lovec velryb (teh yegon blog)

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 18 Jan 2014 12:21

12345 napísal:Zdravím yegon. Chcel by som ťa poprosiť o vysvetlenie jedného spotu. Ide o video - http://www.pokerportal.info/poker-videa/c ... -10-stolov. V čase 43:55 s handou QQ, kde chytíš na flope set, tak hovoríš, že už máš dostatočnú equity aj proti hotovej flush a potom súperov minraise pushneš. Ako to myslíš?


znamena to ze mam outy na fullhouse a on ma prilis malo penazi oproti tomu co je v pote na to aby pre mna stackoff aj proti flushu bol nevyhodny

samozrejme tym ze je short tak ma mensie naroky na stackoff cize nestojim ani tak casto proti flushu ako keby sme sa stackli za 100BB


12345 napísal:A ešte by ma zaujímalo, že ako hrať draws na mikrolimitoch a hlavne proti rybám? Dávať s nimi 2nd barrel na turne a na akom? Čo som videl videá z nízkych limitov, tak nikde nie sú spoty, kde by niekto mal draws a dával na turne 2nd barrel...


zavisi od pozicii, rangeov a boardu, neda sa to povedat vseobecne

ak ale chces jednoduchu odpoved tak ano - 2nd barel s FD je velmi dobry napad, pretoze tym ze pomerne casto trafis flush aj ked ta callnu tak sa znizuje % foldov ktore potrebujes dostat na turne, tym padom je velmi nepravdepodobne ze 2nd brl s FD by bol stratovy


btw to video uz je urcite hodne pozadu za susacnym stavom pokru :) sledovat na vlastne riziko, jo a krasny hlasovy prejav som mal :wall:
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod 12345 18 Jan 2014 17:42

Vďaka. Ale aj tak mi to nejde do hlavy. Ak má teoreticky iba flush, tak proti setu je to cca 65% ku 35% na flope v prospech neho. Dá sa to nejako matematicky odôvodniť, vypočítať? Lebo ak tam má iba flush a iba s tou sa stackoffne (čo určite fish nie, to je jasné), tak set bude stále pozadu a bude asi potrebovať nejaké foldy na ten ship 3bet, nie? Akože chápem, že je to fish s 50bb a netreba to asi moc riešiť a natlačiť to tam a bude tam mať nejakú flush draw, pár + fd, sem tam dajme tomu aj zahodí, ale akože tomuto nerozumiem, že mám dostatočnú equity so setom voči už hotovej flush. Rozumel by som tomu, keby bolo v pote dajme tomu 10 dolárov a fiš do mňa donkne allin za 1 dolár, no tak tých 35% voči jej flush tam mám určite, čiže mám dobré pot odds na call. Tomu rozumiem, ale nechápem tomu, že čo ma oprávňuje shipnúť na jej raise, keď viem, že má nabetón flush. Dík

No a ešte keď sme už pri tom, tak čím sa vlastne líši poker v tej dobe a dnes? Hrám tieto nízke limity a mne to príde stále podobné ako v tvojich starších videách. Priznám sa, že sa učím takmer iba na týchto srarých videách, čo sú na nete: dante, sun_cz, splitsuit, tvoje... Dík
12345
 
Príspevky: 36
Založený: Jan 2014
Poďakoval/li: 4 krát/1 krát
Karma: -7

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod 12345 18 Jan 2014 18:48

Priznám sa, že ja chápem takéto podobné spoty tak, že som vlastne už pot commited k tomu aby som betnul vzhľadom na pot odds? Ja mám na to taký výpočet, aj keď neviem, či je správny, ale často si to podľa neho zdôvodňujem:

Keď si zoberieme ten spot, tak v pote je momentálne cca. 9 dolárov a ty keď shipnes ten jeho minraise, tak riskuješ cca. 6 dolárov, aby si ho vystavil do allinu (lebo 2 doláre si už cbetnul do potu), aby si vyhral dokopy tých 9, čo už je v pote + súperových 3,60 za čiarov = cca. 13 dolárov. To je pot odds - 13/9 = 1,44 + 1 > 100/2,44 = 41% minimálne, v ktorých musíš v tomto spote vyhrať, aby si bol aspoň breakeven, no a ty máš cca. 35% reálnu equity voči už made flush, čo dajme tomu by mohlo byť snáď breakeven. No neviem, či to dobre rátam...
12345
 
Príspevky: 36
Založený: Jan 2014
Poďakoval/li: 4 krát/1 krát
Karma: -7

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 18 Jan 2014 20:42

tak samozrejme ak by si vedel ze ma nabeton flush tak len callnes, na to mas pot odds, resp implied odds

na shove potrebujes cez 50% a to cisto proti flushu nemas, ale proti celej jeho range obsahujucej aj slabsie ruky asi ano

tie videa som robil ked som ledva vedel kde je server, na nejake beatovanie NL10 to mozno stacit bude ale vyssie uz sa asi hra lepsie a s tym co som vedel vtedy by som bol na NL25 teraz max breakeven
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod 12345 22 Jan 2014 22:50

Zdravím.

1. Čo znamená v pokri pojem - turnovať na bluff, turnol, riverol? Callovať na flope s tým, že budem bluffovať turn? Alebo callovať na turne, že budem bluffovať river? Mám v tom mišung.

2. Už keď sa pýtam, tak ešte by ma zaujímalo to defendovanie big blindu voči stealu, že keď nám výjde, že musíme defendovať dajme tomu 50%, tak z akého základu si vyrátam tých 50%? To isté na flope, keď čelíme cbetu, z akého základu si vypočítam, že musím defendovať dajme tomu 60% range? Keď ja stealujem 30% a dostanem 3bet, tak je mi jasné že si to vypočítam z toho môjho 30% button stealu, lebo som robil akciu prvý ja, ale keď som na bb, tak ju prvý urobí súper. Tak aká je tam nejaká moja predvolená range?

3. Druhá časť zoom videa na stars - 57:00, 3. stôl - 99 push na 35 open? Prečo to bolo dobré takto urobiť?

Ďakujem

BTW: Inak dík za tie zoom videá, zase som sa posunul ďalej...

Za tento príspevok od 12345 poďakovali :
hegides
12345
 
Príspevky: 36
Založený: Jan 2014
Poďakoval/li: 4 krát/1 krát
Karma: -7

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 23 Jan 2014 20:21

12345 napísal:Zdravím.

1. Čo znamená v pokri pojem - turnovať na bluff, turnol, riverol? Callovať na flope s tým, že budem bluffovať turn? Alebo callovať na turne, že budem bluffovať river? Mám v tom mišung.


turnovat na bluff = otocit na bluff, typicky handa o ktorej si si doteraz myslel ze je good, napriklad TT na Q42-2-7 boarde ale ked super betne river myslis si ze asi ma lepsie ale mohol by nieco z toho foldnut tak ho raisnes

turnol alebo riverol - indikuje kde si trafil, napriklad, riverol som top pair


12345 napísal:2. Už keď sa pýtam, tak ešte by ma zaujímalo to defendovanie big blindu voči stealu, že keď nám výjde, že musíme defendovať dajme tomu 50%, tak z akého základu si vyrátam tých 50%? To isté na flope, keď čelíme cbetu, z akého základu si vypočítam, že musím defendovať dajme tomu 60% range? Keď ja stealujem 30% a dostanem 3bet, tak je mi jasné že si to vypočítam z toho môjho 30% button stealu, lebo som robil akciu prvý ja, ale keď som na bb, tak ju prvý urobí súper. Tak aká je tam nejaká moja predvolená range?


vzdy pocitas z toho s cim si sa do daneho spotu dostal, teda na BB proti stealu ratas zo 100% vsetkych ruk


12345 napísal:3. Druhá časť zoom videa na stars - 57:00, 3. stôl - 99 push na 35 open? Prečo to bolo dobré takto urobiť?

Ďakujem

BTW: Inak dík za tie zoom videá, zase som sa posunul ďalej...


to nebol 35 open ale 4bet proti mojmu 3betu

Za tento príspevok od yegon poďakovali :
12345
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod 12345 23 Jan 2014 21:20

Dík za odpovede. Takže keď na bb defendujem 50% range so 100%, fúha tak to je docela veľká range a ďalej sa to ešte asi potom prispôsobuje vzhľadom k button stealerovi, nie? Lebo je asi rozdieľ, ak button otvára na 35% a iný zase stealuje až na 50%. Podľa čoho to potom prispôsobiť? Takisto, keď niekto 3betuje 5% a niekto až 10%. Je na to nejaká pomôcka, ktorú používaš? Alebo to proste používaš iba proti agresívnym hráčom? To znamená, že u 3% 3betora to nemá moc zmysel alebo u 20% stealera? Podľa čoho si si vypracoval tie tabuľky?

A ešte k tomu turnovaniu. Môžem turnovať aj tak, že budem betovať turn s tým, že ch/r river alebo normálne betnem na riveri ako bluff, alebo to musím byť vždy call na tom turne? Vďaka
12345
 
Príspevky: 36
Založený: Jan 2014
Poďakoval/li: 4 krát/1 krát
Karma: -7

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 23 Jan 2014 21:51

davas mi prilis tazke otazky, odkazem ta na videa od Seana Leforta na Run It Once tam je to vysvetlene dopodrobna

turnovat ruku na bluff mozes akymkolvek sposobom chces :)

Za tento príspevok od yegon poďakovali :
kapor
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod TomMolivan 24 Jan 2014 00:43

12345 napísal:
A ešte k tomu turnovaniu. Môžem turnovať aj tak, že budem betovať turn s tým, že ch/r river alebo normálne betnem na riveri ako bluff, alebo to musím byť vždy call na tom turne? Vďaka


to turnovanie je tu odvodené od slovesa turn čo v preklade znamená otočiť (otáčame ruku v bluff), s turnom ako štvrtou kartou na boarde to nemá vôbec nič spoločné :)
Obrázok používateľa
TomMolivan
 
Príspevky: 1503
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 167 krát/245 krát
Karma: 28

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod 12345 24 Jan 2014 04:58

A ja som si myslel, že je to odvodené od normálneho turnu ako karty, street. Takže potom turnovať na bluff môžem aj na flope, turne, riveri? Alebo trebárs aj tak, že dajme tomu na 552/2/x boarde callnem flop, turn a shipnem river, akože repujem fullhouse alebo čo?

A ešte jedna vecička a to levelnúť sa, levelovať sa, leveling... Čo to znamená? Leveling by mal byť asi level myslenia hráčov a tak, ale levelnúť sa? Je to niečo akože súper si myslí, že bluffujem raisom na riveri a tak ma reraisne allin, to znamená, že sa levelne?

Vďaka
12345
 
Príspevky: 36
Založený: Jan 2014
Poďakoval/li: 4 krát/1 krát
Karma: -7

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Google [Bot] a 1 hosť.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!