[VID] LuckyAce NL200 - tucniak a dzejkej

Vaše komentované aj nekomentované videá z pokru

Re: [VID] LuckyAce NL200 - tucniak a dzejkej

Odoslaťod dzejkej 18 Aug 2010 12:31

tucniak napísal:Potom si treba uvedomit ze video bolo uvazovane skor tak vseobecne-konceptovo, co je aj vidno na tom, ze jednotlive ruky su obcas pouzite ako zaklad a JK vysvetluje veci sirsie, pripadne spomina alternativy. Video bolo uvazovane v podstate skor pre lower-stakes hracov myslim :)


No tak vacsina PP.sk clenov hra lower stakes a osobne si nemyslim, ze mame dost oslnujucich informacii pre NL100+ hracov, ktore vieme dat do videa. Mozno neskor, ked budeme hrat NL1000 8-) .

Ale yegon ma rozhodne dobre pripomienky aj k obom tym rukam a verim, ze bude v tomto trende pokracovat aj pri part 2, kde bude mat asi este viac prace, pretoze vysvetlovania budu coraz menej zrozumitelne :-D.
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: [VID] LuckyAce NL200 - tucniak a dzejkej

Odoslaťod matiapag 18 Aug 2010 21:09

je to velmi funny video naozaj :P kedze je to way out of my league, tak si z toho nemozem vziat tolko, kolko by som chcel, ale aj tak som tam postrehol par veci, ktore som si doteraz neuvedomoval, resp. som nerozmyslal takym smerom. Good job, keep going! a vas poker-slang-english-slovak slovnik je NUTS! :D
Obrázok používateľa
matiapag
 
Príspevky: 2450
Založený: Aug 2009
Poďakoval/li: 170 krát/132 krát
Karma: 28

Re: [VID] LuckyAce NL200 - tucniak a dzejkej

Odoslaťod dzejkej 18 Aug 2010 22:06

matiapag napísal:je to velmi funny video naozaj :P kedze je to way out of my league, tak si z toho nemozem vziat tolko, kolko by som chcel, ale aj tak som tam postrehol par veci, ktore som si doteraz neuvedomoval, resp. som nerozmyslal takym smerom. Good job, keep going! a vas poker-slang-english-slovak slovnik je NUTS! :D


V mene kolektivu autorov dovol, aby som Ti podakoval za prejavenu priazen! :-D

Som rad, ze to neposobilo nudne, ale je mi trochu luto, ze su tam veci, ktore si nevstrebal. Kludne sem napis, co Ti nebolo jasne a mozeme o tom napisat nejaku tu slohovu pracu a pripadne to rozobrat lepsie v nejakom dalsom videu.

Na nas anglicko-slovensky mix som patricne hrdy. Od tucniaka sa ucim zaujimave frazy ako napr.: ""by som pointol out rad" (pisal to tu na fore) a on odomna prebera moju exoticku vyslovnost :-D.
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: [VID] LuckyAce NL200 - tucniak a dzejkej

Odoslaťod Chlpo1989 18 Aug 2010 22:13

Chalani paradne videjko, myslim si, ze velmi dobre vysvetlene spoty (pre mna). JK-ova vyslovnost + Tucniakove klasicke blabotanie su dokopy nepopisatelny zazitok aj pre ostrielaneho posluchaca :)
Tesim sa na part 2 :good:

Za tento príspevok od Chlpo1989 poďakovali :
dzejkej
Obrázok používateľa
Chlpo1989
 
Príspevky: 3629
Založený: Okt 2009
Poďakoval/li: 37 krát/235 krát
Karma: 35

Re: [VID] LuckyAce NL200 - tucniak a dzejkej

Odoslaťod dzejkej 18 Aug 2010 22:25

Chlpo1989 napísal:Tucniakove klasicke blabotanie


Za toto Ti bude naozaj vdacny, ked pride online a precita si to :-D.
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: [VID] LuckyAce NL200 - tucniak a dzejkej

Odoslaťod Riddlah 18 Aug 2010 22:39

Opytame sa jeho psychiatra... ROLFMACOPTER

pekne ! druhy diel is must ! takisto aj tucniakov vtip !
:poklona:

Za tento príspevok od Riddlah poďakovali :
dzejkej
Obrázok používateľa
Riddlah
 
Príspevky: 714
Založený: Jún 2009
Poďakoval/li: 67 krát/9 krát
Karma: 3

Re: [VID] LuckyAce NL200 - tucniak a dzejkej

Odoslaťod matiapag 18 Aug 2010 23:09

dzejkej napísal:V mene kolektivu autorov dovol, aby som Ti podakoval za prejavenu priazen!

Som rad, ze to neposobilo nudne, ale je mi trochu luto, ze su tam veci, ktore si nevstrebal. Kludne sem napis, co Ti nebolo jasne a mozeme o tom napisat nejaku tu slohovu pracu a pripadne to rozobrat lepsie v nejakom dalsom videu.

Na nas anglicko-slovensky mix som patricne hrdy. Od tucniaka sa ucim zaujimave frazy ako napr.: ""by som pointol out rad" (pisal to tu na fore) a on odomna prebera moju exoticku vyslovnost .


No v prvom rade - predstav si, ze hras poker 3. krat v zivote a chces vediet, aku mas sancu KK vs AA pf -> vypocitas. Predstav si, ze hras poker dajme tomu 3 mesiace, KK vs AA ti je jasne, ze je to cca 1:4, ale napriklad nevies, ze je ziskove cbetovat AQo na flope K82r, lebo si myslis, ze si nic netrafil. A takto to ide dalej a dalej, stale su veci, ktore nevies automaticky "odhalit" o superoch, ale tie stare sa stavaju pre teba samozrejmostou a automaticky si vies predstavit, ci je dany move + alebo - EV... Ja hram NL2 a sice rozumiem naozaj takmer vsetkemu, o com sa tam hovorilo, co sa terminologie tyka a vsetkeho, dava mi to aj zmysel a viem, preco je to TAKTO dobre, ked ste to vysvetlili. Lenze ked sa niekto, kto hra NL200 zamysla nad niecim zamysli, tak milion veci jeho mozog vygeneruje automaticky na zaklade tisicov predoslych odohranych handov a on si len povybera tie, nad ktorymi sa naozaj chce zamysliet. Ja by som sa tiez mozno v niektorych pripadoch dostal k rovnakemu zaveru, ako vy, dokonca niekedy aj s podobnym odovodnenim, ale v niektorych by som proste niektore fakty, ktore ste si vy vsimli, vynechal, a odovodnil si svoj move nejako inak... snad ste z toho pochopili, co som mal na mysli :)

dalej, rozdiel medzi nl200 a nl2 je naozaj radikalny, na NL2 slovo ako "reg" asi neexistuje a svoju hru prisposobujem iba tomu, ako velmi je moj super fishy :) Urcovanie range sa stava v mnohych pripadoch obrovskou prekazkou, najma ked ja som v tomto smere nie velmi dobry (ako som pisal vyssie, mozno by som urcil hracovi jeho range ako-tak, ale trvalo by mi to strasne dlho a aj tak by som si z hlavy nevedel hned vyratat, ci je to nakoniec dobry move alebo nie).. a navyse, beatovanie NL2 spociva prevazne v agresivnej hre PF a potom celkom jednoduchej hre postflop, v zavislosti od supera :) valuebetovanie je jedna radost, bluffovania sa radsej treba ostychat a to je myslim velikansky rozdiel oproti NL200 :)
Obrázok používateľa
matiapag
 
Príspevky: 2450
Založený: Aug 2009
Poďakoval/li: 170 krát/132 krát
Karma: 28

Re: [VID] LuckyAce NL200 - tucniak a dzejkej

Odoslaťod tucniak 18 Aug 2010 23:18

rozumies tomu dobre, ak chces bluffovat na nl2 tak si povacsine casu na nespravnej strane a-hlupy:)
Obrázok používateľa
tucniak
 
Príspevky: 3742
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 139 krát/205 krát
Karma: 47

Re: [VID] LuckyAce NL200 - tucniak a dzejkej

Odoslaťod yegon 19 Aug 2010 07:46

39:00 - stol 1 - 9Ts

aky je dovod preco si sa rozhodol dorovnat turn? Je to preto lebo betoval len pol potu? ak by betol 2/3 na flope aj turne tak turn foldujes? Lebo mi nepride ta 2ka ako dobra bluff karta a navyse super je fish takze tazko povedat ci barelluje draws - alebo mas nejaky read?


43:00 - stol 1 - 58s

ked mame poziciu tak by som sa takychto openov neobaval ani ked by nas plan bol len cbetnut any flop a vzdat turn, lebo fish bud brani BB dostatocne malo aby sme autoprofitovali pf alebo prilis casto a tym padom ma na flope siroku range a casto bude c/f po nasom cbete


49:00 - stol 1 - KQ

board 57Jss je mozne nazvat drawy ak hrame proti fishke ktora taha gutshoty, proti regovi ktory dorovnal z blindov tam je len FD a povedal by som teda ze ten board je suchy a cbetoval by som skor menej


52:20 - stol 2 - TT

suhlasim ze to nie je na river vbet ale QQ by som uz urcite valuebetoval (pol potu) a s JJ by som vahal. Ocakaval by som call s 88-TT a nemyslim ze ma velmi casto Ax. Zaujimava otazka je s cim dorovnat flop, myslim ze TT je taka hranicna ruka na call jeho cbetu a 88 je uz skor fold - co myslite?



57:10 - stol 2 - Q8

zakerna otazka - zaujimal by ma nas plan ak fish check/raisne na tom mono boade :)


1:06 - stol 1 - AQ

tvoja lajna je ok ak mas nejaky read na villaina - myslim read typu : "aggro, stabby, nehandreaduje, nerozmysla"

dovod je ten ze na hentakom boarde nebudes nikdy checkovat behind 88+ ani air, cize tvoja range je z 99% Ax a z 1% 44. Kazdopadne nikdy nefoldujes turn tym padom rozmyslajuci super vzdy betuje aj river. Povedal by som ze proti rozumnemu regovi je cbet lepsi lebo drzi tvoju range sirsiu a nedefinuje presne tvoju ruku.

tato lajna ktoru si zvolil by bola vhodnejsia proti non-reg hracovi s sirokou pf calling range aby na hentakom boarde mohol mat viac QTo air type ruk + musi byt dostatocne aggro a plan potom je callnut aj river.

Proti regovi ked checknes behind flop tak by som foldoval turn.
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: [VID] LuckyAce NL200 - tucniak a dzejkej

Odoslaťod mr_kaktus 19 Aug 2010 08:02

pekne video :) vazne potesilo.............neostychajte sa aj sdruhym dielom :) mozno vam tu vznikne aj oficialny fan klub :)

Za tento príspevok od mr_kaktus poďakovali :
dzejkej
Obrázok používateľa
mr_kaktus
 
Príspevky: 1168
Založený: Aug 2008
Poďakoval/li: 67 krát/61 krát
Karma: 26

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Videá z hrania pokru

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!