Zdanovanie vyhier

Internetové peňaženky a iné spôsoby ako vložiť alebo vybrať peniaze z online pokrových herní

Re: Zdanovanie vyhier

Odoslaťod palo1973 02 Mar 2009 12:06

-mozte do niekto pls prelozit do jazyka,ktory ovladam-nemecky,rusky alebo aj slovensky,dik,staci o co tam asi ide
Obrázok používateľa
palo1973
 
Príspevky: 5199
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 61 krát/219 krát
Karma: 27

Re: Zdanovanie vyhier

Odoslaťod roche01 02 Mar 2009 14:54

palo1973 napísal:-mozte do niekto pls prelozit do jazyka,ktory ovladam-nemecky,rusky alebo aj slovensky,dik,staci o co tam asi ide


ak som to správne so svojou angličtinou :D pochopil, tak v tom druhom článku išlo o nejakého švédskeho hráča, ktorý vyhral niečo cez 80.000USD v online pokri a švédske daňové úrady chceli od neho, aby z nich zaplatil daň. V súdnom spore však súd dal za pravdu hráčovi, že výhry z online herní, ktoré majú licencie v rámci EU (čiže aj Isle of Man či Gibraltar) nespadajú pod švédske daňové zákony a teda ich nemusí daniť.
Na druhú stranu, musí zaplatiť daň za výhry, ktoré pochádzajú z herní so sídlom mimo EU, čiže aj napr. Monaco.

A v tom prvom článku je v podstate písané to isté, len s tým, že minuloročného víťaza WSOP Main Eventu začínajú daňové úrady takisto trochu uháňať, keďže peniaze vyhral mimo EU.

Takže hurá, do herní so sídlom v EU. :gl:
Obrázok používateľa
roche01
 
Príspevky: 643
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 7 krát/4 krát
Karma: 1

Re: Zdanovanie vyhier

Odoslaťod joco66 01 Aug 2009 07:43

v tom clanku o tom svedovi ma zaujala tato cast
Kód: Vybrať všetko
It was there that the residing judge ruled that the Swedish poker player was correct in his assumption that he did not have to pay taxes on winnings off a poker site that was based in the Isle of Man. This was because the Isle of Man is considered part of the European Union and the taxes on his $80,000 windfall were therefore not taxable.

Isle of Man je castou EU toto mi nejak nesedi ale bolo by to fajn to by znamenalo ze nemusim platit dane z vyhier na P****Stars :Yahoo!:
joco66
 
Príspevky: 308
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 0 krát/1 krát
Karma: 0

Re: Zdanovanie vyhier

Odoslaťod MiskoKvo 02 Aug 2009 13:39

Isle of Man je sucastou tych ostrovov kde je VB,Skotsko etc... googlemap

co sa tyka dani tak je to cele lol ... urcite su schopny spojit dan z vyhry+dan z prijmu+ 19% DPH pri nakupe hocicoho= WTF? a este ktomu spotrebne dane a clovek si uvedomi ze skoro nic nema

edit: ale teraz som niekde cital ze ked vyhras niake peniaze tak dan je 19% a ked neprekrocis 100 000/rok tak mozes zaziadat o vratenie dani..
Obrázok používateľa
MiskoKvo
 
Príspevky: 350
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 12 krát/9 krát
Karma: 8

Re: Zdanovanie vyhier

Odoslaťod joco66 03 Aug 2009 11:29

viem ze IoM je sucastou britskych ostrovov ale v tom clanku sa pise ze je sucastou EU co nieje podla mna pravda a podla tej 100k podmienky uz o vratenie dani poziadat bohuzial nemozem
joco66
 
Príspevky: 308
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 0 krát/1 krát
Karma: 0

Re: Zdanovanie vyhier

Odoslaťod buschle 15 Mar 2011 20:10

https://lt.justice.gov.sk/Material/Mate ... &langEID=1

zas nieco vymyslaju , 30 stran navrhov , analyz a definovania hazardnych hier aby mohli zdanovat uplne vsetko.

well done Ing. Peter Turinič . Asi Milankov tato.
Obrázok používateľa
buschle
 
Príspevky: 3094
Založený: Jún 2007
Poďakoval/li: 47 krát/133 krát
Karma: 23

Re: Zdanovanie vyhier

Odoslaťod Tvoius_Tatcotius 30 Jún 2013 22:33

joco66 napísal:v tom clanku o tom svedovi ma zaujala tato cast
Kód: Vybrať všetko
It was there that the residing judge ruled that the Swedish poker player was correct in his assumption that he did not have to pay taxes on winnings off a poker site that was based in the Isle of Man. This was because the Isle of Man is considered part of the European Union and the taxes on his $80,000 windfall were therefore not taxable.

Isle of Man je castou EU toto mi nejak nesedi ale bolo by to fajn to by znamenalo ze nemusim platit dane z vyhier na P****Stars :Yahoo!:


este si urcite overim ci Isle of Man je v EU, ci nie, ale uz len kvoli mojmu vnutornemu pokoju. Vyzera to tak, ze to nie je sucast EU, teda ak mame verit, ze http://www.onlinepokerrooms.com/blog/eu-players-can-save-money-from-alternative-eu-poker-site/ si to poriadne overili.
Ale zas ta nosna cast clanku o FTP je pozitivna.
Obrázok používateľa
Tvoius_Tatcotius
 
Príspevky: 19
Založený: Jan 2009
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 1

Re: Zdanovanie vyhier

Odoslaťod sudden 01 Júl 2013 00:33

Isle of Man nie je sucastou EU:

http://www.gov.im/cso/externalrelations/eu.xml

...the Island is neither a Member State nor an associate member of the European Union.
Obrázok používateľa
sudden
 
Príspevky: 1001
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 196 krát/165 krát
Karma: 25

Predchádzajúca

Naspäť na Práca s peniazmi

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!