Preco sa to aspon obcas nestane aj mne?

Diskusia o online MTT a SNG turnajoch, HU SNG a live turnajoch (WSOP, EPT, ECOOP...).

roche

Odoslaťod chipfeeder 18 Apr 2008 08:14

ja som mal vcera tiez na zaver podobnu hru. ja JJ, super KK. PF raise 1/5 nasich stackov. flop JT4, ja check, super allin. prekvapenie sa nekonalo, K mu nedorazilo

v online pokri sa nevnima check ako pasca, ale takmer s urcitostou ako prejav slabosti a to ti moze priniest zvyseny profit.

cim dlhsie hram, tym viac vylucujem zo svojej hry miniraisy. check/vyssi raise ti da lepsi obraz o superovych kartach
chipfeeder
 
Príspevky: 780
Založený: Dec 2007
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: roche

Odoslaťod roche01 18 Apr 2008 08:31

S tým sa nedá nič iné, len súhlasiť. *THUMBS UP*Stratégie, ktoré fungujú proti porfíkom v živom pokri, tu narážajú na stenu neúspechu: Napr. ak chceš so setom vyhodiť hráča s flush draw, raise cca 2/3 banku alebo taký, aby jeho pot odds boli pre neho zlé, fungujú proti profíkovi, ale v online nie. Takže Check/raise je naozaj "monster move".
Včera som videl 2 alliny po flope a následne 2 dorovnania so straight draw. A boli to súboje medzi dvoma chipleadrami na stole. Zaujímavé je, že obidva razy hráč so straight draw vyhral a vybudoval skutočne monester stack.
(ďalšia vec je, že jeho boj proti pot odds nakoniec prehral, keď skončil tri miesta od money:-X).
Obrázok používateľa
roche01
 
Príspevky: 643
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 7 krát/4 krát
Karma: 1

Re: Re: roche

Odoslaťod 7castle 18 Apr 2008 13:14

Roche, nemam cas citat vsetko, ale ten tvoj prispevok si protireci... to ze so setom nevyhodis FD hoci mu nedas odds znamena ze to FUNGUJE vyborne, pretoze to chces! Ked foldne chybu nerobi, naopak, ked callne chybu robi. To chces viac ako fold.

Prave preto treba online proste betovat vela, ludia calluju a o odds nemaju potuchy. Ja vzdy silno betnem flop a ked vidim call pravdepodobne s FD, casto idem AI na turne a casto ta ta FD callne. Kedze hravam STT, je mi uplne jedno, ze to na mna obcas niekto dotiahne a letim...
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: Re: roche

Odoslaťod 7castle 18 Apr 2008 13:17

A hlavne, ak je tvojim cielom niekoho s FD vyhodit, tak s c/r to dosiahnes menej pravdepodobne ako s betom, lebo jeho odds su potom casto lepsie - teda ak to nie je nejaky monster c/r AI.
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: Re: roche

Odoslaťod fidelko 18 Apr 2008 13:20

treba rozlisovat cash hru a hru chiplidra MTT turnaja-on nepotrebuja ratat odds,lebo vzhladom na svoj stack,si pozrie tie dalsie karty aj tak zadarmo a preco by nevyprevadil shortstacka z turnaja dobre nasrdeneho aka fish co nevie ratat odds ho vyhodila
fidelko
 
Príspevky: 492
Založený: Mar 2007
Poďakoval/li: 7 krát/2 krát
Karma: 0

Re: Re: Re: roche

Odoslaťod roche01 21 Apr 2008 10:32

Fidelko:
Dúfam, že tou fish si nemyslel v tomto konkrétnom prípade mňa]:->. Pretože:
1. som nebol shortstack
2. on nebol chipleader
3. mali sme zhruba rovnaké stacky:)
Ale to, čo popisuješ chápem: Včera na 10+1USD turnaji som niečo podobné videl: shortstack z UTG allin (1700), všetci fold, BB ako CL (blindy boli 600/300) call so 7-2 (o). Na stôl došla 2ka a bolo vymaľované
:)
Takže takéto situácie sú bežné.

7castle:Máš pravdu: Človek by sa mal celkom potešiť, ak niekto s FD calluje proti všetkým princípom odds. Na druhú stranu, skôr som chcel naznačiť to, že môj bet na flope so setom NESPLNIL účel, pretože som sa snažil vyhodiť práve hráčov s FD. Môj read v tomto prípade zlyhal, pretože som vychádzal z predošlého sledovania stolu, kde hráči (do osudnej partie) rešpektovali silné raisy, nenaháňali rôzne draw apod. Takže môj predpoklad, že raise do výšky banku bude stačiť-no nestačil:(
Obrázok používateľa
roche01
 
Príspevky: 643
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 7 krát/4 krát
Karma: 1

roche

Odoslaťod fidelko 21 Apr 2008 12:13

nemyslel som tou fish teba,ale pisal som,ze chiplider vyradi shortstacka aj ked nevezme do uvahy odds a dorovna napriklad jeho potsize bet s flush draw trebars aj po turne,a ked mu na river dorazi farba,tak shortstackovi ostanu oci pre plac,ze ten chiplider je riadna fish,co nepozna odds.
fidelko
 
Príspevky: 492
Založený: Mar 2007
Poďakoval/li: 7 krát/2 krát
Karma: 0

Re: roche

Odoslaťod roche01 21 Apr 2008 12:23

jj, to poznám. V začiatkoch ma to tiež vytáčalo, ale teraz sa už na také situácie hľadím ako na "povinné dorovnanie" zo strany CL.:) Niekedy s nadsázkou sa smejeme s manželkou, že to musí dorovnať aj s dvomi lístkami na autobus na ruke...!:-P
Obrázok používateľa
roche01
 
Príspevky: 643
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 7 krát/4 krát
Karma: 1

Predchádzajúca

Naspäť na Pokrové turnaje

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!