Pasivne prijmy

Čo sa inde nehodí, no stále je to diskusia o pokri

Pasivne prijmy

Odoslaťod s44vhl7l 07 Máj 2013 22:32

Ma tu niekto pasivne prijmy?
Odklada si niekto peniaze na nemyslim sporenie ale skor investuje do niecoho?
nemovitosti (najomne), dlhopisy (uroky) alebo akcie (dividendy)....

Len tak uvazujem ze ked je niekto "pokerpro" , moze sa raz dostat na uplne dno.
Vtakych casoch by bolo vhodne mat pasivny prijem ktory by mesacne pokryl aspon minimalne zivotne naklady.
Obrázok používateľa
s44vhl7l
 
Príspevky: 210
Založený: Jan 2011
Poďakoval/li: 55 krát/4 krát
Karma: 0

Re: Pasivne prijmy

Odoslaťod TomMolivan 07 Máj 2013 22:45

s44vhl7l napísal:Ma tu niekto pasivne prijmy?
Odklada si niekto peniaze na nemyslim sporenie ale skor investuje do niecoho?
nemovitosti (najomne), dlhopisy (uroky) alebo akcie (dividendy)....

Len tak uvazujem ze ked je niekto "pokerpro" , moze sa raz dostat na uplne dno.
Vtakych casoch by bolo vhodne mat pasivny prijem ktory by mesacne pokryl aspon minimalne zivotne naklady.


K tomuto záveru si ako presne prišiel?
Obrázok používateľa
TomMolivan
 
Príspevky: 1503
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 167 krát/245 krát
Karma: 28

Re: Pasivne prijmy

Odoslaťod Stanley VII 07 Máj 2013 22:53

Je dobre mať to poriešené, ale na začiatku je lepšie pracovať na tom, aby taká situácia vôbec mohla nastať. Teda pracovať na tom, aby sa človek mohol stať PokerPro a venovať čas radšej štúdiu hry než rozmýšľaniu o tom, ako si vytvoriť pasívne príjmy z peňazí, ktoré možno raz človek bude mať ak sa možno stane PokerPro a bude musieť počítať s tým, že možno bustne :angel: (na to tu ale je v podstate už aj bankroll manažment a nejaké to delenie bankrollu a peňazí na život a úspor, aby nebustol)

Toľko by som povedal k pasívnym príjmom v suvislosti s uvažovaním o PokerPro, myslím to v dobrom :) Kým ním človek nieje, tak stačí len pamätať na to, že keď sa ním stane, bolo by fajn si poriešiť aj takéto veci :)

Mať nejaký pasívny príjem je samozrejme dobré vždy. Nieje to však len vec príjmov, ale aj výdavkov. Radšej mať mesačné výdavky 400e ako 800e a pasívne príjmy 200e. To v podstate nesúvisí s pokrom, je to o bežnej finančnej gramotnosti, nenabaľovať na seba veci, čo ťa cucajú atď (kým na to človek nemá a môže si to cucanie v pohode dovoliť a aj si to dovoliť chce, lebo nemá čo s peniazmi a chce ich investovať do spríjemnenia života).

Niektorým ľudom by ani nebolo tak treba pasívne príjmy a mohli by byť totálne radi, keby nemali brutálne "pasívne výdavky" v podobe nepotrebných úverov, nákupov na splátky a podobne. Takže asi takým prvým cieľom, podľa mňa aj jednoduchším je na začiatku zbaviť sa zbytočných vecí, ktoré človeka cucajú a vytvárajú mu nepotrebné výdavky. Nekúpiť si televízor na splátky s 20% úrokom a popritom si napr. šetriť na účte v banke s 1% úrokom. Radšej si kúpiť ten televízor v hotovosti, veď jeho kúpenie neskôr tak vlastne zarobí 20% jeho ceny. Alebo - treba ho vôbec, stojí tých 10cm v uhlopriečke na novom TV zato? :D

Za tento príspevok od Stanley VII poďakovali :
s44vhl7l
Obrázok používateľa
Stanley VII
 
Príspevky: 2079
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 97 krát/218 krát
Karma: 30

Re: Pasivne prijmy

Odoslaťod s44vhl7l 07 Máj 2013 23:10

Stanley nemyslim si ze toto je len pre pokerprofikov. Aj obycajny ludia co pracuju si mozu
zo svojich prijmov odkladat na prilepsenie a nasledne tak s pasivnych prijmov zvysovat svoju vyplatu.
Napriklad mam kamarata ktory sa zivy FOREXom (obchod s menovym kurzom). Mozem mu pozicat peniaze (investovat donho)
a on my da lepsi urok ako by mi dala napriklad banka. Stym ze mu tie peniaze dam na 5 rokov a on mi moze vyplacat mesacne uroky.
Po skonceny tej doby mi vrati celu sumu co som mu pozical.
Samozrejme to moze riesit aj tak ze mi uroky vyplacat nebude a na konci tej doby mi vyplati celu sumu plus uroky.
Keby som mal zbytocnych par desiatok tisic tak urcite nevaham. Ale kedze nemam tak hladam lepsie lacnejsie riesenia meh.
Aj ked necakam ze by nejak zavratne vynasali.

hmm okey :)

Takze pozbavovat sa veci co ma cucaju.
Snad sa mi podari prestat fajcit. To by som usetril tych 100e mesacne
ktore by som nasledne mohol pouzit na nieco zmysluplnejsie :angel:

Rozmyslam ci to tu objavy aj Mayday. Ked som videl ako v yegonovom videu huli jednu za druhou....
Pls no flame :gl:
Naposledy upravil s44vhl7l dňa 07 Máj 2013 23:18, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
s44vhl7l
 
Príspevky: 210
Založený: Jan 2011
Poďakoval/li: 55 krát/4 krát
Karma: 0

Re: Pasivne prijmy

Odoslaťod Stanley VII 07 Máj 2013 23:15

Záleží, čo hulíš, ak si to dopestuješ sám, tak ťa to nič nestojí :D

Skoncovanie s fajčením bude určite najlepší začiatok, ak ťa to stojí mesačne 100e. Je to určite jednoduchšie ako snažiť sa vytvoriť 100e pasívny príjem a efekt je ten istý :)
Obrázok používateľa
Stanley VII
 
Príspevky: 2079
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 97 krát/218 krát
Karma: 30

Re: Pasivne prijmy

Odoslaťod s44vhl7l 07 Máj 2013 23:20

Stanley VII napísal:Záleží, čo hulíš, ak si to dopestuješ sám, tak ťa to nič nestojí :D

Skoncovanie s fajčením bude určite najlepší začiatok, ak ťa to stojí mesačne 100e. Je to určite jednoduchšie ako snažiť sa vytvoriť 100e pasívny príjem a efekt je ten istý :)


Divil by si sa ako ma vie aj par hodin bez cigarety TILTovat :wall:
Pokusit sa o to ale mozem.
Obrázok používateľa
s44vhl7l
 
Príspevky: 210
Založený: Jan 2011
Poďakoval/li: 55 krát/4 krát
Karma: 0


Naspäť na Ostatné

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!