Ako začať??

Príspevky zo starej diskusie

Ako začať??

Odoslaťod Pincell 29 Feb 2008 22:17

Zdravím. Mám 19 rokov a poker som začal hrať asi pred troma mesiacmi. Pred pár dňami som sa regol na pokerstrategy spravil quiz dostal money a hram. Poväčsine hrám 1+0.25 sitace. Jediný problém je, že veci ktoré som si prečítal v knižkách, videl vo videách v týchto "sitáčoch" nefunguje. Vždy vypadávam na suckoutoch typu :flopnem dva vysoké páry vs. flush draw, kďe mu velkým betom nedám pot odds na call. Nasleduje reraise na all in z jeho strany. Zvážim, či by takto hral keby chytil set. Dám call ukáže flush draw a príde mu to. Toto je pravidelne v každom jednom sitáči. Dnes som sa už nasral a cez všetky rady o bankrolle som sa regol do 5+0.5, kde všetko fungovalo ako malo a nakoniec som skoncčil druhý po nižších dvoch paroch na riveri. Čo daľej? Skúšat hrať na 0+0.25 alebo riskovať bankroll na vyžsích buy in-och?
Pincell
 
Príspevky: 6
Založený: Nov 2007
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: Ako začať??

Odoslaťod algec111 01 Mar 2008 06:27

Na SNG s buy-in do 5$ nejde očekávat nějaké logické hraní spouhráčů.Na druhou stranu já mám zkušenosti z PS, kde mi flush ani st8 draw zásadně nedojde.-
algec111
 
Príspevky: 370
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

plati ze

Odoslaťod allsam 01 Mar 2008 09:39

cim nizsi buyin tym viac donkeys, tym viac nezmyselnych all inov, a pojem hrat dobry poker je tam neznamy : ). Najdi si nieco co TI vyhovuje, kde budes hrat svoju najlepsiu hru, napr aj tych 5 +0.5, ale nie s bankrollom 50 USD, mal by si mat aspon 500 USD pre istotu a Tvoju hernu pohodu.
allsam
 
Príspevky: 235
Založený: Mar 2007
Poďakoval/li: 0 krát/1 krát
Karma: 0

Tak tak...

Odoslaťod Pepi 07 Mar 2008 22:43

...ako pise allsam, kvoli vykyvom treba mat pri 5,50 USD SnG bankroll aspon 500 USD.
Ale ani tu neocakavaj nejake "hyperlogicke" uvazovanie superov. Budes sa divit, s akym smetim ta obcas dorovnaju a ono im to dojde. Alebo sa zavesia na druhy abo treti par na flope a nezbavis sa ich dokial im na river nedojde set. O betovani na flush alebo str8 radsej ani nehovorim.
Obrázok používateľa
Pepi
 
Príspevky: 798
Založený: Okt 2007
Poďakoval/li: 1 krát/0 krát
Karma: 7

Re: Tak tak...

Odoslaťod jozko 08 Mar 2008 15:04

co mam chapat pod "betovanie na flush alebo str8" ? :)
jozko
 
Príspevky: 53
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: Re: Tak tak...

Odoslaťod chipfeeder 08 Mar 2008 16:07

jozko, pepi mal na mysli draw, cize nabeh.

na zkompletizovanie postupky alebo farby potrebuju, aby im dosla karta na turn alebo river a oni betuju akokeby boli favoriti. a nakoniec im ta vytuzena karta aj dorazi a ty so svojim setom alebo 2 parmi mozes akurat pokusat stastie v dalsom sng turnaji :)
chipfeeder
 
Príspevky: 780
Založený: Dec 2007
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Jozko

Odoslaťod Pepi 08 Mar 2008 18:24

...sorry, zabudol som na to slovicko "draw", ktore chip spravne doplnil. Niektori asi trudi maju schopnost si to skompletizovanie draws vymodlit, alebo co.
Ako pisal chip, flopnes set alebo 2 pary s moznou draw pre supera a mozu nastat tieto situacie:
1. super navysuje s draw (najvacsi frajeri su s inside str8 draw), dufajuc, ze mu to dojde a ono mu to aj dojde. Ty aj mozes vediet, ze je to puk a hraje loose, ale v tejto situacii ti je read na neho na prd, takisto ako je ti na prd prevaha na flope. Super je totiz schopny dorovnat aj tvoj re-raise all-inu, co aj zvacsa spravi.
2. v snahe ochranit si ruku navysis tak, aby pre supera nebolo vyhodne ta s jeho draw dorovnat. Ale on sa zapre a dorovnava ta, alebo da all-in. A ono mu to dojde.
Skratka, je treba vediet odhadnut, ktori superi chapu pojmy ako pravedpodobnost, atd. a ktori nie. To je ale asi na dlhsiu debatu...
Obrázok používateľa
Pepi
 
Príspevky: 798
Založený: Okt 2007
Poďakoval/li: 1 krát/0 krát
Karma: 7

Re: Jozko

Odoslaťod 1zart1 08 Mar 2008 19:25

Hm, hravam NL50 a NL100 a na tychto limitoch vacsina hracov tie draw calluje bez mihnutia oka.
1zart1
 
Príspevky: 1763
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 9 krát/17 krát
Karma: 8

Re: Re: Re: Tak tak...

Odoslaťod jozko 08 Mar 2008 19:47

co je zle na betovani ked mam napr. nut flush draw? :)
jozko
 
Príspevky: 53
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: Re: Re: Re: Tak tak...

Odoslaťod jozko 08 Mar 2008 19:55

ok jasne, zalezi to od situacie, poctu superov, velkosti stacku, kariet na stole a na ruke, ALE nemyslim si ze betovanie s draw je blbost za kazdych okolnosti :)
jozko
 
Príspevky: 53
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Ďalšia

Naspäť na PokerPortal.sk stará diskusia

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!