New notebook

Čo sa inde nehodí, no stále je to diskusia o pokri

New notebook

Odoslaťod sudden 09 Júl 2012 16:27

Planujem kupit v najblizsich dnoch novy notebook, ktory bude sluzit primarne na poker + bezne pouzivanie. Nehravam ziadne narocne hry takze nepotrebujem nejaku uzasnu grafiku. Chcem kupit nieco do 700€. Moc sa v tom nevyznam, takze som zatial vyberal len podla nejakych kriterii, ktore som vygooglil na pokrovych forach (procesor, RAM, disk). Zatial som vybral tieto 3:

http://www.alza.sk/hp-probook-4530s-d288198.htm#popis

http://www.alza.sk/lenovo-ideapad-z580-metal-d330097.htm

http://www.alza.sk/asus-n55sf-s2401v-bily-d278078.htm

Ten Asus ma najlepsie rozlisenie (co nie je az take podstatne lebo grindit budem na externom monitore vacsinou) a ma aj nejaky rychlejsi disk, co je udajne dobre pre fungovanie HEM2, ale zase HP a Lenovo su pre mna doverihodnejsie znacny, aj ked to nemam nicim podlozene :D

Je to dobry vyber ? Pripadne ktory z nich by bol najlepsi ? Ak mate nejake ine navrhy alebo nejakeho lepsieho predajcu notebookov tak sem s nimi :)
Obrázok používateľa
sudden
 
Príspevky: 1001
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 196 krát/165 krát
Karma: 25

Re: New notebook

Odoslaťod Komedia 09 Júl 2012 17:48

v skratke...ten asus som mal a je to to NAJ v cenovej ponuke...v ageme ho maju za 620 myslim ci tak nejako...Ja som ho predal lebo som si kupoval zenbook ale bol som s nim uplne spokojny...takze ak vyberas medzi týmito troma tak určite asus ;)
Obrázok používateľa
Komedia
 
Príspevky: 917
Založený: Jún 2008
Poďakoval/li: 47 krát/38 krát
Karma: 24

Re: New notebook

Odoslaťod haman 09 Júl 2012 18:00

co sa tyka znacky, zoradil by som to: lenovo, asus, hp (podla skusenosti co mam s IT)
kvoli pokru by som bral ten rychly disk - dufam, ze ma tichy chod (neviem ako to je dnes, v minulosti rychle disky hucali). Co najviac milujem je, ze pri session mi timeoutne vsetky stoly, lebo HEM nieco riesi s diskom 15-30sekund.
haman
 
Príspevky: 2068
Založený: Apr 2010
Poďakoval/li: 853 krát/189 krát
Karma: 25

Re: New notebook

Odoslaťod Komedia 09 Júl 2012 18:05

HEM 2 mi isiel na asuse no proooblemo...Ver mi riesil som dlho pomer kvalita/cena n55SF je top :good:

edit: pozerám ze to lenovo ma dobrú konfig tiež...ale ako vravím ...s asusom som bol spokojný najviac :)
Obrázok používateľa
Komedia
 
Príspevky: 917
Založený: Jún 2008
Poďakoval/li: 47 krát/38 krát
Karma: 24

Re: New notebook

Odoslaťod tucniak 09 Júl 2012 18:58

ja mam s asusom asi take skusenosti, ze nikdy viac.

uz od novoty to tak nejak mrzo, bolo to v servise, vraj zakladna doska, mesiac trvalo kym to spravili.
Mrzlo to dalej.
zil som s tym.
jedneho dna na nl400 som v 3bet pote trafil top set a super poslal ai

zamrzlo to.

dal som tomu poslednu sancu, vymenil disk a odvtedy sa to nestalo ani raz :)

a neviem ci som ja nejak mimo ale disk je 7200ka, ma to nejake SSD pamate 4 ci 8gb, ramky mam 8gb, i5ku mam ale HEM2 je podla mna neskutocne laggy a dost otravny program (v porovnani s tym aka svizna bola jednotka) :)
Obrázok používateľa
tucniak
 
Príspevky: 3742
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 139 krát/205 krát
Karma: 47

Re: New notebook

Odoslaťod DevilMayCry 09 Júl 2012 20:59

tak asi si si cital odporucania na strankach hem ale ak nie tak urcite odporucaju rychly disk v prvom rade. Cize minimalne 7200 otackovy, najlepsie by bolo nejaky hybrid s ssd. RAM 2GB+, pokial mas uz viac ako 3GB tak odporucaju 64bit operacny system, ickove intel procaky su prakticky vsetky dobre. To co si dal ty je slusny vyber. Bral by som lenovo kedze len s nim mam prakticke skusenosti. Na firme ma tak 80% ludi lenovo a o ziadnych extra problemoch som nepocul.

EDIT: pozeram ze to lenovo nema 7200 otackovy HDD cize to by som asi nebral.

taketo nieco by bolo mozno fajn: http://www.alza.sk/lenovo-ideapad-y570-d341613.htm
Obrázok používateľa
DevilMayCry
 
Príspevky: 2111
Založený: Aug 2007
Poďakoval/li: 59 krát/107 krát
Karma: 10

Re: New notebook

Odoslaťod 1zart1 10 Júl 2012 13:08

DevilMayCry napísal:tak asi si si cital odporucania na strankach hem ale ak nie tak urcite odporucaju rychly disk v prvom rade. Cize minimalne 7200 otackovy, najlepsie by bolo nejaky hybrid s ssd. RAM 2GB+, pokial mas uz viac ako 3GB tak odporucaju 64bit operacny system, ickove intel procaky su prakticky vsetky dobre. To co si dal ty je slusny vyber. Bral by som lenovo kedze len s nim mam prakticke skusenosti. Na firme ma tak 80% ludi lenovo a o ziadnych extra problemoch som nepocul.

EDIT: pozeram ze to lenovo nema 7200 otackovy HDD cize to by som asi nebral.

taketo nieco by bolo mozno fajn: http://www.alza.sk/lenovo-ideapad-y570-d341613.htm


tiez ma len 5 400 otacok ale ma este jeden maly SSD pre OS pomoze to aj chodu aplikacii.
1zart1
 
Príspevky: 1763
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 9 krát/17 krát
Karma: 8

Re: New notebook

Odoslaťod DevilMayCry 10 Júl 2012 13:20

1zart1 napísal:
tiez ma len 5 400 otacok ale ma este jeden maly SSD pre OS pomoze to aj chodu aplikacii.

jo viem ze ma len 5400 ale prave ten ssd by mohol helpnut. Pokial clovek nema velku databazu tak by sa to tam zmestilo aj s OS, 1mega ruk by malo mat pri HEM1 6,8GB pri HEM2 4,3GB. Ak by to slo trochu konfigurovat (vacsina notebookov lenovo sa da pokial viem) tak ten klasicky disk by som vymenil za 7200 otackovy s mensou kapacitou a mam solidny notas na grind ;)
Obrázok používateľa
DevilMayCry
 
Príspevky: 2111
Založený: Aug 2007
Poďakoval/li: 59 krát/107 krát
Karma: 10

Re: New notebook

Odoslaťod vlade 10 Júl 2012 14:30

Ja by som sa sustredil na to nech to je Ivy Bridge procesor (2 z tych co si poslal ho maju, jeden ma Sandy Bridge (starsi model, starsia technologia, viac sa zahrieva, viac zerie baterku a ma slabsiu graficku kartu v procesore)

Ak budes pouzivat notebook na poker, internet, filmy tak ti staci aj grafika ktora je na tom Ivy Bridge procesore (nebudes tam potrebovat nejaku dalsiu co len bude viac zrat baterku)

Co sa tyka disku isiel by som cisto len do SSD, nejaky 120Gb Intel by mohol stacit, windows + nejake zakladne programy nech zaberu 30Gb aj s rezervou, 30Gb ked si vyhradis na poker / HM, tak ti ostane luxusnych 60 giga na filmy.

To rozlisenie 1920x1080 sa mi paci asi by som siel do takeho (neviem ale ci to nebude prilis prtave na takom malom monitoe (17" alebo nebodaj 15", neviem posudit, nevidel som to na zivo).

RAMka to je jedno, 4 alebo 8 giga, to az taky rozdiel nie je (na viac ako 3 giga RAM potrebujes 64-bitovy operacny system, cize Win 7 64-bit.

Dobre je precitat si na alza.sk alebo na czc.cz diskusiu od ludi ku konkretnemu notebooku a pozriet sa co tam spominaju ako zapory a ze ci by si s tym vedel zit (napriklad vrzgajuca klavesnica, lahko sa poskriabatelna skrina notebooku, prehrievanie a pod.)

Ak mi este nieco napadne tak doplnim.
vlade
 
Príspevky: 5717
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 246 krát/175 krát
Karma: 34

Re: New notebook

Odoslaťod sudden 10 Júl 2012 15:21

Dakujem za feedback :Rose:

Nakoniec som si objednal ten Asus, mal dobre hodnotenie aj na Alze. To Lenovo co mi sem postol Devil vyzera dobre, nasiel som tam aj trochu drahsiu verziu (790€) s 64GB SSD diskom, co uz je trochu nad limit, ktory som si dal + tam bolo pri obidvoch "Bazar na sklade" (Použitý, servisovaný alebo nekompletný tovar,...) - neviem co presne to znamena, ale nepacilo sa mi to :D
Obrázok používateľa
sudden
 
Príspevky: 1001
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 196 krát/165 krát
Karma: 25

Ďalšia

Naspäť na Ostatné

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!