"reverzne" poznamky ku hracom

Ak si neviete rady s niečím ohľadom pokru, opýtajte sa

"reverzne" poznamky ku hracom

Odoslaťod Brejcinho 13 Apr 2014 20:36

Ahojte,

kazdy aspon troska zmyslajuci hrac si pise ku hracom poznamky o jeho hre...Ale minule som hral 6-max CG stol sa pomaly rozpadol az sme ostali najskor traja myslim...Tam som na river bluff raisol IP ale super ma snap callol lebo mal flush :oops: Par hands neskor sme uz hrali iba heads up a po chvilke hry som na riveri mal nut flush a shoveol som overpot IP. Super tankuje a nakoniec callol a ukazal dva pary. Pozeral som po session na tu handu a nejak som uplne nechapal ten jeho call no az po zavreti handy v HM som si vsimol najvacsie poty a ten bluff raise river bol asi 3. najvacsi pot danej session tak som si uvedomil, ze asi preto ma callol, lebo som podobnu line zahrat semi bluff a river som raisol...

PS - Super sa mi javil ako dobry reg, ak by to bol slaby hrac, nepisem to tu...

Moja otazka teda :

Pisete si niekto aj "reverzne" poznamky ku hracovi typu bluff shoveol som na river IP proti nemu alebo nieco podobne v tom zmysle ?
Lebo ak si pise super poznamky a bude tam mat napisane hlavne poznamky z nejakych vacsich potov, tak to potom nieje uplne odveci..

Za odpovede vopred dakujem a prajem GL
Obrázok používateľa
Brejcinho
 
Príspevky: 704
Založený: Jún 2013
Poďakoval/li: 66 krát/41 krát
Karma: 5

Re: "reverzne" poznamky ku hracom

Odoslaťod matiapag 13 Apr 2014 22:56

Ahoj,

u mna to bola uplne bezna praktika. U regov som si casto pisal nejaku historiu a ci ma (z mojho pohladu) vnimaju agresivne/pasivne, bluff-happy a podobne. U ryb som niekedy vychadzal aj z toho, co pisali do chatu (u regov si chat moc nevsimam, mozu tam zamerne pisat nieco co ma moze viest k nejakym myslienkam... a dostaneme sa do prilisneho levelovania.. u ryb to moc nepredpokladam). Napisal som si cosi ako "snap-callol mi AI na riveri s TPTK", co mi malo naznacit, ze si o mne mysli, ze som schopny bluffovat big na late streets a podobne veci. Podla mna je to velmi velka pomoc, len si treba byt naozaj velmi isty, ze to, co si tam napises, mas podlozene nejakymi faktami, lebo sa naozaj casto moze stat, ze su to iba nejake zavery spravene na zaklade mylnych predpokladov a okabatis sam seba :)

:gl:
Obrázok používateľa
matiapag
 
Príspevky: 2450
Založený: Aug 2009
Poďakoval/li: 170 krát/132 krát
Karma: 28

Re: "reverzne" poznamky ku hracom

Odoslaťod Brejcinho 13 Apr 2014 23:09

matiapag napísal:Ahoj,

u mna to bola uplne bezna praktika. U regov som si casto pisal nejaku historiu a ci ma (z mojho pohladu) vnimaju agresivne/pasivne, bluff-happy a podobne. U ryb som niekedy vychadzal aj z toho, co pisali do chatu (u regov si chat moc nevsimam, mozu tam zamerne pisat nieco co ma moze viest k nejakym myslienkam... a dostaneme sa do prilisneho levelovania.. u ryb to moc nepredpokladam). Napisal som si cosi ako "snap-callol mi AI na riveri s TPTK", co mi malo naznacit, ze si o mne mysli, ze som schopny bluffovat big na late streets a podobne veci. Podla mna je to velmi velka pomoc, len si treba byt naozaj velmi isty, ze to, co si tam napises, mas podlozene nejakymi faktami, lebo sa naozaj casto moze stat, ze su to iba nejake zavery spravene na zaklade mylnych predpokladov a okabatis sam seba :)

:gl:


Tak toto sa jedine na regov hodi...nj, asi si zacnem aj ja nieco taketo ku nim pisat a potom :river: :x
Obrázok používateľa
Brejcinho
 
Príspevky: 704
Založený: Jún 2013
Poďakoval/li: 66 krát/41 krát
Karma: 5

Re: "reverzne" poznamky ku hracom

Odoslaťod buschle 14 Apr 2014 01:24

ja tam mam dost casto : MYSLI SI O MNE ZE SOM RETARD : :D :D :D
Obrázok používateľa
buschle
 
Príspevky: 3094
Založený: Jún 2007
Poďakoval/li: 47 krát/133 krát
Karma: 23

Re: "reverzne" poznamky ku hracom

Odoslaťod haman 14 Apr 2014 09:09

HEM2 ma statistiky vs hero, t.j. vidim, ze ci niekto hra na mna osobku. napriklad ma resteal vseobecny 8 a mna ma 15. Alebo Fold BB to SB steal 44 ale na mna 25. Cize sa ma snazi outplaynut, alebo si mysli/vie ze tam mam leak nejaky a chce hrat so mnou tie poty, takze je to aj pre mna uloha sa na to pozriet, ci tam nebleedujem.

a co sa tyka poznamok, tak ked spravim nejaky crazy move a super vidi showdown, tak si to napisem, ale to je vynimocne.
skor si pisem ako sa oni spravaju, nemyslim si, ze sa dokazu tak adaptovat. vacsinou to funguje len v ramci sessions a vtedy to netreba poznamkovat ale tu situaciu mam este v hlave.
haman
 
Príspevky: 2068
Založený: Apr 2010
Poďakoval/li: 853 krát/189 krát
Karma: 25

Re: "reverzne" poznamky ku hracom

Odoslaťod s44vhl7l 12 Máj 2014 15:03

Sorry za mierny OT ale mal by som jednu otazocku na skusenejsich.
V akom style a skratkach si pisete poznamky tak aby to bolo rychlejsie, kratsie a lahke na pochopenie.
Pripadne uviest par prikladov. Bol by som vam povdacny. :poklona:
Obrázok používateľa
s44vhl7l
 
Príspevky: 210
Založený: Jan 2011
Poďakoval/li: 55 krát/4 krát
Karma: 0

Re: "reverzne" poznamky ku hracom

Odoslaťod matiapag 12 Máj 2014 17:26

s44vhl7l napísal:Sorry za mierny OT ale mal by som jednu otazocku na skusenejsich.
V akom style a skratkach si pisete poznamky tak aby to bolo rychlejsie, kratsie a lahke na pochopenie.
Pripadne uviest par prikladov. Bol by som vam povdacny. :poklona:


Aby to bolo najrychlejsie, najpraktickejsie a najpohodlnejsie, tak si musis vytvorit svoj vlastny styl :) V zasade sa da vsetko napisat v nejakych skratkach ako 3b, c/r, c/c a pod. Ide o to, ze sa to lisi od cloveka k cloveku, ulohou je ofc v co najmensom mnozstve znakov zachytit co najviac dolezitych informacii a vynechat nepodstatne. Ale ten "jazyk" si musis najst sam, pre ilustraciu mozem uviest par prikladov, ale opat, je to len to, ako si to pisem ja.

- mindonks weak/mindonks strong - to si strasne casto pisem k rybam napriklad
- 3b pf stndrd sizing BvBUT, flop Q72s c/f
- 20BB, limp/call pf, flop HU OOP TT4r donkshove w 66
- 3barrels with total air HU OOP on bad cards

V zasade ako si zistil, poznamky si pisat neviem ani ja :D Totiz casto sa mi bud stane to, ze napisem prilis malo informacii a aplikujem tu info v nespravnom spote, alebo naopak, napisem si dlhociznu poznamku, ktora nema vyuzitie, pretoze kym ju precitam, tak zatial ma to sit-outne... Vacsinou to robim tak, ze pocas session si pisem strohe poznamky, ak to chcem rozsirit tak si ruku oznacim a po session si to rozsirim. Ak mam pri niekom prilis vela poznamok tak sa snazim z toho najst nejaky leak a ten potom spoznamkovat nejako strucnejsie, aby som nemusel citat vela tych istych veci :)

P.S.: ak nevies, ake skratky pouzivat, napis Zeltznovi, on ma skratku na vsetko :D
Obrázok používateľa
matiapag
 
Príspevky: 2450
Založený: Aug 2009
Poďakoval/li: 170 krát/132 krát
Karma: 28


Naspäť na Otázky začiatočníkov

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!