Ako hrať kvalifikačné turnaje?

Diskusia k článkom, krátkym správam a o všetkom zaujímavom, čo ste sa niekde dozvedeli

Ako hrať kvalifikačné turnaje?

Odoslaťod admin 18 Sep 2008 06:40

Diskusia k článku: Ako hrať kvalifikačné turnaje?

Je začiatok júna a my máme poslednú šancu kvalifikovať sa na Main event WSOP. Preto sme poprosili o radu dánskeho pokrového profesionála Alexandra Krojgaarda Petersena alias Alex KP. Hoci jeho najobľúbenejšou hrou je Pot Limit Omaha, kde momentálne hráva cash game 25/50 je veľmi úspešný aj v turnajoch, o čom svedčí fakt, že  posledné 4 nedele hral vždy 1 satelit. A výsledky? Na troch turnajoch sa mu podarilo získať ticket, na 4-tom vypadol na Bubble. Podarilo sa mu získať baličky na EP Monte Carlo, Irish Open a samozrejme na Main Event WSOP 2009.Takto hrá Alex KP satelitné turnaje:\"Zo začiatku sa moja hra takmer nelíši od normálneho turnaja. Hrám pomerne opatrne, dávam hlavne pozor, aby som nehral svoje Draw Hands príliš agresívne. Mám totiž len jeden turnajový život. Keď začnú Blinds stúpať snažím sa hrať trochu agresívnejšie a snažím sa vybudovať Stack hlavne pomocou Steals a Re-steals. V normálnom turnaji je to tiež dôležité, avšak v kvalifikačnom ešte oveľa dôležitejšie, pretože dobrý Stack budem neskôr potrebovať, aby som mohol klásť súperov pod tlak. Hráči ktorí sú majú približne priemerný Stack reagujú na tlak úplne inak ako v normálnom turnaji. Myslia si totiž, že ich šanca na kvalifikovanie sa zvýši, keď budú hrať opatrne a nebudú sa púšťať do žiadnych konfrontácii. Títo hráči často príliš neskoro zistia, že...

Zobraziť celý článok
Obrázok používateľa
admin
 
Príspevky: 22169
Založený: Sep 2008
Poďakoval/li: 132 krát/177 krát
Karma: 12

Naspäť na Novinky a zaujímavosti

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!