Fantasy okienko

Zberný kôš správ, ktoré nemajú súvis s témami

Re: Fantasy okienko

Odoslaťod yegon 06 Feb 2009 00:35

Poznate knihy od Markusa Heitza? Je to nemecky autor a u nas boli vydane jeho knihy Trpaslici, Vojna Trpaslikov a este jedna alebo dve ktorych nazvy si nepamatam ale su o tych istych hrdinoch. Je to vynikajuca seria.

Teraz od neho citam seriu "Ulldart - Die dunkle zeit" (myslim ze u nas to este v preklade nevyslo) a tiez sa mi velmi paci a na moju radost je hodne pocetna (10+ 500 stranovych knih mnam)
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: Fantasy okienko

Odoslaťod dzejkej 06 Feb 2009 04:20

Citat tolko fantasy v nemcine by ma urcite zabilo :crazy: . Ak by to vyslo v cz/sk preklade, tak by som sa na to mrkol. V tejto oblasti ja az taky prehlad nemam, precital som tolkienovky a asi 20 pratchettoviek a to je tak vsetko :fish: :D .
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: Fantasy okienko

Odoslaťod buschle 06 Feb 2009 07:22

Mne staci aj fantasy na pokrovych stoloch. :P
Obrázok používateľa
buschle
 
Príspevky: 3094
Založený: Jún 2007
Poďakoval/li: 47 krát/133 krát
Karma: 23

Re: Fantasy okienko

Odoslaťod yegon 06 Feb 2009 08:00

dzejkej napísal:Citat tolko fantasy v nemcine by ma urcite zabilo :crazy: . Ak by to vyslo v cz/sk preklade, tak by som sa na to mrkol. V tejto oblasti ja az taky prehlad nemam, precital som tolkienovky a asi 20 pratchettoviek a to je tak vsetko :fish: :D .


a videl si filmy o zemeploche? myslim ze zatial vysli dva Hogfather a Color of magic - obidva sa mi celkom pacili aj ked na knihy sa nechyta asi nic. BTW mam pocit ze Pratchettovky su jedine knihy ktore su v preklade (ceskom) lepsie nez original - ten typek co ich preklada do cestiny je genius

discworld boli aj adventury hry na pc, neviem ci 2 alebo 3, hral som prvy diel a bola to velka sranda :)
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: Fantasy okienko

Odoslaťod buschle 06 Feb 2009 08:53

Narnia -seria necital niekto nahodou ? by ma zaujimalo ci to je dobre :)
Obrázok používateľa
buschle
 
Príspevky: 3094
Založený: Jún 2007
Poďakoval/li: 47 krát/133 krát
Karma: 23

Re: Fantasy okienko

Odoslaťod yegon 06 Feb 2009 11:17

narniu som cital zo 3-4 knihy, ale je to urcene skor pre mensie deti, dej je absolutne linearny a jednoduchy - je to cista rozpravka a nie fantasy pre dospelych. Target audience 8-12 rokov. Filmy su trosku spracovane aby oslovili aj starsich ale tiez som z nich nebol nejaky nadseny ako povedzme z pana prstenov alebo prvych par dielov harryho pottera. Z narnia knih sa mi este tak najviac pozdaval princ kaspian

btw peter jackson dokoncuje hobbita - mnam uz nech to je v kinach
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: Fantasy okienko

Odoslaťod dzejkej 06 Feb 2009 12:14

yegon napísal:a videl si filmy o zemeploche? myslim ze zatial vysli dva Hogfather a Color of magic - obidva sa mi celkom pacili aj ked na knihy sa nechyta asi nic. BTW mam pocit ze Pratchettovky su jedine knihy ktore su v preklade (ceskom) lepsie nez original - ten typek co ich preklada do cestiny je genius

discworld boli aj adventury hry na pc, neviem ci 2 alebo 3, hral som prvy diel a bola to velka sranda :)


jeden discworld som hraval, filmy som myslim nevidel, ale s tym prekladom suhlasim .. ten Kanturek, co preklada jeho kusky, je naozaj vyborny, s tym rozhodne suhlasim :)
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: Fantasy okienko

Odoslaťod yegon 27 Apr 2009 09:57

Prave som dorazil seriu knih od Davida Eddingsa The Belgariad a The Malloreon, boli to prve fantasy knihy ktore som cital kedysi davno a ktore ma chytili a pritiahli k tomuto zanru. Som rad ze som si ich "zopakoval" su naozaj vynikajuce :)
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: Fantasy okienko

Odoslaťod Horsey7 27 Apr 2009 10:15

hm pustil by som sa do niecoho, ale radsej nie mega sagu..skor nejake poviedky typu Zamboch, nieco menej mysticke ale viac cynicke (Kulhankov mam precitanych vsetkych)
Obrázok používateľa
Horsey7
 
Príspevky: 2703
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 38 krát/68 krát
Karma: 27

Re: Fantasy okienko

Odoslaťod Sunwu 27 Apr 2009 12:02

ja som si teraz spravil radost a kupil som si v anglictine zobrane spisy Lovecrafta, co sice nie je fantasy, ale na to, ake je to stare, je to vyborne :-)
Obrázok používateľa
Sunwu
 
Príspevky: 860
Založený: Mar 2007
Poďakoval/li: 7 krát/13 krát
Karma: 6

Predchádzajúca

Naspäť na Odveci

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!