pomoc novacikom

Príspevky zo starej diskusie

Re: Re: Re: Re: dovera

Odoslaťod lubka 15 Jan 2008 01:26

No dúfam že to na Slovensku nezakážu - ale aj tak tomu nerozumiem - komu to vlastne vadí.
lubka
 
Príspevky: 52
Založený: Dec 2007
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: Re: Re: Re: Re: dovera

Odoslaťod joco66 15 Jan 2008 03:15

vadi to danovemu uradu lebo co sa neda zdanit to treba zrusit a vadi to kasinam kde sa da hrat nazivo lebo prichadzaju o hracov aspon podla mna*STOP*
joco66
 
Príspevky: 308
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 0 krát/1 krát
Karma: 0

Re: ja som nad tym uvazoval

Odoslaťod roche01 15 Jan 2008 08:56

presne tak. Ak niečo vyhráš a chceš si to previesť domov, môže nastať problém, ak si neudal správne registračné údaje.
Mne sa niečo podobné stalo na VIP.com, ktorú som si nainštaloval niekedy pred rokom len kvôli freerollom. potom som tam asi rok nehral a keď som sa pokúsil minúť tých pár dolárov, čo som tam mal, tak som ich rozmnožil a chcel si vybrať. A nastali ťahanice s ich supportom, prečo mi nechcú money poslať, aby nakoniec vysvitlo, že pri registrácii som nechal prednastavenú krajinu USA a herňa už hráčom z USA money nevypláca.*TIRED*
Takže som potom skenoval rôzne doklady, aby som ich presvedčil, že nie som američan. :)
Obrázok používateľa
roche01
 
Príspevky: 643
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 7 krát/4 krát
Karma: 1

Re: Re: Re: Re: Re: Re: dovera

Odoslaťod roche01 15 Jan 2008 08:59

neviete aká je situácia v ČR/SR? Chystá sa niečo ako v USA resp. v Nemecku?
Obrázok používateľa
roche01
 
Príspevky: 643
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 7 krát/4 krát
Karma: 1

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: dovera

Odoslaťod hulmazas2 15 Jan 2008 09:37

Ja to aj tak nechapem...ved keby zakazu tieto herne ,tak to je utok na slobodne podnikanie...to ako keby mi niekto zakaze vlozit peniaze do bank v danovych rajoch. A to tento zakon je celoeuropsky, alebo ako to vlastne je? Znamenalo by to koniec online pokru?
hulmazas2
 
Príspevky: 685
Založený: Jan 2008
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

ako to vlastne je?

Odoslaťod roche01 15 Jan 2008 12:21

Tiež mi to nie je celkom jasné. Veď ak zakážu online hranie a stávkovanie, znamená to, že už si v Niké nebudem môcť vsadiť pohodlne doma, ale budem musieť ísť cez celé mesto, aby som išiel do ich kancelárie?
Alebo vsádzanie je prípustné, len hrať poker, blackjack, ruletu apod. tieto spoločnosti neumožnia?
Verím, že tak ďaleko nedôjdeme:)
Obrázok používateľa
roche01
 
Príspevky: 643
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 7 krát/4 krát
Karma: 1

ako to vlastne je?

Odoslaťod Rauuul 15 Jan 2008 14:00

Na Slovensku je internetové sázení povolené a online hraní není povolené ani zakázané?
Já myslel, že to chtějí zakázat jen v Česku. Oficiálním důvodem je, aby děti nemohly hrát a ani sázet a státu neunikaly peníze do zahraničí. Na zákaz hlavně tlačí kamenné sázkovky kvůli vyšším ziskům.
Včera byla o tom reprtáž na ČT.

http://www.ceskatelevize.cz/vysilani/14.01.2008/208411000370114-22:30-2-udalosti-komentare.html
Rauuul
 
Príspevky: 67
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: ako to vlastne je?

Odoslaťod SpongeBob 15 Jan 2008 14:09

Niké ma licenciu MF a platí dane na slovensku.Oni majú všetko v poriadku .Na prevádzku kurzových a iných hazardných hier potrebuješ licenciu.MF.Ak ju máš môžeš podnikať aj na internete.Ak nemáš si oficiálne nelegálny,ale ťažko postihnutelný.
Obrázok používateľa
SpongeBob
 
Príspevky: 332
Založený: Feb 2007
Poďakoval/li: 0 krát/4 krát
Karma: 0

Re: Re: ako to vlastne je?

Odoslaťod roche01 15 Jan 2008 14:50

OK. Takže ak je to zahraničná spoločnosť (čo väčšina online herní je), tak môžu teda podnikať resp. môžme u nich hrať? Alebo to majú nejako ošetrené, keď napr. poskytujú SK/CZ podporu apod?
Možno by nám vedel na to odpovedať EXPECT:)
Obrázok používateľa
roche01
 
Príspevky: 643
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 7 krát/4 krát
Karma: 1

Re: ako to vlastne je?

Odoslaťod expekt 15 Jan 2008 15:09

expekt.com podnika na zaklade platnej licencie vydanej v clenskom state EU (Malta) a podla sucasnych legislativnych podmienok EU je platna vo vsetkych clenskych statoch EU. Plati tu totiz sloboda podnikania a poskytovania sluzieb. Prebehlo uz niekolko sudov na urovni EU (napr. pripad "Placanica"), kde vzdy vyhrala herna s licenciou vydanou v EU.

Stavkovanie a vyuzivanie sluzieb zahranicnych firiem je pre slovenskych hracov povolene a neporusuju ziadny zakon, kym splnia vsetky podmienky platne v SR, ako napriklad priznanie prijmu a zdanenie. Je to vsak rovnake aj pri kamennych stavkovkach na Slovensku, kde by ste mali vyhru priznat a zdanit ak vam takuto dan nezrazi uz prevadzkovatel.

Zakazane je zakonom preberanie stavok a vyplacanie stavok v hotovosti na uzemi Slovenska, avsak toto sa pri stavkovani na expekt.com nedeje, pretoze Vase financie su na online uctoch vedenych na serveroch na Malte.

Starym zakonom na Slovensku je dalej este zakazana reklama na zahranicne spolocnosti bez SK licencie. Toto je vsak v rozpore so zakonmi EU, ku ktorym sme pristupili po vstupe Slovenska do EU a tak by mal byt pravny poriadok EU v tejto casti nadradeny. Podla pravnych expertov akykolvek sud v tejto oblasti vyhra herna s licenciou vydanou v EU.
expekt
 
Príspevky: 876
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na PokerPortal.sk stará diskusia

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!