NL50 deep 3b spot decision OTT

Priestor na diskusiu o odohraných rukách aj mimo blogu

NL50 deep 3b spot decision OTT

Odoslaťod Zeltzn 11 Aug 2013 01:40

Poker Stars $50.00 No Limit Hold'em - 3 players - View hand 2279769
DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

BB: $127.10
Hero (BTN): $111.60
SB: $91.24 - VPIP: 21, PFR: 16, 3B: 8, AF: 4,2, Hands: 262
Tuto sa uz rozpadol stol, dohraval som orbit a prakticky som koncil session, lebo fish po mojej pravej ruke koncila tiez so vsetkymi stolmi.
O villainovi som toho veľa nevedel, keďže som sa hlavne sústredil na fishe a bol som readless. Mal som pár statov, ale prídu mi irelevantné, keďže sme hrali s fishkami a tam sa veľa veľa veľa 3betovalo a squeezovalo.

Pre Flop: ($0.75) Hero is BTN with 9 :spade: 8 :spade:
Hero raises to $1.25, SB raises to $5, 1 fold, Hero calls $3.75
Unavený ukončujem session. Posledný spot session maybe. Sme deep, ruka má dobrý potenciál postflop + sme slušne deep

Flop: ($10.50) A :spade: 6 :heart: 3 :club: (2 players)
SB bets $6.00, Hero calls $6
flop je fajn. Mám kopu backdoorov a on cbetuje. Fold je debilina a raise tiež, keďže čo chcem repovať na takom dry boarde, takže call.

Turn: ($22.50) T :spade: (2 players)
SB bets $14.00, Hero
Toto je veľmi zaujímavá turn card. On pokračuje v betovaní.
Môže mať všetky A6s,A3s,AA,AK,AQ,TT tiež nejaké spade draws možno ako 75ss,KQss(that would suck)
To je len môj hrubý odhad, keďže som ho dovtedy nevidel, ako hrá. KK by imo cbet/x-calloval a pod, takže tá jeho turn betting range je imo dosť silná => Ak je jeho range taká silná, tak by Traise as a bluff nebolo nejaké terno imo. Aj keď tu tiež môžem repovať úplne všetko na tomto boarde. A3s,A6s,ATs,33,66,TT. Raisovali by ste vôbec A3s/A6s na T?

Nevedel som, či bude lepšie zahrať túto handu pasívnejšie ako agresívnejšie. Ak by som hitol 7 a on by betol R, tak stále nemusím dostať zaplatené (môže bet/foldnuť AK). To isté platí aj o BDFD, kdežto tam ešte môžem byť behind voči KQss etc.
Obrázok používateľa
Zeltzn
 
Príspevky: 1480
Založený: Dec 2010
Poďakoval/li: 175 krát/97 krát
Karma: 22

Re: NL50 deep 3b spot decision OTT

Odoslaťod Zeltzn 11 Aug 2013 16:51

Spoiler:
Aby nezanikli tieto spoty, tak sem shipnem comment, potom to zmažem
Obrázok používateľa
Zeltzn
 
Príspevky: 1480
Založený: Dec 2010
Poďakoval/li: 175 krát/97 krát
Karma: 22

Re: NL50 deep 3b spot decision OTT

Odoslaťod matiapag 11 Aug 2013 19:09

No 2 moznosti vidim -
ste fakt dost deep aj na tom turne stale. Treba si ale uvedomit, s akym planom callujeme flop. Niekedy mame plan floatovat s tym, ze super je taky typ, ze bude vela cbetovat flopy v 3bet potoch a potom sa zlakne s netrafenou rukou a nebude viac tlacit na turne OOP. Mne osobne to dost casto vychadza a velmi vela 3betovanych potov vyhravam prave na turne, ked floatujem taketo dry flopy. V takejto situacii, ked mam read na supera, ze nebude takmer nikdy doublebarrelovat, pokial nema nejaku fakt slusnu ruku, tak som ochotny zahodit v tejto situacii nasu ruku, aj napriek tomu, ze ten turn je pre nas prakticky druha najlepsia karta v balicku (po 7:spade:). Dovod je ten, ze to nemozem raisovat (kedze si myslim, ze super ma strong handu typu 2pair+, pripadne tu lepsiu draw) a nemozem to ani callovat, kedze na to nemam priame odds. Zaujimave na tejto ruke je ale to, ze sme ozaj deep a teoreticky by sme mohli mat implied odds ked zaratame river bet, ktory s dobrou rukou zrejme spravi sam villain, alebo c/callne nas bet ked trafime farbu (pretoze davame villainovi taku silnu range, tak nepredpokladame, ze na nejaky nas maly river bet bude foldovat 2pair+).

Ina situacia by bola, keby je super agresivny na tychto turnoch, to by som zrejme siel liniu call flop s planom floatovat a hrat agresivne prave taketo dobre turny, aj ked super doublebarreluje, tu by som siel asi raise/fold, kedze pri tychto stackoch nas na turne nebude s nicim horsim 3betovat a nemozme to dorovnat ani keby si myslime, ze ma FD, kedze ju ma pravdepodobne silnejsiu.
Naposledy upravil matiapag dňa 11 Aug 2013 22:56, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
matiapag
 
Príspevky: 2450
Založený: Aug 2009
Poďakoval/li: 170 krát/132 krát
Karma: 28

Re: NL50 deep 3b spot decision OTT

Odoslaťod yegon 11 Aug 2013 22:48

myslim ze IP mozes ist oboma cestami, OOP by x/c bol problem lebo nemusis dostat sancu bluffnut ak super checkne river a mozes prehrat proti Qhigh alebo niecomu co v pozicii na riveri v pohode vybluffujes

ak sa nebojis a citis ze takto deep dokazes vyfoldovat aj AK tak raise turn, bet river
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: NL50 deep 3b spot decision OTT

Odoslaťod TomMolivan 11 Aug 2013 23:02

all this having been said... čo tak 4-bet pre- anyone? :)

mne sa tu páči, že môžeme repovať predovšetkým 33, 66, AT pokým on by v rangi tieto veci mať nemal + nemyslím si, že je veľa backdoors spade, s ktorými bude predpokladať, že callneme flop

btw, ak hitneme náš pretty much najlepší turn a netušíme čo robiť voči štandardtnej akcii, tak imo fold flop resp. back to my original point, radšej 4-bet pre-
Obrázok používateľa
TomMolivan
 
Príspevky: 1503
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 167 krát/245 krát
Karma: 28

Re: NL50 deep 3b spot decision OTT

Odoslaťod Zeltzn 11 Aug 2013 23:45

yegon napísal:ak sa nebojis a citis ze takto deep dokazes vyfoldovat aj AK tak raise turn, bet river


Ak by sme ho raisli na T. Uvažovali by sme nad raise/fold right? ===>>> Aký sizing by si použil na T?
Obrázok používateľa
Zeltzn
 
Príspevky: 1480
Založený: Dec 2010
Poďakoval/li: 175 krát/97 krát
Karma: 22

Re: NL50 deep 3b spot decision OTT

Odoslaťod sudden 13 Aug 2013 12:35

Call na turne sa mi zda lepsi ako raise, okrem toho, ze tym raisom by sme napadali dost silnu range tak stale je tu moznost, ze nas villain vyfolduje z nasho equity share ak to shovne, co by bola dost velka skoda kedze mame dost vela outs + zaujimave implied odds imo. Dalsia vec je, ze ani leverage nebude optimalny lebo aj ked by sme to minraisovali tak nam ostane na river efektivne 51 do potu 78,5 co nie je uplne zle, ale radsej by som bol za trochu vacsi river shove.

Naviac moznost vybluffovat AK stale budeme mat aj ked turn callneme, minimalne na niektorych river kartach. Ak betne na river nejaky mensi sizing a my shovneme over tak myslim, ze 3x call a shove over river bet deep bude mat dost velky kredit ak villain aspon trochu handreaduje :) Na druhu stranu ak by betoval s takymi handami nejaky obrovsky committing sizing kde by sme uz nemohli bluffovat tak nam to zase az tak nevadi lebo budeme mat zarucene lepsie implied odds na nase outy.

Za tento príspevok od sudden poďakovali :
matiapag
Obrázok používateľa
sudden
 
Príspevky: 1001
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 196 krát/165 krát
Karma: 25


Naspäť na Pokrové partie

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!