partia z 2p2

Priestor na diskusiu o odohraných rukách aj mimo blogu

partia z 2p2

Odoslaťod mr_kaktus 18 Aug 2009 09:55

http://forumserver.twoplustwo.com/69/mi ... ld-562069/

Dufam ze som neporusil nejake pravidlo postnutim linku - ak hej tak nech mi admini tento post kludne zmazu :) len ma prosim nezabanujte (lebo na vas zoslem 100BI downswing :D)

Som trochu zmateny hlavne z diskusie nakolko sa vacsina priklana k foldu na riveri. U mna je to superturboinsta snapcall.

Myslienkove pochody:
1. super vyzera ako TAG reg 22/19/9
2. calluje z BTN, aj ked hero neuvadza 3bet stats, osobne si myslim ze na BTN by takyto hrac 3betoval nieco okolo 99+, AJs+ (ale mozno sa mylim - kludne ma opravte :) )
3. super nam calluje aj flop aj turn ale aj napriek vysokemu AF neraisuje - na mna to posobi ako by mal showdownvalue ale nechce budovat velky pot.
4. ak by aj mal 45 - nuts a na zaklade nejakeho uchylneho myslienkoveho pochodu dorovna cbet, nevidim dovod preco by to shipol na riveri, nakolko vie ze vyfolduje vsetky Ax jednoparove ruky a podla tej line je myslim celkom jasne ze hero ma Ax ale nie AJ ked checkol river.
5. osobne si myslim ze villain mal Ax jednoparovu ruku a na riveri otocil madehand na bluff.

Nazory??? Je niekto za fold na riveri? Ak ano preco?
Obrázok používateľa
mr_kaktus
 
Príspevky: 1168
Založený: Aug 2008
Poďakoval/li: 67 krát/61 krát
Karma: 26

Re: partia z 2p2

Odoslaťod Horsey7 18 Aug 2009 11:04

a co tam akoze hero bije okrem bluffu? :)

je tam sice malo udajov o villainovi ale imo clear fold
Obrázok používateľa
Horsey7
 
Príspevky: 2703
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 38 krát/68 krát
Karma: 27

Re: partia z 2p2

Odoslaťod mr_kaktus 18 Aug 2009 11:36

horsey mas pravdu v tom ze hero nebije nic okrem bluffu ale na druhej strane co bude villain s AF9 takymto sposobom valuebetovat resp. flatcallovat flop aj turn bez toho aby si pot pripravil na rivershove - ak ma na flope alebo na turne monster 2pairs, set, str8 neraisol by aspon jednu street? Ak som to dobre vyratal hero potrebuje vyhrat 32% pripadov aby bol jeho call ziskovy a myslim ze toto bude bluff ovela castejsie ako tych 32%....

este ked si rozpisem villainov range - AK, AA,JJ mozme vylucit - to by imo 3betoval PF, AJ/22 by imo raisol na flope alebo na turne, 33/45 by necalloval skoro PSB na flope kvoli reversed implied odds a ak by ich nahodou aj mal tak raisne turn imo, 44 neberiem vobec do uvahy nakolko villain vyzera solidne ------- nestavil by som na to nejaky telesny organ ale podla mna je to bluff :)
Obrázok používateľa
mr_kaktus
 
Príspevky: 1168
Založený: Aug 2008
Poďakoval/li: 67 krát/61 krát
Karma: 26

Re: partia z 2p2

Odoslaťod Horsey7 18 Aug 2009 11:46

villain is 22/19/9 over 100 hands


tiez nemame info ake mal staty hero a aky bol jeho range z pohladu villaina a aka bola history
Obrázok používateľa
Horsey7
 
Príspevky: 2703
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 38 krát/68 krát
Karma: 27

Re: partia z 2p2

Odoslaťod mr_kaktus 18 Aug 2009 12:04

beriem na vedomie ze ta vzorka ruk je relativne mala ale myslim ze aj tak sa da predpokladat, ze villain je z tych agresivnejsich :) viem ze keby bola 10 nasobne vyssia tak je AF podstatne nizsi ale nemyslim ze by sa nam aj tak villain otocil na nejakeho pasivneho callera :)........ale nechcem posobit tvrdohlavo :) radsej pockam ci sem este niekto nehodi nejaky nazor :)
Obrázok používateľa
mr_kaktus
 
Príspevky: 1168
Založený: Aug 2008
Poďakoval/li: 67 krát/61 krát
Karma: 26

Re: partia z 2p2

Odoslaťod dzejkej 18 Aug 2009 12:11

Pekna analyza, mr_kaktus, ale ma to jeden maly hacik. Ak zdvodnujes, preco tam nemoze mat to a ono (kedze neraisoval, atd) a tym padom ukrajujes jeho value range, tak si treba uvedomit aj druhu stranku - ako casto tam vie bluffovat a s cim ..

Kedze board nie je nijak extra drawy, tak prakticky otaca na bluff akurat tak TP ruky a mozno MP, ak maju medzi sebou divokejsiu dynamiku. Sanca, ze super otoci TP ruku na NL50 na bluff je podla mna ZNACNE mensia ako to, ze sa rozhodol so silnymi rukami callnut 2 streety na relativne suchom boarde.

Ved si zober, ze ak mas TP a on Ta callne na flope a raisne na turne, tak casto to zahodis. Ak vsak betnes aj river, tak sam seba presvedcis, ze s tymi pot odds uz musis callnut a ak checknes, tak vobec netusis, na com si a casto sam seba ukecas a klik Call :).
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: partia z 2p2

Odoslaťod mr_kaktus 18 Aug 2009 12:47

JK beriem vsetko co hovoris. len ked si seba predstavim v pozicii villaina a mam trafeny monster (tvarme sa ze mam nejake JJJ, 222), hero mi opencheckuje river nebolo by lepsie betnut povedzme 20 popripade aj kusok menej aby sme dostali value prave z Ax ruk ktore na push foldnu? pretoze ak hero checkuje tak len z dvoch dovodov - chce lacny showdown - v tom pripade imo foldne aj na 2/3 PS bet (len tak orientacne) alebo je tiez silny a chce vyprovokovat nas bluff - v tom pripade pojde over the top a my sa stackneme co sme aj chceli - nevidim zmysel v pushovani s monstrom v tomto spote na opencheck na riveri - aj ked na druhej strane uznavam ze ak by som pushoval river na opencheck vzdy len s bluffom bolo by to velmi lahko exploitable - zacinam byt z toho jelen :)

VYHLASENIE ZE NECHCEM POSOBIT TVRDOHLAVO STALE PLATI :D a ak sa plenum uznesie ze je to clear fold budem to brat ako vecnu a nemennu dogmu nakolko som NL10 :fish: :D
Obrázok používateľa
mr_kaktus
 
Príspevky: 1168
Založený: Aug 2008
Poďakoval/li: 67 krát/61 krát
Karma: 26

Re: partia z 2p2

Odoslaťod dzejkej 18 Aug 2009 13:23

Nevidis zmysel v pushovani s monsterom, ked prave ten push Ti vyznieva podozrivo a je to pre Teba, citujem: "superturboinsta snapcall"? ;)

Prave proti Tebe je evidentne ten push absolutne dobry tah for value, lebo ho zaplatis takmer vzdy :). Je tazke vsak urcit ako dobry je tam super na zaklade par statov a co si mysli o hero-vi a kam taketo veci domysla.

Stale si myslim, ze obratit na bluff ruku, co ma solidnu SD value tu uvidis supemega sporadicky, pretoze ak ma proti sebe CO raisera z 2+2, tak vie, ze to vacsinou nie je passivna fishka a teda moze porazat s TP znacnu casto jeho 2barrelovacieho range a nemusi vymyslat taketo hluposti.
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: partia z 2p2

Odoslaťod mr_kaktus 19 Aug 2009 10:13

ok JK presvedcil si ma :)
Obrázok používateľa
mr_kaktus
 
Príspevky: 1168
Založený: Aug 2008
Poďakoval/li: 67 krát/61 krát
Karma: 26

Re: partia z 2p2

Odoslaťod dzejkej 19 Aug 2009 13:08

mr_kaktus napísal:ok JK presvedcil si ma :)


Obrázok

:angel: :D
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60


Naspäť na Pokrové partie

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!