crank139 blog

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: crank139 blog

Odoslaťod chulanbetra 24 Júl 2013 21:04

Ked dlhsie hras tak tie % vies +- odhadnut a vies ich naspamat.
Potom staci len take pomocky ako ked betnem pot tak super ma pomer 2:1, ked betnem 1/2 potu tak to ma 3:1 atd.
Alebo si nabrowsuj stranku s odds na rozne hodnoty ruk a mrkni sa na to pred betom ;)

Za tento príspevok od chulanbetra poďakovali :
crank139
chulanbetra
 
Príspevky: 238
Založený: Okt 2008
Poďakoval/li: 1 krát/8 krát
Karma: 5

Re: crank139 blog

Odoslaťod crank139 26 Júl 2013 10:51

ako by ste zahrali vy? urobil som dobre ze som polozil?alebo som to mal pustit rovno do all inu?

Table 'Maria III' 6-max Seat #3 is the button
Seat 2: FIL HELMET ($10 in chips)
Seat 3: Hero($30.61 in chips)
Seat 4: 26DC ($21.95 in chips)
Seat 5: whateverido ($25 in chips)
Seat 6: comital333 ($22.75 in chips)
26DC: posts small blind $0.10
whateverido: posts big blind $0.25
Whicka: sits out
*** HOLE CARDS ***
Dealt to Hero[J :club: J :diamond: ]
comital333: raises $0.50 to $0.75
FIL HELMET: folds
Hero: raises $0.50 to $1.25
26DC: folds
whateverido: calls $1
comital333: calls $0.50
*** FLOP *** [7 :spade: 5 :spade: 7 :club: ]
whateverido: checks
comital333: checks
Hero: bets $2.75
whateverido: folds
comital333: raises $2.75 to $5.50
Hero: calls $2.75
*** TURN *** [7 :spade: 5 :spade: 7 :club: ] [8 :heart: ]
comital333: bets $8
Hero: folds
Uncalled bet ($8) returned to comital333
comital333 collected $14.18 from pot
*** SUMMARY ***
Total pot $14.85 | Rake $0.67
Board [7s 5s 7c 8h]
crank139
 
Príspevky: 116
Založený: Okt 2010
Poďakoval/li: 31 krát/7 krát
Karma: 0

Re: crank139 blog

Odoslaťod Akynos 26 Júl 2013 11:57

staty na hracov nemame? ak by sme mali rozhodovanie by bolo ovela jednoduchsie ale nechapem preco davas min 3 bet - skus mi vysvetlit k comu je ten min 3bet podla teda dobry, flop betujes 2/3 potu a dostavas minraise, s cim je tento hrac schopny hrat takto agresivne - zahra takto FD, trips, FH, FD+overcards, overpair alebo any pair? s cim si calloval jeho minraise na flope a zahadzoval turn? nejake tvoje myslienkove pochody k hande lebo ked to sem takto pacnes tak ti k tomu viem povedat akurat tolko ze pred flopom si to zahral zle a ostatne sa uz odvija od toho
Akynos
 
Príspevky: 54
Založený: Jan 2013
Poďakoval/li: 1 krát/9 krát
Karma: 0

Re: crank139 blog

Odoslaťod chulanbetra 26 Júl 2013 12:07

Ja ti moc nechcem radit lebo som este len na NL5 a aj tam som prisiel len nedavno ale:
1) PF reraise je preco taky maly? Asi si tam nechcel ten SB a prave tym malym reraisom si ho do toho natiahol. Na druhej strane neviem aky je ten prvy hrac co raisol, ci hra vela ruk, ci hra agresivne, ci hodne raisuje pf takze neviem co ocakavat ked si nic nedodal, ale tak je UTG takze ta range bude uzka cize v tom pripade je mozno dobre dat call a hrat mensi pot lebo tie JJ mozu byt pozadu. Je tam riziko ze natiahnes blindy do hry ale to vravim vsetko zavisi od toho hraca co navysuje, ze co je to za typ.

Dalsia vec SB calluje, preco to robi? Je to loose hrac co lezie a nepozera aka bola akcia, alebo je tight? Ak je tight tak drzi velmi silnu ruku, zase podla toho by sa mala aj odvijat ta akcia na flope ze co ti hraci mozu drzat.

2) FLOP: Je tam draw do vsetkeho a sparovany boarde. Aky su hraci, su loose? Moze mat napr. SB FD, 7x, alebo 64, 98 a bude dorovnavat draws? UTG hrac tu bude mat zrejme overcards, overpair. Ak ma overpair tak su 3 ktore ta porazaju a 3 ktore porazas ty. Opat treba vediet ci mohol raisnut 88 pf alebo ci s AKs by dorovnal OOP preflop alebo by dal 4-bet pf.

Na tomto flope si bud way ahead alebo way behind vacsinou. Vsetko to zavisi od superov ako hraju na flope, ake maju fold c-bet, ake maju AF, ci si ich videl c/r 2p a lepsie alebo to urobia so 2nd pair alebo s draw atd.

Dostal si raise a dorovnal si. Preco? Co myslis, ze ma v ruke ked toto urobil a co cakas na turne. Aku kartu cakas na turne aby si nezahodil na jeho bet? Alebo teda ako budes reagovat ked betne? A ako ked checkne? Chces sa stacknut s JJ na tomto boarde proti tomuto superovi?

3) TURN: Preco fold? Ta karta mu myslis pomohla? Myslis, ze ta porazal uz predtym? Mohol to urobit s 99,TT alebo len s QQ+? Moze betovat AsKs? Videl si ho c/r na flope a betnut turn s A high OOP?
chulanbetra
 
Príspevky: 238
Založený: Okt 2008
Poďakoval/li: 1 krát/8 krát
Karma: 5

Re: crank139 blog

Odoslaťod crank139 26 Júl 2013 12:53

nato som zabudol, mam nanho 280 ruk s VPIP 45 PR 27 AG 1.9, viem ten 3bet bol fakt slaby, po flope som ho klasicky c-betol a po jeho raise som calloval stym ze som si myslel ze ma len skusa no potom ako to namna vypalil na turne som uznal za vhodne polozit kedze jeho ag je dost nizke a keby nieco nemal si myslim zeby to tak nehral, predtym ma nanapadlo ze moze mat nejaky vysi par ale ked sa nato tak teraz pozeram tak po moj min 3bete by nasjkor s takymi kartami navysoval takze mozno bola chyba polozit a co sa tyka toho SM tak ked sa priznam tak toho som si nejako pri tejto hande nevsimal
crank139
 
Príspevky: 116
Založený: Okt 2010
Poďakoval/li: 31 krát/7 krát
Karma: 0

Re: crank139 blog

Odoslaťod chulanbetra 26 Júl 2013 14:29

1) SB si si mal vsimat akonahle dorovnal ten 3-bet pf, nevieme staty, nevieme ci hra tight a ci napr. casto c/r na flopoch a s cim to tak robi. Si posledny na flope a mozes check behind alebo betnut a otvorit nove kolo betovania. Mas stale len overpair na nebezpecnom boarde proti 2 superom v 3-bet pote.

2) Vyzera ze UTG teda hra prilis vela ruk a raisuje velku cast pf, ale nezabudaj je UTG takze ta range bude uzsia a nebude 45/27, AF 1.9 znamena ze neni prilis agresivny.

3) Na flope nehras len proti UTG takze kym nefoldne musis aj jeho uvazovat a nefixovat sa len na toho jedneho hraca. Dalej myslel si ze ta skusa cize si urobil call s tym ze foldnes turn ked betne? Ci keby betol 3$ tak to uz zaplatis aj na turne? Co si myslel ze ma po tom co ti dal c/r na flope a betol turn ma?

Si pripraveny sa s nim stacknut na takom flope s JJ? Ak si myslis ze ta bluffuje a ze vacsinou ma len draw alebo A high a raisuje aby ta vytlacil, tak potom by som ho na tom flope reraisol. Ak naopak myslis ze by to urobil len s vysokym parom alebo AsKs tak si pozadu a fold prichadza do uvahy.

4) "ma nanapadlo ze moze mat nejaky vysi par ale ked sa nato tak teraz pozeram tak po moj min 3bete by nasjkor s takymi kartami navysoval "

Navysoval by urcite? Za tych 280 ruk to robil takto? Nerobil call 3-bet s AA,KK? Ake karty maval na UTG ked raisol pf? Hral tam nieco nestandardne (raisol tam napr. Axo alebo calloval 3-bet s AK)?
chulanbetra
 
Príspevky: 238
Založený: Okt 2008
Poďakoval/li: 1 krát/8 krát
Karma: 5

Re: crank139 blog

Odoslaťod crank139 26 Júl 2013 15:24

pri tom akosi si napisal ze ma AF 1.9 tak nieje velmi agresivny, presne stoho som usudil ze ak zacal takto betovat tak musel mat nieco silne,co sa tyka toho callnuteho flopu a ako som pisal myslel som ze ma len skusa a ze po takom flope to na turne checkne ako nahle by to spravil vypalil by som nanho bet lenze ma predbehol a bolo to dost vysoke a bol som presvedceny ze som slabsi preto som to polozil, co sa tyka toho pre flopu ze by ma s vyssimy parmi navsoval tak to bol len predpoklad nevidel som ho pri podobnej akcii, inac ako vidim ako vies rozoberat hru preco nehras vyssie limity? urcite by si ich z radostou porazal.
crank139
 
Príspevky: 116
Založený: Okt 2010
Poďakoval/li: 31 krát/7 krát
Karma: 0

Re: crank139 blog

Odoslaťod chulanbetra 26 Júl 2013 16:30

Nemam BR a nevyhravam na NL5, nie je dovod ist vyssie. :)

Vacsinou hraci v 3-bet potoch na nizkom limite hraju fit or fold a este viac ked je to multiway. Prave hraci ktori bluffuju, c/r, betuju turn maju to AF vyssie lebo presne ta akcia ktoru urobil mu to AF dviha (c/r ta na flope a betol do teba na turne).

Kedze ma to AF nizsie, tak sa da usudzovat ze to robi len ked driz nieco trafene a naopak ked nema tak pasivne dorovnava alebo folduje. Zalezi aj an vzorke ruk ale na 280 uz je vidiet aky je agresivny.

Takze ked to zhrnieme ten c/r bol silny neporazas 55,QQ+ a proti AsKs, AsQs si mierne pozadu (nedrzis mu ani spadove J). Jedine co silne porazas na flope je 88,99,TT a tu je otazka ci by ta s tymto c/r kedze to je dost vulnerable na overcards a ak by si checkol behind a pride A/K/Q na turn tak by mal s tymi parmi OOP problem to hrat. Rovnako sa treba zamysliet ci by ta c/r s malymi pp ako 44,66 a pod. ale to je velmi malo pravdepodobne.
chulanbetra
 
Príspevky: 238
Založený: Okt 2008
Poďakoval/li: 1 krát/8 krát
Karma: 5

Re: crank139 blog

Odoslaťod crank139 26 Júl 2013 16:57

ved to iste som pisal o tom jeho AF presne takto som to myslel, takze s tvojho popisu mozem usudzovat ze som urobil dobre?
crank139
 
Príspevky: 116
Založený: Okt 2010
Poďakoval/li: 31 krát/7 krát
Karma: 0

Re: crank139 blog

Odoslaťod chulanbetra 26 Júl 2013 17:13

No ale ja som rozoberal jeho raise na flope, co by muselo byt na turne aby si pokracoval a nefoldoval? Iba J? To si potom nemusel dorovnavat. A ak si c-betoval tak bolo jasne ze ta raisnu lepsie ruky, naopak slabe ruky zahodia lebo riskuju OOP dalsi turn bet a ak sa nezlepsia tak ich to stoji vela penazi. Takze ja by som asi checkol behind flop. Snazil by som sa ist lacno do SD lebo nemam situaciu a hracov proti sebe, kde by som mohol vsadzat for value.

Ale mozno tu napise niekto, ze aj ja sa na to divam zle. Skus nad tym premyslat a mozno niekto skusenejsi z vyssich limitov napise svoj nazor.

Za tento príspevok od chulanbetra poďakovali :
crank139
chulanbetra
 
Príspevky: 238
Založený: Okt 2008
Poďakoval/li: 1 krát/8 krát
Karma: 5

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!