Ako dalej?

Ak si neviete rady s niečím ohľadom pokru, opýtajte sa

Ako dalej?

Odoslaťod SadPraetor 06 Okt 2009 13:13

Zdravim...

Backround
S pokrom som sa zacal jemne zoznamovat asi v marci tohto roku, hraval som par freerolov, chytilo ma to a snazil som sa na sebe pracovat, zabezpecil som si nejaku literaturu (internet pdf.) trochu studoval, a zlepsoval. Mimo freerolov som nehraval v tom obdobi nic, asi az do juna tohto roku, ked som si z casu na cas dal aj 1$ turnaj. Hraval som na PokerGalaxy. Do jula sa mi podarilo vybudovat bankroll 50$, ten som presunul na P****Stars. Ich system turnajov bol pre mna uplne nevyhovujuci (freezouty maju dovolene late buyin do 1h od zaciatku, cize zacinate v 3000, a po hodine vas je 4500, a sutazit 5-6h s 8000 protivnikmi... nahoda je blbec, skor ci neskor vas ten river v hre zabije) tak som sa dal na cash game, zacal som hravat NL2, cize micro. Pokru som venoval asi 12-15h tyzdenne, k tomu som samozrejme cital dalej roznu literaturu (mam za sebou Harrington on holdem vol 1-3, Brunson's Supersystem I, The Thoery of Poker od Sklanskeho, a prekusavam sa jeho Holdem for Advanced Players), k tomu samozrejme kazdy den kontrolujem jak stranky pokerportal, tak pokermanie, a pokertube.com, sledujem diskusiu ruk, citam si clanky, mam odsledovane nejake videaka jak z roznych turnajov, tak online hier. Cize teoreticky zaklad je ok (asi). Koncom septembra som mal asi 200$, tie som presunul na Titan poker, maju tam vcelku slusne bonusy, turnaje maju dobry styl, rozumne mnozstvo hracov, je ich cez den dost, cash game je tiez dobra. K dnesnemu dnu mam odohrate asi 12 000 ruk v turnajoch, a asi 40 000 v cash game. Ked som odchadzal z P****Stars tak som hraval NL5, ten na Titane nie je takze hravam atm NL4, chystam sa na NL10, kedze buyin na stol je tam 10$, hravam 6 stolov, takze bankroll mi to dovoluje.
Ak si dobre spominam (mal som holdem manager 1.05 cracknuty, ale ten mi nechcel importovat ruky z P****Stars, a 1.09 sa mi nedari cracknut) tak mam staty na NL2 asi 21/17/3,1 na NL5 mi VPIP kleslo na 19

Oproti zaciatkom mam teraz dost velky pocit ze stagnujem, a hra sa mi nezlepsuje, bankroll sice rastie pomaly, ale dost pomaly. Snazim sa zvysit pocet odohratych ruk na tyzden, a stale na sebe pracovat. No s tym co mam za sebou som hrac ktory uz vidi svoje chyby, ktory pri rozmyslani o odohratej ruke si uvedomi ze to bolo stastie ze to vyhral, alebo ze mal betnut ten turn silnejsie aby ho dostal z drawu, alebo rozmysla ci sa zo supera dalo vytiahnut viac. Proste vidi skulinky, a praskliny vo svojej hre, a snazi sa napravat, no nemam pocit zeby som nejak napredoval.

Takze k mojej otazke Ako dalej?
Odporucite nejaku dalsiu literaturu?
Instruktazne videa? (atm sa snazim zozbierat nieco z cardrunners)
Radite investovat do nejakho softwaru ako Holdem Manager/PockerTracker? (hram sice microlimity, ale planujem sa pokru urcite venovat aj v buducnosti)
Nejake dobre fora/diskusie/web stranky venujuce sa pokru kde by som mohol nieco pochytit?
Cital som pracujete na dalsich vyukovych "clankoch" zameranych viac na prax... instruktazne videa a pod? Keby nieco rad pomozem, co to som tu pochytil, tak hadam aj splatit nejakou pracou...
V pripade ze prechadzate svoju hru (hand history) na co sa zameriavate, co sledujete, ako pracujete aby ste zo svojej historie vytazili co najviac informacii?
Pripadne nejaky dobrak co by bol ochotny zodpovedat par otazok ohladom hry po icq/v mailoch?

Mno tak dik za odpoved a pomoc
Cya Sad
Obrázok používateľa
SadPraetor
 
Príspevky: 114
Založený: Apr 2009
Poďakoval/li: 1 krát/7 krát
Karma: 6

Re: Ako dalej?

Odoslaťod yegon 06 Okt 2009 13:55

najdolezitejsie je imo prechadzat svoje handy a na to asi budes potrebovat nejaky tracker, HM ma nejaku verziu pre microstakes hracov ktora je lacnejsia. Potom si budes moct vyfiltrovat ruky v ktorych si ten den vyhral/prehral viac ako 10BB a skontrolovat ako si ich hral

dalsia vec je ze napriklad ja casto ked pozeram svoje hany nie som schopny najst tam chyby a casto si nejako zracionalizujem preco som ich zahral tak ako som ich zahral a ze asi je to ok - proste nazor cloveka ktory prechadza svoje handy je casto skresleny/obmedzeny - preto je lepsie take handy postovat na fora a nechat si ich okomentovat od ludi ktori maju iny pohlad na vec a nie su zatazeni tym ze poznaju vysledok
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: Ako dalej?

Odoslaťod joco66 06 Okt 2009 18:02

ahoj mne velmi pomohlo (a stale pomaha) sledovanie komentovanych videi uspesnych hracov, takze vrelo odporucam sitngogrinders.com ,pokerxfactor.com.
joco66
 
Príspevky: 308
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 0 krát/1 krát
Karma: 0


Naspäť na Otázky začiatočníkov

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!