MTT, 1R, živá hra +/- 60 hráčů. /// UPDATE

Diskusia o online MTT a SNG turnajoch, HU SNG a live turnajoch (WSOP, EPT, ECOOP...).

MTT, 1R, živá hra +/- 60 hráčů. /// UPDATE

Odoslaťod spax 06 Aug 2009 19:16

Zdravím,
Zase po delší odmlce jsem se vrátil (jsou prázdniny) a hned mám na vás prosbu.

Chodím hrát v poslední době často freezouty, jelikož rebuye nemám moc rád (nevím, kolik u nich projedu a navíc někdy trvá strašně dlouho, než vůbec uslyším sit open.)

Chtěl bych se ale zeptat na strategii na tento turnaj.

Buy-in: 20$ - stack 4000
1 Re-Buy: 20$ - stack 5000 (kdykoli)


start. blindy 25/50, levely stoupají co 30min. Turnaj většinou hraje tak kolem 60-70 lidí na 10max stole.


1) myslím si, že se vyplatí dát rovnou vstup za 40$ a vzít si rovnou 9000 chipů ze startu - co si o tom myslíte vy, popř. mi dejte kdyžtak rozumné zdůvodnění, proč se mýlím.

2) Kdy podle vás přichází zlomový level, kdy už se vyplatí krást blindy? Turnaje moc nehraju, ale odhaduju 200/400 k porovnání k starting stacku?

3) Obecná strategie? Hrát very tight hru a čekat jen na karty a začít hrát někdy až kolem 3-4levelu?

MTT moc nehraju (navíc rebuye) takže vůbec nevím, co mám od takové hry očekávat. Když jsem to hrál minule, zaplatil jsem si čistý buyin a skončil nějak 17 (a to jsem měl pořád více než average - 3x v řadě jsem prohrál allin, kde jsem byl favorit). Jelikož pak stacky byly zhruba na nějakých 20-30k. tak dávat rebuy pro 5k chipů mi přišlo směšné (radši jsem to dal na červenou na ruletu, kt. padla:) dík moc všem předem
Naposledy upravil spax dňa 08 Aug 2009 10:48, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
spax
 
Príspevky: 840
Založený: Apr 2009
Poďakoval/li: 9 krát/24 krát
Karma: 6

Re: Strategie pro: MTT, 1R, živá hra +/- 60 hráčů.

Odoslaťod ropman 06 Aug 2009 19:51

co sa tyka rebuya tak podla mna sa tiez oplati zobrat hned na zaciatku. tie chipy naviac ktore ziskas na zaciatku ti neskor mozu pomoct ziskat dalsie chipy.

co sa tyka strategie tak ja hram na zaciatku tight a skusam si nejak lacno vybudovat stack. potom ak moj stack klesne na cca 1/2-2/3 average, zacinam hrat agresivne, pretoze moj ciel je vyhrat. a hlavne ak by som len cakal a zacal pushovat ked budem mat 10BB stack to je podla mna v MTT uz neskoro (aj ked niekedy sa stane aj to, pokial sa za celu dobu nenaskytne aspon trochu dobra situacia, alebo este sa to stane ak vypadne malo hracov a blindy stupaju rychlo, co sa vecsinou deje ak turnaj hraju lepsi hraci co na mojich micro limitoch nehrozi)... lebo potom aj ked sa clovek double-upne stale je dost short a coskoro bude potrebovat dalsi double up aby vobec mohol pomyslat na to ze vyhra no a ked si spocitam aka je sanca vyhrat napr. 2 coinflipy za sebou (25%), tak to radsej zacnem hrat agresivne skor, hrat skor mensie poty a stealovat...
ropman
 
Príspevky: 109
Založený: Júl 2008
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: Strategie pro: MTT, 1R, živá hra +/- 60 hráčů.

Odoslaťod MiskoKvo 06 Aug 2009 21:21

idealna strategia neegzistuje... MTT su dinamicke zalezitosti v ktorych planovat strategiu dopredu nema zmysel....
odost podstatnejsie je naucit sa hrat jednotlive pozicie ako napr Big stack,short stack, medium stack pri jednotlivich blajndoch a obohravat spoluhracov...

celkovo v pokry plati ze sa ma hrat tight... lenze par MTT "strategii" hovori presny opak ako napriklad Haringtonova... ktora sa spolieha nato ze nazaciatku nahrabete vela zetonov a potom ich vyuizivate... otom by sa dalo diskutovat donekonecna ... odporucam kupit/zohnat niaku literaturu a tlacit to dohlavy pripadne studovat hru regularov/profikov
Obrázok používateľa
MiskoKvo
 
Príspevky: 350
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 12 krát/9 krát
Karma: 8

Re: Strategie pro: MTT, 1R, živá hra +/- 60 hráčů.

Odoslaťod spax 06 Aug 2009 21:40

no, mam tu 22GB videii z DC ohledne MTT a STT, takze studuju jen jak se da. navic, neodpovidas na mou otazku. neptam se, jak hrat MTT, spis me zajima, jak primo na turnaje, kde je 1R, jestli si mam dat na neco pozor atp.
Obrázok používateľa
spax
 
Príspevky: 840
Založený: Apr 2009
Poďakoval/li: 9 krát/24 krát
Karma: 6

Re: Strategie pro: MTT, 1R, živá hra +/- 60 hráčů.

Odoslaťod dzejkej 07 Aug 2009 02:23

spax napísal:no, mam tu 22GB videii z DC ohledne MTT a STT, takze studuju jen jak se da. navic, neodpovidas na mou otazku. neptam se, jak hrat MTT, spis me zajima, jak primo na turnaje, kde je 1R, jestli si mam dat na neco pozor atp.


22GB videii z DC o MTT a STT? Si si isty? Kde by to DC zobralo, ak si to neprekonvertoval do nejakeho divneho formatu ..
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: Strategie pro: MTT, 1R, živá hra +/- 60 hráčů.

Odoslaťod vlade 07 Aug 2009 02:31

spax napísal:Když jsem to hrál minule, zaplatil jsem si čistý buyin a skončil nějak 17 (a to jsem měl pořád více než average - 3x v řadě jsem prohrál allin, kde jsem byl favorit).


Co potom riesis, zjavne vies ako to hrat, nabuduce alliny neprehras a turnaj vyhras :Yahoo!:
vlade
 
Príspevky: 5717
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 246 krát/175 krát
Karma: 34

Re: Strategie pro: MTT, 1R, živá hra +/- 60 hráčů.

Odoslaťod yegon 07 Aug 2009 07:10

1. ano - ak si lepsi nez vacsina startoveho pola. V podstate je dobre mat pokryte fishky, ak sa fishky kupia za 40 tak sa treba tiez kupit za 40 inak staci dokupit sa az ked niekto ma vacsi stack nez ty. Ak sedis za stolom len s dobrymi hracmi ktori sa stacknu len ak ide o cooler tak podla mna staci sa dokupit az ked blindy stupnu natolko ze mas menej nez 100xBB

2. ked mas menej ako cca 60BB tak sa oplati zacat kradnut blindy - ak ti to na stole prechadza. Ak je stol aggro a reraisuje ta tak to musis riesit bud tym ze budes otvarat tight ale pripraveny ist allin pf so sirsou range proti restealom

3. ja to hram tak ako si napisal s tym ze sa neriadim levelom ale velkostou mojho stacku voci blindom a hru otvaram ak mam okolo 50BB a znova zacinam hrat viac tight ak mam okolo 15-20BB (vtedy sa snazim skor reraisovat allin proti stealom a ked stealujem sam tak vacsinou s cielom dorovnat allin) a zase otvaram hru v push fold mode pod 10BB (pri ante sa to posuva - to zatial nemam moc premyslene ale v priemere o 2-3BB hore)

verim ze existuje nejaka zakladna roboticka strategia ktora staci na vyhravanie v low BI turnajoch (vid Boku87)
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: Strategie pro: MTT, 1R, živá hra +/- 60 hráčů.

Odoslaťod spax 07 Aug 2009 13:59

dzejkej napísal:
spax napísal:no, mam tu 22GB videii z DC ohledne MTT a STT, takze studuju jen jak se da. navic, neodpovidas na mou otazku. neptam se, jak hrat MTT, spis me zajima, jak primo na turnaje, kde je 1R, jestli si mam dat na neco pozor atp.


22GB videii z DC o MTT a STT? Si si isty? Kde by to DC zobralo, ak si to neprekonvertoval do nejakeho divneho formatu ..



ty kokos, prekliknul jsem se. mam dohromady 22GB videii z DC. Z toho 20GB NLH a 2GB MTT a STT. sorry
Obrázok používateľa
spax
 
Príspevky: 840
Založený: Apr 2009
Poďakoval/li: 9 krát/24 krát
Karma: 6

Re: Strategie pro: MTT, 1R, živá hra +/- 60 hráčů.

Odoslaťod MiskoKvo 07 Aug 2009 18:39

aj ja cem videjka :O:
Obrázok používateľa
MiskoKvo
 
Príspevky: 350
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 12 krát/9 krát
Karma: 8

Re: Strategie pro: MTT, 1R, živá hra +/- 60 hráčů.

Odoslaťod dzejkej 07 Aug 2009 18:45

MiskoKvo napísal:aj ja cem videjka :O:


Ved zarabas dost a DC ma aj trial, kedy mozes pozerat/stahovat a nemusis platit :).
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Ďalšia

Naspäť na Pokrové turnaje

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!