Zeltzn NL50 live session

Vaše komentované aj nekomentované videá z pokru

Zeltzn NL50 live session

Odoslaťod Zeltzn 18 Aug 2013 20:53

http://uloz.to/xm3FFE6z/zeltzn-nl50-live-session-mp4 Tu si môžte stiahnuť moje video z NL50.
Snažil som sa o live play, aby ste zachytili môj thought process medzi handami. Hopefully som veľa netrashtalkoval a snažil som sa to spraviť trochu interaktívne, no zároveň som sa snažil zachytiť čo najviac z môjho thought processu.
Feel free to ask me any questions. Video je vo formáte mp4, framerate 24.

Za tento príspevok od Zeltzn poďakovali :
Johny40
Obrázok používateľa
Zeltzn
 
Príspevky: 1480
Založený: Dec 2010
Poďakoval/li: 175 krát/97 krát
Karma: 22

Re: Zeltzn NL50 live session

Odoslaťod TomMolivan 18 Aug 2013 23:26

00:01
Konečne viem, ako sa číta tvoje meno.

02:06
Nevyznám sa v tých tvojich statoch, že čo je čo presne, ale in general mi J9s na BB vs CO príde ako stále dostatočne silná ruka na to, aby sme ju mohli callnuť a ne3b/foldovali s ňou. J8s by som 3-betoval už, T9s/T8s by som tiež ešte calloval a nejaké 98s a horšie už by som šiel 3b. Opakujem, že je to in general, neviem ako voči tomuto villainovi, kedže tam nevidím presne, čo je zač.

02:24
Ja celkovo c-betujem menej, ale tu by som to spravil hlavne z toho dôvodu, žebudem predpokladať, že MP vs UTG calling range random rega budú tvoriť predovšetkým PPs 22 - 99, na ktorých vyfoldovanie ti stačí vsadiť aj menej. Z broadways tvoria jeho range predovšetkým veci, ktoré majú nejakú made hand (AJ, KJs, QJs, ATs, JTs), len tak easy ich nevyfolduješ (nebudeme moc zarábať na tom, že callne flop a foldne turn), a on ich na flope pravdepodobne raisovať nebude, preto ti bude imo výhodnejšie vidieť turn za lacnejšie. Ne c-betnem tu viac, než 2$. Btw nemyslím si, že má v range 98s, 87s.

03:55
Hrozí, že to mám v hlave celé pomýlené, ale ja som si vždy myslel, že toto je supereasy no brain always call set mine spot? Možno jedine s výnimkou, že vieme, že BB je squeeze happy.

05:10
Viac-menej skôr pre porovnanie s ostatnými, ja by som tu isoraisoval cca: (AA-44,AKo-A6o,KQo-K8o,QJo-Q8o,JTo-J9o,AKs-A2s,KQs-K2s,QJs-Q5s,JTs-J6s,T9s-T7s) + nejaké worse SCs

08:25
C-betujeme voči fish s K5s tak veľa lebo čakáme, že callne 1-2 barrely s kopou nezmyslov a my zoberieme biggger pot na rivri?

08:55
Flop veľmi dobre triafa našu calling range (any Ax, loads of Ts, broadways, nejaké FDs), nebudem čakať, že tu bude cbetovať tak veľa ako bluff, takže by som calloval niečo s lepšou equity a v tomto prípade zahodil.

9:30

One & done c-bet mi tu vzhľadom na to čo si povedal príde asi najhoršia možnosť, on tu bude na tomto boarde imo floatovať strašne veľa. Páči sa mi delay c-bet, ktorým by sme mali na dobrých kartách vyfoldovať predovšetkým to, čo nevyfoldujeme na flope - PPs a A-his.

10:10
AQo tu 3-betujem, očakávam veľa callov od horšieho na BTN, take down mi nevadí + keď iba callneme, tak BB relatívne často buď callne tiež a sme 3-way OOPe na flope, čo je taký meh spot alebo squeezne a potom nevieme moc čo s tým, resp. asi musíme foldovať (?)

12:23
HUEVOS RANCHEROS!!

14:55
Videl som tu už aj u iných, prosím prestaňte rozprávať veci ako "fold to cbet má 33%" keď na daný stat máte 3 samples :) Je to superlol mať na niekoho 1/3 a vyhlásiť, že "by som nečakal, že s takýmto statom urobí x" - no samozrejme, že nie, keď reálne má ten hráč v 9/10 prípadoch ten stat niekde úplne inde

OK, jedna A4 naraz stačí, viac zajtra :)
Obrázok používateľa
TomMolivan
 
Príspevky: 1503
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 167 krát/245 krát
Karma: 28

Re: Zeltzn NL50 live session

Odoslaťod dom 19 Aug 2013 00:01

zo 60% percent suhlasim s tomom, zbytku nerozumiem :D co mi ale udrelo do usi, okrem ineho, tak ze 90% fieldu tvoria retardi nobrejneri atd... nevravim ze ne, ale podcenovat hracov tiez nie su jahody so slahackou. dobre sa na to pozeralo, ale straasne mi na tom videu vadil ten, fckingimaballawhodhellruihavemygoshanduhavetoknowit prizvuk neviem... tiez by som zahral par spotov inak, ale ja drtim len nl4 a ucili ma, ze ked nevies pytaj sa. a ucis sa taktiez radenim (ked radis zle :D), takze dake pripomienky budem mat ale tiez 2morrow. cenim si kazde video
dom
 
Príspevky: 157
Založený: Feb 2011
Poďakoval/li: 10 krát/6 krát
Karma: 1

Re: Zeltzn NL50 live session

Odoslaťod Zeltzn 19 Aug 2013 00:27

Snažil som sa nejakým spôsobom vyplniť trápne ticho, keď už fakt nebolo čo rozoberať. No spotov bolo dosť, tak je možné, že som v niektorých povedal dobrú debilinu :D
Obrázok používateľa
Zeltzn
 
Príspevky: 1480
Založený: Dec 2010
Poďakoval/li: 175 krát/97 krát
Karma: 22

Re: Zeltzn NL50 live session

Odoslaťod Zeltzn 19 Aug 2013 15:30

TomMolivan napísal:nemyslím si, že má v range 98s, 87s.

suhlas

TomMolivan napísal:Hrozí, že to mám v hlave celé pomýlené, ale ja som si vždy myslel, že toto je supereasy no brain always call set mine spot? Možno jedine s výnimkou, že vieme, že BB je squeeze happy.

asi ano, nemam to nijak podlozene, ze call v tom spote je -EV. Jednoducho sa mi ten spot nepacil na call

TomMolivan napísal:C-betujeme voči fish s K5s tak veľa lebo čakáme, že callne 1-2 barrely s kopou nezmyslov a my zoberieme biggger pot na rivri?

presne tak. je to limpovany pot. in general je imo dobre hrat tieto spoty dost aggro vs fish. castokrat callne 2bety a foldne river, kedze jej range, s ktorou sa dostane na R je stale superwide. Ked ta preplati s nejakym 3. parom, tak si mozes napisat poznamku a v dalsom spote ist pre 3 streets of value s 2ndpairGK napriklad. Dalej to vytvara medzi vami dynamiku, kedy ona ta prekukne v malom pote, bude ti davat mensi kredit a zaroven ta potom moze vyplatit vo velkom pote, kde si bude mysliet, ze budes takisto bluffovat nezmyselne ako v tom limpovanom pote. win win

Flop veľmi dobre triafa našu calling range (any Ax, loads of Ts, broadways, nejaké FDs), nebudem čakať, že tu bude cbetovať tak veľa ako bluff, takže by som calloval niečo s lepšou equity a v tomto prípade zahodil.

toto tiez nebola nejakym sposobom podlozena play z mojej strany, proste som mal feel, ze v tych 66% mojej range, s ktorou budem pokracovat po cbete sa nachadza aj K4s.

One & done c-bet mi tu vzhľadom na to čo si povedal príde asi najhoršia možnosť, on tu bude na tomto boarde imo floatovať strašne veľa. Páči sa mi delay c-bet, ktorým by sme mali na dobrých kartách vyfoldovať predovšetkým to, čo nevyfoldujeme na flope - PPs a A-his.

suhlas, delaycb>cb

AQo tu 3-betujem, očakávam veľa callov od horšieho na BTN, take down mi nevadí + keď iba callneme, tak BB relatívne často buď callne tiež a sme 3-way OOPe na flope, čo je taký meh spot alebo squeezne a potom nevieme moc čo s tým, resp. asi musíme foldovať (?)

tazko povedat. velakrat sa stretavam s podobnymi spotmi, kde BU nie je velmi aggro no zaroven 3betovat AQ vs him ako bluff mi pride ako prilis dobra ruka. HUD som nevysvetlil a nevysvetlil som ani moj thinking process v tomto spote. 3b blinds/BU ma 11.5%, co je druhe cislo v spodnom riadnu z ľava. Moj plan bol flat/4b. Moj call da villaini priestor na squeeze, co tam on bude casto squeezovat.

HUEVOS RANCHEROS!!

:ROFL: :ROFL: :ROFL: :ROFL: neverim, ze som taketo veci rozpraval vo videu. :lol2:

Videl som tu už aj u iných, prosím prestaňte rozprávať veci ako "fold to cbet má 33%" keď na daný stat máte 3 samples :) Je to superlol mať na niekoho 1/3 a vyhlásiť, že "by som nečakal, že s takýmto statom urobí x" - no samozrejme, že nie, keď reálne má ten hráč v 9/10 prípadoch ten stat niekde úplne inde

nemam co dodat. velakrat ked chcem spravit nejaku play, tak sa pozriem na villainove staty bez vzorky, aby ma utvrdili v mojej play. bad habit

:good:
Obrázok používateľa
Zeltzn
 
Príspevky: 1480
Založený: Dec 2010
Poďakoval/li: 175 krát/97 krát
Karma: 22

Re: Zeltzn NL50 live session

Odoslaťod 3flash3 20 Aug 2013 11:21

Len v krátkosti veci, čo som postrehol. Ide z teba dosť neistoty v tom videu, každé druhé rozhodnutie začína slovami "asi, možno, ťažko povedať atď". Píšeš si veľa nepodstatných poznámok (ktoré si btw môžeš písať radšej po session), ktoré ťa rozptyľujú, nesústredíš sa na hru na stoloch poriadne, stále timebank, unikajú ti podstatné detaily, game flow, veľa pop-upov v jednoduchých situáciách, kde ich netreba, nie sú ti jasné niektoré základné rozhodnutia preflop.

:gl:
Obrázok používateľa
3flash3
 
Príspevky: 1502
Založený: Feb 2008
Poďakoval/li: 53 krát/410 krát
Karma: 48

Re: Zeltzn NL50 live session

Odoslaťod Zeltzn 20 Aug 2013 12:23

Dik za fb!
Mal som trochu tremu, nevedel som co skôr v niektorých spots.

Ja si píšem tie notes preto, lebo hrávam dlhé sessions a veľakrát som potom readless vs niektorí villains, ked uprednostnim viac stolom pred pisanim notes.

Na HUDe uz pracujem. Bola to moja prvá live session, nestihal som aj rozpravat,hrat,vysvetlovat a písať notes. Asi to nie je najstastnejsi format videa pre mna

To bol ciel tohto videa. Hopefully na niečo prídeme a vychytame to!
Obrázok používateľa
Zeltzn
 
Príspevky: 1480
Založený: Dec 2010
Poďakoval/li: 175 krát/97 krát
Karma: 22

Re: Zeltzn NL50 live session

Odoslaťod tucniak 20 Aug 2013 19:13

3flash3 napísal:...

:gl:


to si mu zase konkretne poradil
video robil asi preto, ze je neisty a aspon nejake napr tie preflop veci co robi zle si mu napisat mohol, ked uz si sa unuval vobec klikat odpovedat imo..
:

Za tento príspevok od tucniak poďakovali - 2:
ondoko, sudden
Obrázok používateľa
tucniak
 
Príspevky: 3742
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 139 krát/205 krát
Karma: 47

Re: Zeltzn NL50 live session

Odoslaťod sudden 21 Aug 2013 01:54

Zeltzn napísal:Bola to moja prvá live session, nestihal som aj rozpravat,hrat,vysvetlovat a písať notes. Asi to nie je najstastnejsi format videa pre mna


This!
Ja si myslim, ze to nie je najstastnejsi format videa pre nikoho :) Stihat sa to neda ak nie si nejaky video producer, ktory s tym uz ma dost skusenosti. Myslim, ze je ovela rozumnejsie nahrat si session a potom si to okomentovat, bude to to iste, len s tym rozdielom, ze by si vsetko v pohode stihal.

Zatial som z toho videl len kusok, ked budem mat cas tak to pozrem a postnem nejaky feedback.
Obrázok používateľa
sudden
 
Príspevky: 1001
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 196 krát/165 krát
Karma: 25

Re: Zeltzn NL50 live session

Odoslaťod 3flash3 21 Aug 2013 07:48

tucniak napísal:to si mu zase konkretne poradil
video robil asi preto, ze je neisty a aspon nejake napr tie preflop veci co robi zle si mu napisat mohol, ked uz si sa unuval vobec klikat odpovedat imo..
:


Nemám momentálne čas nad tým sedieť a robiť mu rozbor celého videa, tak som mu aspoň napísal, čo by na tom mohol vychytať mimo stratégie. Ja som sa mu snažil aspoň v niečom poradiť. Za to tvoj post ho posunul teda o level vyššie.
Obrázok používateľa
3flash3
 
Príspevky: 1502
Založený: Feb 2008
Poďakoval/li: 53 krát/410 krát
Karma: 48

Ďalšia

Naspäť na Videá z hrania pokru

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!