omaha hi 3/6

Priestor na diskusiu o odohraných rukách aj mimo blogu

Re: omaha hi 3/6

Odoslaťod wizdo 16 Sep 2009 17:25

tomm napísal:
NO posledny moze mat skludom 3456 a iny preco nie nieco typu KQJ4ds, A345ds a pod...


Nepovedal som, ze to nemozu mat, bez blizsieho popisu to podla stackov vyzerali byt regulari, taky hrac by mal vediet, ze ruky typu ako si napisal, su castokrat dominovane.


No ja som hraval PL200 nejaku tu dobu a mozem povedat ze tam sa mi prave regulary stackovali na vselijakych flopoch s rukami KOJ8 ked na flop prislo 852r a ja som mal jasne AAxx...

AK bol prvy regular tohto typu, tak s rukou typu KJT7 vie ze ak trafi flop napr 257 tak sa skludom do AAxx moze stacknut lebo ma dost deadmoney nato aby tych jeho cca 40% bolo EV ok...

Posledny a predposledny uz vlastne platia skoro s cimkolvek tym viac ak je ferkan hrac typu AAxx nepolozim a oni maju akykolvek par na ruke s niecim rozumnym k nemu....
wizdo
 
Príspevky: 1681
Založený: Mar 2007
Poďakoval/li: 18 krát/28 krát
Karma: 11

Re: omaha hi 3/6

Odoslaťod tomm 16 Sep 2009 18:26

odpoviem Ti na to citaciou niekoho mudrejsieho: (Jeff Hwang - PLO Poker, The Big Play Strategy)

"Hands like A235ds or As2s4K are virtual trash because these hands make too many suckers straights. Marginal hands are strictly late-position , minimum-bet hands in most games." Marginal hands are basically one-way hands.

Z mojho pohladu urcite nie je EV+ dorovnavat s rukami ako si napisal, kedze callom si urobis dost pravdepodobne 4-way pot bez pozicie a FE. Pokial clovek nechce hrat ruletu, mal by v tychto pripadoch hrat startovne kombinacie, ktore maju nuts potencial. Kopec tvojich dvojparovych ruk vytvory wraparound straight draw, castokrat na suited boarde a vela dobrych kariet v balicku ti nezostane. Castokrat trafis a budes mat druhu najlepsiu ruku.
tomm
 
Príspevky: 452
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 13 krát/10 krát
Karma: 3

Predchádzajúca

Naspäť na Pokrové partie

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!