SOČ - Poker nieje hazard

Čo sa inde nehodí, no stále je to diskusia o pokri

Re: SOČ - Poker nieje hazard

Odoslaťod pokerhazard 03 Jan 2013 20:43

aha tak to som nevedel, my sme to mali ako nahradu za prakticku maturitu, tak tam bola dolezita prax a nase vlastne veci ako opisovanie clankov a teorie
pokerhazard
 
Príspevky: 4
Založený: Jan 2013
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: SOČ - Poker nieje hazard

Odoslaťod Napolleon 03 Jan 2013 20:51

ja som gymnazista a u nás sa to bere len ako povinná práca, kt. ovplyvňuje polročné vysvedčenie, kt. mi je aj tak na nič :)
jediné čo to musí spĺňať je štylistická stránka a musí sa to týkať mojich maturitných predmetov.. a to sú mat/eko takže to nejak spĺňam :) nechcem to odfláknuť ale neberem to až tak vážne a poker je to čo ma baví tak píšem o ňom..
Napolleon
 
Príspevky: 96
Založený: Nov 2011
Poďakoval/li: 75 krát/5 krát
Karma: 0

Re: SOČ - Poker nieje hazard

Odoslaťod Zeltzn 03 Jan 2013 22:10

ja by som uvítal tiež niečo takéto na gympli. mi píšeme slohové práce na tému "Prečo je školský poriadok prežitok?" a podobné grcanice..
OT :Ja som natáčal video na informatiku,téma: Ja v 30. Spomenul som tam poker a že ako ho vníma verejnosť,etc keď sa ťa p.p spýta, čo chceš robiť,keď vyštuduješ a ty povieš poker,tak ťa vysmeje a väčšina triedy ťa bude považovať za hlupáka/gemblera :omg:
Obrázok používateľa
Zeltzn
 
Príspevky: 1480
Založený: Dec 2010
Poďakoval/li: 175 krát/97 krát
Karma: 22

Re: SOČ - Poker nieje hazard

Odoslaťod Napolleon 03 Jan 2013 22:32

dosť blbé..
btw. ľudia vždy považujú za hlúpe to čomu nerozumejú...
preto môj gympel milujem.. môžem kedykoľvek slobodne povedať svôj názor... len vždy musím mať rozumné a presvedčivé argumenty na jeho obhájenie... a musím mať dostatok argumentov aby to skončilo tak aby uznala, že mám pravdu alebo aby to došlo do štádia, že už nemá čo povedať.. ak sa mi to nepodarí trošku problém :)
nedávno som sa s triednou hádal keď sme hrali na lavici poker a ona začala, že hazardné hry sa v škole nemôžu hrať... v tom došla moja chvíľa a začal som sa hádať prečo poker nieje až tak moc hazardná hra (preto som si vybral takú tému).. skončilo to tak, že nemala čo povedať a nechala nás tak..
a so slovenčinárkou kt. nám hodnotí tie SOČ som sa tiež už raz battlil na tému marihuana.. a tiež uznala, že v niečom pravdu mám.. cenná skúsenosť.. snáď sa mi to zíde pri obhajobe tej sočky :)
Napolleon
 
Príspevky: 96
Založený: Nov 2011
Poďakoval/li: 75 krát/5 krát
Karma: 0

Re: SOČ - Poker nieje hazard

Odoslaťod Stanley VII 03 Jan 2013 23:46

Ak by si chcel písať o tom, či poker je hazard alebo nie, zrejme by bolo dobré na začiatku SOČ najprv definovať, čo je to hazard. Ja som teraz len tak narýchlo vygooglil toto:

http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web.p ... ovo=hazard
http://slovnikcudzichslov.eu/index.php? ... ord=hazard

Ale keď na tom budeš pracovať viac, možno nájdeš aj nejaké iné definície. Lebo pod tým slovom veľa ľudí môže mylne automaticky vnímať vlastne všetko, čo sa hrá o peniaze, alebo budú to slovo jednoducho chápať inak ako ty. Preto by bolo asi dobré najprv definovať jasne, čo slovo hazard znamená a potom teda vyvracať význam tohoto slova, ktorý bol stanovený v úvode a obúvať sa do daných definícií. "Aby jeden nehovoril o voze a druhý o koze" :)

Za tento príspevok od Stanley VII poďakovali :
Napolleon
Obrázok používateľa
Stanley VII
 
Príspevky: 2079
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 97 krát/218 krát
Karma: 30

Re: SOČ - Poker nieje hazard

Odoslaťod kubo251 04 Jan 2013 00:16

Napolleon napísal:ja som gymnazista a u nás sa to bere len ako povinná práca, kt. ovplyvňuje polročné vysvedčenie, kt. mi je aj tak na nič :)
jediné čo to musí spĺňať je štylistická stránka
a musí sa to týkať mojich maturitných predmetov.. a to sú mat/eko takže to nejak spĺňam :) nechcem to odfláknuť ale neberem to až tak vážne a poker je to čo ma baví tak píšem o ňom..


Obrázok
ctrl+c ctrl+v a mas pokoj

inak ak to myslis vazne a ma sa to tykat matematiky tak tam nahadz strasne vela vypoctov a bude to :good:
kubo251
 
Príspevky: 185
Založený: Jún 2010
Poďakoval/li: 3 krát/28 krát
Karma: 2

Re: SOČ - Poker nieje hazard

Odoslaťod Napolleon 13 Jan 2013 17:37

Tak už to budem mať.. nie je to nič moc ale tak na prvú verziu sa to dá :)
ešte by som Vás chcel poprosiť o vyplnenie nasledujúceho dotazníka.. https://docs.google.com/spreadsheet/vie ... c1AyYVE6MQ nič zložité.. pár otázok.. veľmi pekne ďakujem :)
Napolleon
 
Príspevky: 96
Založený: Nov 2011
Poďakoval/li: 75 krát/5 krát
Karma: 0

Re: SOČ - Poker nieje hazard

Odoslaťod Stanley VII 13 Jan 2013 18:17

Mohol si to sem zavesiť možno aj pred prvou publikáciou v škole, nech ti to skritizujeme, možno budeš potom lepšie pripravený v škole :)

K tomu dotazníku - Považujete pokrových hráčov za gamblerov je podľa mňa príliš všeobecná otázka. Niektorých rozhodne áno, niektorých v žiadnom prípade. Nieje pokrový hráč ako hráč. Niektorí hráči hrajú poker tak isto ako ruletu...
Obrázok používateľa
Stanley VII
 
Príspevky: 2079
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 97 krát/218 krát
Karma: 30

Re: SOČ - Poker nieje hazard

Odoslaťod Napolleon 13 Jan 2013 18:20

Keď s tým budem spokojný to sem dám :) obhajovať budem pravdepodobne až o týždeň.. Niekedy do stredy to chcem mať kompletne hotové.. a ak to podla mňa nebude až taká katastrofa to sem hodím :)
Napolleon
 
Príspevky: 96
Založený: Nov 2011
Poďakoval/li: 75 krát/5 krát
Karma: 0

Predchádzajúca

Naspäť na Ostatné

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!