outs odds pot odds

Ak si neviete rady s niečím ohľadom pokru, opýtajte sa

outs odds pot odds

Odoslaťod romano24 28 Nov 2008 17:14

Je to správne či nie?
pf bolo ja sb raise 5 bb call 5.ja na flope chcek on bet 5
na ruke mam - JQ v diamantoch a na flop pride 5d 8d As -mam 9 outs pravdepodobnost ze pride na turn 20%?a na river 35%
Moje odds su 4:1?
pot odds mam 3:1?cize by som ho nemal dorovnat?prosim v tomto smere potrebujem poradit. Dakujem
romano24
 
Príspevky: 2
Založený: Jún 2008
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: outs odds pot odds

Odoslaťod dzejkej 28 Nov 2008 17:26

romano24 napísal:Je to správne či nie?
pf bolo ja sb raise 5 bb call 5.ja na flope chcek on bet 5
na ruke mam - JQ v diamantoch a na flop pride 5d 8d As -mam 9 outs pravdepodobnost ze pride na turn 20%?a na river 35%
Moje odds su 4:1?
pot odds mam 3:1?cize by som ho nemal dorovnat?prosim v tomto smere potrebujem poradit. Dakujem


ano, tvoje odds, ze Ti pride diamond na turne je 4 : 1 a pot odds su 3 : 1

to, ci by si to callnut mal alebo nie je zlozitejsia otazka:
  • ak mas pocit, ze vyhrat Ti to moze flush a nie outy nie su napr. J alebo Q
  • ak mas pocit, ze super sa neda bluffovat
  • ak mas pocit, ze na turne bude betovat znova a tak, ze Ti tiez neda dobru cenu na draw
  • ak mas pocit, ze ak pride diamond, tak super Ti zo svojho stacku uz nic nezaplati, teda ziskas iba to, co je v pote

tak to call nie je :) ..

no pre zaciatocnikov je naozaj idealne vypocitat si presne to, co si si pocital Ty a podla toho call/fold .. tym nic nepokazis a dlhodobo na tom budes zarabat

EDIT: aby bolo zrejme, preco sa call neoplati, tak si zober tento zjednoduseny pripad - kazde 4 ruky (80%) stratis 5xBB a kazdu piatu (20%) vyhras 15xBB, to znamena, ze na tejto hre priemerne stratis 15xBB - 4x 5BB = -5xBB
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: outs odds pot odds

Odoslaťod romano24 28 Nov 2008 17:52

Jasne že je to zloitejsie len matematicky ma to zaujímalo že ci to vsetko počitam dobre :) .
Takže matematicky to je tak ked mam vačšie pot odds ako odds tak sa oplati dorovnat?!
Dakuejm za pomoc
romano24
 
Príspevky: 2
Založený: Jún 2008
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: outs odds pot odds

Odoslaťod dzejkej 28 Nov 2008 17:54

romano24 napísal:Jasne že je to zloitejsie len matematicky ma to zaujímalo že ci to vsetko počitam dobre :) .
Takže matematicky to je tak ked mam vačšie pot odds ako odds tak sa oplati dorovnat?!
Dakuejm za pomoc


no zober si situaciu, ked budes mat pot odds 4 : 1 a odds na vyhru 3 : 1 prepocitaj si to podla editu .. odpovies si sam ;)
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: outs odds pot odds

Odoslaťod hulmazas2 28 Nov 2008 18:06

Ja si to pocitam uupplne jednoducho a to v %.
Pravdepodobnost ze ti na turn pride flush, je tych 19,6%...a teraz mas dorovnat 5BB do 15BB potu. Ja si proste poviem "5 krat kooolko je 15? 3 krat...cize mame 3:1 odds, perhodim si to na druhu stranu, dostanem 1:4..."4 krat kooolko je 100? Krat 25...25%

20% je menje ako 25%, cize fold...uplne jednoducha matematika, ale kazdy nech si pocita, ako jemu vyhovuje, mne takto:-) :o
hulmazas2
 
Príspevky: 685
Založený: Jan 2008
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: outs odds pot odds

Odoslaťod dzejkej 28 Nov 2008 18:13

Pekny matematicky tutorial :).

Este rada, ked si chces previest pocet outs na sancu na vyhru v percentach. Najrychlejsie a najmenej presne je to :

Kód: Vybrať všetko
sanca v % na vyhru = pocet outs * pocet streetov


to znamena, ak pocitas z flopu na turn alebo z turnu na river, pocet streetov = 1, ak pocitas z flopu na river, tak je to 2.
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: outs odds pot odds

Odoslaťod keso26 28 Nov 2008 19:54

..a mozno ze Ti pomozu aj tieto clanky :)
http://www.pokerportal.info/poker-novinky ... pot-odds-i.
http://www.pokerportal.info/poker-novinky ... ot-odds-ii.
http://www.pokerportal.info/poker-novinky ... d-pot-odds

viac clankov kde rozne su rady pre hracov najdes tak, ze kliknes na zalozku "spravy" a potom vyberies "rady pre hracov"
http://www.pokerportal.info/poker-novinky ... re-hracov/
Obrázok používateľa
keso26
 
Príspevky: 4853
Založený: Mar 2007
Poďakoval/li: 58 krát/90 krát
Karma: 26


Naspäť na Otázky začiatočníkov

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!