PokerPortal Chess Open

Zberný kôš správ, ktoré nemajú súvis s témami

Re: PokerPortal Chess Open

Odoslaťod DevilMayCry 03 Jún 2012 21:13

jo dobre bolo, myslel som ze ma kazdy rozbije kedze som nehral mega dlho ale dalo sa :)
Obrázok používateľa
DevilMayCry
 
Príspevky: 2111
Založený: Aug 2007
Poďakoval/li: 59 krát/107 krát
Karma: 10

Re: PokerPortal Chess Open

Odoslaťod hegides 03 Jún 2012 23:34

.grats, a vdaka za hru vsetkym ;)
Obrázok používateľa
hegides
 
Príspevky: 838
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 151 krát/108 krát
Karma: 14

Re: PokerPortal Chess Open

Odoslaťod haman 04 Jún 2012 03:24

poprosim Stanley-ho (dobre sklonujem? :-D ) o finalnu tabulku a vysvetlenie jednotlivych stlpcov ;)
haman
 
Príspevky: 2068
Založený: Apr 2010
Poďakoval/li: 853 krát/189 krát
Karma: 25

Re: PokerPortal Chess Open

Odoslaťod Stanley VII 04 Jún 2012 09:40

Kompletné výsledky 7. kola:
Spoiler:
pp-sachovy-turnaj-7vysledky.png
pp-sachovy-turnaj-7vysledky.png (39.36 ) Zobrazená 3839 krát

Tabuľka po 7. kole (výsledná tabuľka turnaja):
Spoiler:
tabulka-pp-sachovy-turnaj.png
tabulka-pp-sachovy-turnaj.png (60.09 ) Zobrazená 3824 krát


Čo znamenajú všetky tie čísla v tabuľke je vysvetlené v spodnej časti obrázku, neviem presne ako sa počítajú, jedine tie body viem :D Elo je rating hráča, všade je nula, tie rafi do softu na riadenie turnaja nezadával. Tie pomocné hodnotenia teda bude zrejme vedieť skôr povedať Rafi. Ak sme náhodou nejaký výsledok do finálovej tabuľky omylom nenapísali, treba nám dať vedieť a doplníme.

Za tento príspevok od Stanley VII poďakovali :
pLAYERsvk
Obrázok používateľa
Stanley VII
 
Príspevky: 2079
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 97 krát/218 krát
Karma: 30

Re: PokerPortal Chess Open

Odoslaťod rafi 04 Jún 2012 11:46

TB1: ziskane body.
TB3:
Buchholz je prvé dodatkové kritérium pre stanovenie poradia v šachovom turnaji, ak sa hrá švajčiarskym systémom. Je to súčet výsledných bodov hráčov, proti ktorým hráč hral. Keďže v švajčiarskom systéme každý hráč hrá proti iným hráčom, ako ostatní hráči, keď dvaja hráči získali rovnaký počet bodov, Buchholz meria relatívnu silu súperov, proti ktorým hráč hral.

Buchholz (FIDE) or Solkoff (USCF)

This is the sum of opponents' scores. The idea is that the same score is more valuable if achieved against players with better performances in a given tournament. Looks like an ideal tie-breaking method and has been used since the Swiss system was invented. However it has some weaknesses which are addressed by other methods (see Median-Buchholz, Progress, Berger).

TB2:
Stredný – redukovaný Buchholz (nerataju sa 2 výsledky - najhorsi a najlepsi)
Median-Buchholz (FIDE) or Median (USCF) or Harkness (USCF)

Same as above but discarding the highest and the lowest opposition's scores.

Its idea is to eliminate distortions in Buchholz values caused by taking into account games against run-away winners and bottom placed players.
rafi
 
Príspevky: 749
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 6 krát/6 krát
Karma: 6

Re: PokerPortal Chess Open

Odoslaťod A_Rimmer 04 Jún 2012 11:47

No tak "Bucholz tie-break points" nam lajkom vela povedalo :D , ale nevadi, google helps.

Grats ondokovi k vitazstvu :poklona: , player a devil, som z vas sklamany, cakal som od vas viac. :lol2:

Edit: Dik za vysvetlenie rafi. Fok poker, dam sa na sach. :D
Obrázok používateľa
A_Rimmer
 
Príspevky: 875
Založený: Apr 2008
Poďakoval/li: 88 krát/131 krát
Karma: 23

Re: PokerPortal Chess Open

Odoslaťod michael163 08 Jún 2012 21:46

Taktiez by som chcel podakovat v prvom rade nadmieru trpezlivemu rafimu a stanleymu za spickovu organizaciu turnaja a ospravedlnujem sa za moju neucast v poslednych dvoch kolach - zabudol som si nabijacku na laptop doma a v Bulharsku som ju zhanal dva dni no a na hru bolo potom velmi malo priestoru.

Chcel by som Vas poprosit este o jednu info. Sach ma v poslednej dobe neskutocne chytil, denne dam aj 10 5-10minutovych zapasov akurat moja bilancia je terribad.. Nepodujal by sa pls niekto na nejake sachove lekcie, prip nevedel by mi odporucit nejaku formu sachoveho vzdelavania sa?
Dakujem
Obrázok používateľa
michael163
 
Príspevky: 689
Založený: Jan 2010
Poďakoval/li: 63 krát/62 krát
Karma: 15

Re: PokerPortal Chess Open

Odoslaťod vektor 09 Jún 2012 08:25

michael163 napísal:Taktiez by som chcel podakovat v prvom rade nadmieru trpezlivemu rafimu a stanleymu za spickovu organizaciu turnaja a ospravedlnujem sa za moju neucast v poslednych dvoch kolach - zabudol som si nabijacku na laptop doma a v Bulharsku som ju zhanal dva dni no a na hru bolo potom velmi malo priestoru.

Chcel by som Vas poprosit este o jednu info. Sach ma v poslednej dobe neskutocne chytil, denne dam aj 10 5-10minutovych zapasov akurat moja bilancia je terribad.. Nepodujal by sa pls niekto na nejake sachove lekcie, prip nevedel by mi odporucit nejaku formu sachoveho vzdelavania sa?
Dakujem


Najlepsia forma vzdelavania je stiahnut si nejake knizky(kombinacie, poprip. koncovky, otvorenia su ti uplne zbytocne) a riesit do nemoty :) Alebo zajst do miestneho sachoveho klubu, tam sa uz o teba postaraju...
vektor
 
Príspevky: 14
Založený: Jún 2008
Poďakoval/li: 1 krát/0 krát
Karma: 0

Re: PokerPortal Chess Open

Odoslaťod DevilMayCry 09 Jún 2012 14:29

michael163 napísal:
Chcel by som Vas poprosit este o jednu info. Sach ma v poslednej dobe neskutocne chytil, denne dam aj 10 5-10minutovych zapasov akurat moja bilancia je terribad.. Nepodujal by sa pls niekto na nejake sachove lekcie, prip nevedel by mi odporucit nejaku formu sachoveho vzdelavania sa?
Dakujem


Odporucam hrat, hrat, hrat, hrat, hrat. ;)
Sustredit sa na partiu, poriadne ale poriadne rozmyslat nad kazdym tahom. Aj xkrat si prejst svoje rzohdonutie predtym ako ho urobim.
Obrázok používateľa
DevilMayCry
 
Príspevky: 2111
Založený: Aug 2007
Poďakoval/li: 59 krát/107 krát
Karma: 10

Re: PokerPortal Chess Open

Odoslaťod WNT 09 Jún 2012 19:31

DevilMayCry napísal:
michael163 napísal:
Chcel by som Vas poprosit este o jednu info. Sach ma v poslednej dobe neskutocne chytil, denne dam aj 10 5-10minutovych zapasov akurat moja bilancia je terribad.. Nepodujal by sa pls niekto na nejake sachove lekcie, prip nevedel by mi odporucit nejaku formu sachoveho vzdelavania sa?
Dakujem


Odporucam hrat, hrat, hrat, hrat, hrat. ;)
Sustredit sa na partiu, poriadne ale poriadne rozmyslat nad kazdym tahom. Aj xkrat si prejst svoje rzohdonutie predtym ako ho urobim.

Devil to je uzasne cenna rada rozmyslat v sachu... :lol2: asi bez rozmyslania to moc nejde.... :D a to ze si prechadzat tahy x krat...hm...takto trosku som sachy hraval :D a myslim ze dolezite tak ako v pokri je najst si svoju uroven od ktorej zacnes a odkial sa budes dalej vzdelavat...samozrejme literatura a myslim ze velmi dobre je ked ta to naozaj zaujalo si najst aj klub kde by sa ti mohol niekto od zaciatku venovat...predsa len prejst si vsetkym sam ked je to uz davno vymyslene asi nema velky vyznam...respektive je to strata casu...tak a myslim ze sach a poker celkom idu k sebe ako sport ;)
WNT
 
Príspevky: 530
Založený: Nov 2011
Poďakoval/li: 26 krát/41 krát
Karma: -11

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Odveci

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!