Kaktus NL25 - komentovane video

Vaše komentované aj nekomentované videá z pokru

Re: Kaktus NL25 - komentovane video

Odoslaťod dzejkej 03 Okt 2010 22:25

mr_kaktus napísal:[x] thread hijacked :D


Njn, ja aj cakam, ze kto zacne pisat nejake poznamky k hre, ze sa mozeme potom o tych spotoch porozpravat, ale asi si to s Tebou nechce nikto pokazit :).
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: Kaktus NL25 - komentovane video

Odoslaťod mr_kaktus 03 Okt 2010 22:29

snad vsetci vedia ze nie som urazlivy a to video bolo tocene aj za tym ucelom :D koniec koncov aj to tam hovorim :) tak hor sa do mna :)
inac jeden clen fora mi poslal pm s nejakymi pripomienkami tak na rozbehnutie diskusie to sem hadzem :) snad mu to nebude vadit :)
Obrázok používateľa
mr_kaktus
 
Príspevky: 1168
Založený: Aug 2008
Poďakoval/li: 67 krát/61 krát
Karma: 26

Re: Kaktus NL25 - komentovane video

Odoslaťod mr_kaktus 03 Okt 2010 22:30

mr_kaktus napísal:snad vsetci vedia ze nie som urazlivy a to video bolo tocene aj za tym ucelom :D koniec koncov aj to tam hovorim :) tak hor sa do mna :)
inac jeden clen fora mi poslal pm s nejakymi pripomienkami tak na rozbehnutie diskusie to sem hadzem :) snad mu to nebude vadit :)


Ahoj, v prve rade diky za video z hrani.
Nevim jakou formou pak budes chtit rozebirat zajimave spoty ze hry (zda v threadu nebo pres PM, s tim, ze pak ty hadny vypises a okomentujes).
Moje komenty co jsem po rychlem projeti zaznamenal:
1) jakou mas table selection ? - od cca pulky videa stul cislo dva byl dle meho nevhodny k hrani a zbytecne se tak pripravujes o winrate z dlouhodobeho hlediska. Nevidel jsem tam zadny cil z ktereho by sly chipy.
2) je u tebe standartni hra overbet-push s over parem? - spot JJ OOP na low flopu - kdyby tam nebyl takovej calling station, tak jsi prisel o dost penez, ktere jsi mohl rozlozit do vic streets(
3) standartni c-bet mas 1/2pot na draw non heavy flopu? - tady bych asi taky vic pritlacil, zase to krapet zvysi winrate
4) isorais jsme se dival mas cca 4BB - nebylo by lepsi davat 5BB?

no a pak primo k handam ...spot AQo, flat call, flop = z tve strany check-call - nebyl by lepsi rais? a pak tam byly tusim jeste dve handy, kdy jsi cbetnul na pomerne drawheavy flopu, kde bych asi radeji volil check .
pokud budes chtit ty handy,tak to zitra projedu podrobneji a kdyztak ti to postnu. Jinak ten den ti to pekne litalo , kazdopadne se ty niance mezi 1BB muzou zdat jako prkotina, ale na vetsi vzorce ruk to dela celkem dost a zvysi to winrate.

Jeste jednou diky, projizdim ted hodne videi, tak jsme rad za kazde z ceskych a slovenskych luhu a haju. Milan
Obrázok používateľa
mr_kaktus
 
Príspevky: 1168
Založený: Aug 2008
Poďakoval/li: 67 krát/61 krát
Karma: 26

Re: Kaktus NL25 - komentovane video

Odoslaťod meomir 03 Okt 2010 22:32

mr_kaktus napísal:
meomir napísal:Trochu zvuk je mimo, aspon u mna.

co mas so zvukom?


Jo asi od 5minuty mi stisi zvuk, ze horko-tazko to pocujem, ked mam naplno zvuk. Obcas sa to jemne napravi. Ale nevadi, ked to maju ostatni ludia ok... Ja to uz prezijem a susedia snad tiez :D
meomir
 
Príspevky: 539
Založený: Dec 2009
Poďakoval/li: 7 krát/4 krát
Karma: 0

Re: Kaktus NL25 - komentovane video

Odoslaťod dzejkej 03 Okt 2010 22:52

No radsej davajte k jednotlivym spotom aj casy, lebo asi bude trosku problem to najst. Taktiez pekne sem do temy a s odvahou :).

A dakujem za pozdrav, Kaktus :D.
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: Kaktus NL25 - komentovane video

Odoslaťod mr_kaktus 04 Okt 2010 08:44

mr_kaktus napísal:
Ahoj, v prve rade diky za video z hrani.
Nevim jakou formou pak budes chtit rozebirat zajimave spoty ze hry (zda v threadu nebo pres PM, s tim, ze pak ty hadny vypises a okomentujes).
Moje komenty co jsem po rychlem projeti zaznamenal:
1) jakou mas table selection ? - od cca pulky videa stul cislo dva byl dle meho nevhodny k hrani a zbytecne se tak pripravujes o winrate z dlouhodobeho hlediska. Nevidel jsem tam zadny cil z ktereho by sly chipy.
2) je u tebe standartni hra overbet-push s over parem? - spot JJ OOP na low flopu - kdyby tam nebyl takovej calling station, tak jsi prisel o dost penez, ktere jsi mohl rozlozit do vic streets(
3) standartni c-bet mas 1/2pot na draw non heavy flopu? - tady bych asi taky vic pritlacil, zase to krapet zvysi winrate
4) isorais jsme se dival mas cca 4BB - nebylo by lepsi davat 5BB?

no a pak primo k handam ...spot AQo, flat call, flop = z tve strany check-call - nebyl by lepsi rais? a pak tam byly tusim jeste dve handy, kdy jsi cbetnul na pomerne drawheavy flopu, kde bych asi radeji volil check .
pokud budes chtit ty handy,tak to zitra projedu podrobneji a kdyztak ti to postnu. Jinak ten den ti to pekne litalo , kazdopadne se ty niance mezi 1BB muzou zdat jako prkotina, ale na vetsi vzorce ruk to dela celkem dost a zvysi to winrate.

Jeste jednou diky, projizdim ted hodne videi, tak jsme rad za kazde z ceskych a slovenskych luhu a haju. Milan


tak idem skusit napisat pokec aspon k tymto pripomienkam :)

1. table selection vo videu som neriesil vobec a aj pri normalnych sessions si neodsadam od stolov skoro nikdy. viem ze to nepridava na winrate (a tym padom by som sa asi ani nemal stazovat ze nevyhravam) ale razim taku filozofiu ze chcem porazat regov a fishky brat len ako prijemny bonus, inymi slovami fishky imo nie je problem porazat ale v ramci pracovania na svojej hre/zlepsovania by som mal hrat s hracmi na rovnakej alebo vyssej urovni ako som ja. peniaze z pokru momentalne nepotrebujem cize to ze prehram nieco s regmi beriem ako nejaku platbu za zlepsovanie sa.

2. zavisi od hraca, ale nakolko toto bola fishka myslim ze je to najspravnejsia line. som momentalne v robote a nemam tu to video ale ak sa dobre pamatam flop bol 67xtt.toto imo triafa range ryby dost masivnym sposobom (je tam plno GS, oesd, FD, par plus nejaky draw, overpar tam tiez moze mat) a ako raz fishka raisla je to znamenia ze sa nechysta foldovat. som OOP a strasne vela kariet na turne bude pre mna aj pre fishku action killer. tu imo nebola lepsia line aa az tak strasny overbet to nebol imo tiez. v pote bolo tusim 1,67 ja som betol 1 fishka raisla na 5 a efektivne stacky boli menej ako 100BB. ale rad privitam ine nazory a preco by ina line bola lepsia.

3. jj standard cbet davam na suchíom flope 1/2 potu ale musia byt splnene dva predpoklady - flop som netrafil a cakam ze super foldne aj na taky cbet. zase som to hovoril aj vo videu ze nejak sa s balancovanim netrapim a hram exploitovatelne s tym ze som presvedceny o axiome ze ludia si to na tomto lilmite nevsimnu, alebo aspon 99% z nich :)

4. aj sizing som popisoval vo videu. UTG a MP mam v podstate 5x BB (4xBB + 1BB za kazdeho limpera) ale z CO a BTN mam 3x + 1x. bavili sme sa aj s JKom o inych sizingoch tak ich pomalicky zacinam prenasat do mojej hry :)

ta AQo ruka - asi myslis tu situaciu BvB. Neviem ci si myslel ze lepsi by bol 3bet pred flopm alebo rais na flope. kazdopadne flatnut som sa rozhodol lebo o hracovi som dopkopy este nic nevedel teda nevedel som ci mi callne 3bet s horsim plus mam poziciu. na flope som trafil TPTK ale v raise nevidim zmysel. jedine co by mi raise zaplatilo a je horsie ako moja handa je mozno QK a QJ asi, ale aj to moze niekedy polozit. K turn som sa rozhodol nebetovat kvoli tomu ze zase nezaplati nic horsie , resp. K moze byt scare card aj pre Qx. velmi casto pouzivaju hraci line ze ked super checkne turn behind betuju river (kludne s JJ, TT a pod. - aspon teda co som videl) cize podla mna ak som mohol z mojej handy dostat este 1 street of value tak skor na riveri ako na turne.

tot vsjo :)

gl :gl:
Obrázok používateľa
mr_kaktus
 
Príspevky: 1168
Založený: Aug 2008
Poďakoval/li: 67 krát/61 krát
Karma: 26

Re: Kaktus NL25 - komentovane video

Odoslaťod VNPK 04 Okt 2010 09:45

Jeste k tem poznamkam co jsem ti posilal:
Moc jsem nevenoval pozor komentarum k videu, protoze jak se jedna o dva stoly, tak se vetsinou zacnu nudit a proto zpravidla poustim video zrychlene :D
Dnes jsem si to projel jeste jednou a z videa mam tedy tyto pocity:
add 1) table selection jak jsi to vysvetlil je tvuj boj :) a ja to chapu, kazdopadne na tom druhym stole jsi od cca 35 minuty sedel jen s nitama a regama, s tim ze reg na pravo od tebe nebyl vubec spatnej (gparker1515) a i kdyz jsi na nej mel pozici, tak vetsina z mala tvych ztrat sla k nemu - spot AQo (38,45) a T7s (55min).

add 2,3,4) bet sizing atd beru, ja jsme taky mel puvodne v planu to tak delat, ale nakonec jsme nastavil v TN na pevno rais PFR na 0,8 dolcku a ono je to pak priblizne zprumerovany :). Jinak jsem nasel nekolik spotu s c-betem kdy nemusel (nemel) byt, coz bude druhy vetsi leak ve hre (po table selection) - dostavas se pak do tezkych situaci.

K hande AQo (38,45 min) - ja bych asi radeji na rega volil lajnu preflop 3-bet a na 4 bet fold, aspon bych vedel neco o jeho tendencich
Jinak pro me nejzajimavejsi handa je T7s (55min) - zajimalo by me co jsi tam chtel reprezentovat, protoze me nejak nenapada range, do ktere te ten reg mohl dat :) (je uplne jedno co mel na ruce).

Kazdopadne pekna prace
Obrázok používateľa
VNPK
 
Príspevky: 158
Založený: Aug 2010
Poďakoval/li: 1 krát/20 krát
Karma: 3

Re: Kaktus NL25 - komentovane video

Odoslaťod mr_kaktus 04 Okt 2010 11:12

Diky za pokec :)

K tej hande T7s - tam som mal v plane raisnut jeho turn bet nakolko som cakal ze ak betne turn je full of shit :) (nebareloval scare card ked ju trafil a necakam ze by to nejak balancoval aj ked je mozne ze to robi, kazopadne by som to bral ako nejake dodatocne info ak by sme sa nahodou dostali do SD) a mal som tam tusim BDFD a GS ale teraz sa nepamatam presne. kazdopadne toto bola imo skor investicia do buducnosti nakolko teraz budem predpokladat ze ak checkne turn napr na boarde J83K a checkne river, nema TP handu a zase ak betne river tak ma Kx (nejak mam problem s formulaciou ale snad je pochopitelne co chcem povedat :) )

ak by si pls mohol rozobrat tie spoty s tymi cbetmi bol by som vazne rad :) myslel som ze tuto cast hry mam uz viac menej vyriesenu ale ked sa nad tym zamyslim podrobnejsie tak zistujem ze tam mam este vela co dohanat :) rad sa priucim nieco nove :)
Obrázok používateľa
mr_kaktus
 
Príspevky: 1168
Založený: Aug 2008
Poďakoval/li: 67 krát/61 krát
Karma: 26

Re: Kaktus NL25 - komentovane video

Odoslaťod haman 04 Okt 2010 12:06

mr_kaktus napísal:ak by si pls mohol rozobrat tie spoty s tymi cbetmi bol by som vazne rad :) myslel som ze tuto cast hry mam uz viac menej vyriesenu ale ked sa nad tym zamyslim podrobnejsie tak zistujem ze tam mam este vela co dohanat :) rad sa priucim nieco nove :)

Pozrel som tvoje video, som celkom lamer v pokri a skoro cash vobec nehravam, ale sa mi zdalo, ze betujes/cbetujes prilis vela pomerovo k flopu. Hovoris, ze hras exploitovatelne, to neviem presne co znamena (myslim si, ze to znamena, ze prezentujes top par a good kicker, cize velmi dobru ruku) a ze fishky ti to aj tak zaplatia.
No a co chcem povedat, ze tymi vysokymi betmi vyhanas superov z hry ked mas ruku a naopak, ked nemas ruku a cbetujes air, tak tam davas zbytocne vela.
haman
 
Príspevky: 2068
Založený: Apr 2010
Poďakoval/li: 853 krát/189 krát
Karma: 25

Re: Kaktus NL25 - komentovane video

Odoslaťod mr_kaktus 04 Okt 2010 12:37

exploitovatelne v tomto pripade znamena ze cbetujem viac ked trafim a menej ked je to ako bluff.
ale nemozem suhlasit ze ked betnem viac s dobrou rukou ze vyhanam superov, resp. ryba zaplati napr s flush draw 2 USD do 2 USD potu tak isto ako zaplati 0,75 USD do 2 USD. tym ze betujem viac moji superi robia vacsie chyby ergo je to viac profitable v longrune. zase ked betujem napr 1,25 do 2,25 riskujem menej na bluff ako ked by som betol napr. 1,75. da sa okolo toho spravit aj matematika a je to aj v niektorych knihach - ze o kolko viac by napr super mal zahodit aby sa oplatilo cbetovat viac a pod.
este co sa tyka toho sizingu pri cbete as bluff - davam std okolo pol potu co je imo skor na lower side. aky sizing by si potom navrhoval napr pri pote 2,5 USD v pripade ze mam TPTK a lepsie/v pripade ze mam pure air?
Obrázok používateľa
mr_kaktus
 
Príspevky: 1168
Založený: Aug 2008
Poďakoval/li: 67 krát/61 krát
Karma: 26

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Videá z hrania pokru

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!