marky - pushing the limits

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: marky - pushing the limits

Odoslaťod sudden 27 Jún 2012 01:38

25-30BI BRM nie je rozhodne safe a je trochu blbe, ze sa to casto uvazda ako nejaky safe standard. Hlavne u hracov, ktori si nie su vobec isti svojou winrate (asi vacsina populacie na micros) pretoze BE hrac/marginal winner moze mat dost velke swingy. Osobne by som aj NL25ku uz hraval s viac safe rollom.

Ak si mal plan, ze si tym chces nejako zarabat (cashoutovat rakeback) tak to chcelo konzervativnejsi pristup, radsej hrat safe NL25 a so shotovanim pockat. Ale to ti uz asi pisem neskoro :)
Obrázok používateľa
sudden
 
Príspevky: 1001
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 196 krát/165 krát
Karma: 25

Re: marky - pushing the limits

Odoslaťod ___Mortylen___ 27 Jún 2012 06:48

+1 tucniak.

25-30BI rozhodne nie je safe, ale na micros sa to hodi, lebo by si sa tam nemal zdrziavat prilis dlho. Hlavne musis vediet robit s tym agresivnym BR managementom. Tzn. chodit hore/dole limitmi ked treba.
Dalej by si mal myslim velmi vela studovat. Mozno to trochu teraz prezeniem, ale kludne aj 50/50 studium/hra. Totizto musis porazit rake (co je samo o sebe dost tazke), nasledne porazit hracov, a teraz sa nebavime o 1/2bb/100 ale nieco na styl 6bb/100+ a to sa jednoducho NEDA bez toho, aby si bol OVELA lepsi ako vsetci ostatni na Tvojich stakes.

Ak ten pocit nemas, viac studuj
Ak ten pocit mas, pravdepodobne by sme nemali tento rozhovor :P
Ak skutocne, ale skutocne ten pocit mas, tak si vybav kreditku :)
Obrázok používateľa
___Mortylen___
 
Príspevky: 1347
Založený: Sep 2009
Poďakoval/li: 179 krát/139 krát
Karma: 27

Re: marky - pushing the limits

Odoslaťod M4r3kk1 27 Jún 2012 11:42

@haman:
tak nic ine mi neostava :)

@tucniak:
V mojich zaciatkoch mi blog dost pomahal a vdaka nemu sa mi darilo ist hore. Mas pravdu, ze casom som dost upustil a len placnem raz za cas ako sa mi dari/nedari... Musim porozmyslat ci ma vyznam ho psiat dalej a co od toho ocakavam. Tymto stylom to fakt nikoho bavit citat nebude a veru ani mna by to moc nebavilo citat :D si to mozem rovno do wordu pisat aby som mal prehlad medzi mesiacmi :D

@sudden:
nj asi som mal na ociach ruzove okuliare. Hlavne ide o to, ze pri mojom objeme mi tych 25BI stacilo. Lenze teraz ked som sa oprel do grindu som zistil, ze tych 25BI je dost malo. Hlupy sa uci na svojich chybach a mudry na cudzich :)

@mortylen:
ja som nemal problem chodit hore/dole limitmy o jeden stupen, ale toto je nieco s cim som veru nikdy nepocital. Hlavne som si myslel, ze moje vedomosti su schopne hry na NL50, ale zjavne som sa precenil...


diky moc vsetkym za feedback a prebudenie do reality, vdzy lepsie neskoro ako nikdy :) Asi som moc zavidel ostatym ako rychlo slapu hore a chcel som aj ja nieco take zazit :)

na zaver moje oblubene video a mozem sa do toho pustit odznova
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=naIXGOEK7aE
Obrázok používateľa
M4r3kk1
 
Príspevky: 129
Založený: Júl 2010
Poďakoval/li: 33 krát/11 krát
Karma: 2

Re: marky - pushing the limits

Odoslaťod tucniak 27 Jún 2012 13:01

este jedna , mozno nepekna vec ale: odporuca sa nesnivat, nepremyslat ako lahko clovek pride k peniazom atd (netvrdim ze si to robil ale treba sa vyhnut veciam ako : jeeej, tak dnes pekne 500 ruk, 1k hore (5bi), tak to dame tak 1500 ruk denne a to pohode budem buchat cele leto a na konci leta si kupim hodinky s vodotryskom...)

motivacia je vec dobra ale obzvlast v pokri pokial je nastavena hlavne financne (paradoxne) tak to vie byt dvojsecna zbran (ked veci nejdu ''podla planu'') :gl:
Obrázok používateľa
tucniak
 
Príspevky: 3742
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 139 krát/205 krát
Karma: 47

Re: marky - pushing the limits

Odoslaťod M4r3kk1 15 Júl 2012 22:29

polmesacny update:

este k tomu minulajsku:
tak som si tu poplakal :D lebo v RL poker nikto nehra/nezaujima a nemal som sa kde postazovat. Nastastie ste ma nepotlapkali po pleci, ze to bude dobre, ale ste mi nalozili :D

and now:

uvedomil som si kopu veci a snad sa zacnem uberat spravnym smerom. Par veci tu mozem aj nastienit

1. prestante overplayovat a nebudte spewy!
2. nezahladte sa do svojej ruky! vela ludi to robi a uplne prestane premyslat o ragne supera
3. bojujte o limpnute poty! vacsinou kto prvy prejavi agresiu vyhra
4. nebudte stationees! foldnut low set, fh atd. by nemal byt problem!
5. tricky play vo velkych potoch je skoro vzdy nuts!


Konecne pekne volume na mna :) NL10 som hral 6tablingom a NL25 hram 5tablingom. Ten 5tabling mi asi aj najviac vyhovuje predsa len hram na notase a aj focus je najlepsi. Do konca mesiaca musi 50k hands padnut :)

este co sa blogovania tyka tak skusim potiahnut do konca prazdin a potom uvidim co dalej...
Prílohy
graf.JPG
graf.JPG (70.15 ) Zobrazená 3099 krát
Obrázok používateľa
M4r3kk1
 
Príspevky: 129
Založený: Júl 2010
Poďakoval/li: 33 krát/11 krát
Karma: 2

Re: marky - pushing the limits

Odoslaťod M4r3kk1 19 Júl 2012 22:06

ked sa dari tak sme majstri sveta a ked sa nedari tak je vsetko rigged...

poznatok :)
vsetko co staci na porazanie do NL25 su pevne nervy a winning by folding. Netreba sa zbytocne levelovat a mysliet si, ze nas superi exploituju. Obecne ti hraci su zli a prave im ide len karta narozdiel od nas.

otazka :)
mate vytvorenu 3betovaciu a 4betovaciu range, ktoru rozsirujete/zuzujete podla villiana alebo 3b a 4b podla kariet a ci sa to akurat hodi ? (netyka sa to squeezu a cold4betu). Pytam sa preto lebo som sa necitil moc komfortne v tych battlovackach a teraz po vytvoreni tej range aspon viem, ze kazdy jeho 4b a 5b ma EV=0
diky :)

Za tento príspevok od M4r3kk1 poďakovali :
haman
Obrázok používateľa
M4r3kk1
 
Príspevky: 129
Založený: Júl 2010
Poďakoval/li: 33 krát/11 krát
Karma: 2

Re: marky - pushing the limits

Odoslaťod haman 19 Júl 2012 22:53

M4r3kk1 napísal:mate vytvorenu 3betovaciu a 4betovaciu range, ktoru rozsirujete/zuzujete podla villiana alebo 3b a 4b podla kariet a ci sa to akurat hodi ?

na entraction sa v poslednej dobe dost blaznia hraci na NL20, vela z nich ma 3bet okolo 9-10%. Je to nejake popularne, ako keby vysla nejaka nova 3bet knizka. Tiez by som sa to chcel naucit lepsie exploitovat.
3betujem a 4betujem podla hracov a pozicii. Ax a Kx ruky ako bluff. Robim to voci takym, co maju vysoky steal a foldToResteal. Velkost 3betu menim podla toho ako casto (ne)folduju na 3bety. Sizing davam rovnaky for value aj ako bluff. Ked bluffujem a dostanem call, tak obcas skusim 1 and done barrel.
KK a AA skor flatujem, lebo oni mavaju vysoky foldTo3bet a foldTo4bet. Radsej underrepnem ruku a necham ich barrelovat (to tiez lubia a davaju 3/4 potove barrely).
Co mi viac robi problems su squeeze na cca 15x, ktore uz nejde light/4betnut, aby som sa do toho nezamocil moc.
Inak v tomto combatovani podla mna neni su peniaze ukryte na mikrolimitoch , len stracas energiu na tom a herna si madli ruky na rakoch.
:gl:
haman
 
Príspevky: 2068
Založený: Apr 2010
Poďakoval/li: 853 krát/189 krát
Karma: 25

Predchádzajúca

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!