Svitá na Slovensku online pokru na lepšie časy? (časť 3/3)

Diskusia k článkom, krátkym správam a o všetkom zaujímavom, čo ste sa niekde dozvedeli

Svitá na Slovensku online pokru na lepšie časy? (časť 3/3)

Odoslaťod admin 06 Okt 2018 16:30

Diskusia k článku: Svitá na Slovensku online pokru na lepšie časy? (časť 3/3)

V prvých dvoch častiach tejto série článkov sme nazreli do minulosti, aktuálneho diania, ako aj na hlavné zmeny v zákone o hazardných hrách. V poslednej tretej časti sa budeme orientovať prakticky výhradne na online poker, teda na to, čo konkrétne zmeny v zákone znamenajú a čo všetko to môže priniesť hráčom.




Zmeny v online hazardných hrách
Pokrových hráčov môže tešiť fakt, že najvýraznejšou zmenou v rámci celého zákona je sprístupnenie možnosti získať v Slovenskej republike licenciu na hazardné hry aj spoločnostiam nesídliacim v Slovenskej republike! Licenciu budú môcť po novom získať spoločnosti sídliace v Európskej Únii, respektíve pôsobiace v rámci Európskeho hospodárskeho priestoru.

V dôvodnej správe k návrhu zákona nájdeme množstvo "nových (a dobrých) zistení", ako:
1. "Prevádzkovanie hazardných hier najmä v online prostredí v ostatných rokoch dynamicky rastie."
2. "Aktuálne podmienky prevádzkovania hazardných hier na Slovensku neumožňujú subjektom so sídlom v zahraničí uchádzať sa o udelenie online licencie na prevádzkovanie hazardných hier na Slovensku,....". "Uvedené skutočnosti predstavujú obmedzenie aktivít pre zahraničných poskytovateľov hier v online prostredí,...."
3. "Hlavným zámerom navrhovanej úpravy je komplexná regulácia hazardných hier, ktorá by výraznejšou...

Celý článok => Svitá na Slovensku online pokru na lepšie časy? (časť 3/3)
Obrázok používateľa
admin
 
Príspevky: 22143
Založený: Sep 2008
Poďakoval/li: 132 krát/177 krát
Karma: 12

Re: Svitá na Slovensku online pokru na lepšie časy? (časť 3/3)

Odoslaťod 3flash3 07 Okt 2018 16:04

nice read :good:

Za tento príspevok od 3flash3 poďakovali :
roy016
Obrázok používateľa
3flash3
 
Príspevky: 1502
Založený: Feb 2008
Poďakoval/li: 53 krát/410 krát
Karma: 48

Re: Svitá na Slovensku online pokru na lepšie časy? (časť 3/3)

Odoslaťod DevilMayCry 09 Okt 2018 08:34

Neoslovili ste niektorých manažérov týchto herní ako sa k tomu stavajú. Licencia by mala stáť 5 miliónov EUR, čo nie je málo.
Obrázok používateľa
DevilMayCry
 
Príspevky: 2111
Založený: Aug 2007
Poďakoval/li: 59 krát/107 krát
Karma: 10

Re: Svitá na Slovensku online pokru na lepšie časy? (časť 3/3)

Odoslaťod Hicks 09 Okt 2018 08:50

Nepoznam cely zakon, ale asi tam bude viac problemovych casti, ako len Sidlo herne. DoxxBet ma sidlo tusim v Ziline, ale stiahol sa z trhu aj tak...
Ak by ziskali licenciu (dobry namet na clanok ktore herne by mali zaujem) aspon 3-4 online herne tak by to bol obrovsky pokrok pre vsetkych. Hraci by mohli hrat, herne si navzajom konkurovat a zarabat a stat by ziskal kopu penazi z dani.
Uz teraz sa tesim na pripadne privatne turnaje PokerPortalu :good:

Za tento príspevok od Hicks poďakovali :
roy016
Hicks
 
Príspevky: 40
Založený: Dec 2014
Poďakoval/li: 0 krát/3 krát
Karma: 0

Re: Svitá na Slovensku online pokru na lepšie časy? (časť 3/3)

Odoslaťod Arakas 09 Okt 2018 19:15

Treba si v prvom rade uvedomiť, kto si tento zákon vyloboval. Boli to lokálne stávkové kancelárie, ktoré si uvedomili, že ľudia sa presúvajú z kamenných pobočiek na internet, kde nevedia konkurovať svetovým stávkovkám. Tie bolo preto treba zakázať. To by však bolo v rozpore s právom EÚ a preto namiesto toho bolo treba stanoviť dostatočne veľký poplatok za licenciu, aby sa ju prakticky nikomu zo zahraničia neoplatilo kupovať.
Takže na lepšie časy určite nesvitá, naopak teoreticky hrozí, že keď už máme na papieri liberalizovaný trh, bude sa aj v rámci EÚ posudzovať prísnejšie ak bude niektorá herňa prijímať hráčov zo Slovenska a niektoré herne (napr. U***et) môžu prestať Slovákov akceptovať.
Arakas
 
Príspevky: 51
Založený: Apr 2007
Poďakoval/li: 0 krát/19 krát
Karma: 4

Re: Svitá na Slovensku online pokru na lepšie časy? (časť 3/3)

Odoslaťod roy016 11 Okt 2018 18:02

DevilMayCry napísal:Neoslovili ste niektorých manažérov týchto herní ako sa k tomu stavajú. Licencia by mala stáť 5 miliónov EUR, čo nie je málo.


Ahoj. Zatial nie. Ale ked to prejde aspon prvym citanim v parlamente niekedy, tak oslovime. Teraz o tom mozno mnohi z nich ani netusia.... Tam nebudu platit len licenciu, ale aj poplatky na Urad pre regulaciu hazardnych hier a co ja viem co este... Takze az ked to bude mat nejaku realnu podobu ten zakon, tak az vtedy sa aj manageri budu vediet lepsie vyjadrit...
roy016
 
Príspevky: 768
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 3 krát/3 krát
Karma: 0

Re: Svitá na Slovensku online pokru na lepšie časy? (časť 3/3)

Odoslaťod DevilMayCry 12 Okt 2018 14:11

roy016 napísal:
DevilMayCry napísal:Neoslovili ste niektorých manažérov týchto herní ako sa k tomu stavajú. Licencia by mala stáť 5 miliónov EUR, čo nie je málo.


Ahoj. Zatial nie. Ale ked to prejde aspon prvym citanim v parlamente niekedy, tak oslovime. Teraz o tom mozno mnohi z nich ani netusia.... Tam nebudu platit len licenciu, ale aj poplatky na Urad pre regulaciu hazardnych hier a co ja viem co este... Takze az ked to bude mat nejaku realnu podobu ten zakon, tak az vtedy sa aj manageri budu vediet lepsie vyjadrit...


A aký je názor redakcie? :) Myslíte si, že tie herne ktoré sa stiahli opäť budú dostupné? Tá cena sa mi zdá privysoká pre taký malý trh ako je Slovensko... Ja som skončil s pokrom keď skončila 888 (zhodou okolností sa mi práve vtedy narodil aj syn :D ), hrávam len sporadicky ale rád by som sa k tomu opäť časom vrátil... PS pre mňa nemá zmysel, príliš veľa hráčov na turnajoch. Hrávam len výročné sunday milion. 888 bola pre mňa ideálna herňa.
Obrázok používateľa
DevilMayCry
 
Príspevky: 2111
Založený: Aug 2007
Poďakoval/li: 59 krát/107 krát
Karma: 10

Re: Svitá na Slovensku online pokru na lepšie časy? (časť 3/3)

Odoslaťod roy016 15 Okt 2018 22:10

DevilMayCry napísal:
roy016 napísal:
DevilMayCry napísal:Neoslovili ste niektorých manažérov týchto herní ako sa k tomu stavajú. Licencia by mala stáť 5 miliónov EUR, čo nie je málo.


Ahoj. Zatial nie. Ale ked to prejde aspon prvym citanim v parlamente niekedy, tak oslovime. Teraz o tom mozno mnohi z nich ani netusia.... Tam nebudu platit len licenciu, ale aj poplatky na Urad pre regulaciu hazardnych hier a co ja viem co este... Takze az ked to bude mat nejaku realnu podobu ten zakon, tak az vtedy sa aj manageri budu vediet lepsie vyjadrit...


A aký je názor redakcie? :) Myslíte si, že tie herne ktoré sa stiahli opäť budú dostupné? Tá cena sa mi zdá privysoká pre taký malý trh ako je Slovensko... Ja som skončil s pokrom keď skončila 888 (zhodou okolností sa mi práve vtedy narodil aj syn :D ), hrávam len sporadicky ale rád by som sa k tomu opäť časom vrátil... PS pre mňa nemá zmysel, príliš veľa hráčov na turnajoch. Hrávam len výročné sunday milion. 888 bola pre mňa ideálna herňa.

Moj osobny nazor (aj ked tu redaktoruje v podstate uz len flash a xaress - obom verejne Dakujem) je: 1. Tento navrh zakona vznikol kvoli tomu, aby do statneho rozpoctu dostali dalsie dane. 2. Vznikol aj preto, aby kamennym automatovym herniam poskodili, aby ti "velki hraci na trhu" boli este viac dominantnymi (vid. 2/3 clanok). 3. atd., atd. (mam xy poznamok, ale nebudem to riesit). 4. TO HLAVNE: Podla mna ich do toho dotlacili PS a PP s tym, ze chceli to riesit cez EU, lebo doterajsi zakon je v rozpore s EU zakonmi. Proste 2 silny hraci sa im postavili. A obaja su tu akoze nezakonne a PS je topmega lider na trhu. Cize ich neblokuju? Preco? Su na zozname zakazanych stranok.... 5. MOJA ODPOVED: Ano, okrem PS a PP sa podla mna vratia na SVK cca iba 3 legalne herne. Tippval by som hlavne 8××poker. Ja som tam tiez hraval. A tiez som prestal hrat s ich zanikom... PS: Dufam, ze staci. Ale rad odpoviem aj na dalsie otazky. Kludne tadeto, alebo cez sukromne spravy (aby som tu nepisal dlhe..., co dlhe, ved dlha je iba cesta k Dankovej rigoroznej praci :) )
roy016
 
Príspevky: 768
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 3 krát/3 krát
Karma: 0

Re: Svitá na Slovensku online pokru na lepšie časy? (časť 3/3)

Odoslaťod DStruan 18 Okt 2018 20:19

Dobrý deň .
Som ešte aj v tomto čase aktívnym hráčom na stranke Pa***Poker.
Je pre mňa veľmi zaujímavé že presne túto stránku som medzi zakázanými na tom veľkom zozname nenašiel.
Myslíte že je to náhoda alebo proste naši páni politici/úradníci (ktokoľvek z nich je zodpovedný) predpokladajú že pridaním do zakázaných stránok B**n nejak naznačujú že aj Pa***Poker je zakázaný ?
Máte niekto informácie o nejakých postihoch ktoré by sa hráčom (či už porušujú "zákon" nevedome alebo nie) mohli napariť ?
Mám sa báť o to že ak si nebudem ich stránku každých 15 minút refreshovat tak sa prihlásim nezákonne a všetok môj potenciálny profit ma môže dostať do basy alebo ako to vlastne je ? . Ten fakt že chcú niečo zakázať a zároveň sa neobťažujú najprv zablokovať stránky aby sme sa k tomu dostali mi príde postavená na hlavu . Ale Slovakia :wall: proste.
Na stránke stretávam mnohých hráčov prihlásených s lokalitou Slovakia mimochodom preto ma ani nenapadlo držať sa neustale updatovanym v tomto smere.

Vďaka za tieto články a povedal by som gl na stoloch. Ale existujú ešte nejaké vôbec ? :wall: :wall: :wall:
DStruan
 
Príspevky: 1
Založený: Okt 2018
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: Svitá na Slovensku online pokru na lepšie časy? (časť 3/3)

Odoslaťod Hicks 19 Okt 2018 10:36

DStruan napísal:Dobrý deň .
Pa***Poker som zakázaný na tom veľkom zozname nenašiel.

Tym padom mas Ty po probleme a pravdepodobne ani Pa* Poker este nedostal vyzvu na ukoncenie cinnosti (Inak by sa bud stiahol z trhu ako 888, alebo by sa po case ocitol na zozname)

Predpokladajú že pridaním do zakázaných stránok B**n nejak naznačujú že aj Pa***Poker je zakázaný ?

Tu asi nie je co predpokladat a musia vsetky subjekty riesit samostatne, aj ked herne mozu medzi sebou zdielat hracsky pool alebo cokolvek ine...

Máte niekto informácie o nejakých postihoch ktoré by sa hráčom (či už porušujú "zákon" nevedome alebo nie) mohli napariť ?

O nicom takom som nepocul a tak predpokladam, ze z hracskeho pohladu moze nastat drobny problem, ze nebude moct otvorit stranku herne (pre skusenejsieho uzivatela jednoducho riesitelne, neskusenejsi sa pripoji na internet, kde stranka nie je blokovana) a poslat si peniaze na svoj ucet.
Dalsi problem moze byt ze nebude mozne poslat peniaze do herne (Z dovodu blokacie bankou) toto bude asi problem len pre novych hracov, alebo tych co si znulovali bank roll. Pokial viem banky nebudu blokovat pohyb penazi opacne, cize z herne k hracovi. Opravte ma ak niekto vie o niecom inom...

Ten fakt že chcú niečo zakázať a zároveň sa neobťažujú najprv zablokovať stránky aby sme sa k tomu dostali mi príde postavená na hlavu
Tu s Tebou nesuhlasim a postup sa mi zda v poriadku. Ak by najprv zablokovali stranky a az potom informovali o tom ze su zakazane, sposobilo by to vela problemov. Hraci by zacali riesit problem s pripojenim na web a netusili by kde je problem, takto maju cas si vybavit vsetko predom. Herna by tiez stracala cas zistovanim, kde je problem a takto ma moznost sa stiahnut z trhu, alebo sa stazovat na nezakonnosti voci pravu EU.
Hicks
 
Príspevky: 40
Založený: Dec 2014
Poďakoval/li: 0 krát/3 krát
Karma: 0

Ďalšia

Naspäť na Novinky a zaujímavosti

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 12 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!