SnG - co s takymi rybami?

Diskusia o online MTT a SNG turnajoch, HU SNG a live turnajoch (WSOP, EPT, ECOOP...).

SnG - co s takymi rybami?

Odoslaťod Pepi 03 Nov 2008 11:36

Stretol som sa pocas mojho trapenia v poslednych dnoch s tymito dvoma typmi ryb, ktore mali akurat "lucky hour" a pravdu povediac, nevedel som ako na nich. Aj to asi zvysilo moj down...

1. Dilko luckuje vsetko okolo seba, jeho stats su 40/14/1 a stack okolo 3,5 - 4k. Dostavame sa k bubblu (4-5 hracov) a trulko zacina minraisovat PF z hocakej pozicie kazdu druhu ruku. Moj stack sa zoshortnieva, karty nechodia a ked aj nieco dojde, tak je to typu JQs, KJo, male A, teda karty, ktore podla mna nie su vhodne na call tohoto minraisu, vzhladom na moj stack okolo 13-15BB. Moje otazky:
- mam pravdu, alebo sa mylim a tieto karty su vhodne na call?
- ma zmysel do tychto ryb pushnut aj s takymi kartami?
- s akym rangom proti takymto minbetom pushovat (hlavne ak je za nami este jeden hrac)?

2. Dilko luckuje vsetko okolo seba, jeho stats tu 40/3/1 a stack okolo 4k. Je bubble. Mam ho hned po lavej ruke (v poslednych turnajoch tam mam takychto pravidelne), za nim podobny s cca. rovnakym stackom a rovnakymi stats ako dilko 1. Na pravo odo mna chlapik s cca. rovnakym stackom ako ja (12-15xBB) a jeho stats su 8/5/2. Karty nechodia a ten TAG vzdy, ked je proti mne na SB logicky pushne. Je jasne, ze moj range na call jeho pushu je asi tak JJ+ (potazmo TT+), ale take karty prave nejdu a stack klesa. Do dilka 1 nemam s cim pushovat, lebo som ho videl callovat takmer so vsetkym (Ax, Kx, kadejake pary, any suited). A ked som proti nemu na SB, tak drzim trash. Moja otazka:
- s akym rangom proti nemu pushnut, ak sa dostaneme do situacie, ze ja som na SB a on na BB? Budu stacit ked sa v tejto situacii vyskytne slabe A (napr. A5o, A6o)?

Vopred dakujem za odpovede!
Obrázok používateľa
Pepi
 
Príspevky: 798
Založený: Okt 2007
Poďakoval/li: 1 krát/0 krát
Karma: 7

Re: SnG - co s takymi rybami?

Odoslaťod buschle 03 Nov 2008 11:42

no .. trosku mi nesedi to co pises, ako moze hrac s PFR 14 raisovat kazdu ruku z hociakej poziciie.., ak to zacne robit , vies ze jeho range je daleko za KJ cize s tym mozes do neho pushnut AI .

tak isto v druhom pripave pises o nitovi 8/5/2 ze raisuje kazdy SB ked si ty na BB.. to 5 - znamena ze rajsuje kazdu 20tu hru.

ak mas tie staty na nich z velkeho poctu sng .. a je neskora faza sng a oni hraju agresivne.. tak to proste musis pushnut , nemozu ma t vzdy nieco s cim dorovnaju tvoj AI. lepsie je ale ak mas aspon nieco ako AJs AQ.. a s takymito handami ako KJ QJ ked uz sa rozhodnes pushnut (vlastne bluffujes ) tak musis byt ty agresor aby si mal fold equity , ne ze s QJ callnes alebo nieco podobne.
Obrázok používateľa
buschle
 
Príspevky: 3094
Založený: Jún 2007
Poďakoval/li: 47 krát/133 krát
Karma: 23

Re: SnG - co s takymi rybami?

Odoslaťod Pepi 03 Nov 2008 11:52

Joj, sorry, takto. Ono akurat niekde okolo bubblu cisla stats logicky zacnu stupat....
Tieto stats, co som uviedol, mali dokial nezacali naraz hrat tym stylom, ako som napisal.
Jasne, ze tomu curacikovi z pripadu, slo tym padom PF raise hore. On tam dakoho uluckoval, zdubloval a potom zacal "terorizovat" tymi minraisami. :-)
Co sa toho nita tyka, tak tomu to potom samozrejme tiez zacalo ist hore a ked som vypadol, mal uz asi 15/12/?. Zo styroch situacii ked bol proti mne na SB foldol len raz, ostatne push.
Obrázok používateľa
Pepi
 
Príspevky: 798
Založený: Okt 2007
Poďakoval/li: 1 krát/0 krát
Karma: 7

Re: SnG - co s takymi rybami?

Odoslaťod macccho 03 Nov 2008 12:20

lol hned si zrus statistiky na hracov nemaju zmysel pri SnG a hraj podla icm nikdy necalluj miniraise IMO
Obrázok používateľa
macccho
 
Príspevky: 180
Založený: Jún 2008
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: SnG - co s takymi rybami?

Odoslaťod macccho 03 Nov 2008 12:23

a este som zabudol Ax na SB je easy push 8-)
Obrázok používateľa
macccho
 
Príspevky: 180
Založený: Jún 2008
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: SnG - co s takymi rybami?

Odoslaťod Pepi 03 Nov 2008 15:12

macccho

Preco zrusit statistiky? Ja si myslim, ze maju svoje opodstatnenie, aby som mal predstavu o tom, kto je aky hrac. Ked hram viac stolov naraz, tak sa to zijde. A myslim, ze aj pri aplikacii ICM sa to zijde... ;)
Obrázok používateľa
Pepi
 
Príspevky: 798
Založený: Okt 2007
Poďakoval/li: 1 krát/0 krát
Karma: 7

Re: SnG - co s takymi rybami?

Odoslaťod palo1973 03 Nov 2008 15:15

pepi ake stats/software pouzivas?
Obrázok používateľa
palo1973
 
Príspevky: 5199
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 61 krát/219 krát
Karma: 27

Re: SnG - co s takymi rybami?

Odoslaťod 7castle 03 Nov 2008 15:17

Cau Pepi,

nejak som si sem od zavedenia noveho fora nenasiel cestu, takze som moc neprispieval, ale snad sa to uz rozbehne... som cital trochu tvoj blog, velmi pekne, si mi trochu s usmevom pripomenul moje zaciatky... Najma pokial ide o tie pocty SNG je to super :)

K tvojej otazke. Velmi velmi tazko sa to pise takto vseobecne, lebo kazda situacia je ina. Ale vo vseobecnosti, na bubble uz je minimum ruk s ktorymi callujes, ak je vhode situacia tak minraisujuceho dilinka reshovnes, ked nie foldes. Range ti nepoviem, ale ak mas este solidny stack, mozes to robit pomerne wide, to ze minraisuje este neznamena ze bude aj vela callovat.

Pri tej druhej veci sa dost mylis, ak je SB dobry hrac, tak je OK ze ma nitty stats prve levely, a potom pushuje BVB skoro vsetko. Ak pushol 4 ruky z 5, tak tomu asi rozumie a pushuje vela, mozno 80%. Proti takemu je ale aj na bubble tvoj range OVELA sirsi ako JJ+, velmi casto je to nieco ako 55+, AT+, KQ atd. Taktiez, dilko/nedilko, Ax je BVB monster skoro bez ohladu na situaciu (iba ak by bol pri stole extremny short), takze instapush. Samozrejme, spravidla pushujes ovela ovela sirsie.
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: SnG - co s takymi rybami?

Odoslaťod Pepi 03 Nov 2008 15:29

palo, pouzivam PT3

7castle, wooooooooooow, som rad, ze si sa ozval a dakujem za tvoj nazor! Ak budes mat cas, sleduj, prosim ta, moj blog... Co sa tyka poctu SnG, planujem to o dost zvysit. Len limitujuci faktor je cas a hram max. 3-4 stoly naraz. Takze toho vela nenahram. :( Ak by sa mi podarilo zvysit svoj BR, rad by som presiel na 5,50 USD a potom mozno skusil nejake turba. Ale to sa musim este veeeela ucit, veeeeela ucit! :-D
Obrázok používateľa
Pepi
 
Príspevky: 798
Založený: Okt 2007
Poďakoval/li: 1 krát/0 krát
Karma: 7

Re: SnG - co s takymi rybami?

Odoslaťod macccho 03 Nov 2008 15:54

Pepi napísal:macccho

Preco zrusit statistiky? Ja si myslim, ze maju svoje opodstatnenie, aby som mal predstavu o tom, kto je aky hrac. Ked hram viac stolov naraz, tak sa to zijde. A myslim, ze aj pri aplikacii ICM sa to zijde... ;)

pretoze niesu smerodatne mozno akurat na zaciatku turnaja ale celkove statistiky z toho neurobis mozes mat max 1stat na 1hraca na 1turnaj aby si rozumel keby si pouzival dlhodobe statistiky na hracov z viacerych turnajov tak cisla su zavadzajuce. Pri malom pocte SnG si hracov mozes aj tak odsledovat :)
Obrázok používateľa
macccho
 
Príspevky: 180
Založený: Jún 2008
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Ďalšia

Naspäť na Pokrové turnaje

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!