SOČ - Poker nieje hazard

Čo sa inde nehodí, no stále je to diskusia o pokri

SOČ - Poker nieje hazard

Odoslaťod Napolleon 02 Jan 2013 12:37

Pekný novoročný deň prajem,
píšem SOČ na tému Poker nieje hazard (alebo niečo podobné) a tak by som chcel poprosiť každého kto by mi vedel poslať nejaký článok, kt. sa toho týka alebo poradiť nejakú knihu, povedať niečo k tomu tak by ste mi veľmi pomohli... ďakujem
:gl: do nového roka..

Za tento príspevok od Napolleon poďakovali :
haman
Napolleon
 
Príspevky: 96
Založený: Nov 2011
Poďakoval/li: 75 krát/5 krát
Karma: 0

Re: SOČ - Poker nieje hazard

Odoslaťod Stanley VII 02 Jan 2013 16:39

Tu sú moje teraz už 4 roky staré úvahy na túto tému :)

http://pokerspravy.eu/pravidla-strategi ... er-hazard/

Je to ale len v skratke a z jedného uhla pohľadu, určite sa o tom dá písať oveľa viac, hlavne ako o športe. Ale možno ti pomôže trošku k inšpirácii aj toto. Hazard môže byť všetko, záleží na mindsete. Hazard je aj riadiť auto, ak ho riadi niekto, kto nemá vodičák a namieri si to na bratislavské križovatky (dokonca aj ja s vodičákom niekoľko rokov by som asi v BA hazardoval :D ) Naproti tomu vodič z povolania asi za volantom riadenie ako hazard nevníma a zrejme sa s vysokou pravdepodobnosťou dožije ďalšej jazdy. Ikeď aj keď urobí všetko správne, bude riadiť zodpovedne, aj tak to do neho môže napáliť iný blázon a zabiť ho.

Hazard by bolo, keby som môjho starkého na srdce operoval ja, menší hazard je to určite ak to robí chirurg s 20 ročnou praxou :) Všetko je to len o dostatku vedomostí, skúseností a prístupe, nech sa hovorí o pokri alebo o čomkoľvek inom :) Toľko môj pohľad na vec.
Obrázok používateľa
Stanley VII
 
Príspevky: 2079
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 97 krát/218 krát
Karma: 30

Re: SOČ - Poker nieje hazard

Odoslaťod tommytommy 02 Jan 2013 17:15

Ahoj, neviem akým smerom chceš viesť svoju prácu, ale možno ti pomôže zopár mojich pripomienok.

1. Podľa nášho právneho poriadku je poker hazardnou hrou. Zákon č 171/2005 Z.z. o hazardných hrách v platnom znení stanovuje, že na kartové hry mimo kasína možno prevádzkovať na základe všeobecnej licencie vydanej ministerstvom. Podľa § 2 písmeno f) sa kartovou hrou mimo kasína rozumejú kartové hry pokrového typu prevádzkované mimo kasína, pri ktorých hráči hrajú jeden proti druhému. §3 obsahuje definíciu hazardnej hry, podľa ktorej: Hazardné hry sú hry, v ktorých hráč po zaplatení vkladu môže získať výhru v peniazoch, veciach alebo právach, ak splní herným plánom vopred určené podmienky. Výsledok hazardnej hry závisí výlučne alebo prevažne od náhody alebo od vopred neznámeho výsledku určitej okolnosti alebo udalosti.Výsledok okolnosti alebo udalosti, ktorá určuje výsledok hazardnej hry, nesmie byť vopred nikomu známy a nesmie byť nikým ovplyvniteľný a nesmie byť v rozpore s pravidlami hazardnej hry. No o tom, či aj poker neodporuje tejto definícii, keďže výsledok pri hre nezávisí výlučne alebo prevažne od náhody alebo od vopred neznámeho výsledku určitej okolnosti alebo udalosti, je možné polemizovať. No napriek viacerým nejasnostiam tento zákon explicitne stanovuje, že poker je hazardnou hrou podľa §3 ods. 2 písmeno g). Zákon o hazardných hrách bol novelizovaný zákonmi 228/2011 Z.z. a 547/2011 Z.z. s účinnosťou od 1. januára 2013. Platné znenie si môžeš vyhľadať cez http://jaspi.justice.gov.sk/jaspiw1/jaspiw_mini_fr0.htm

2. Na podporu tvrdenia, že poker nie je hazard môžeš určite využiť rozhodnutie USA U.S. vs DiCristina. Viac info si vygoogluj a a celé zneznie rozsudku nájdeš tu: http://theppa.org/ppa/2012/08/21/u-s-vs-dicristina-case/ Takisto vo Francúzsku bol vydaný rozsudok o tom, že poker nie je hazard ale game of skill. Išlo o konanie proti Jean-Pierre Gleizes-ovi a rozhodoval súd Toulouse. http://www.pokerportal.sc/spravodajstvo/poker-biznis-a-zakony/2462/poker-nie-je-hazard-ale-dovednostna-hra-rozhodol-francuzsky-sud Viac info si tiež vygoogluj.

Priebežne tu môžeš postovať časti práce, som celkom zvedavý na tvoje názory. GL pri písaní.

Za tento príspevok od tommytommy poďakovali - 2:
haman, Napolleon
tommytommy
 
Príspevky: 17
Založený: Mar 2011
Poďakoval/li: 11 krát/3 krát
Karma: 0

Re: SOČ - Poker nieje hazard

Odoslaťod DevilMayCry 02 Jan 2013 20:52

http://vinarcik.blog.sme.sk/

myslim ze ti bude stacit toto ;)
Obrázok používateľa
DevilMayCry
 
Príspevky: 2111
Založený: Aug 2007
Poďakoval/li: 59 krát/107 krát
Karma: 10

Re: SOČ - Poker nieje hazard

Odoslaťod Napolleon 03 Jan 2013 18:42

Ďakujem veľmi pekne.. použijem čo sa bude dať :)
mojim hlavným cieľom je ukázať môjmu okoliu, že poker naozaj nieje len o šťastí.. dúfam, že pár ľudí sa mi podarí presvedčiť :))
keď dopíšem pracovnú verziu postnem to sem a budem veľmi rád, keď mi pomôžete dotiahnuť to do finálnej podoby..
zatiaľ veľmi pekne ďakujem.. a :gl: všetkým..
Napolleon
 
Príspevky: 96
Založený: Nov 2011
Poďakoval/li: 75 krát/5 krát
Karma: 0

Re: SOČ - Poker nieje hazard

Odoslaťod pokerhazard 03 Jan 2013 19:49

uprimne? nemyslim si, ze by si s tym uspel !!! prajem ti ale vela stastia s temou a hlavne ucitela, ktory to bude hodnotit, ktory je zaryty cirkevnik a mal v rodine zavisleho od hazardu !!!

poker svojim sposobom vzdy hazard bude, stale sa hovori: "ten mal ale stastie", v prvom rade neovplyvnis to ako budu karty rozdavane a ani nevies definovat co to je v pokri termin, tzv. "long run"

kto je lepsi hrac? ten, co sadne k pokru, odohra 10 turnajov a 1 vyhra a zarobi 100 000e, alebo ten, co hra poker 5 rokov, ma odohranych 100 000 turnajov, ale ma vyhranych len 10 000e ? alebo ten, co odohra 5 000 turnajov, na ktorych prehra 30 000e a potom 5001 turnaj trafi koncne a vyhra 70 000e v nom? na zaklade coho chces urcit a dokazat to? nikde nie je dane a urcene to po kolkych turnajoch musis vyhrat a mozes hrat akokolvek dobre, vzdy je v turnaji cast kedy musis bojovat o zivot, tusim jeden cesky pro hrac sa vyjadril, ze treba za velky turnaj vyhrat tak 5-6 flipov (alebo krizovych situacii), alebo situacii, kde ktore ked nevyhras, nemas sancu vyhrat turnaj - aka je teda pravdepodobnost, ze ked mas kocku (123-456) a hodis nou 6x po sebe padne cislo 1-2-3? a mohol by som to rozviest dalej a dalej

kazdy si mysli a herne to prezentuju tak, ze kazdy kto zacne hrat musi jednoducho vyhravat, len treba hrat hrat a studovat

dlhodobo je v pokri v pluse mozno 5% z hracov, 95% hracov prehravaju svoje peniaze, jediny kto zaraba je herna

chyba mi tu akasi prakticka cast projektu, vsetko bude len o spekulovani, uvahach a vlastne si temu mozes viest smerom ako chces, napisem ti taku istu pracu, kde ti tvoje veci vyvratim a dokazem, ze poker hazard je - dalej mi tu chyba tvoja vlastna pridana hodnota, tvoj vlastny vyskum, tvoja vlastna vzorka turnajov, na ktorej dokazes, ze poker nie je hazard, nie je to len o tom povyberat si par hracov, ktori vyhravaju a povedat, ze poker nie je hazard

poker vzdy bude aj nebude hazard, zalezi od uhla pohladu, jednoznacne to sport, alebo experience hra nikdy nebude
pokerhazard
 
Príspevky: 4
Založený: Jan 2013
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: SOČ - Poker nieje hazard

Odoslaťod Napolleon 03 Jan 2013 19:59

Toto všetko chápem a viem.. ale mne nezáleží na tom aby som uspel.. píšem to preto lebo chcem písať o tom čo ma baví.. a to je pre mňa najdôležitejšie.. polka mojich spolužiakov len trocha pozmení maminu bakalárku o nejakej psychologickej hlúposti aby sa na tom veľa nenarobili, splnia si úlohu a sú spokojný.. ja aspoň chcem napísať niečo čo ma zaujíma a nie len niečo čo už milión ľudí písalo.. tiež by som vedel napísať aj o tom, že poker hazard vždy bude ale načo by to bolo? pre mňa je hlavné posnažiť sa ukázať okoliu aj tú krajšiu stránku tejto krásnej hry.. vedel sem, že chcem písať o pokri.. a rozhodoval som sa či napíšem históriu alebo niečo také.. nakoniec sa pokúsim o toto.. práca bude obsahovať určite dotazník v ktorom budú odpovede ľudí čo ani nevedia čo poker je vs. wining hráčov.. vždy je tu faktor šťastia ale v pokri ho človek môže aspoň ovplyvniť trocha skilom, čo sa o rulete alebo automatoch povedať nedá.. nemám s tým žiadne prehnané ciele len chcem písať o tom čo ma baví..

Za tento príspevok od Napolleon poďakovali :
burila
Napolleon
 
Príspevky: 96
Založený: Nov 2011
Poďakoval/li: 75 krát/5 krát
Karma: 0

Re: SOČ - Poker nieje hazard

Odoslaťod pokerhazard 03 Jan 2013 20:14

myslim, ze SOC je este stale nahrada praktickej maturitnej skusky, ked sa nieco nezmenilo od mojich mladych cias :-) cize osobne, ja byt ucitel, budem do teba velmi rypat, aby som ti toto uveril ;-)

byt tebou uberam sa hlavne matematickou a statistickou castou (to sa da na velkej vzorke dokazat trosku) - hlavne SNG grinderi by vedeli povedat, mozno trosku CG este, ale MTT urcite nie (kolko regov este nikdy nevyhralo napriklad SM, ktory hrava 7-8 tisic ludi na PS), obrovsky rozdiel je aj v live a online, tiez sa to neda porovnavat - myslim, ze svoje by o tom vedel rozpravat pan bendik (myslim, ze jeden z najlepsich hracov na slovensku) - online moc nemusi, ale v live je to pan profesional a ludi s jeho nazormi tu online mysi (ako ich on vola) skor pridavaju k zaciatocnikom (ale kedze ma vysledky, tak musia akurat tak tisko zavidiet a cudovat sa ako to je mozne)

drzim palce, dufam, ze to sem postnes, aby sme si vsetci precitali
pokerhazard
 
Príspevky: 4
Založený: Jan 2013
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: SOČ - Poker nieje hazard

Odoslaťod pokerhazard 03 Jan 2013 20:17

jednu vec by som ti ako ucitel velmi ocenil :-) keby tam popises aj svoje pokrove vysledky a svoju poker karieru a dovody preco si este neni PRO a preco nemas zarobenych uz aspon 100 000e, myslim, ze to praci prida ocenitelnu hodnotu a nebude to len pozliepanie akychsi clankov - toto z pohladu toho o com ma byt akakolvek SOCka :-)
pokerhazard
 
Príspevky: 4
Založený: Jan 2013
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: SOČ - Poker nieje hazard

Odoslaťod Napolleon 03 Jan 2013 20:24

o tom, že by to nejak ovplyvnilo maturitu neviem.. myslím, že tak už to nieje.. nám profka povedala, že jediné na čo to má vplyv je známka na pol roka... a aj to ju viac zaujíma ako to bude napísané ako to čo tam bude napísané..

každopádne uvidíme ako to dopadne a teraz mi napadol oveľa lepší nadpis "Poker nieje len o šťastí..." :)

good idea... niečo také tam určite dám :) uvidíme.. ešte mám pár týždňov čas :)
Napolleon
 
Príspevky: 96
Založený: Nov 2011
Poďakoval/li: 75 krát/5 krát
Karma: 0

Ďalšia

Naspäť na Ostatné

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!