CZ/SK blog by Zdeno

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

CZ/SK blog by Zdeno

Odoslaťod Zdeno 01 Júl 2009 08:56

Zdravím,

vzhledem k tomu, že jsem se rozhodl znovu (podrobnosti viz níže) začít hrát poker a tentokrát snad i trošku vážněji, rozhodl jsem se i začít psát blog a být víc aktivní na fórech, které pravidelně sleduji (PG.cz, PP.sk).

Takže krátce o sobě: Jmenuji se Zdenek (ovšem každý mi říká Zdeno), je mi 21, pocházím z Orlové, ale od 18 žiju s přítelkyní v Brně, kde studuju práva na MU.

Začátky

Předtím, než jsem začal hrát poker, jsem se krom jiného věnoval valuebettingu, a odtud jsem se vlastně dostal i k prvnímu okušení nějakého dolarového SNG na bwinu. To mohlo být někdy před rokem a kousek. Pak taková ta klasika, nějaké ty dolarové SNG (tou dobou jsem opravdu nevěděl nic o tom, že 1+0.20 není moc fajn), freerollky…

„Kariéra - online“

Nyní tomu bude přesně rok, kdy jsem začal brát poker řekněme trošku vážněji a v červenci 2008, když jsem měl o prázdninách dost času a krátce před tím jsem objevil jako první právě Pokergamers, jsem začal hrát NL10 na bwinu. Hra na 6 stolech překvapivě nesla a tak jsem si ještě ten měsíc objednal 24palcový širokoúhlý monitor a začal hrát víc stolů (10-12, což byl max), konečně bez překrývání.

Dál se vcelku dařilo, v září jsem přešel na Tower, takže bonusky hodně pomohly. Bohužel jsem ale byl nucen často cashoutovat, jelikož jsem poker prakticky vyměnil za sázení a potřeboval jsem často něco kupovat při zařizování, atd. Hodně úspěšně (na NL10 poměry) jsem hrál asi 6 měsíců, když cashouty a jiné události znamenali pauzu. Poslední měsíc nebo dva jsem hrál (jelikož se nedařilo na cashce) DoNy.

Teď tedy pár měsíců pauzíruju a jen občas si pinknu něco menšího, před měsícem jsem jen clearnul na P****Stars 50+50 dolarů od Pokerstrategy právě na DoNech. A taky učím hrát přítelkyni, která už celkem vyhrála asi 11 $ minulý měsíc na freerollech na Stars, šikulka :-) Taky mám fakt štěstí, krom jiného v tom, že jí nevadí, že hraju, ale dokonce mě podporuje.

Live

Live jsem hrál všehovšudy dvakrát, jeden fun turnaj v nějakém pseudolimit pokeru, kde jsem vyhrál MP3 a poté jsme minulý rok navštívili s velmi dobrým kamarádem Honorii na 400+400, kde to celkem šlo až do doby, než jsem našel KK a vyraisoval jsem se právě s kamarádem, který si losnul stejný stůl do allinu, otočil AA. Něco mi ještě zbylo, dostal jsem na final jako short, ale double nevyšel.
Pak už jen párkrát live HU, ve kterém jsem hodně marný.

Nový začátek

Teď budu mít konečně trošku více času a taky jsem našetřil (bohužel ne tak safe, jako jsem chtěl a ne tak velký ohledně deposit bonusu) BR na NL10.
Postupem času jsem si ujasňoval novou hernu a výběr nakonec padl na Pokergalaxy (dobré bonusy, fishky, tak uvidíme).

Cíle

Krátkodobé:
- Zabydlet se na herně, cítit se při hře v klidu
- Sehnat si HEM, rozjet ho a postupně se učit používat při hře

Střednědobé:
- Udělat hodně safe BR na NL10
- Psát pravidelně blog
- Postovat handy, diskutovat

Dlouhodobější:
- Pokud nebudou třeba cashouty, dostat se na NL20 a pak se uvidí

Mimo poker:
- Žít šťastně jako doposud (main) :-)
- Začít se trošku hýbat!
- Zamyslet se nad školou a v září zkusit napravit, co jsem teď posral svou leností se učit

Předem děkuji všem, kteří se mnou budou mít občas trpělivost a kteří pomáhají (nejen) v diskusích o handách.

Tomu, kdo dočetl až sem, děkuji, a všem přeji GL

Zdeno
Zdeno
 
Príspevky: 12
Založený: Júl 2009
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: CZ/SK blog by Zdeno

Odoslaťod Xaress 01 Júl 2009 09:17

Vitaj a :gl:
Xaress
 
Príspevky: 466
Založený: Dec 2007
Poďakoval/li: 41 krát/19 krát
Karma: 10

Re: CZ/SK blog by Zdeno

Odoslaťod keso26 01 Júl 2009 09:41

pekne ciele, drzim palce :good:
Obrázok používateľa
keso26
 
Príspevky: 4853
Založený: Mar 2007
Poďakoval/li: 58 krát/90 krát
Karma: 26

Re: CZ/SK blog by Zdeno

Odoslaťod APminer 01 Júl 2009 10:05

:gl:

PS: pokud by jsi chtel hrat live, tak v Honorii probihaji turnajky CZ+SK studentske ligy (unipoker.cz) ;)
Obrázok používateľa
APminer
 
Príspevky: 5335
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 178 krát/100 krát
Karma: 16

Re: CZ/SK blog by Zdeno

Odoslaťod obivano 01 Júl 2009 10:06

:gl:
Obrázok používateľa
obivano
 
Príspevky: 887
Založený: Feb 2009
Poďakoval/li: 2 krát/8 krát
Karma: 7

Re: CZ/SK blog by Zdeno

Odoslaťod Zdeno 01 Júl 2009 10:17

APminer napísal::gl:

PS: pokud by jsi chtel hrat live, tak v Honorii probihaji turnajky CZ+SK studentske ligy (unipoker.cz) ;)


Asi časem (live obecně)... teď zrovna nemám toliko prostředků a musím se to zase naučit hrát :)

Jinak díky všem
Zdeno
 
Príspevky: 12
Založený: Júl 2009
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: CZ/SK blog by Zdeno

Odoslaťod 7castle 01 Júl 2009 13:44

Nazdar,

ja len ze hlavne treba vela citat, tak usetris kopu $$ ked nebudes robit veci o ktorych sa vie ze su stratove, a nebudes na to musiet prist sam.

Inak samozrejme gl.
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: CZ/SK blog by Zdeno

Odoslaťod APminer 01 Júl 2009 17:36

Zdeno napísal: ... teď zrovna nemám toliko prostředků ........

Jinak díky všem


no právě, jsou to turnaje za 300-400 Kč ;)
Obrázok používateľa
APminer
 
Príspevky: 5335
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 178 krát/100 krát
Karma: 16

Re: CZ/SK blog by Zdeno

Odoslaťod Zdeno 01 Júl 2009 19:33

APminer napísal:no právě, jsou to turnaje za 300-400 Kč ;)


Jo jo, vím, že jsou takhle dostupné. Jen jak jsem psal, tak tak jsem dal dohromady BR na teď (krom obyčejných věcí jsem v poslední době kupoval nový PC, apod.), takže teď musím dost šetřit, snad se bude dařit a občas si skáknu.

Btw, ty tam chodíš hrát / nebo máš s Honorií něco "víc společného"? :)
Jo a, teď si nejsem jistý, někde jsem tuším viděl, že se snad i stěhovalo do jiných prostor? Já tam byl před rokem, tam u hlavasu...

A ten unipoker je nějak bodovaný apod. (myslím, jestli se vyplatí třeba začít hrát ze začátku školního roku/jestli to má nějaké "sezóny"). Jen ve zkratce, pak si o tom něco přečtu případně.

Dík
Zdeno
 
Príspevky: 12
Založený: Júl 2009
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: CZ/SK blog by Zdeno

Odoslaťod Zdeno 05 Júl 2009 21:23

(1.týden)

Zdravím,

ač se mi zatím pokerově ne úplně příliš daří, a ačkoliv jsem toho ani moc nenahrál (kvůli dvěma důvodům viz níže*), rozhodl jsem se, že budu (krom jiných) dělat týdenní souhrny. Jako sebereflexi, až se za čas ohlédnu a možná je tu víc lidí jako já, kteří si prostě rádi počtou. Takže tady je první:

*K výše zmíněnému:

1) 1.7. jsem se dozvěděl, že jsem uspěl (s přehledem na E) u písemné části jednoho z nejhorších (aspoň co se „odpadovosti“ týká) předmětů na právech, takže jsem musel trošku přehodnotit čas a zkusit se naučit na ústní část (3.7.) Naštěstí se v ISu zelená, takže jsem šťastný přešťastný a mám toho míň na září.
2) Teď ta horší, pokerová část: soft Galaxy: Při zmenšení malé číslice (jak u soupeřů, tak pot, atd. To jsem naštěstí vyřešil, když chodím přes ministoly), ale co stěží překousávám je to, že chybí jakékoliv**, ať již obrazové nebo (hlavně) zvukové upozornění na to, že člověk hraje (při 12ti stolech, které jsem hrál na ongamu jsem to v klidu zvládal, tady mi dělá potíže 9. Což, ruku na srdce, je na NL10 vcelku důležité).

** Jedna z mých největších chyb, jestli se to tak dá nazvat, že u pokeru většinou ještě něco dělám, tedy hlavně se na něco po očku dívám (Tour de France, apod.) Ale toho se nechci vzdát, jinak by mě delší „grind“ fakt příliš nebavil :-) Při větším počtu stolů, ale i tak hrůza zde.

Už už jsem cashoutoval, pak jsem objevil tu možnost chodit přes ministoly, kde je (aspoň 1 chytrá věc) šikovně udělané usazení, kdy to člověka po chvíli hodí vždy na stejné místo dole. Takže tomu dávám ještě šanci, ale moc komfortně se tam necítím, čili se rozmýšlím co dál.

Plus ještě ukázka systému sedání ke stolům, waiting listy docela plné, vždy se hodím automaticky všude (taky alespoň dobrá funkce) a dnes konkrétně: 18:25 otvírám první stůl, 18:31 se teprve otvírá 3., 18:34 stále 3 stoly a u žádného ještě nehraju (čekám na BB), až 18:37 první hra a ještě jsem neměl všech 9 stolů, hrůza)

Moje hra

Docela katastrofa, trošku tiltuju ze softu, občas s TPTK silně betuju, na flopu flush draw a když mě nějaká fishka (no jo, asi bych se s tím měl krotit :-) ) docalluje a na riveru (když dojde třetí od barvy) silně betne, stejně to callnu, ač jsem si „skoro jistý“, že jsem v háji. Ovšem asi taky záleží na odds... zítra se snad pohrabu v HH a postnu pár hand, ve kterých si nejsem jistý…
HEM jsem zatím tedy nekutal.

Výsledky (od 1.7.2009):

- + 14.91 euro na NL10 (hrál jsem cca 1 session denně, dohromady tak 6 hodin)
- + 2 eura z bonusu
- + 2 eura pot limit omaha hi/lo freeroll (zkoušel jsem, jestli jsou ty frýčka dobré, ale moc lidí a dlouhé blindy, takže nic, paradoxně jsem tady asi za malou chvíli udělal z 1.3k 30k, ale pak jsem musel odejít stěhovat kamarádku, takže jsem hodinu sitoutoval, než přišla přítelkyně z venku a na final tablu pushnula a nakonec 8.místo)
- +0,8 eura nějaký express freeroll

Cíle:
- rozhodnout se „co dál“
- postnout nějaké handy

GL všem
Zdeno
 
Príspevky: 12
Založený: Júl 2009
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0


Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!