Aircraft accident in Madrid

Čo sa inde nehodí, no stále je to diskusia o pokri

Aircraft accident in Madrid

Odoslaťod beinn 21 Aug 2008 20:22

napisem trosku odveci..

nevem ci ste zaregistrovali co sa stalo vcera na madridskom letisku...ak nie tak pri starte lietadla Spanair sa mu vznietil jeden motor a cele zacalo horiet..neprezilo 153 ludi zo 172...

preco to pisem? mam trosku obavy pretoze zajtra letim z madridu domov..povodne som mal ist tou istou leteckou spolocnostou do viedne a dokonca tym istym typom lietadla...na poslednu xvilku som to zmenil takze letim domov s CSA..
beinn
 
Príspevky: 149
Založený: Jún 2007
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

re:

Odoslaťod buschle 21 Aug 2008 21:52

no hrozne, co sa stalo. Ale letecka doprava je ta najbezpecnejsia takze sa neboj. Ked si vezmes ze na svete su tisicky letov kazdy den a len 2-3krat padne do roka lietadlo. Urcite sa tym ludom ale do tych lietadiel nechce moc teraz. Inak ked si to uz spomenul nechcem vediet co za sroty ruske pouziva SkyEurope.
Obrázok používateľa
buschle
 
Príspevky: 3094
Založený: Jún 2007
Poďakoval/li: 47 krát/133 krát
Karma: 23

Re: re:

Odoslaťod beinn 22 Aug 2008 09:11

no trosku sa obavam pretoze v priemere lietam cca kazde 2 tyzdne..mam taky job..trosku ma to vzalo pretoze ked si pomyslim, ze som mal s nimi letiet a este tym istym lietadlom..nikdy nevies kedy ta xyti statistika..to iste sa moze prihodit poker PROSom..tiez lietaju dost casto
beinn
 
Príspevky: 149
Založený: Jún 2007
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: re:

Odoslaťod cstrike22 22 Aug 2008 09:21

buschle si trosku mimo misu kamo, skyeurope ma jednu z najmodernejsich leteckych flotil v europe. Myslim, ze len Ba-Kosice lieta nejaka sracka
cstrike22
 
Príspevky: 1212
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 4

Re: Re: re:

Odoslaťod somNula 22 Aug 2008 09:33

veru tak, skyeurope ma dost modernizovane boings, BA-KE a BA-Praha (co lietalo) su tie vrtulove, ktore su urcene na nizsie vysky a kratsie lety, ale aj tie su v pohode

so skyeurope som letel tento vikend, predchadzajuci

skor sa obavam ryanairu :)
somNula
 
Príspevky: 610
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

maly pribeh

Odoslaťod beinn 22 Aug 2008 09:34

akurat mi spanielsky kolega dorospraval o jeho znamej co robi v Spainair a akurat ked to lietadlo vybuxlo prilietala na palube lietadla ktore islo opacnym smerom (Z Kanarskyx do Madridu), takze to mala ako na "tacke"...

hned ako pristali tak dostali ulohu rozdelit si a obist vsetky rodiny v Madride..ked vyxadzali z letiska, napadli ix ludia pretoze vydeli Spanair uniformy (ani sa im necudujem)..museli ix sprevadzat policajti

skoncila asi o pol noci a nemohla ist domov tak zavolala zene mojho kolegu ci moze u nix prespat..ked prisla k nim rozpravali sa celu noc a rano ked vysiel list pasazierov xcela pozriet ci nahodou nenatrafi na neakeho znameho, ktory v tom lietadle sedel..samozrejme ze nasla..plakala cely den..samozrejme dufala, ze prave on bude medzi tymi 19 stastnymi...vecer zverejnili list tyx co prezili...neakym zazrakom bol medzi nimi...isla hned za nim do nemocnice..

to co z neho dostala bolo malo, ale povedal ze vsetci co prezili sedeli v prvej polovici lietadla (logicke McDonnell Douglas M-82 ma motory na zadnyx kridlax-preto tomu lietadlu moc neverim...)..ze to bolo strasne...okolo same obhorene tela a ohen...myslel si ze neprezie ani on..nastastie to zacali pohotovo hasit tak ix odtial dostali...

co sa tyka accidentu...prvy pokus na vzlet odlozili, pretoze pilot odmietol vzlietnut...nasiel neaku xybu..neviem na com neviem kde..jedni vravia ze to bol ukazovatel vonkajsej teploty druhi zase ze sa mu nezdal motor (ten co potom vybuxol)..
samozrejme neaky magor dal zelenu na druhy pokus..
ked vzlietali tak niekde v 3/4 trate zaculi silny vybux vzadnej casti..pilot uz nemohol zastat (pretoze by presvihol koniec trate-mozno ze to by bolo lepsie riesenie) tak sa pokusil zo strojom vzlietnut a vratit sa naspat..samozrejme ked xcel vzlietnut musel tomu viac "natlakovat"...hned potom zacal motor horiet a spadli do pola..koniec poznate..
beinn
 
Príspevky: 149
Založený: Jún 2007
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

hm xybicka :)

Odoslaťod beinn 22 Aug 2008 09:35

lol vydeli :) videli
beinn
 
Príspevky: 149
Založený: Jún 2007
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: Re: Re: re:

Odoslaťod beinn 22 Aug 2008 09:38

90% letov xodim s CSA..tiez maju moderne stroje...najnovsie airbusy 319/320...len co ma mrzi je ze na slovensko posielaju vysluzile stroje..takze tiez je to divoke dakedy...
co sa tyka SkyEurope mate pravdu..maju najlepsiu flotilu v Europe
beinn
 
Príspevky: 149
Založený: Jún 2007
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

re:

Odoslaťod buschle 22 Aug 2008 09:56

ten 26 rocny chalan a jeho zena (alebo frajerka) 26rocna nestihli start dosli 3min po starte.
Obrázok používateľa
buschle
 
Príspevky: 3094
Založený: Jún 2007
Poďakoval/li: 47 krát/133 krát
Karma: 23


Naspäť na Ostatné

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!