NL50 by ___Mortylen___

Vaše komentované aj nekomentované videá z pokru

Re: NL50 by ___Mortylen___

Odoslaťod ___Mortylen___ 25 Jún 2012 16:43

1:10 KK otvaras 4x, ine ruky (TJs utg 3x) - betsize tell?


I hope not! Na stole bol jeden reg + dve ryby (jedna z 62VPIP na 64rukach) = callhappy. Obv proti rybam nebalancujem, cize keby som si z nejakeho dovodu myslel, ze flatne 6x open, tak idem 6x.

1:40 KK na 89Tfd

To ako znovu naznacujes, ze mam balancovat proti rybe a pouzit 'default' sizing? :D

Ako casto ti tu callne horsia ruka?

veeeeeeelmi casto. Vsetky 7x + Jx, vsetky spades, vacsinu 9x, vsetky Tx + samozrejme jeho value range. Population read je, ze ryby su vo vela spotoch neelasticke. Takze ked chce callovat, bude callovat, ked chce raisovat, bude raisovat (a tento spot je pre neho uplne super na ship) a ked bude chciet foldovat, tak najde fold a sizing s tym ma velmi malo spolocneho.

Ale nie je lepsie nechat si zaplatit 2 streets a ako riskovat, ze foldne na flop overbet?

Srsly? Riskovat? A kde beries, ze mensi 'standard' bet je autocall a overbet je 'wow, shit just got real, let's better have a hand' spot?
Najdolezitejsie z tejto ruky je imo to, ze z toho chcem spravit two streets zalezitost a tym padom udrzat na turne vsetky jeho drawing ruky, ktore na riveri foldne ak netrafi, ale ma pokuruje/vybluffuje ak trafi.

2:50 QTo 3bet vs UTG

Veeelmi dlho som hraval ABC micro styl s overall 3betom 3-5 a z vela pozicii som vobec nemal light 3betting range. Tak napriklad tu povedzme dva roky dozadu by som 3betol jedine AA, KK, flatol by som QQ, AK or less a samozrejme by som to povazoval za 'standard'. Vela veci som myslim vysvetlil priamo vo videu, ale kedze na malej vzorke otvara rel. dost, sme 100bb eff a som IP a mame popici blockery, I say, why not? + mam rad aggresivnu dynamiku z regmi nakolko zatial podla toho co vidim, to benefituje hlavne mna :)

5:00 99 mas fullhouse

Mb, mb not. Population read je, ze ak callne fish OOP v 3bet pote 3/4 cbet na AQ9r, pravdepodobne ma showdown value. Ax stackneme tak ci tak, Qx sometimes a velmi neviem co ine for value by tam mohol mat. To uz sa mi viac paci checkback turn cim by som mohol induce bluff na riveri a stale mozem vbetovat. Ale na AQ9r je kopu gutshotov, Qx ma tiez pozehnane, takze som sa takto rozhodol + obv nebalancujem.

6:50 K4s davas walk s Khigh zo SB -

som nit OOP + nesustredeny z videa + hraca nepoznam.

17:05 KK BB 3max 3bet squeezujes na 10x !

Ako tu si uplne mimo a zas si tahas niektore ready zo vzduchu. Sizing imo uuuuuplne standard voci minraise. OOP nikdy nejdem menej ako pot a voci mr chodievam viac ako pot z viacerych dovodov, ktore su na dlhsie vysvetlovanie.

21:10 izolujes rybu s 87o a na AJ6fd

Cozeee??? Uvedomujes si, ze je za nami podla cisiel kompetentny hrac a mame iba BDSD na A high FD boarde? To ako mam znovu balancovat proti rybe a bluffovat ked to nemam? :D A co, nasypem tam dva/tri barrely a popicujem si, ze mi nefoldol A2o alebo KJ? Nemam ready, nepoznam jeho donking range, mam shit ruku, za nami je live hrac, ez fold?

21:30 AJo call vs btn open,

Co, 3bet for value? Bluff? No reads no fun a bez readov sa nam tazko bude dokazovat ze EV 3bet > EV flat.

21:30 KK 3bet 9x vs 2x utg,

PROTI RYBAM NEBALANCUJEM!

22:00 K6s SB complete vs BB miesto open

Level. Na poslednych 200k ruk mam mozno 5x open limp zo SB aj to asi missclick.

25:10 Q8s btn min3bet vs bot EP open

na 6k+ rukach otvara 18percent a 4betuje tak max 1/3 (NIKDY NEFLATUJE). Skus si schvalne spravit matematiku tohoto spotu. ATM MACHINE!

29:30 A5s na TQ34 3bet spot

Reasoning imo dost zly. Vobec to nemusi byt z jeho strany give up. Nebude vbetovat Tx, niekedy mozno ani Qx a urcite je v check/call mode so vsetkymi pockets a niekedy dokonca Ax. No reads no fun!

30:30 otvaras 3x z CO je podla mna zbytocne vela

Reasoning? Ak Ta to potesi, na NL100 v tougher games otvaram 2&3/4 na CO a 2x BTN.

1) sample size. UTG hram aggresivne proti regom/thinking, weak/passive proti rybam/droolerom. Plus som tight OOP.
2) hram podla toho co mi stol dovoli. Veeeelmi dlho som maval HUD nastaveny na hera current session/table ale je to imo uplne zbytocne. Ryby HUD nemaju, nitky su nitky a regovia, well, tam je ta dynamika vytvarana dlhsie ako len v jednej session.
3) Modra = nitty/bad
zelena = tight/good
cervena = loose/good
ruzova = loose/bad

Za tento príspevok od ___Mortylen___ poďakovali :
haman
Obrázok používateľa
___Mortylen___
 
Príspevky: 1347
Založený: Sep 2009
Poďakoval/li: 179 krát/139 krát
Karma: 27

Re: NL50 by ___Mortylen___

Odoslaťod magorko 26 Jún 2012 00:10

komentar bol perfektny, video pobavilo

co si tak spominam tak to A6s proti tej rybe je fold na riveri, s tym sizingom nikdy nebude betovat Kx alebo k9, na flope to vacsinou byva TP+, turn vyzera ako blockbet s Kx len jednym parom, maly bet na riveri by som calloval znova

inak to KK a ten overbet na flope, ake je ich calling range rovnaka pri akomkolvek sizingu tak potom si mohol flop shipnut nie? ja osobne v tom spote idem blizko potu, potom blizko potu na turne a all in river, tam uz by ti ostalo par dolarov a zahodit nemozes, je jedno co tam pride

ak ti niekto limpuje z SB tak proti unknown hracovi je to raise s ATC, dokedy nebudes mat nejake ready (rad limp/calluje, malo zahadzuje na cbety - potom je lepsi check a pozret sa ci nieco trafis aby si ziskal value)

este ta 99 handa, tam podla mna robis chybu v tom ze betujes vela, mas bottom set a on ma mizernu equity proti tebe, takze maly bet (halfpot) je ovela lepsia volba nez velky bet, uz len preto ze mozno inducnes bluff ale hlavne ti callne vela krat aj s horsim nez Ax
tak trochu sa mi zda ze tam niekedy betujes tak vela, aby si tu handu nemusel dalej riesit, aj ked na tom stracas dost value

na viac si nespominam
magorko
 
Príspevky: 677
Založený: Apr 2011
Poďakoval/li: 17 krát/209 krát
Karma: 20

Re: NL50 by ___Mortylen___

Odoslaťod ___Mortylen___ 26 Jún 2012 03:36

komentar bol perfektny, video pobavilo

:Rose:

co si tak spominam tak to A6s proti tej rybe je fold na riveri

Hej, toto uz mi bolo vycitane. Kompletne ma zmiatol ten turnbet, co v retrospektive po tom co som uvidel jeho ruku davalo dokonaly zmysel ale nestihol som to 'vylustit' na riveri.
Uvazoval som stylom, ze porazam/splitujem vsetko okrem 99/22 (4 komba) na 2x som ho nedaval vobec, lebo to by bol sialeny merge na tom flope, a na 92/K2 uz vobec, to som aj hovoril vo videu, ze je celkom scifi aj na ryby. FD, gutters missli, BDFD tiez dost nepravdepodobna nakolko Kx bolo diamantove cize nemohol mat TPGK + FD a celkovo repoval velmi uzku value range. Obv otazka mala zniet, ci bluffuje a odpoved je velmi casto, ze nie. Horsie for value nebetuje takze to mal byt fold ale vravim, repoval tak maaalooo a je to fish, urcite ma aj bluffing range etc. Meh, missplayed.

inak to KK a ten overbet na flope

To uz si napriklad nemyslim, ze bude callovat 7x, casto mozno ani Jx. FD s nejakymi over ale ano, takisto ako TPGK. A inak ten overbet sa mi vobec nezda nejak extra velky/zvlastny lebo vidim, ze vyvolava vela rozruchu. Hlavna vyhoda je, ze to nemusim proti rybe balancovat overbet bluffmi :) Plus mu davam sancu spravit chybu 1. zlym callom 2. zlym pushom. Pri AI na flope mu druhu moznost beriem. Ale je pravda, ze mam niekolko ruk, kde idem AI na flope ako 90bb overbet do potu 8bb a dostanem to zaplatene s horsim ale tak takychto expertov je pomenej uz aj na LA :)

ak ti niekto limpuje z SB tak proti unknown hracovi je to raise s ATC

aggreed, a ako som hovoril, za poslednych 200k ruk som to robil s velkym uspechom, neviem preco som hral ako som hral. Od zaciatku to malo byt testovacie video a nemalo ist velmi von ale ja sa neberiem moc vazne takze preco nie.

este ta 99 handa

Hej no. Ax by sme stackli tak ci tak a mali sme sa zamerat na pockets, Qx. Nemyslim si vsak, ze foldne Qx na PSB takze asi mi moc value neuslo.
Obrázok používateľa
___Mortylen___
 
Príspevky: 1347
Založený: Sep 2009
Poďakoval/li: 179 krát/139 krát
Karma: 27

Re: NL50 by ___Mortylen___

Odoslaťod sudden 26 Jún 2012 12:47

Mne sa celkom pacia taketo overbety proti velkym rybam na niektorych flopoch, nepodcenoval by som ich callovacie schopnosti :)
Obrázok používateľa
sudden
 
Príspevky: 1001
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 196 krát/165 krát
Karma: 25

Predchádzajúca

Naspäť na Videá z hrania pokru

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!