Boj s Micro stakes

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: Boj s Micro stakes

Odoslaťod chulanbetra 27 Dec 2016 00:19

Dnes som mal session ako na hojdacke. Nakoniec som skoncil v pluse, kazdopadne mam problemy s istym typom supera. Ide o hracov co hraju vela ruk (VPIP 70 a viac) resp. 2 typy hracov jeden ma PFR 30+ a dalsi <10 pri spomenutom VPIP. Su to hraci, ktorych by som mal value betovat. Problem nastava ked svoju ruku netrafim alebo ju trafim slabo. Stale mozem byt ahead, ale netusim ako dlho tlacit pripadne kedy byt agresivny a kedy nie. Postnem k tomu par ruk, graf je zatial takyto:

Results.png
Results.png (40.22 ) Zobrazená 6145 krát
chulanbetra
 
Príspevky: 238
Založený: Okt 2008
Poďakoval/li: 1 krát/8 krát
Karma: 5

Re: Boj s Micro stakes

Odoslaťod chulanbetra 27 Dec 2016 04:30

Takze k tym rukam:

Hand 1:
Hranie OOP proti TAG so silnou preflop kombinaciou

Poker Stars $2.00 No Limit Hold'em - 6 players
BTN: $2.28 - VPIP: 22, PFR: 12, 3B: 6, AF: 1.8, Hands: 41
SB: $5.87 - VPIP: 89, PFR: 9, 3B: 7, AF: 3.9, Hands: 202
BB: $2.00
UTG: $2.00
MP: $2.00
Hero (CO): $2.05

Pre Flop: ($0.03) Hero is CO with K :spade: A :heart:
2 folds, Hero raises to $0.08, BTN calls $0.08, 2 folds
Ako si iste vsimnete tak na SB je loose hrac z ktoreho chcem tahat peniaze. Preto davam aj vacsi raise. Dorovnava ma vsak tight solid hrac, ktory bude mat navyse poziciu. Supera odhadujem na maly a stredny par, pripadne vysoke spojene karty podla moznosti vo farbe

Flop: ($0.19) 5 :club: 4 :club: 3 :heart: (2 players)
Hero checks, BTN bets $0.12, Hero calls $0.12
Casto c-betujem na flopoch proti tight hracom a neuvedomujem si ako ich vnimaju. Snazim sa viac chekovat koordinovane flopy, ktore by mohli byt pre supera vhodne na raise. Tento flop je presne takyto. Sice netriafa jeho vysoke karty, ale moze mat FD + overcards (ja nemam ziadny club) a rovnako je pre neho vhodny ak ma stredne pary, s malymi dokonca trafil set. Zrejme ma tu vacsinu casu moze raisnut tak len checkujem. Super betuje, mam inside SD a 2 overcards a moze betovat aj FD s overcards tak som sa rozhodol dorovnat. Ak nepride farba a pride karta vyssia nez T tak som sa rozhodol pre bet na turne

Turn: ($0.43) 9 :diamond: (2 players)
Hero checks, BTN bets $0.27, Hero calls $0.27
Farba neprisla, ak mal 99 ma set, inak sa situacia nezmenila akurat ma mensiu sancu dotiahnut farbu. Stale ma poraza 22-JJ, sety a urcite bude dorovnavat / raisovat aj FD s overcards. Tu som mal asi check - foldnut, ale spravil som chybu. Stale som myslel ze mozem vyhrat na river ked trafim 2, nepride club alebo pride vysoka karta na ktoru ho donutim zlozit stredny par. Nakolko nebetol prilis vela a z jeho pohladu mozem tahat ja farbu alebo postupku, tak si nemyslim ze ma set (stale vsak je tu ta moznost).

River: ($0.97) 2 :heart: (2 players)
Hero bets $0.30, BTN folds
Mam stastie dosla mi postupka a neprisla farba. Porazam dokonca aj sety, jedine co ma poraza je 66. Nevidel som ho bluffovat, tak si myslim ze by checkol behind takmer vsetko aj tie sety. S nedotiahnutou FD ma nedorovna ale mohol by mi dorovnat nejake pp, betujem 1/3 potu a super sklada. Do buducna budem asi musiet viac prehodnotit turn na takychto boardoch, lebo aj keby neprisla farba a mne postupka tak budme mat tazku situaciu pri dorovnavani na river.

Final Pot: $0.97
Hero wins $0.94

Hand 2:
Hranie OOP proti loose superom s trafenym medium pair. Super min betoval drawy, bluffy a slabo trafene ruky, na river potom dal 1/3 pot bet s tymito druhmi ruk, naopak pot bet / overbet boli silne kombinacie.

Poker Stars $2.00 No Limit Hold'em - 6 players

UTG: $1.81
MP: $5.71 - VPIP: 89, PFR: 9, 3B: 7, AF: 3.9, Hands: 202
CO: $2.00
BTN: $2.00
SB: $2.18
Hero (BB):

Pre Flop: ($0.03) Hero is BB with Q :spade: K :heart:
1 fold, MP raises to $0.06, 3 folds, Hero calls $0.04
Super je loose ale je PFR je nizky. Jeho raise znamena ze ma pary alebo AT+, KT+, QJ. Vacsinou ma tu poraza, som OOP. Toto je prva vec ako a ci hrat. Keby dorovnal mozem 3betnut ale nechcem dat 3bet ked viem ze ta range je uzka. Dorovnal som s tym ze budem pozerat na bet size a z toho co som uz videl skusim vydedukovat co asi trafil / netrafil.

Flop: ($0.13) A :club: K :spade: 7 :heart: (2 players)
Hero checks, [color=red]MP bets $0.06, Hero calls $0.06
Mam 2nd pair decent kicker, porazaju ma jeho kombinacie s A, 77, nepredpokladam ze ma KK kedze drzim ja jedno K. Aj ked je loose tu ma moze porazat tak som checkol. Kedze super je loose a betuje polku potu tak dorovnam, stale vsak neviem ci ma poraza. [/color]

Turn: ($0.25) 2 :heart: (2 players)
Hero checks, MP bets $0.06, Hero calls $0.06
Super betuje velmi malo a ako som pisal vyssie robil to s draws, malymi parmi alebo slabo trafenymi rukami. Tu by som ho mohol reraisnut, ale stale som si nie isty ci tak nebetuje na turne vsetky kombinacie a nechcem pomerne slusnu ruku na SD zlozit, preto len dorovnam.

River: ($0.37) 5 :club: (2 players)
Hero checks, MP bets $0.10, Hero calls $0.10
Som OOP a chcem sa rozhodnut podla superovho betu ci dorovnam alebo nie. Normalne by som mal betnut ale nechcem byt reraisnuty. Neviem ako toto hrat proti loose hracom OOP, kde mozem vela stratit zlym callom a naopak neziskat value ked nebetnem. Super vsak nastastie betuje a betuje malo, vyuzil som read a dorovnal.

Final Pot: $0.57
Spoiler:
MP shows 8 :spade: 8 :heart:
Hero shows Q :spade: K :heart:
Hero wins $0.55


Hand 3:
Opatrna hra s AA OOP proti silnemu hracovi

Poker Stars $2.00 No Limit Hold'em - 4 players

BB: $5.42
CO: $2.01 - VPIP: 19, PFR: 19, 3B: 5, AF: 1.5, Hands: 69
BTN: $2.00
Hero (SB):

Pre Flop: ($0.03) Hero is SB with A :club: A :spade:
CO raises to $0.06, 1 fold, Hero raises to $0.20, 1 fold, CO calls $0.14
Super je tight, ale hrame len v 4och, stale vsak raise na prvej pozicii je silny. Davam reraise a super len dorovnal. Myslim si ze ma nieco ako 22-JJ, AK, AQ, mozno aj QQ by len dorovnal, bude mat poziciu, mozne je aj KQ. Osobne neznasam hranie s AA OOP proti tight hracom.

Flop: ($0.42) 2 :spade: Q :club: 4 :diamond: (2 players)
Hero bets $0.35, CO calls $0.35
Pomerne dobry flop pre mna, je sanca ze 22 a 44 by zahodil a nema teda set, jedien ak s QQ. Mohol trafit KQ a AQ, ostatne pary bude asi dorovnavat ale bude opatrny. Dal som cbet a on dorovnal, rozmyslam ci vylucit AK, je v pozicii a teoreticky moze floatovat avsak nevidel som ho to urobit.

Turn: ($1.12) 9 :spade: (2 players)
Hero checks, CO checks
9 mu dava set ak dorovnal s 99, sice porazam vacsinu jeho kombinacii ale kedze je tight tak keby som betol tak ma skor dorovna s niecim co ma poraza. Samozrejme hraci su rozni, moze hrat tight a dorovnavat svoje silne karty. Rozhodol som sa checknut s tym ze mi na river s parom v ruke zaplati castejsie ako na turne. Nevyhoda je ze mu davam sancu chytit set. Zaroven si moze mysliet ze mam AK a ze na river bluffujem (ak nepride A, K). Davam mu aj priestor na pripadny float s AK a samozrejme bude betovat aj set. Nakoniec len checkne, set 9ok vylucujem

River: ($1.12) T :diamond: (2 players)
Hero bets $0.30, CO calls $0.30
Dost neprijemna karta, mohol trafit set s TT. Rovnako je to overcard k jeho strednym parom a moze sa rozhodnut skladat. Betujem malo a som pripraveny zlozit na reraise (samozrejme kecam, netusim co by som urobil keby ma raisol a tazko by sa mi skladalo).

Final Pot: $1.72
Spoiler:
CO mucks J :spade: J :club:
Hero shows A :club: A :spade:
Hero wins $1.66


Hand 4:
Value bet na river s priemernou kombinaciou proti LAG hracovi

Poker Stars $2.00 No Limit Hold'em - 5 players

CO: $2.23
BTN: $4.61
SB: $5.13
Hero (BB): $2.41
UTG: $3.91 - VPIP: 46, PFR: 29, 3B: 21, AF: 2.6, Hands: 207

Pre Flop: ($0.03) Hero is BB with 9 :heart: Q :diamond:
UTG raises to $0.06, 3 folds, Hero calls $0.04
Super sice navysuje UTG, ale vzhladom na staty mozem mat lepsie karty uz pred flopom. Strasne zle sa mi hra OOP proti LAG hracom ale tak musim sa to naucit, nastastie tu je na fore vela ludi co mi urcite poradi:-)

Flop: ($0.13) 8 :diamond: 7 :spade: T :diamond: (2 players)
Hero checks, UTG bets $0.08, Hero calls $0.08
Ja 6ka mi daju postupku, je mozne ze aj keby prislo neskor Q tak budem lepsi. Mam dobru draw a nechcem dostat 4bet od agresivneho hraca, tak len dorovnam jeho cbet, ktory moze znamenat SD, FD, cokolvek trafene, nic alebo silne kombinacie 2p, sety

Turn: ($0.29) 4 :heart: (2 players)
Hero checks, UTG bets $0.13, Hero calls $0.13
Postupka mi neprisla ale ani farba neprisla. Mohol by som vsadit ale najskor by ma reraisol s draw a ostatne veci ma porazaju. Dokonca ak ma A high tak aj to ma poraza a moze skusat vytlacit ma z potu

River: ($0.55) 6 :spade: (2 players)
Hero bets $2.14, UTG folds
Trafil som postupku a neprisla farba. som na rade a mam niekolko moznosti:
1) Check - a nechat supera betnut a nasledne dat reraise all in
2) Bet pot - super by mal dorovnat hocico trafene, moze mi dat all in s 2p alebo nizsou postupkou, set asi nema to by betoval viac na turne, moze skusit bluff all in s netrafenou farbou
3) All in - velky overbet potu, ocakavam ze super dorovna 2p a postupku s 5kou, odoberam mu ale moznost bluff all in s nedokoncenou farbou

Moznost c.1 sa mi nepaci. Nemam rad check aj proti agresivnym superom. Hlavne na tychto limitoch mozu betnut malo s parom pricom by mi dorovnali pot keby som sam betol. Na reraise mozu zlozit ale bet by dorovnali.

Moznost c.2 je dobra, sice nedostanem viac zo silnej kombinacie ale mozno ziskam nieco z bluff reraise.

Moznost c.3 je taktiez dobra, zaplati mi 2p a postupku a mozno top par. Zahodi mi vsak bluffy.

Budem rad ked mi poradite co by ste tu urobili vy, ja som sa rozhodol pre all in. Mozno by ten all in vyzeral lepsie keby som vybudoval vacsi pot ale OOP proti agresivnemu hracovi sa to robi tazko. Navyse som az do riveru mal len SD.


Final Pot: $0.55
Hero wins $0.53

Hand 5:
Fold top pair na river proti agresivnemu hracovi

Poker Stars $2.00 No Limit Hold'em - 5 players

UTG: $5.63 - VPIP: 89, PFR: 9, 3B: 7, AF: 3.9, Hands: 202
CO: $2.00 - VPIP: 19, PFR: 19, 3B: 5, AF: 1.5, Hands: 69
BTN: $1.97
SB: $2.08
Hero (BB): $3.98

Pre Flop: ($0.03) Hero is BB with A :spade: Q :spade:
UTG calls $0.02, CO raises to $0.09, 2 folds, Hero calls $0.07, UTG calls $0.07
Mam dobru ruku ale bohuzial raise dal tight hrac, s ktorym som predtym hral AA a je mi jasne ze zase navysuje dobre karty. Sadly tentoraz nemam AA a tak moje AQ hoci suited bude pozadu navyse som OOP. Za mnou vsak sedi loose hrac co uz v pote je a tentoraz nebudem 3betovat, takze je sanca ze ho vezmem do potu. Pomoze mi aj tym ze proti nemu nebude tight hrac skusat bluffy a budem skor vediet ci je moje AQ dobre

Flop: ($0.28) 7 :spade: 8 :heart: Q :diamond: (3 players)
Hero checks, UTG checks, CO checks
Trafil som TPTK, je tam mozna backdoor flush ale oslavovat este nemozem. Hoci mam za sebou loose hraca co moze dorovnat tak len checkujem lebo sa obavam toho co ma na ruke tight hrac. Tu prichadzam o value presne v takomto pripade ked povodny raiser iba checkne. Keby som betol ziskal by som $$ od loose hraca a tight hrac by asi zlozil. Nuz OOP je svina.

Turn: ($0.28) 3 :heart: (3 players)
Hero bets $0.20, UTG calls $0.20, CO folds
Nemozem uz cakat, robi sa tam backdoor heart flush, 45 ma inside SD a celkovo je tam strasne moc SD. Idealna situacia, loose hrac sa chytil a tight hrac zahadzuje. Uz sa mozem zacat usmievat.

River: ($0.68) T :spade: (2 players)
Hero bets $0.50, UTG raises to $2.16, Hero folds
T sice dokoncila nejake draws pripadne dala 2p ale neprisla farba a stale mam TPTK. Mozem tu mat zaplatene od vela slabych Q, aj ta trafena T na river by mi zaplatila. Betujem hodne a dostavam neprijemny reraise. Rozmyslam co sa mohlo posrat, zrejme 2p s QT, 78, Q8 alebo T8, je mozne aj J9. Je sice divne si nebetol TP uz na flope co predtym uz urobil ale bol to raisnuty pot preflop takze mohol hrat pasivne. Bol UTG a dal call, mohol mat aj TT. Neviem myslim si ze ma tu poraza, zlozil som. Aby som bol fer tak priznavam ze tu stracam strasne vela penazi, lebo prilis casto toto s TP dorovnavam proti loose hracom. Este horsie to je ked som IP lebo tam ma neraisne ale len mi betne. Co robite vy? A v pripade ze mate poziciu ake bety tu dorovnavate?

Final Pot: $1.68
UTG wins $1.62

Hand 6:
Vyuzitie pot odds a implied odds pri rozhodovani na turne proti agresivnemu hracovi

Poker Stars $2.00 No Limit Hold'em - 4 players

CO: $2.36
BTN: $4.89
Hero (SB): $2.00
BB: $4.92 - VPIP: 46, PFR: 29, 3B: 21, AF: 2.6, Hands: 207

Pre Flop: ($0.03) Hero is SB with Q :heart: 3 :club:
2 folds, Hero raises to $0.06, BB raises to $0.18, Hero calls $0.12
Sme len 4 hraci a ostal som na SB proti BB. Hral som predtym proti nemu Q9 ked mi dosla postupka a je mozne ze aj Q3 je lepsie kedze je na BB. Dostavam reraise a ten call je evidentna chyba. Zrejme predosle uspesne hry mi dali sebavedomie a to sposobilo ze som si veril a dorovnal. Ma sice vysoky 3bet a viackrat ma 3betol light ale predsalen ist OOP takto sa mi nezda teraz s odstupom casu dobe

Flop: ($0.36) K :heart: 5 :spade: A :heart: (2 players)
Hero checks, BB checks
Runner runner postupka alebo farba inak som nic netrafil. Ocakavam check fold na jeho cbet, ale super len checkuje. Netusim co ma, agresivny hrac IP iba checkuje. Mozno si aj on spomina na tu predoslu handu a nechce hrat agresivne. Mozno ma trapuje neviem.

Turn: ($0.36) T :heart: (2 players)
Hero bets $0.20, BB raises to $0.60, Hero calls $0.40
Mam nut FD a kedze super na flope nebetoval tak stale mozem mat lepisu ruku. Navyse ak ma srdcovu kartu zaplati mi a moze sa stacknut ak farba dojde. Dostavam reraise a zrejme ma trapuje s nejakou silnou rukou. V pote je 1.36 a mam dorovnat 0.4, pot odds su nieco vyse 3:1. Nech ma akukolvek ruku, nesparene srdce na river ho porazi. Navyse moze ma reraisovat s 2p (AK, AT) alebo postupkou (JQ) a tam sa uz nezlepsi. Teoreticky moze reraisovat aj s FD. Akekolvek srdce okrem 5h je dobre cize 8 kariet. V baliku je 52 kariet, 4 su na boarde a 2 mam ja, takze v 46 kartach je 8 dobrych a 38 zlych, to je 38:8, to je 4.75:1. Pot odds mi nestacia ale implied odds by mohli.

Ak dorovnam ostane mi 1.22$ a pot bude 1.56$, na riveri pojdem all in ked dojde srdce a on bude mat dobre odds na dorovnanie s nizsou farbou, postupkou a trojicou a dokonca aj s 2p predsalen je to loose hrac a v pote bude dost penazi. Ak zvazim implied odds tak je to dorovnanie 0.4 aby som vyhral 1.36 + 1.22(river all in) = 2.58. Mam teda 6.45:1 a to uz je ok. Navyse nestratim nic naviac lebo ani Q na river mi nepomoze a nedorovnam jeho river bet. Takze turn call.


River: ($1.56) 3 :heart: (2 players)
Hero bets $1.22, BB calls $1.22
Trafil som a podla predpokladov davam all in.

Final Pot: $4.00
Spoiler:
Hero shows Q :heart: 3 :club:
BB shows T :club: T :diamond:
Hero wins $3.86


Hand 7:
Monster hand na flope proti loose a tight hracovi.

Poker Stars $2.00 No Limit Hold'em - 6 players
BB: $0.71
UTG: $6.69 - VPIP: 89, PFR: 9, 3B: 7, AF: 3.9, Hands: 202
MP: $2.00 - VPIP: 19, PFR: 19, 3B: 5, AF: 1.5, Hands: 69
CO: $2.00
BTN: $2.09
Hero (SB): $3.13 - VPIP: 38, PFR: 21, 3B: 2, AF: 1.8, Hands: 3612

Pre Flop: ($0.03) Hero is SB with Q :club: Q :spade:
UTG calls $0.02, MP raises to $0.06, 2 folds, Hero calls $0.05, 1 fold, UTG calls $0.04
Identicka situacia ako v ruke s AsQs. Opat call a reraise. Mam silnu ruku na SB, ktora moze byt vulnerable po flope. Avsak nemam AA ako ked vtedy navysoval s JJ a bojim sa ze moze mat nieco silne alebo toho uz bude mat dost po tom co mu to 2x nevyslo a moze ma pretocit s AK alebo nieco take. Vyhoda je ze udrzim zrejme loose hraca v pote ako s tym AQ, nevyhoda ze mozem prehrat slusnu ruku, ktora by mozno po 3bete skoncila. Rozhodol som sa pre call s tym ze budem opatrny po flope.

Flop: ($0.20) Q :heart: K :spade: Q :diamond: (3 players)
Hero checks, UTG bets $0.10, MP calls $0.10, Hero raises to $0.30, UTG folds, MP calls $0.20
Dream flop, oh hi! Stale musim byt opatrny ale z ineho dovodu - chcem ziskat co najviac z quads. Rozmyslam co mozu mat superi, ocakavam call od loose hraca, ak ma MP AK, AA, KK tak tam akcia bude, s JJ a nizsie to bude problem. KJ, KT asi dorovna, rovnako asi aj AJ a AT, ale skor som si myslel ze bude mat par alebo AK. Mohol a asi som mal betnut, nakoniec len checkujem.

Nastastie betuje loose hrac a skvele je, ze tight hrac dorovnava, som na rade. Rozhodol som sa reraisnut uz teraz. Vyzera to ze tight hrac sa flopu velmi neboji a loose hrac svoju draw alebo K urcite dorovna. Dorovnal len tight hrac.


Turn: ($0.90) 6 :spade: (2 players)
Hero bets $0.30, MP calls $0.30
Je mozna backdoor spade flush, takze ak ma JsTs alebo AsJs alebo AsTs tak maju vela outov. Co sa vsak udialo na flope - tight hrac dorovnal aj moj reraise OOP a videl ze som ho OOP dorovnal aj pred flopom. Urcite ma silnu ruku s ktorou chce pokracovat a zrejme sa ani prilis neobava trips Q. Asi by to nerobil s AK, takze len AA alebo KK. Betujem malo 0.3 pretoze so msa sustredil na river a aby som mohol ist all in. Ak ma dorovna v pote bude 1.5 a na river mozem ist all in 1.34.

River: ($1.50) J :heart: (2 players)
Hero bets $1.34, MP calls $1.34 all in
Tight hrac mi dorovnal reraise na flope aj turn bet. Idem all in.

Final Pot: $4.18
Spoiler:
MP shows T :diamond: A :diamond:
Hero shows Q :club: Q :spade:
Hero wins $4.03
Super dorovnava a otaca postupku. Vobec som nemyslel, ze by mi dorovnal reraise s inside SD na flope ked loose hrac zlozil. Ok mal poziciu ale board bol sparovany a aj postupka mohla byt pozadu oproti KQ, QJ, QT


Hand 8:
Bad call na river po tom co nedosla super draw

Poker Stars $2.00 No Limit Hold'em - 6 players

SB: $0.58
BB: $6.27 - VPIP: 89, PFR: 9, 3B: 7, AF: 3.9, Hands: 202
UTG: $2.53
MP: $2.33
CO: $2.00
Hero (BTN): $4.97

Pre Flop: ($0.03) Hero is BTN with J :spade: Q :spade:
3 folds, Hero raises to $0.08, 1 fold, BB calls $0.06
Opat velmi loose hrac, ktory slabo betuje draws a slabo trafene ruky a naopak pot betuje silne ruky. Mam poziciu.

Flop: ($0.17) T :spade: 9 :spade: Q :diamond: (2 players)
BB bets $0.02, Hero raises to $0.20, BB calls $0.18
TP a OESD s FD. Trafil som neskutocne proti loose hracovi ktory navyse min betuje takze reraise je naprograme dna, super dorovnal co znamena ze ma nejaku draw alebo T alebo 9 alebo Q

Turn: ($0.57) T :diamond: (2 players)
BB bets $0.02, Hero raises to $0.30, BB calls $0.28
Sparovany board sa mi nepaci, navyse sa robi backdoor diamond FD. Super zase min betuje ja opat reraisujem a on len dorovnava. Myslim ze by reraisoval alebo betoval viac keby mal FH lebo to uz predtym urobil ze so silnou rukou dal na turne reraise

River: ($1.17) 7 :diamond: (2 players)
BB bets $1.12, Hero calls $1.12
Super betuje pot. Od frustracie ze mi nedosla super draw a stale mam "len" TP dorovnavam. Uplne som zabudol na read na supera, ktory som mal aj v poznamke a vedel som o nom lebo som na jeho zaklade reraisoval flop aj turn. Chcem sa opytat ostatnych ak nemaju read na takto loose hraca ci mu dorovnaju necakany lead pot bet na river

Final Pot: $3.41
Spoiler:
BB shows 9 :diamond: 2 :diamond:
Hero mucks J :spade: Q :spade:
BB wins $3.29


Hand 9:
Opravna ruka proti loose hracovi na ktoreho mam read

Poker Stars $2.00 No Limit Hold'em - 6 players

BTN: $3.67
SB: $9.56 - VPIP: 89, PFR: 9, 3B: 7, AF: 3.9, Hands: 202
BB: $1.74 - VPIP: 19, PFR: 8, 3B: 4, AF: 3.0, Hands: 64
UTG: $2.00
MP: $2.00
Hero (CO): $3.55

Pre Flop: ($0.03) Hero is CO with J :club: A :club:
2 folds, Hero raises to $0.08, 1 fold, SB calls $0.07, BB calls $0.06
Kratko po zlom calle s QJs dostavam AJs na CO a dorovnaju ma oba blindy. Jeden je uz znamy loose hrac a druhy je tight hrac ktory dorovnava a trapuje so silnymi handami

Flop: ($0.24) K :club: J :diamond: 4 :club: (3 players)
SB bets $0.02, BB folds, Hero raises to $0.17, SB calls $0.15
Uz standardny min bet od loose hraca a tight hrac sklada, mam 2nd pair a FD raisujem a super dorovnava

Turn: ($0.58) 3 :heart: (2 players)
SB bets $0.02, Hero raises to $0.30, SB calls $0.28
Ako som uz pisal min bety znamenaju draws a stredne pary. Sice to moze urobit aj s K, kazdopadne ked nedrawne zase nejaku sialenost tak na river z neho nedostanem vela lebo zase len min betne a ja ho budem musiet raisnut a draws a slabe J mi zahodi, dorovna ma len s lepsim. Navyse si aj budujem pot v pripade ze mi dojde farba alebo nieco lepsie ako 1 par. Uvazujem tiez nad nejakym rozumnym malym raisom jeho min betu na river aby som dostal nieco z jeho marginal hands


River: ($1.18) T :club: (2 players)
SB bets $1.14, Hero raises to $3, SB calls $1.86
Mam nut flush a super betuje pot. Je jasne ze ma silnu ruku (vid predosle handy). Idem all in ani som sa nezamyslal ze co ma, ale takto spatne by som ho tipoval na KT, JT alebo postupku alebo nizku farbu.

Final Pot: $7.18
Spoiler:
SB shows J :heart: T :diamond:
Hero shows J :club: A :club:
Hero wins $6.93


Hand 10:
Zmena value bet size po tom co v minulosti nedorovnal all in

Poker Stars $2.00 No Limit Hold'em - 4 players

BTN: $4.66 - VPIP: 33, PFR: 24, 3B: 0, AF: 1.8, Hands: 153
SB: $4.83
Hero (BB): $3.97
CO: $2.80 - VPIP: 46, PFR: 29, 3B: 21, AF: 2.6, Hands: 207

Pre Flop: ($0.03) Hero is BB with A :heart: 4 :heart:
CO raises to $0.06, BTN calls $0.06, 1 fold, Hero calls $0.04
Ako ste si vsimli tak som hral 2 stoly a vacsinu ruk som hral proti dvom loose hracom jeden z nich bol agresivny druhy pasivny. Proti tomuto hracovi som hral v minulosti ruku kde mi zahodil na moj all in bet. LAG navysuje a dalsi loose hrac dorovnava. Dorovnavam kvoli odds, ale nechcem sa blaznit ked pride A na flop.

Flop: ($0.19) K :club: 2 :heart: 7 :heart: (3 players)
Hero checks, CO bets $0.11, BTN folds, Hero calls $0.11
Mam nut FD, betuje len LAG, btn zahodil. Myslim si, ze mozem do outov pridat aj esa, mam 3:1 odds mozem dorovnat.

Turn: ($0.41) 5 :club: (2 players)
Hero checks, CO bets $0.25, Hero calls $0.25
Ziskal som dalsie outy. Super je agresivny a nechcem aby ma vytlacil. Navyse raisovla pred flopom astale betuje, moze mat aj silnu ruku. Moze mat sice aj on FD a betovat ju ale stale mam len A high a nerad by som nasypal vela penazi do potu s A high aj proti agresivnemu superovi. Mozno je to chyba, kludne mi napiste ako vy hrate taketo ruky ked mate len draw a super moze aj semibluffovat.

Ale naspet k ruke. Ostava 46 kariet, v nich je 9 hearts, 3 esa, 3 trojky (1 je srdcova preto len 3). Cize mi hra 15 kariet a nehra 31, co je 2:1. V pote je 0.66 a mam dorovnat 0.25 co je 2.5:1. Ak by som aj vylucil esa tak by mi mala hrat postupka a farba, takze 34 kariet zlych a 12 dobrych co je trochu menej nez 3:1. To sice nestaci ale implied odds to pokryju.


River: ($0.91) T :heart: (2 players)
Hero bets $0.80, CO calls $0.80
Mam nut flush a potrebujem betnut tak aby som ziskal $$ lebo som pocital s implied odds. Super v jednej z predoslych hier nedorovnal moj all in, takze hoci je loose asi sa neciti na take velke dorovnania. Avsak betoval 2x a pred flopom navysoval, takze ma nejaku schopnu ruku s ktorou by mi mohol nieco doplatit. Betol som 0.8, super dlho rozmyslal, aj mi pisal co ma, asi cakal na nejaku reakciu odomna. Nakoniec neodolal a dorovnal.

Final Pot: $2.51
Spoiler:
Hero shows A :heart: 4 :heart:
CO mucks K :diamond: J :spade:
Hero wins $2.42


Hand 11:
Weird hand s tight a LAG hracom kde som dostal neprijemny river bet.

Poker Stars $2.00 No Limit Hold'em - 4 players

BB: $4.50
CO: $2.00 - VPIP: 17, PFR: 12, 3B: 2, AF: 1.0, Hands: 390
Hero (BTN): $4.47
SB: $6.99 - VPIP: 46, PFR: 29, 3B: 21, AF: 2.6, Hands: 207

Pre Flop: ($0.03) Hero is BTN with A :club: J :diamond:
CO raises to $0.06, Hero calls $0.06, SB calls $0.05, 1 fold
Som na BTN ale raisuje tight hrac a moze dominovat moju ruku. Rad si necham poradit ako toto hrat pred flopom, videl som ze niekedy to 3betujete, niekedy zahadzujete. Opat sa raz spolieham na loose hraca za mnou a na poziciu. Predpokladam, ze tight hrac bude honest lebo ma loose hraca a za sebou mna, tak nebude skusat bluffy. Viackrat som takto na BTN hral a vcelku dobre sa citim v pote s tight hracom ked je tam aj loose hrac a navyse mam poziciu.

Flop: ($0.20) 2 :heart: 8 :club: 4 :club: (3 players)
SB checks, CO checks, Hero bets $0.10, SB calls $0.10, CO folds
Nic som netrafil ale obaja len checkli. Skusam zobrat pot mam na to 3 dovody:
1) LAG hrac moze mat nieco silne a cakal na cbet aby mohol raisnut, ked len checknem nebudem vediet co jeho turn bet znamena. Hlavne ked pride A alebo J tak mozem byt v situacii ked ho budem dorovnavat pricom mozem byt pozadu uz na flope

2) Tight hrac moze slowplayovat set. Neurobil by to s overpair ale set moze slowplayovat hoci je flush draw, uz som to parkrat videl ze hraci hraju sety pomaly a nepozeraju na board. Ak ma set raisne, ak dorovna moze mat nejaky small pp ako 33, 55,66,77.

3) Obvious ak nic nemaju vezmem pot a nenecham ich nic dotahat. V este priaznivejsej situacii CO moze foldnut AK, AQ.

Betujem, dorovnava ma agresivny hrac, tight hrac sklada. Kedze ma neraisol, tak taha na flush alebo ma A2, A8, A4, nejake konektory s 4kou alebo 8kou ako 45 alebo 89. Moze mat aj SD s 56 alebo A3, A5, moze mat aj male pocket pairs. Tazko sa mi urcuje hranica s cim z tohto by este dorovnal a co by navysoval.


Turn: ($0.40) J :club: (2 players)
SB checks, Hero bets $0.20, SB calls $0.20
Mam TP nut FD. Co som si na flope ani neuvedomil je, ze ak taha na farbu netaha na najlepsiu. Uplne som zabudol ze drzim Ac. Super checkuje a ja betujem. Keby tam bol iny club asi by som checkol aby som nedostal reraise. Napiste kludne ci by ste aj vtedy betovali. Mam vsak TP a betnem si ho a dorovnal by som aj reraise lebo jdien coho by som sa mohol bat je J8 a navyse mam outy. Super len dorovnal.

River: ($0.80) 7 :spade: (2 players)
SB bets $0.49, Hero calls $0.49
Farba neprisla, ale mam TPTK a budem chciet value. Super cely cas len dorovnaval, tak sa obavam co musi mat take aby dorovnal a kolko betnem. Nez sa stihnem zamysliet super da 1/2 pot bet. Nepaci sa mi ten bet, moze skusat bluff s netrafenou FD ale ten bet nie je tak velky, mam pocit ze nieco ma. Napadaju ma 2p so 78 a postupka s 56. Ale to su silne kombinacie a tie by betol asi silnejsie. Este rozmyslam ci cely cas nehral set, ale aj to by betol viac ako za polovicu. Strasne nerad robim tieto hero calls na river a aj s TP sa vzdy citim ako idiot ked mi ukaze nejake 2p a pod. Bola to vsak len polka potu mam TPTK porazam vsetky jeho blufy a pary ktorych je stale dost, tak som to dorovnal a to co otocil ma vcelku prekvapilo

Final Pot: $1.78
Spoiler:
Hero shows A :club: J :diamond:
SB shows 3 :spade: 3 :club:
Hero wins $1.72


Hand 12:
Prehrate esa, ale dobre zahrate?

Poker Stars $2.00 No Limit Hold'em - 5 players
UTG: $2.56
CO: $2.99 - VPIP: 14, PFR: 12, 3B: 3, AF: 2.0, Hands: 180
BTN: $2.08
Hero (SB): $6.31
BB: $2.00 - VPIP: 20, PFR: 11, 3B: 5, AF: 1.0, Hands: 35

Pre Flop: ($0.03) Hero is SB with A :heart: A :club:
1 fold, CO raises to $0.06, 1 fold, Hero raises to $0.20, BB calls $0.18, CO calls $0.14
Mam esa na SB, 3betujem tight hraca a dorovnava ma tiez celkom tight hrac na BB, CO taktiez len dorovna. Predpokladam ze BB ma nejaky pp alebo AQ, AK ktore nechce ist all in ale popravde neviem co si mam mysliet o dorovnani 3betu OOP ked ostava este 1 hrac navyjadrenie. Hlavne ked je to tight hrac co otvaral. Skor sa priklanam k tomu ze BB ma 99-QQ, CO uz moze byt viac loose ale ocakavam stale pomerne dobre karty ako 22+, AT+, KT+, QT+, JT. Ja by som vylucil male A suited aj male suited connectors, co vy?

Flop: ($0.60) K :club: 6 :club: 8 :club: (3 players)
Hero bets $0.60, BB folds, CO calls $0.60
Mam nut FD a overpair, ak ma niekto AK alebo KQ, KJ hlavne ak Q alebo J su clubs tak bude hrat. Obviosuly su tu mozne aj sety 66 a 88. Farby sa moc neobavam skor bdu mat nizsiu FD nez ja. Technicky mi tu nevadi check lebo mi nevadi farba. Avsak zaplatia mi uz spominane KQ, KJ s clubom, zaplati mi mozno aj AK aj ked sa moze bat farby. Sety ma biju otazka je ci dorovnaju kvoli obave z farby alebo reraisnu. BB zahadzuje a CO iba dorovnava.

Turn: ($1.80) 3 :heart: (2 players)
Hero bets $5.51, CO calls $2.19 all in
Ten all in vyzera hrozivo, ale v pote je 1.80 a super ma 2.19. Akokolvek betnem, ak bude nasledovat reraise all in, tak budem dorovnavat. Ked checknem tak super moze checknut a stratim value hlavne ak nepride farba na river lebo tam super nebude rad dorovnavat. Sety ma porazaju ale mam stale outy. Je ten all in dobry alebo by ste to cele hrali inak?

River: ($6.18) K :diamond: (2 players - 1 is all in)

Final Pot: $6.18
Spoiler:
CO shows 6 :spade: 6 :diamond:
Hero shows A :heart: A :club:
CO wins $5.96
chulanbetra
 
Príspevky: 238
Založený: Okt 2008
Poďakoval/li: 1 krát/8 krát
Karma: 5

Re: Boj s Micro stakes

Odoslaťod soram 27 Dec 2016 22:10

Nepozeral som to všetko tak len nejaké pripomienky.

Hand 7/Hand 3 z predošlého príspevku: určite 3bet pre, ešte JJ sa dá flatnuť, ale QQ+ bombuj pre.
Hand 3: Bet / Bet / Shove for value, super dry board, ak má set tak nice hand, cooler. Ja by som šiel 1/2 flop, 2/3 turn a shove river.
Hand 6: Fold pre?
Hand 8: Ak to nie je whale tak fold.
Hand 4: X/c za mňa, ak to shovneš tak pri najlepšom splituješ, to isté s x/r. Nemyslím si, že bude callovať donk bez 9.

Bohužial je to tu mŕtve a ja ti moc nepomôžem. GL :river:
soram
 
Príspevky: 110
Založený: Aug 2014
Poďakoval/li: 7 krát/4 krát
Karma: 0

Re: Boj s Micro stakes

Odoslaťod chulanbetra 27 Dec 2016 22:52

Vdaka z odpoved. Co sa vlastne stalo, ze to tu umrelo? Vzdy tu byvalo dost ludi aktivnych. Prestali hrat, alebo sa presunuli inde na nejake ine stranky?

ad handy:
H8: staty mal 89/9. staty su inak napisane k rukam na zaciatku pred handou v tom zozname hracov.
H3: Co v pripade ze by ma raisol na flope alebo turne? Dalej betovat a stacknut sa? Mne pripade ze na tom limite to vacsinou byva set v rukach tight hracov.
chulanbetra
 
Príspevky: 238
Založený: Okt 2008
Poďakoval/li: 1 krát/8 krát
Karma: 5

Re: Boj s Micro stakes

Odoslaťod chulanbetra 16 Jan 2017 05:49

V poslednej dobe sa mi uplne prestalo darit. Nejdem sem davat ani ruky ani graf, skor sa zamysliet co je problem. Pozeral som kde stracam peniaze, je niekolko situacii kde neviem co robit.

1) Super hra 50+ / x, dorovnava vsetko ale folduje ked netrafi flop a su tam high cards. Napr. mam ATo a board pride Ac8h2s6sJd.
Betujem 3x on dorovnava a na konci mi otoci J6. Ale potom sa situacia otoci a naopak on betne river.

Kedy mam / nemam dorovnavat? Mam betovat a dorovnavat a prerazit to poctom ruk?
Mam skladat proti takymto hracom na river bet, ked dorazi farba, 3-4 card straight, overcard, pripadne spojene velke karty a oni betuju?


Mam tu velky problem citat hru, nakolko super moze takemr drzat any 2 cards a ja neviem ci mi betuje TP alebo 2p, ci ma dorovnava s FD alebo setom, pripadne A high. Myslite na to, ze ani man v tychto spotoch casto nic netrafi, takze ono je pekne ze som vacsinu casu lepsi proti jeho "nic" ale kym dojdem do riveru tak sa situacia meni a superi casto dotahuju.

2) Neviem hrat proti regom. Reg = multitabler s rozumnymi statmi nieoc medzi 14/10 - 20 /15. Jeho range je uzka, kradne mi blindy, odsypem sa casto hlavne ked som OOP.

Mam prestat hrat vyoske karty ako KQ, QJ, KJ, AT?
Mam prestat hrat small pp?
Mam prestat dorovnavat 3bet IP so small pp?
Mam prestat branit blindy uplne?


3) Mam strasnu river winning %. Strasne dorovnava proti hracom ktori maju 25+ VPIP s roznou formou agresie. Vzdy som tesne pozadu, vzdy mam druhy par, horsi flash, alebo mi porazaju trips farbou / postupkou pripadne farbu full housom.

Problem je v tom, ze casto len checkuju river ked predtym dorovnali turn. Typicka situacia dojde mi na river nuts farba pricom super betol turn. River sparuje board, super checkuje a ja betujem on iba dorovna a ma FH.

Chapem, ze je to cooler, ale je to proste lub, situacia napr. checkne 2p ja betnem TP a on dorovna. Neviem sa ani orientovat jeho akciou, lebo ani ma nenavysia ani mi nebetnu pot.

Cize otazka znie, mam menej betovat? Alebo menej dorovnavat?

4) Uznavam nemam velku vzorku ruk mam skoro 12k ruk odohratych, -7.59 bb/100 na NL2 limite. Mam v pohode bankroll asi 100 buy in, neni dovod ist vyssie kedze evidentne neporazam najnizsi limit.

- Uz ma prepadaju take myslienky, ze skusim zvysit VPIP na CO a BTN proti 50+ VPIP hracom. Zahadzujem tam unsuited connectors reps. 2 gapers a pod. Snazim sa setrit peniaze a davat ich do hry s lepsimi kartami ale nepomaha to.
- Dalsia vec co ma napada, je prestat hrat uplne proti regom a/alebo vylucit OOP hru s hocicim okrem pp alebo AK. IP potom nehrat ziadne vysoke karty okrem AK,AQ a len pary.
- Posledna vec co ma napada proti regom, je IP hrat suited connectory ale nehrat suited Ax, pripadne hrat unsuited conectory a vylucit nejake vysoke spojene karty ako KJo, QJo a ATo.


5) Aby som len nebol negativny, tak v 2 spotoch som dobre precital hru a odhadol range. Bohuzial boli to prave spoty kde som prehral farbu proti FH a postupku proti farbe. Bol som kusok od zahodenia ale prisli mi to uz silne ruky na river a nie som Negreanu:-)

Mam pocit, ze mi nieco chyba, neviem co to je ale nejaka malickost, nejaky detail mala zmena v style hry alebo myslenia a potom to crushnem.

6) Znejakeho mne neznameho dovodu sa mi dari v turnajoch s buy in okolo 1$ specialne progressive bounty. Aj ma to bavi, aj hram rozumne opatrne, casto som v ITM.

Problem je, ze hoci ma to bavi tak mi to nepride ako dobry sposob navysovania bankrollu, stoji to vela casu oproti cash game, je tam variance a neni zarucene, ze mi to bude fungovat na vyssich buy in turnajoch. Naopak citanie hry v max cash game mi pomoze aj v turnajoch vyssie. Uz som chvilu uvazoval nad tym ze pojdem tie turnaje, mam aj celkom dobre knihy okolo toho, ale ta NL2 mi neda spavat.

Budem rad, za kazdu radu, mozno skor nehernu, psychologicku, zen budhisticku alebo neviem aku :D Vsimol som si ze tieto limity bez problemov beatuju ludia, ktori sa zamyslaju nad hrou ovela menej nez ja, tak nevidim problem preco by som ja nemal.
chulanbetra
 
Príspevky: 238
Založený: Okt 2008
Poďakoval/li: 1 krát/8 krát
Karma: 5

Re: Boj s Micro stakes

Odoslaťod soram 17 Jan 2017 21:16

- hraj abc poker
- stealuj AT proti NITom from BTN/SB
- NIKDY nebluffuj proti rybe. Toto si zapíš niekde nad monitor nech to máš na očiach.
- bombuj každú street ak máš value handu, žiadny slowplay atď.
- často cbetuj flop, aspoň 70%

1) podľa readu, ak hráš reg stoly tak by si mal vidieť či pot size donkuje river s total air alebo je to super pasívna ryba.
2) určite neprestávaj brániť blindy, pozri sa ako wide stealuje a podľa toho sa adjustni
3) postni tie handy
4) ak nechceš hrať proti 24 tablerom tak začni table selectovať alebo hrať zoom.
K tej IP hre, asi najviac ako tak hratelný tightish range BTN vs UTG/MP: 66+, T9s+, AJo+, ATs+. Potom neskôr možno pridať 3bet bluff niečo ako 98s, 87s, A8s-A6s, ale to na nl2 asi zatiaľ rešiť nemusíš.

Tiež som forever micro player takže to ber s rezervou :good:

(100% cbet flop na nl2, v 2bet a aj v 3bet potoch je imo +ev, možno je to bullshit ale podľa mňa to strašne overfolduju, hlavne keď calluju 3bety z BTN a folduju na skoro každý 1/2 cbet.)
GL
soram
 
Príspevky: 110
Založený: Aug 2014
Poďakoval/li: 7 krát/4 krát
Karma: 0

Re: Boj s Micro stakes

Odoslaťod chulanbetra 18 Jan 2017 05:20

Ahoj, diky za rady.
- myslim, ze ryby nebluffujem, vacsinou dam cbet a pripadne dalsi bet na turne ked pride overcard, snazim sa im nedorovnavat reraise, ale problem mams ich betovanim lebo vtedy neviem odhadnut silu ruky a ta byva rozna (niekto betuje hocico trafene, niekto 2p a viac)
- slowplay silnych ruk nerobim aprave mam pocit, ze obcas by som mohol trochu zmenit styl, casto mi zahadzuju flopy kde trafim sety, trips, postupky a farby, mozno by som ich obcas mal nechat dotahat nejaky TP alebo nieco
- cbetujem mozno az moc, musim najst nejake vhodne spoty kde len checknut, zatial to skusam napr. so slabym Ax na flope s A, lebo A na flope je dalsia z kariet kde mi hodne zahadzuju proti mojim AQ,AK a pod.


1) Pisem si poznamky kto co ako betoval a akym sizom. Bohuzial niekedy to zistim az bolestnou cestou.
2) Snazim sa branit proti ludom co maju 35+, neviem ak ma niekto ine skusenosti na 6max a steal range sem s nimi. Skusam rozne veci, 3bet preflop, c/r na flope alebo call a bet na turne, mixujem to podla hraca, flopu, mojich ruk a superovho steal range. Kazdopadne hoci to znie fantasticky, stale je to len obrana z OOP a par uspesnych ubraneni potom odpalim ked si nabehnem a reraisne ma. Ale musel by som pozriet presnejsie ako si na tom stojim na blindoch.
3) Handy skusim postnut v dalsom poste, ale nebudem tam davat obvious faily to fakt nema zmysel:-)
4) Naopak chcemsa naucit hrat aj proti dobrym hracom, ked neporazim "dobreho" hraca na NL2 tak asi moc nema cenu ist niekam vyssie. Skor ma udivuje ich pocet a preco grindia na tak malych limitoch, ja nedokazem hrat rozumne viac nez 3 stoly a ak maju vysledky a BR tak na ich mieste idem hore. ZOOM nemam rad, nie som za nejaku fast pace akciu s variance. Table selectujem v ramci moznosti,ale vacsinou si vyberiem stol kde nemam poznacenych ziadnych hracov.

Ten vylev spred 2 dni bol taky dosledok celej session kde proste vsetko islo spatne, nefungovali mi bluffy, neplatili mi silne ruky a /alebo mi ich pobili na turn alebo river. Vysledok bol -5BI, ono to asi neni nic vazne, ale bol som z toho dost znechuteny. Skor z toho pocitu, ze nemam kam ist nizsie lebo som najnizsie. Anyway BR mam v pohode mam cez 100BI takze hrat mozem.

Vcera a dnes som mal ovela lepsie session, ziskal som cca 3BI naspet ale co bolo lepsie tak hlavne ta vcerajsia session bola velmi dobra. Mal som tam bad beats a v EV som mal az +5BI, realne nakoniec len +2.

Zmenil som trochu hru, vypustil som ruky ktore som hral UTG resp. z early pozicie ako boli Axs, KJ, ATo, a pod. a naopakzacal som hrat viac z pozicie, cize do CO, BTN range som si pridal karty ktore som predtym nehraval ako unsuited connectory, unsuited 2 gapers a pod. A snazil som sa hlavne proti regom viac vyuzivat pozicnu hru. To mi pomohlo a taktiez proti rybam som vzdy videl ich akciu takze ma nereraisli a skladal som viac na pot bety na river.
chulanbetra
 
Príspevky: 238
Založený: Okt 2008
Poďakoval/li: 1 krát/8 krát
Karma: 5

Re: Boj s Micro stakes

Odoslaťod chulanbetra 18 Jan 2017 05:54

Tu su nejake ruky:

Hand 1:
Poker Stars $2.00 No Limit Hold'em - 6 players
UTG: $2.56
CO: $2.99 - VPIP: 15, PFR: 12, 3B: 4, AF: 2.8, Hands: 464
BTN: $2.08
Hero (SB): $6.31
BB: $2.00 - VPIP: 20, PFR: 11, 3B: 5, AF: 1.0, Hands: 35

Pre Flop: ($0.03) Hero is SB with A :heart: A :club:
1 fold, CO raises to $0.06, 1 fold, Hero raises to $0.20, BB calls $0.18, CO calls $0.14

Flop: ($0.60) K :club: 6 :club: 8 :club: (3 players)
Hero bets $0.60, BB folds, CO calls $0.60

Turn: ($1.80) 3 :heart: (2 players)
Hero bets $5.51, CO calls $2.19 all in

River: ($6.18) K :diamond: (2 players - 1 is all in)

Final Pot: $6.18
Spoiler:
CO shows 6 :spade: 6 :diamond:
Hero shows A :heart: A :club:
CO wins $5.96


Viem ze super je tight, ale na NL2 sa chcem s TP a nut FD stacknut vzdy. Mozno to neni dobra hra ani na tom limite, mozno som jeho call 3 bet mal vyhodnotit ako pp skor nez inu kombinaciu a jeho call na flope s K ako set pripadne set s FD. Mozno vzhladom na texturu boardu bysme to odcheckovali a prehral by som malo. Takto spetne mi to pride ako chyba ta hra.


Hand 2:
Poker Stars $2.00 No Limit Hold'em - 6 players
SB: $0.58
BB: $6.27 - VPIP: 89, PFR: 9, 3B: 7, AF: 3.9, Hands: 202
UTG: $2.53
MP: $2.33
CO: $2.00
Hero (BTN): $4.97

Pre Flop: ($0.03) Hero is BTN with J :spade: Q :spade:
3 folds, Hero raises to $0.08, 1 fold, BB calls $0.06

Flop: ($0.17) T :spade: 9 :spade: Q :diamond: (2 players)
BB bets $0.02, Hero raises to $0.20, BB calls $0.18

Turn: ($0.57) T :diamond: (2 players)
BB bets $0.02, Hero raises to $0.30, BB calls $0.28

River: ($1.17) 7 :diamond: (2 players)
BB bets $1.12, Hero calls $1.12

Final Pot: $3.41
Spoiler:
BB shows 9 :diamond: 2 :diamond:
Hero mucks J :spade: Q :spade:
BB wins $3.29


Tu je to klasicka hra proti enormne loose hracovi. Je vidiet na turne jeho min bet to robil vzdy ked bol na rade v kazdej hre, takze min betu na turne som nedaval nijaku vahu. Taktiez jeho dorovnania nenaznacovali silu, predpokladal som ze ma Ax, Kx, horsiu Q, trafene T alebo 9, Jx, spade draw. Na turne ked len dorovnal som sa nebal sparovanej T, viem ze tam hrozila postupka ale J som drzal aj ja. Tu backdoor flush som uplne nevnimal. Otazka znie, ci jeho pot bet je rovnaka sila ako keby ma reraisol niekde pocas handy. Opat je to tazke niekto proste hra 80% ruk, dorovnava a potom bluff jammne pot na river. Vacsinou to vuidim a pisem si poznamku, tu som nemal ine info okrem toho min bet patternu. Technicky hral vlastne any 2 cards mohol mat hocico. Navyse ta sparovana T mi pomohla tym, ze porazam aj jeho pripadne 2p 97 alebo Q7, tak som to proste dorovnal.

Hand 3:
Poker Stars $2.00 No Limit Hold'em - 5 players

SB: $3.82
BB: $2.05 - VPIP: 25, PFR: 16, 3B: 9, AF: 1.2, Hands: 87
UTG: $2.04
CO: $4.40 - VPIP: 10, PFR: 6, 3B: 0, AF: 0.5, Hands: 83
Hero (BTN): $2.22

Pre Flop: ($0.03) Hero is BTN with 6 :heart: 3 :heart:
1 fold, CO calls $0.02, Hero calls $0.02, 1 fold, BB checks

Flop: ($0.07) 5 :heart: J :diamond: 4 :club: (3 players)
BB checks, CO checks, Hero bets $0.05, BB folds, CO calls $0.05

Turn: ($0.17) T :heart: (2 players)
CO bets $0.16, Hero calls $0.16

River: ($0.49) K :heart: (2 players)
CO bets $0.47, Hero calls $0.47

Final Pot: $1.43
Spoiler:
CO shows 7 :heart: A :heart:
Hero mucks 6 :heart: 3 :heart:
CO wins $1.38


Mozno prilis loose hra ale som na BTN, loose hrac sa hry nezucastnil a zvysok boli tight hraci myslienka bola skusit vyhrat pomocou pozicie bluffom ked pride vhodny flop. Super je prilis tight ale len limpuje, nemyslim zem a AA,KK,QQ tipoval som par alebo AK,AQ mozno vo farbe. Flopol som OESD, vsetci checkli, myslelsom ze mam vcelku solidnu FE tak som betol a tight limper ma dorovnal. Zacinal som tusit ze nieco nie je v poriadku, stale som si nemyslel ze by takto slowplayoval AA, takze moznost je JJ,TT,99,55,44. Teraz ked sa na to divam tak madost velke WTSD, mozno som mu mal priradit aj AQ, AK.

Na turne mam navyse FD, mam kopec outov. Iba som dorovnal, problem je v tom, ze vzhladom na jeho uzku range som nepredpokladal ze by mi foldol lepisu ruku, betol pot a myslim ze som tu pobity vacsinou. Ostava uz len 1 karta tak som dorovnal,s tym ze mam nejake implied kvoli backdoor flush a postupke.

Ten river ma sice trafil ale vadi mi ze super betuje pot s takou kartou na river. Nemyslim ze by to urobil AK a urcite by to neurobil ani s parom ako QQ, 99. Najskor by tu mal JJ, TT, 55, 44 alebo AhQh. Myslel somze ho porazam tak som dorovnal. Asi som mu dalaz prilis uzku range. Otazka znie - ak tu ma castejsie set, mal som dat reraise alebo all in? Neviem povedat ci by mi set zahodil na allin. Inak asi mi to nik neuveri ale chvilu som uvazoval aj nad foldom, ale nakoniec som si povedal ze mam proste prilis silnu handu na jeho range.
chulanbetra
 
Príspevky: 238
Založený: Okt 2008
Poďakoval/li: 1 krát/8 krát
Karma: 5

Re: Boj s Micro stakes

Odoslaťod soram 20 Jan 2017 13:23

1) Bigger pre 150bb deep, flop by som šiel tak 60%, turn 2/3, river check. Ten pot size bet ti žiady pp bez fd nezaplatí, aj QQ ti tam foldne. As played je to cooler.
2) flop turn ok, river call je spew. Maniac ti takto zahrá aj flopnuté nuts. Blokuješ mu draws s J :spade: . Ak to už robil predtým s bluffom tak ok, ale radšej by som to bluffcatchoval bez toho J :spade: .
3) fold pre, as played je to asi len call, ak by nebol taký pasívny tak určite shove.
soram
 
Príspevky: 110
Založený: Aug 2014
Poďakoval/li: 7 krát/4 krát
Karma: 0

Re: Boj s Micro stakes

Odoslaťod chulanbetra 20 Jan 2017 23:54

Vdaka za nazory, posledne 2 dni sa to zlepsilo. Stiahol som celkovu stratu za cely mesiac o 5BI+-. Myslim, ze by to mohlo fungovat takou hrou ako som predvadzal posledne dni. Akurat to bude chciet kopec casu. Chyba mi tak 20BI aby som mohol switchnut na dalsi limit (tj. aby som mal 50BI na NL5). Ak sa to podari, tak by to malo znamenat ze NL2 porazam a mozem ist vyssie. Nebudem si casovo obmedzovat tento ciel lebo cas je vzacny ale budem sa snazit k nemu priblizit co najskor to pojde.
chulanbetra
 
Príspevky: 238
Založený: Okt 2008
Poďakoval/li: 1 krát/8 krát
Karma: 5

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!