+EV situacia

Ak si neviete rady s niečím ohľadom pokru, opýtajte sa

+EV situacia

Odoslaťod Brejcinho 28 Jan 2014 18:13

Ahojte,

chcel by som poprosit vysvetlenie, co presne znamena +EV situacia...Akoze chapem co mi vyjadruje v HM EV ciara, ale to je nieco ine..?
Proste vymyslim si teraz, ze call vs UTG open na CO s A5o je -EV situacia, co uplne presne to znamena ?
Ze v porovnani so superovou range na UTG je ten call zly, lebo skoro cela jeho range je lepsia a teda nemozem ocakavat zisk z toho ze urobim call...nieco v tom zmysle ?

Viete mi to teda nejak vysvetlit a hlavne uviest priklady ako dojdem k tomu, ze ked urobim toto na turne alebo na flope ze to je +EV alebo -EV a pod. ?

Velmi pekne dakujem :gl:
Obrázok používateľa
Brejcinho
 
Príspevky: 704
Založený: Jún 2013
Poďakoval/li: 66 krát/41 krát
Karma: 5

Re: +EV situacia

Odoslaťod 1886er 28 Jan 2014 18:51

keď robíš niečo -ev, znamená to, že na tom z dlhodobého hľadiska prehrávaš peniaze. EV= očakávaná hodnota (stredná hodnota zo štatistiky)
výhodnosť tej akcie sa porovnáva s foldom. napríklad ak ti raise zarobí viac peňazí ako fold, je to +ev, ak má raise horšie očakávanie ako fold, je to -ev atď. takto to funguje v sngčkach, ale zrejme to tak bude aj na cg.
Obrázok používateľa
1886er
 
Príspevky: 995
Založený: Okt 2010
Poďakoval/li: 197 krát/125 krát
Karma: 15

Re: +EV situacia

Odoslaťod TomMolivan 30 Jan 2014 01:54

Budeme si hádzať mincou.
Keď padne hlava, dám ti 4€
Keď padne znak, dáš mi 1€

Šanca, že padne hlava je 50%
Šanca, že padne znak je 50%

V 50% prípadov padne hlava, pričom 50% zo 4€ sú 2€, teda pre teba +2€
V 50% prípadov padne znak, pričom 50% z 1€ je 0,5€, teda pre teba -0,5€
EV zistíne tým, že tieto dve hodoty sčítame, t.j. z tvojho pohľadu je EV 2€+(-0,5€) = 1,5€

Jedná sa teda pre teba o +EV situáciu, pretože EV takejto situácie ja kladná a v tomto konkrétnom prípade je očakávaná hodnota každého hodu +1,5€. Pre mňa by to bola -EV situácia, pretože EV každého hodu je z môjho pohľadu -1,5€

Za tento príspevok od TomMolivan poďakovali :
Brejcinho
Obrázok používateľa
TomMolivan
 
Príspevky: 1503
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 167 krát/245 krát
Karma: 28


Naspäť na Otázky začiatočníkov

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!