To fold or not to fold KK pf?

Priestor na diskusiu o odohraných rukách aj mimo blogu

To fold or not to fold KK pf?

Odoslaťod matiapag 03 Aug 2013 21:33

Grabbed byHoldem Manager
NL Holdem $0.10(BB) Replayer
SB ($10.05)
BB ($6)
UTG ($10.80) history iba 4 ruky, ktore intenzivne naznacuju, ze je fish + aj tento limp..
UTG+1 ($10.13) taggish reg
CO ($8.63)
Hero ($15.31)

Dealt to Hero K:heart: K:spade:

UTG calls $0.10, UTG+1 raises to $0.45, CO calls $0.45, Hero raises to $1.60, fold, fold, UTG raises to $4.10, fold, fold, Hero ?

No tak toto sa mi dnes prihodilo, je to NL10 ofc a naskyta sa tu otazka, ci AK existuje nejaky spot na fold KK PF (ak neberieme nejake scifi aka 3/0 po 1k rukach nas 4betuje..), ci zrovna toto nie je ten spot :D Rozhodol som sa to PF neslowplayovat, lebo som to nechcel hrat 4way bez iniciativy, aj ked mi hra do kariet (mind the slovny zvrat!) pozicia, ale predsa je ten pot uz dost velky a tymto 3betom (a pripadnym callom) mozem lahko vytvorit pot dostatocne velky na to, aby som sa mohol stackovat uz na turne. Tu ale prichadza silny 4bet od limpera a ja fakt rozmyslam, ci vobec existuje nejaka silnejsia line, ktoru by mohol vziat :D Nemyslim, ze je velky rozdiel v EV medzi foldom/callom, ked nemame ziadne info o villainovi. Keby aspon trosku mozem usudit, ci takto moze hrat AK/QQ, pripadne nieco ine, tak by to bolo ovela jednoduchsie, takto naozaj neviem.. Mozno viac ako nazory na samotnu ruku by ma zaujimalo, ci si myslite ze to ma vobec zmysel riesit taketo situacie alebo to nechat tak s tym, ze ten super by na mojom mieste KK nikdy nefoldol, a teda to pre mna nie je stratova situacia, aj keby to AA mal...

Spoiler:
FLOP ($9.25) 9:diamond: 9:club: 4:spade:

UTG bets $6.70 (AI), Hero calls $6.70

TURN ($22.65) 9:diamond: 9:club: 4:spade: 3:heart:

RIVER ($22.65) 9:diamond: 9:club: 4:spade: 3:heart: 2:heart:

UTG shows A:club: A:diamond:
(Pre 81%, Flop 91.6%, Turn 95.5%)

Hero shows K:heart: K:spade:
(Pre 19%, Flop 8.4%, Turn 4.5%)

UTG wins $21.52
Obrázok používateľa
matiapag
 
Príspevky: 2450
Založený: Aug 2009
Poďakoval/li: 170 krát/132 krát
Karma: 28

Re: To fold or not to fold KK pf?

Odoslaťod nabokow 03 Aug 2013 21:45

call. popicujem si, ze retard ma esa, next hand

resp shove pre, tak som myslel

Za tento príspevok od nabokow poďakovali :
matiapag
Obrázok používateľa
nabokow
 
Príspevky: 923
Založený: Nov 2010
Poďakoval/li: 213 krát/105 krát
Karma: 9

Re: To fold or not to fold KK pf?

Odoslaťod TomMolivan 04 Aug 2013 03:16

Pokiaľ nevidím, že tam sedí už 30+ rúk, má staty 67/2 a ešte ani raz to predtým nespravil, tak sa určite stackujem, aj s QQ.

Za tento príspevok od TomMolivan poďakovali :
matiapag
Obrázok používateľa
TomMolivan
 
Príspevky: 1503
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 167 krát/245 krát
Karma: 28

Re: To fold or not to fold KK pf?

Odoslaťod yegon 04 Aug 2013 08:35

stretavam sa s ludmi ktori tam maju len AA/KK a s ludmi ktori tam maju AT/77 a podobne (mam v HUDe lrr stat), nemam to uplne preskumane ale myslim ze je to tak 1 k 1 takze myslim ze uz neplati to stare ze lrr=AA

jo a ten argument o reciprocalite (tm tommy angelo) je dobry postreh - ak tam na teba super nevytvori edge tym ze on foldne a ty nie tak si prinajhorsom BE. S readom uz mozeme zacat ten edge tvorit my a foldovat - nemyslim ze teraz hned ked sme ho videli spravit to s AA to nam akurat povedalo ze ak open raisne je jeho range slabsia.

Za tento príspevok od yegon poďakovali :
matiapag
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: To fold or not to fold KK pf?

Odoslaťod matiapag 04 Aug 2013 08:49

Diky chalani, rozmyslal som nad tym nejako podobne, v tomto pripade som sa bal hlavne toho mega sizingu, vela ryb limp/minraisuje s ovela sirsou range ako AA, ale tento limo/mega4bet za 40BB zaujal moju pozornost :D Viem ale, ze na zaklade jednej ruky nemozem odvodzovat nejaky vseobecne rybaci sizing tell, kedze kazda ryba je ina..

Btw, videl som raz podobnu situaciu v jednom videu, myslim ze to bol DC coach WiltOnTilt v serii Where the buffalo roam a tam si uz presne nepamatam, ale myslim, ze pasivna ryba limpla, reg ju izoloval, hero 3betoval KK a ryba a 4bet shovela a coach zacal hovorit o tom, ze v takejto situacii je mozne, ze ryba ma range AA, ale obv aj on calloval a prehral proti esam, to len tak naokraj :D
Obrázok používateľa
matiapag
 
Príspevky: 2450
Založený: Aug 2009
Poďakoval/li: 170 krát/132 krát
Karma: 28


Naspäť na Pokrové partie

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!