pomoc novacikom

Príspevky zo starej diskusie

cstrike22

Odoslaťod roche01 21 Jan 2008 19:47

možno to tak divne vyznelo, čo som napísal. Mal som skôr na mysli to, že veľakrát som on the buble musel naťahovať čas, aby na nejakom inom stole ten jeden hráč vypadol a potom mi už neostávalo nič iné len ísť allin s prvou handou, ktorá prišla. Takže šanca reálne zabojovať o final table je prakticky nulová.
Pre lepšiu ilustráciu, nájdi si niekde na nete moje výsledky z turnajov a bude Ti to jasnejšie (na PS mám nick galant02).
Obrázok používateľa
roche01
 
Príspevky: 643
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 7 krát/4 krát
Karma: 1

Re: to roche

Odoslaťod roche01 21 Jan 2008 19:50

dík, yegon za pochvalu:). O to horšie sa potom človek cíti, keď v desiatkach turnajov s takouto stratégiou vypadnem proti hráčom, ktorí hrajú všetko, čo im príde do ruky a najhoršie na tom je, že imto príde aj na flop.
Napr. minule na expekte, ja raise z UTG v skorej fáze turnaja s AA takmer 8xBB, SB call, BB call, flop 7-5-2, ja raise, SB re-raise a ukázal 7-2!!!!:-!
Obrázok používateľa
roche01
 
Príspevky: 643
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 7 krát/4 krát
Karma: 1

ale taký je poker!

Odoslaťod roche01 21 Jan 2008 19:51

ale nechcem, aby to vyznelo, že len lamentujem:):). Len ma zaujíma, na čom mám popracovať, aby som sa zlepšil.O:-)
Veď poker je skvelá hra napriek všetkému.*THUMBS UP*
Obrázok používateľa
roche01
 
Príspevky: 643
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 7 krát/4 krát
Karma: 1

Re: ale taký je poker!

Odoslaťod yegon 21 Jan 2008 21:11

no to na com mas pracovat ti nikto cez forum neporadi, da sa len hadat

ak mas pokertracker tak je zaujimave pozriet ako si ziskovy na jednotlivych urovniach blinds a odrazit sa od toho
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

roche

Odoslaťod chipfeeder 22 Jan 2008 00:03

nielenze potrebujes stastie dostat sa na final table, ale ja si dovolim bohorovne vyhlasit, ze bez stastia sa tam dostat na turnaji ani neda. vonkoncom.

Nepusti ani teoria pravdepodobnosti. Ja som tento nazorny priklad niekde pisal, ale zopakujem ho. Keby si isiel do vyhroteneho suboja 3 krat po sebe s ovela lepsimi rukami , tak sa pravdepodobnost preklopi v prospech superov.
Ak kazdy suboj mas preflop pravdepodobnost vyhry 70:30, tak pravdepodobnost, ze vyhras 2 taketo suboje za sebou je 49:51 v prospech superov, pravdepodobnost, ze vyhras 3 taketo suboje v rade za sebou je uz pod 35 percent. Jednoducho matematika nepusti.

Potrebujes pri vyhrotenych subojoch zapojit intuiciu a niekedy to skusit aj na flushdraw alebo otvoreny straight draw aj ked vies, ze super ma lepsie ruky.
chipfeeder
 
Príspevky: 780
Založený: Dec 2007
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

yegon

Odoslaťod chipfeeder 22 Jan 2008 00:16

Hrat agresivne od zaciatku je regulerna strategia a nemozno o nej povedat , ze je horsia ako tajt.

Vyuzivas to, ze vacsina takych ako ty alebo roche sa boji ist do vyhrotenych subojov a po silnych raisoch zlozia aj lepsie ruky a vyzberas blindy. Staci, ze ziskas 1,5 nasobok priemerneho stacku pri stole, a uz sa dostanes do pozicie, kedy mozes hrat uvolnenejsie a viac pritlacit na supera.Je to presne ekvivalent toho, preco ty dokupujes v rebuy turnajoch hned na zaciatku. Ak mas prevahu, z badbeatu sa este oklepat da, ked si short, v turnaji koncis.

Ja osobne ked sa v priebehu turnaja nedrzim v v 1/5 pola, zacnem robit opatrenia a hrat agresivnejse. Ked nechodia karty, skusam sa lacno mrknut na flop aj so smetim.
chipfeeder
 
Príspevky: 780
Založený: Dec 2007
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: yegon

Odoslaťod yegon 22 Jan 2008 01:10

ano je to regulerna strategia - je vsak ovela tazsie ju hrat a treba mat vela skusenosti

v zlych rukach v mnohych pripadoch hlavne proti dobrym superom vedie skor k pomalemu ubytku chipov nez k ich pribudaniu - hlavne na nete kde vsetky turnaje su v podstate po 20 minutach uz shortstackove a mas okolo 30xBB uz je nerealne pozerat sa na vela flopov s hlupostami
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

okrem toho tight sa da

Odoslaťod yegon 22 Jan 2008 01:12

som pozeral video ako PearlJammer a JohnnyBax vyhrali velke turnaje ked hrali ultratight so zopar movmi za turnaj

a ked hovorim tight tak myslim naozaj tight

ako priklad uvediem limp s QQ UTG na zaciatku turnaja

cize netreba sa strachovat ze by sa clovek pripravil o sancu na vitazstvo tym ze hra tight
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: yegon

Odoslaťod roche01 22 Jan 2008 08:22

myslím, že obidvaja máte svoju pravdu:) V pokri neexistuje jeden spôsob a štýl hry. Aj tight aj loose sa dá dosiahnuť úspech. Otázka je, či ten ktorý štýl hry je v súlade s naturelom hráča. Pokiaľ som od prírody adrenalínový typ, ktorý rád riskuje a miluje riziko, bude sa dobre cítiť a tým pádom bude úspešný pri loose/agresive hre. Ak však takto začne hráť hráč, ktorý neinklinuje v bežnom živote k riziku a viac vyhľadáva istotu resp. chce mať riziko čo najviac pod kontrolou, tomu bude vyhovovať tight/agressive hra.
Preto si myslím, že moja povagha je a opatrná, musím hrať tight/agressive, pretože sa v loose/agressive štýle nebudem cítiť v pohode a naopak.
Takže si myslím, že obaja (yegon aj chipfeeder) máte pravdu so svojimi tvrdeniami.
Možno by som si dal pozor chipfeeder, aby taký ako yegon resp. ja, po Tvojich silných raisoch nepresunuli všetky Tvoje žetony pred seba;-):-P
Obrázok používateľa
roche01
 
Príspevky: 643
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 7 krát/4 krát
Karma: 1

Re: Re: yegon

Odoslaťod yegon 22 Jan 2008 08:46

no skor by som povedal ze styl hry by si mal prisposobit stolu a nie svojej povahe :)
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na PokerPortal.sk stará diskusia

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!