelujem ranges, kde povedzme proti 28/19/3 f3bet 52 nebudem 3betovat ako bluff 50% ale povedzme iba 20% a napodobne postflop.

Cize tym padom to musi znamenat, ze je vazna chyba vo frekvenciach nakolko si myslim, ze moja obrana je standard. Bud nieco robim prilis vela, alebo nieco naopak zalozstne malo.
:sos:

EDIT:
Da fuq, math doesn't add up. To BB/100 v tom reporte nemoze byt predsa BIG BETS ale BIG BLINDS lebo inak to nevychadza, ci? Bah, tired, pozriem na to zajtra...
Prílohy
Button.png
Button.png (112.92 ) Zobrazená 3121 krát
Obrázok používateľa
___Mortylen___
 
Príspevky: 1347
Založený: Sep 2009
Poďakoval/li: 179 krát/139 krát
Karma: 27

Re: Pozičné štatistiky so zameraním na blindy

Odoslaťod 3flash3 25 Máj 2012 15:18

Podľa mňa by si sa mal skôr zamýšľať nad svojou hrou a nie nad tým, aké sú sustainable winrates. Nevidím problém v tom, aby si mal na každej pozícii o 10bb/100 viac ako teraz, keby si robil to čo je EV+ a pracoval na svojej hre. Chápem, že bad run má na to vplyv, ale nikdy to nie je len o badbeatoch.

Ja som hral tento mesiac ako donk a navyše som prakticky ani nehral (40K hands), ale na BTN som mal 37bb/100, pričom tam mávam cez 50 VPIP. Na BTN je najviac peňazí, takže to by som tlačil čo najvyššie. Na SB som hral na strašne (-24bb/100), aj keď som tam mal dosť situácii ako set over set, ale aj tak som tam nehral podľa mojich predstáv a mohlo to byť lepšie. Vynahradil som si to aspoň na BB, kde som mal -1.9bb/100.

Každopádne, toto je na dlhú debatu, mne sa ozaj nechce písať toľko, nemám na to čas. Takže sry, za krátke príspevky. Bavili sme sa cez skype minule, dal som ti návrh, inak ti neviem pomôcť. Snáď ti k tomu bude ochotný povedať viac niekto iný z fóra. GL man! :gl:

PS: yop, tie výpočty trochu nesedia :(
Obrázok používateľa
3flash3
 
Príspevky: 1502
Založený: Feb 2008
Poďakoval/li: 53 krát/410 krát
Karma: 48

Re: Pozičné štatistiky so zameraním na blindy

Odoslaťod magorko 08 Jún 2012 20:54

v 6maxi sa nevyznam, ale 77k hands moze byt kludne bad run, na FR sa vzorky pocitaju az od 100k a tam je ovela mensia variancia

moja rada je aby si sa sustredil hlavne na tableselecting a zbytocne sa neleveloval proti regom alebo skus full ring, tam to neni az tak o reg wars ako na 6maxi, staci znicit fish a ist na dalsi stol :)
magorko
 
Príspevky: 677
Založený: Apr 2011
Poďakoval/li: 17 krát/209 krát
Karma: 20


Naspäť na Cash games - Texas Holdem

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!