Príchodom júla odchádza zo Slovenska online poker!

Diskusia k článkom, krátkym správam a o všetkom zaujímavom, čo ste sa niekde dozvedeli

Príchodom júla odchádza zo Slovenska online poker!

Odoslaťod admin 24 Jún 2017 14:36

Diskusia k článku: Príchodom júla odchádza zo Slovenska online poker!

Od prvého júla 2017 bude hranie online pokru čoraz zložitejšie, až sa zo Slovenskej republiky vytratí úplne. Môže za to zákon, ktorý vošiel do platnosti 1.1.2017. Čo bude teda v najbližších dňoch, týždňoch nasledovať a čo môžu (budú) robiť online herne?



Ešte počas letných dní minulého roka sme vás v tomto článku informovali, že nad online hazardom sa v Slovenskej republike zmráka. Zákonodarci počas septembrovej schôdze nakoniec naozaj zákon schválili. Platí od začiatku tohto roka, no online pokrových hráčov sa dotkne až v najbližších dňoch.

O čo vlastne ide? Ako iste viete, všetky online pokrové herne na ktorých ste zvyknutí hrávať nepodnikajú zo Slovenskej republiky a tým pádom tu nemajú licenciu na prevádzkovanie hazardných hier. Teda tu podnikajú nelegálne. Predstavitelia nášho štátu sa teraz rozhodli, že budú blokovať všetky "zakázané" (nelegálne) webové stránky. A všetko to začne práve 1.7.2017, teda presne o týždeň. A aký bude priebeh? Finančné riaditeľstvo začne od 1. júla 2017 vykonávať tzv. dozor (monitorovanie stránok) a následne bude aj zverejňovať tzv. zakázané internetové stránky. Prvý takýto zoznam zverejní 17.7.2017 (aktualizovať ho bude každý týždeň).

Celý článok => Príchodom júla odchádza zo Slovenska online poker!
Obrázok používateľa
admin
 
Príspevky: 22143
Založený: Sep 2008
Poďakoval/li: 132 krát/177 krát
Karma: 12

Re: Príchodom júla odchádza zo Slovenska online poker!

Odoslaťod vlk25 24 Jún 2017 18:36

Je prestahovanie sa do Rakúska/Madarska riešenie ? Ako hernu presvedčiť o tom že som tam v podnájme ? Co budu vyžadovať okrem toho že budem mať maďarsku IP ? Stači im podpisana nájomná zmluva ?

Ako to bolo u čechov ked sa chceli prestahovat na Slovensko ?
vlk25
 
Príspevky: 340
Založený: Feb 2011
Poďakoval/li: 35 krát/5 krát
Karma: 2

Re: Príchodom júla odchádza zo Slovenska online poker!

Odoslaťod vlade 24 Jún 2017 21:53

Myslim ze odpovede na tvoje otazky sa dozvieme tak do mesiaca, zatial neni nic jasne.

Co sa tyka CZ, tak to neviem.
vlade
 
Príspevky: 5717
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 246 krát/175 krát
Karma: 34

Re: Príchodom júla odchádza zo Slovenska online poker!

Odoslaťod roy016 24 Jún 2017 22:20

Podla toho co robia napriklad Portugalci, ktori zrazu hrali pod cz vlajkou a nasledne po zakonoch v cz hrali pod svk vlajkou, vid. "disquesi!´", tak staci nejakym sposobom asi len prechodny pobyt (na OP) niekde v danej krajine (nie trvaly, naco v kazdom state existuju iste zakony, napr. 2 roky zit v tej krajine a vediet jazyk). Tie dalsie veci su lahsie riesitelne. Neviem to ani ja presne ako to je ale. Skusim zistit. Dam vediet ak sa podari. Teraz ani nevieme ako budu aplikovat ten zakon. Kazdopadne ked tak ci tak, skusim zistit ako to je s tym co sa pytas do par dni.
roy016
 
Príspevky: 768
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 3 krát/3 krát
Karma: 0

Re: Príchodom júla odchádza zo Slovenska online poker!

Odoslaťod Zeltzn 25 Jún 2017 01:27

Každopádne si myslím, že sa nedá predpokladať, že cenzúra začne skôr ako o niekoľko týždňov/mesiacov. Dovolím si skopírovať môj post z konkurenčného fóra, kde som sa vyjadril k tejto téme. V Trende mali o tom pár strán, tak som z toho spravil taký "výcuc":

- Subjekty chcú zrušenie povinnosti pre zahraničné firmy založiť si v krajine kamennú pobočku (subjekty = zahraničné gambling spoločnosti)

Finančná správa dostala do rúk kompetencie na blokovanie nelicencovaných prevádzkovateľov online gamblingu (predpokladám, že pod tou blokáciou majú na mysli právomoc blokovať weby)

Na jednej strane Slovensko porušuje zákony EÚ (o voľnom trhu or whatever), ale EÚ dáva členským štátom v tejto oblasti voľnú ruku, takže súdnym sporom nelicencovaný prevádzkovatelia touto vecou nepohnú (možno, že pohnú, ale táto ich "case" bude trvať niekoľko rokov, pretože bude vôľa túto situáciu odkladať čo najdlhšie)

Súd v Luxemburgu už viackrát rozhodol v tomto prípade, že blokovacie opatrenia sú legálne iba vtedy, ak primárny zákon, na základe ktorého sú vykonávané, je legálny. A ten nie je, pretože vyžaduje od týchto zahraničných subjektov lokálne sídlo, čiže aj blokovacie opatrenia sú nelegálne (ale čo z toho, keď na to, aby tieto subjekty vyhrali svoju "case" budú musieť počkať možno roky, kým sa to vyrieši? dovtedy licenciu nedostanú)

MF má iný názor na túto vec. Proti Novele tohto zákona neboli vznesené žiadne pripomienky, keď sa predkladala európskej komisii (je to dostatočný argument?)

Zahraničné online gamble spoločnosti chcú prísť, ale potrebujú, aby parlament prijal vhodnú legislatívu, aby sa im to oplatilo (Naši politici v parlamente nebudú mať vôľu sa viacej šprtať v zákone o hazarde a upravovať podmienky pre zahraničné subjekty. Vyserú sa im na to)

Internetoví provideri a banky sa vyjadrili, že štát zatiaľ ešte neinformoval v tejto veci, že sa nejaké veci budú diať. Neudali im žiadne metódy, ako postupovať pri banovaní stránok atď

MF tvrdí opak (aký dôvod na klamstvo majú banky a internetoví provideri? podľa mňa žiaden)

Kvalitné blokovanie stojí firmy (internet providerov) náklady navyše (státisíce, až milióny EUR) a štát sa vyjadril, že im tieto dodatočné náklady nepreplatí. Takže sa dá očakávať, že tá blokácia nebude veľmi kvalitná, pretože prečo by mali vyjsť v ústrety štátu, ktorý im pravdepodobne ich službu nijakým spôsobom neoplatí?

Moja percepcia je taká, že:
- majorita herní bude fungovať ďalej na Slovensku (bude možno tak zabanovaná web stránka, ale klient sa bude dať stále zapnúť)
- PS sa možno stiahne zo slovenského trhu, pretože ak chcú ešte ever zabojovať o licenciu v USA alebo nejakú veľkú v inom kúte sveta, neoplatí sa im prevádzkovať svoje služby ilegálne na nejakom super malom trhu, kde to potom môže backfirnuť
Obrázok používateľa
Zeltzn
 
Príspevky: 1480
Založený: Dec 2010
Poďakoval/li: 175 krát/97 krát
Karma: 22

Re: Príchodom júla odchádza zo Slovenska online poker!

Odoslaťod TomyPoker01 25 Jún 2017 07:37

Len pokoj chalani,
od zaciatku leta mozeme na TIPOSe hravat najvacsi nedelni Mayor s garanciou ´´potu´´ 500 eur :lol2: :lol2: Obrázok
TomyPoker01
 
Príspevky: 3
Založený: Jún 2017
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: Príchodom júla odchádza zo Slovenska online poker!

Odoslaťod ThomasSVK12 25 Jún 2017 15:33

akurát som sa regol na tipose...tá garancia potu je neodolatelná :lol2:
ThomasSVK12
 
Príspevky: 53
Založený: Júl 2012
Poďakoval/li: 10 krát/0 krát
Karma: 0

Re: Príchodom júla odchádza zo Slovenska online poker!

Odoslaťod vlade 25 Jún 2017 17:22

GL, treba sa vypotit v nedelu vecer :good:
vlade
 
Príspevky: 5717
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 246 krát/175 krát
Karma: 34

Re: Príchodom júla odchádza zo Slovenska online poker!

Odoslaťod roy016 25 Jún 2017 23:38

ThomasSVK12 napísal:akurát som sa regol na tipose...tá garancia potu je neodolatelná :lol2:
Pochval sa ako si dopadol? (drzal som palce) Alebo este hrate tento hlavny top turnaj celeho tyzdna? :) To musi byt silny zazitok ked si sa nepochvalil. :) Regnem sa tam aj ja. Lebo to tam hrat musi byt cista parada :).
roy016
 
Príspevky: 768
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 3 krát/3 krát
Karma: 0

Re: Príchodom júla odchádza zo Slovenska online poker!

Odoslaťod amaterik 26 Jún 2017 12:15

Mňa by vážne zaujímalo, že ako sa dopracovali k tomu, že napísali garancia potu :D čestne, ja si nepamätám, že by som niekedy pri turnaji čítal o guaranteed pots či garantovaných potoch :shock: ale možno nabudúce nebude all-in ale, "všetko v" a budeme re-vstupovať, re-dokupovať, re-pridávať
amaterik
 
Príspevky: 127
Založený: Aug 2012
Poďakoval/li: 10 krát/18 krát
Karma: 0

Ďalšia

Naspäť na Novinky a zaujímavosti

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!