Kde ukladat peniaze ?

Internetové peňaženky a iné spôsoby ako vložiť alebo vybrať peniaze z online pokrových herní

Re: Kde ukladat peniaze ?

Odoslaťod Horsey7 20 Okt 2011 14:21

nasetri nieco a kup v BA parkovacie statie/garaz a prenajmi..hodnota nikdy neklesne a aut menej nebude = profit

ak mas nejaku rodinu alebo doveryhodnych ludi v bankach, ktore ponukaju svojim zamestnancom prioritne akcie (TABA), tak si nechaj kupit, 15-20% vynos p.a. za poslednych 6 rokov

na fondy/vklady do bank by som sa vykaslal ak su tam nejake weird podmienky typu zlozenie uctu..pozri ZUNO bank, je to vlastne rovnaky pripad ako otvorenie mbank..zadara ucet a relativne ok urok
Obrázok používateľa
Horsey7
 
Príspevky: 2703
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 38 krát/68 krát
Karma: 27

Re: Kde ukladat peniaze ?

Odoslaťod Magnus 20 Okt 2011 14:57

Treba chodit na aukcie na nete a kupovat platinove sitka po 10 eur.
Stopro zarobis
:)

Za tento príspevok od Magnus poďakovali :
poldinhoo
Magnus
 
Príspevky: 559
Založený: Okt 2011
Poďakoval/li: 4 krát/75 krát
Karma: -4

Re: Kde ukladat peniaze ?

Odoslaťod tucniak 20 Okt 2011 15:49

ake peniaze? :(

Za tento príspevok od tucniak poďakovali :
nelz0n
Obrázok používateľa
tucniak
 
Príspevky: 3742
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 139 krát/205 krát
Karma: 47

Re: Kde ukladat peniaze ?

Odoslaťod slemo69 20 Okt 2011 16:22

Jop, zuno vyzera byt fajn... zistil som, ze sporitelna si vyzaduje osobny ucet, co znamena cca 5 eur mesacne len zan, takze v tomto vedie zuno. Co sa max vyhodneho sporenia tyka, tak najlepsie je asi stavebne sporenie, ktore nastastie nestihli zredukovat. Co myslite?
slemo69
 
Príspevky: 345
Založený: Feb 2009
Poďakoval/li: 30 krát/13 krát
Karma: 0

Re: Kde ukladat peniaze ?

Odoslaťod Stanley VII 20 Okt 2011 17:15

S týmto mojím názorom možno veľa ludí nebude súhlasiť, ale ja by som celú tú štátnu prémiu na stavebnom zrušil. Je to podľa mňa zbytočné podporovanie komerčných stavebných sporiteľní za štátne peniaze, aby ich poplatok za vedenie účtu nevyzeral tak zle a mali na čo naháňať ľudí.

Radšej by som zaplatil nižšie dane, než tie peniaze dať štátu, aby mi ich veľkodušne mohol vrátiť v prémii za stavebné sporenie, kde si za vedenie účtu zaplatím 15-18 eur ročne. Samozrejme za situácie, aká je dnes sa to stavebné oplatí (dane mi vzali, tak si ich sk[sim vziať naspäť koľko sa dá), ale toľko môj názor na prémiu.

Inak ak si budeš vyberať niektorú zo stavebiek, Wustenrot má výhodu v tom, že na jednu zmluvu (a jeden poplatok za vedenie účtu) môžeš mať až 6 prémií. Majiteľ, spolumajiteľ (manžekla) a 4 deti, ktoré ale asi zatiaľ nemáš :D To len pre prípad, že by to čítal aj niekto iný. Aj keď potom samozrejme musíš dodržať potrebný vklad na každú osobu, kde tú prémiu chceš dostať. Ale už keď to využiješ na seba a manželku, máš o 20 eur za rok viac než keby ste mali obaja vlastnú zmluvu napr v PSS.

Ďalšia dôležitá vec je, že ak neplánuješ brať stavebný úver, daj si čo najnižšiu cieľovú sumu, lebo za jej výšku sa platí. Spostredkovatelia sa obvykle snažia dať čo najvyššiu a štandard je taký, že za 6 rokov si našetríš polovicu cieľovej sumy a polovicu si potom akože vezmeš na úver. Ak ale budeš chcieť úver, môžeš si tú cieľovú sumu zvýšiť a nezaplatíš zbytočne za privysokú cieľovú sumu na začiatku.

Povedzme, že za 6 rokov našetríš 10 000 eur, daj si cieľovú sumu 10 000 eur, aj keď ti bude sprotredkovateľ hovoriť o 20 000. Ty môžeš robiť vklady aké chceš, nemusíš podľa toho, ako sú napísané v zmluve a môžeš ísť do maxima cieľovej sumy. Zbytočne si teda zaplatíš 20 000 eur, keď našetríš len 10 000 eur a nebudeš brať úver tých zvyšných 10 000 eur. To je rozdiel 100 eur za založenie zmluvy oproti 200 eurám, čo znamená ďalších 16 eur priemerne na rok, čo ušetríš.

Ak chceš brať aj úver, tak je to o niečom inom, tie úvery majú stavebné sporiteľne výhodné, ale väčšina ľudí nechce tak dlho sporiť a potom si požičať málo, aj tak to obvykle riešia hypotékou a medziúvery sú podľa mňa nič moc, ľudia čo si to dajú a majú v stavebke napr. 2000 eur a potrebujú 6000 eur si požičajú teda reálne od stavebky 4000 eur, lebo 2000 bolo ich, ale úrok platia nie zo 4000, ale zo 6000, teda aj z peňazí, ktoré teda požičali sami sebe. Veľa ľudí si toto neuvedomuje a teší sa z pekného percenta, pritom ale platia to % z vyššej sumy, než si reálne požičali. Radšej ale zopakujem, že takto nevýhodné sú medziúvery, štandardné stavebné úvery od stavebiek sú samozrejme fajn s veľmi priaznivým úrokom :)
Obrázok používateľa
Stanley VII
 
Príspevky: 2079
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 97 krát/218 krát
Karma: 30

Re: Kde ukladat peniaze ?

Odoslaťod tomiG 20 Okt 2011 17:30

stenly jasne ze si mimo 1 pracovne miesto v stavebnictve viaze na seba dalsich 6 vramci hospodarstva alfou je stavebnictvo a priemysel bez toho je stat len invalid a stavebne sporitelne tak ako vznikali boli tie naj vymysli bohuzial to zase par blbcou nepochopilo a pomali ich likviduju a este by som mal poznamku k maydaymu problem tych investicnych diamontou je velmi obsirny ak niekoho zaujima vysvetlim ale nieje to tym ze ich vieme vyraba :D vieme v cerne vyrabat alebo aj v inych urychlovacoch vyrobit z olova zlato ale to neznemena ze zlato strati na hodnote zhruba take prirovnanie ktore aj moze sediet.a ked uz mam reagovat na clena co otvoril tuto zaujimavu temu tak moj sucasny poznatok je ze pokial mas peniaze tak ich cim skor vsetky roztlskaj chod na cestu okolo sveta prefikni vsetky pekne baby na svete kup si luxne auto dobre si zagambluj proste si uzivak kym je cas a na vsetky akoze istoty sa vyser vsetko je to podvod ale ked chces pre pocit si kup jednu tehlu zlata a snad nebudes taky blby ked vlady budu komfiskovat zlato aby si im ho odovzdal :lol2:
tomiG
 
Príspevky: 565
Založený: Mar 2011
Poďakoval/li: 22 krát/42 krát
Karma: -3

Re: Kde ukladat peniaze ?

Odoslaťod Stanley VII 20 Okt 2011 17:43

Ja som v mojom príspevku netvrdil, že stavebníctvo nie je dôležité. Stavebné sporenie a stavebníctvo nieje to isté. Aj tu sa Slemo pýta na stavebné sporenie nie preto, že chce stavať, ale preto, že chce šetriť. Ak bude chcieť stavať, použije tie peniaze na stavanie aj keď ich bude mať na termínovanom účte. Alebo si zoberie hypotéku. A toho zamestnanca v stavebníctve podporí.

Podporovaním stavebných sporiteľní sa automaticky nepodporuje stavebníctvo, ale podporujú sa stavebné sporiteľne, čo sú podľa mňa dve rozdielne veci :)

Tiež netvrdím, že stavebné sporiteľne sú samé o sebe zlé. Ja osobne by som napríklad mal stavebné sporenie aj keby tam nebola štátna prémia, ale práve preto, že ja si chcem brať stavebný úver. Len som tým chcel povedať, že ľudia, ktorí chcú stavebné sporenie len ako sporenie bez úmyslu brať úver a stavať by radšej mohli mať tie peniaze, ktoré im dá štát na prémiu ušetrené nižšími daňami a peniaze si vložiť do banky alebo sporiť iným spôsobom. A keby nebola tá prémia, tak by si stavebné sporiteľne určite dvakrát rozmysleli výšku ročného poplatku za vedenie účtu, lebo by to už bylo do očí viac. Ale to už debatu ťahám offtopic :)
Obrázok používateľa
Stanley VII
 
Príspevky: 2079
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 97 krát/218 krát
Karma: 30

Re: Kde ukladat peniaze ?

Odoslaťod tomiG 20 Okt 2011 18:04

ale tie peniaze na 80% koncia v stavebnictve tie sporitelne boli vymyslene len na podporu stavebnictva takze treba to chapat v sirsich suvislostiach ty tym sporenim davas niekomu pracu a on ju zase v inej forme odvzda tebe keby vsetky financne produkty boli takto genialne vymyslene a nebolo by za tym ziaden podvod alebo spekulacia tak sme dneska niekde uplne inde a nie na pokraji krachu....
tomiG
 
Príspevky: 565
Založený: Mar 2011
Poďakoval/li: 22 krát/42 krát
Karma: -3

Re: Kde ukladat peniaze ?

Odoslaťod Boxer38 20 Okt 2011 18:09

Pri tom stavebnom sporeni si ale tiez treba vybrat to ktore bude pre nas vyhodne a nie to na ktorom viac zarobi st.sporitelna. kazda SS ma svoje zamestnanecke produkty ktore nepropaguje a ani nikomu len tak neponukne ide o to aby sme si setrili co najvysim percentom a medziuver mali za co najnizsie percento a to vsetko zahrnuje jedna zmluva takze keby si sa rozhodol pre SS a po case chcel mat plnu sumu vyriesis to medziuverom s urokom napr. 2,8% a setrit mozes urokom 5%....
Brachovi sa narodil pred pol rokom syn a dal mu st.sporenie presne takto nastavene pricom drviva vacsina ludi vyuzivajucich SS to ma presne naopak co je podla mna dost nevyhodne.
Boxer38
 
Príspevky: 118
Založený: Sep 2011
Poďakoval/li: 7 krát/5 krát
Karma: 0

Re: Kde ukladat peniaze ?

Odoslaťod skJacob 20 Okt 2011 18:47

slemo69 napísal:No vseobecne terminovane vklady sa mne moc nepozdavaju, kedze nikdy neviem, kedy budem peniaze potrebovat. Tento terminovany vsak ponuka najviac % urok, asi treba nalakat ludi.


Ja len takú poznámku, nezatracuj termínované vklady. Samozrejme, že keď chceš peniaze naozaj investovať, alebo si odložiť dlhodobo, tak existujú lepšie možnosti. Ale keď máš hotovosť, ktorú teraz nepotrebuješ ale asi raz budeš, takže ju nechceš dlhodobo investovať - hodíš na termínovaný účet. Úrok je malý, neporazí infláciu a klesanie Eura, ale lepšie ako nič.

Tá viazanosť sa viaže iba na úroky, čiže keď zrušíš termínovaný účet prídeš iba o úroky, ktoré by ti pri dodržaní viazanosti pripočítali, nie o samotný vklad (ak tvoja banka nie je u niekoho v pivnici). Inak protip: namiesto väčšieho vkladu sprav veľa malých (ak neovplyvnia úrok), potom keď budeš potrebovať iba časť vkladu zrušíš iba niektoré vklady a na ostatných sa ti stále budú rátať úroky
skJacob
 
Príspevky: 89
Založený: Jún 2011
Poďakoval/li: 4 krát/14 krát
Karma: 0

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Práca s peniazmi

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!